2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Birde kızlar benim sol göğsümden kolostrum denilen sarı sıvı geliyor sağ gömsümde yok bişey üşüyünce göğüs uçlarım felaket sızlıyor sizdede oluyormu sızlama normalmi acaba

Kızlar bisey dicem hastaneye niye alt açma örtüsü götürüyoruz ya zaten para bayılcaz o kadar evdekileri harcamasak hastanede vardır 😀🤣
Bazıları özellikle hemşireye verilecek çantada istiyor. Özellikle görüşmek lazım hastane ile ne veriyorsunuz ne istiyorsunuz vs diye. Her hastanede farklı oluyor

Her doğum kendine özel korkutmayın kendinizi. Kimse ölmüyor o sancıdan. Bakın 2 suni sancı ile yaptığım doğum ikiside birbirinden çok farklı. Evet sancı çekeceğiz ama sancıyı karşılama yöntemleri var. Mesela 3mum 1 tüy üfleme yöntemi. Plates topu kesinlikle sancı anında ağrıyı inanılmaz azaltıyor. Sırt ve bele yapılan masajlar bele sıcak su tutmak bunlar sancı anını çok rahatlatıyor. Her sancı sizi bebeğinize 1 adım daha yaklaştırıyor sonu güzel olacak diye düşünür kendinizi telkin ederseniz durumu yönetmenizde kolay olur
Dayanılmayacak olsa inanın kimse 2. 3. Doğurmaz. İnternet elimizin altında bir nimet boş kaldıkça bilgilendirici videolar izleyin varsa yakınınızdaki hastanelerde eğitimlere katılın çok faydası olacaktır.
İnanın çok korkuyorum buradaki hastanelerde gebelik eğitimi veren bi yer de yok. Tecrübeli birine sorunca da karşılık olarak çok kötü olduğunu duyunca iyice gerildim 🤦🏼‍♀️ umarım hepimiz sağ salim kavuşuruz bebişlere 🙏🏻

Boş ver ya ben bi tek kiyafetlerini tamamladım diger seyler yarim yamalak. Besigide annemler alıcak burda adetdir oda ocak basi alacaklar bide şifonyer sipariş ettik ocakta gelicek bi tek bebek arabamız kalıcak onada hala karar veremedim
Benimde kaynanam gil bebek arabasını alacaz dediler diye almadık onlarda daha almadı. Onun dışında çok az eksiği kaldı ama kendime hiç bişey almadım bide odası bile hazır değil daha bakalım umarım hallederiz

Kendine pijama al canım hemen ilk işin o olsun pedini, dependini, iç çamaşırlarini koy çünkü acil durumda Allah korusun eş kişisi çok anlamıyor bu islerden.
Sen tecrübelisin kendimize ne almamız lazım daha hiç araştırmadım pijama dışında sabahlık almak gerek mi doğum sırasında ne giyiyoruz 🙈 hiç bilmiyorum kusura bakma hiçte araştırmadım hep çocukla ilgili şeylere yöneldim ama şimdi doğum yaklaşınca düşünür oldum. Kendimiz için hastane çantasına ne koyuyoruz?

Hayırlı olsun canım ne aldın acaba sabahlık almaya da gerek var mı bi pijama takımı bi sabahlık mı almamız lazım doğum esnasında ne giyiyoruz 🙈 hiç birşey bilmiyorum
Ben suwenden 3 çift pijama aldım sabahlıkları ile beraber. 1 tanesini hastane çekiminde giyecem. 1 takımda sıradan bir pijama alacam ilk gün kanama fazla olurda üstüme bulaşırsa diye. Doğuma hazırlık ve doğum esnasında hastane önlük veriyor onu giyiyorsun.

Ben suwenden 3 çift pijama aldım sabahlıkları ile beraber. 1 tanesini hastane çekiminde giyecem. 1 takımda sıradan bir pijama alacam ilk gün kanama fazla olurda üstüme bulaşırsa diye. Doğuma hazırlık ve doğum esnasında hastane önlük veriyor onu giyiyorsun.
Elbise tarzı lohusa takımından almaya gerek var mı ya ben üşürüm o elbiseler de 🤣 pijama alsam tek diye düşündüm ama bilemedim de

P paki34 canım naptın ne dedi doktor

Nasılsın canım bebiş nasıl şekerin nasıl iyimi ?

P paki34 bende yarın gidicem insülin başlanıp başlanmayacağı belli olacak değerleriniz nasıldı, doktor ne dedi acaba
Kızlar benim tokluklar %98 oranında 140 altındaydı ama açlıklar 87-94-95-99 gibi geziyordu yani açlık tam anlamıyla düşük değildi yine de bu değerlere başlamaya gerek yok evde ölçüme devam et açlıklar 100 üstü üst üste gelirse hemen gel gelmezse ayda rutin kontrole gel dedi. Diyete devam dedi. Ben diyette biraz zorlanıyorum özellikle tatlı yememek beni bitirdi ya.😂

Elbise tarzı lohusa takımından almaya gerek var mı ya ben üşürüm o elbiseler de 🤣 pijama alsam tek diye düşündüm ama bilemedim de
2 takım elbise 1 takım alt üst olarak aldım ped değiştirmesi daha kolay olur. Kışın hastaneler çok sıcak oluyor hormonlardan dolayı bizde çok terleyecez. Kısa kollu tercih ettim damar yolu vs olacak rahat ederim. Yanıma 1 tane hırka götüreceğim her ihtimale karşı üşürsem diye. 1 takımda hastaneden eve çıkarken rahat olabilecek eşofman takımı koyacağım bavula.

Kızlar benim tokluklar %98 oranında 140 altındaydı ama açlıklar 87-94-95-99 gibi geziyordu yani açlık tam anlamıyla düşük değildi yine de bu değerlere başlamaya gerek yok evde ölçüme devam et açlıklar 100 üstü üst üste gelirse hemen gel gelmezse ayda rutin kontrole gel dedi. Diyete devam dedi. Ben diyette biraz zorlanıyorum özellikle tatlı yememek beni bitirdi ya.😂
Gözün aydın canım senin açlıklarda iyiymiş aslında benim değerler hep bu aralıkta akşam açlıgım 105 ti mesela bakalım salı günü bana ne diycek ama bence banada insülin vermiycek

Kızlar geceleri uyuyan var mı gerçekten aranızda🥲🥲 gece uyuyamadığım için öğlen uyanmaya başladım düzenim alt üst oldu 😭😭

Takipli olduğum doktorum o erken oldu diye bu da erken olacak değil dedi ama öncesinde gittiğim bir doktor vardı risklisin,dikkat etmen gerekiyor demişti korkularım var ama haftalar ilerledikçe azalıyor o korkular sağlıkla, vaktinde gelsinler doğan büyür derler biz de. Süt işi aklınızda olsun süt pompasiyla sağma, sıcak duş ve aktarma satılan anne çayları var, ilk zamanlar damla damla geliyor damla bile olsa getirin diyorlar küvezde sonradan çoğalıyor
Evet süt konusunda çok isteğim var inşallah az da olsa başlarda olur. Dediğin gibi süt sagma mak felan aldım hazir koydum çantaya. İnşallah olur sutumuz.

Bence bu bebis zamaninda gelicek. Zaten tedbirlisin her konudan dikkat edersin. Dediğin gibi zaman geçtikçe korku da azalıyor. Sağlıcakla kucağımıza alalım inşallah evlatlarimizi

X