2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
O zaman hep yalancı sancı oluyor korkmayın. En önemli olan düzenli aralıklarla gelip gelmediğini takip etmeniz. Benim 30+1 bugün 25aralık randevum artık düzenli nst başlayacaksın dedi
Benimde bugun 30+1
Evet allahtan düzensiz geliyo bide enf sebepli vs de oldu benim artık o kadar alıştım ki bazen kasilmalari fark etmiyorum bile. Bu hafta benimde kontrolüm var ptsi den sonra. Bakalim bana ne dicek. Bide benim minnoş nst den nefret ediyo 🤭🤭🤭 bakalim neler yasiycaz

Of o kadar kötü mü ya 🤦🏼‍♀️ ben normal doğum yapayım diyorum ama çokta korkuyorum o ağrı çok mu kötü ölecek gibi dayanamaz mıyız ne bilim baya korkuyorum ya son 2 ay kaldı ondan mı çok düşünüyorum korku sardı
Her doğum kendine özel korkutmayın kendinizi. Kimse ölmüyor o sancıdan. Bakın 2 suni sancı ile yaptığım doğum ikiside birbirinden çok farklı. Evet sancı çekeceğiz ama sancıyı karşılama yöntemleri var. Mesela 3mum 1 tüy üfleme yöntemi. Plates topu kesinlikle sancı anında ağrıyı inanılmaz azaltıyor. Sırt ve bele yapılan masajlar bele sıcak su tutmak bunlar sancı anını çok rahatlatıyor. Her sancı sizi bebeğinize 1 adım daha yaklaştırıyor sonu güzel olacak diye düşünür kendinizi telkin ederseniz durumu yönetmenizde kolay olur
Dayanılmayacak olsa inanın kimse 2. 3. Doğurmaz. İnternet elimizin altında bir nimet boş kaldıkça bilgilendirici videolar izleyin varsa yakınınızdaki hastanelerde eğitimlere katılın çok faydası olacaktır.

Benim acilmam, su gelmesi vs yoktu 33. Haftada sümüksü kahverengi akıntı geldi ağrım sancim yoktu, hani şu meşhur kasilmalarimiz da yoktu diye hatırlıyorum sonra doktor gözetim altına aldı gittiğimde açılma yoktu yavas yavas açılma başladı orada aynı gün açılmayla birlikte sancılar başladı yavaştan nasıl bir şey sancı dersen böyle adet ağrısı bildiğin biraz daha fazla gibi düşün hani üşüttüğün ay adet sancin daha fazla olur böyle inceden inceye belinden başlar kasiklarina doğru öyle ve o ağrıyla birlikte o anda karnında sertlesiyor işte sancı bu oluyor açılma arttıkça o sancinin miktarı da artıyor benim ters olduğu için açılma 5,6 cm olunca acil sezeryana alındı hani daha fazla açılma da o sancinin şiddeti de artiyordur bilemem ama dayanilmayacak göz korkutacak bir şey değil hatta nst ye bağlandığımda hemşire sancin var hissetmiyor musun diyordu bazılarını hissetmiyordum bile
Yani 33. Haftada acil sezeyan oldunuz. Peki süreç nasıl ilerledi kuvezde ne kadar kaldı entube edildi mi ? Kilosu kaçtı?

8 di serum verelim dedi. Biz ilacın dozunu artıralım dedik. sabah hap, akşam şişedeki kan ilaçını kullandım 1 ay 9 küsür oldu. Az artmış dedi. Serumu verdi. O da 10 küsür yaptı
E o 1 değer yükseltmeyi pekmez yiyerek felan da artırabiliriz bence. Bende 12 üstü felan cikartiyo zannettim o fiyata kanı fırlatasıni beklerim 🙄🙄🤦‍♀️

Kızlar bu eksikler bi bende mi bitmiyor ya 🤣 eksiklerini bitiren herşeyi hazır olan var mı? Benim hala bitmedi 31. Haftamdayım etrafımda aa hazır değil misin hala ben şöyle hazırdım böyle hazırdım diyenler var sinirim bozuluyor 🤣 daha çocuğun dolabı felan gelmedi elbiselerini de yıkayamadım geç mi kaldım yaaa
Boş ver ya ben bi tek kiyafetlerini tamamladım diger seyler yarim yamalak. Besigide annemler alıcak burda adetdir oda ocak basi alacaklar bide şifonyer sipariş ettik ocakta gelicek bi tek bebek arabamız kalıcak onada hala karar veremedim

Benim acilmam, su gelmesi vs yoktu 33. Haftada sümüksü kahverengi akıntı geldi ağrım sancim yoktu, hani şu meşhur kasilmalarimiz da yoktu diye hatırlıyorum sonra doktor gözetim altına aldı gittiğimde açılma yoktu yavas yavas açılma başladı orada aynı gün açılmayla birlikte sancılar başladı yavaştan nasıl bir şey sancı dersen böyle adet ağrısı bildiğin biraz daha fazla gibi düşün hani üşüttüğün ay adet sancin daha fazla olur böyle inceden inceye belinden başlar kasiklarina doğru öyle ve o ağrıyla birlikte o anda karnında sertlesiyor işte sancı bu oluyor açılma arttıkça o sancinin miktarı da artıyor benim ters olduğu için açılma 5,6 cm olunca acil sezeryana alındı hani daha fazla açılma da o sancinin şiddeti de artiyordur bilemem ama dayanilmayacak göz korkutacak bir şey değil hatta nst ye bağlandığımda hemşire sancin var hissetmiyor musun diyordu bazılarını hissetmiyordum bile
Şu regl ağrısı gibi yaşadığımız ağrı bencede sancı bugün nst de sancı göründü ve yaşadığım ağrı regl ağrısı gibiydi aynı benim bazen uzanırken oluyor o sancı regl ağrısı hayırlısıyla gelsinler inşalalh

Yani 33. Haftada acil sezeyan oldunuz. Peki süreç nasıl ilerledi kuvezde ne kadar kaldı entube edildi mi ? Kilosu kaçtı?
Kilosu 2300 du doktorum çok iyi dedi sadece ciğerler gelişmemişti çünkü hiç erken olacağını beklemiyordu doktorum en sorunsuz hastası bendim ciğer geliştirici vs vurulmamistim 1 hafta kuvezde kaldı sadece hemen çıktı, ilk 3 gün makinaya bağlıydı sonra ben emzirmeye başladım derken 1 haftada çıktı sonrası biraz zorladı erken olduğundan uyuyayakiliyordu emmek için sürekli zorla uyandırıyordum güçsüzdü sarılık oldu vs bir sürü tahlil vs yapıldı, küçük olduğu için işitme testinden 3 kez kaldı meğer kuzum duyuyormus ama küçük olduğundan ses alınamiyormus, sonra prematüre olduğu için gözden rop muayenesine gittik 3 ayda bir. Biraz meşakkatliydi ama sonrasında iyi toparladı kuzum doğması gereken vakit gelince 4 kiloya ulaştı

Şu regl ağrısı gibi yaşadığımız ağrı bencede sancı bugün nst de sancı göründü ve yaşadığım ağrı regl ağrısı gibiydi aynı benim bazen uzanırken oluyor o sancı regl ağrısı hayırlısıyla gelsinler inşalalh
Kiz sanci mi çıktı aaa ne dedi doktor yada ebe

Kilosu 2300 du doktorum çok iyi dedi sadece ciğerler gelişmemişti çünkü hiç erken olacağını beklemiyordu doktorum en sorunsuz hastası bendim ciğer geliştirici vs vurulmamistim 1 hafta kuvezde kaldı sadece hemen çıktı, ilk 3 gün makinaya bağlıydı sonra ben emzirmeye başladım derken 1 haftada çıktı sonrası biraz zorladı erken olduğundan uyuyayakiliyordu emmek için sürekli zorla uyandırıyordum güçsüzdü sarılık oldu vs bir sürü tahlil vs yapıldı, küçük olduğu için işitme testinden 3 kez kaldı meğer kuzum duyuyormus ama küçük olduğundan ses alınamiyormus, sonra prematüre olduğu için gözden rop muayenesine gittik 3 ayda bir. Biraz meşakkatliydi ama sonrasında iyi toparladı kuzum doğması gereken vakit gelince 4 kiloya ulaştı
Oh maşallah subhanallah.
Erken olmasından bende bu yüzden çekiniyorum. Hem anneye hem bebeye cok zor. Ayrı kalması birleşmesi endişesi korkusu... şükür sonrasi şimdisi iyi.. Mevlam bu seferkini vaktinde zamanında hayırla sağlıkla gelmesini nasip etsin 🤲🤲

Kesinlikle öyle ama çocuğun eksiğini kapatmaktan kendime hiç bişey hazırlamadım da almadım da valla geç kaldım diye de baya panik yapıyorum
Kendine pijama al canım hemen ilk işin o olsun pedini, dependini, iç çamaşırlarini koy çünkü acil durumda Allah korusun eş kişisi çok anlamıyor bu islerden.

Oh maşallah subhanallah.
Erken olmasından bende bu yüzden çekiniyorum. Hem anneye hem bebeye cok zor. Ayrı kalması birleşmesi endişesi korkusu... şükür sonrasi şimdisi iyi.. Mevlam bu seferkini vaktinde zamanında hayırla sağlıkla gelmesini nasip etsin 🤲🤲
Amin inşallah en zoru neydi biliyor musun ben farklı hastanedeydim bebeğim kuvezde yer olmadığı için farklı hastanede. Ve de hastaneden çıkarken hem karnının hem kucaginin boş olması Rabbım hicbirimize yaşatmasın o duyguyu

Amin inşallah en zoru neydi biliyor musun ben farklı hastanedeydim bebeğim kuvezde yer olmadığı için farklı hastanede. Ve de hastaneden çıkarken hem karnının hem kucaginin boş olması Rabbım hicbirimize yaşatmasın o duyguyu
Evet bende ondan korkuyorum. Yani suan Allah korusun doğsa yaşar ama doğunca kucağıma alamiycam ve ayrılık ne kadar sürecek bilmediğimden cok korkuyorum erken olmasından. Mevlam korkularimizdan emin kılsın bizleri ayrı düşürmesin evlatlarimizdan.
O hastahane ayrılığı daha fena. Bebeğin sana ihtiyacı var senin ona. Bebeği görmedikçe sütünde kolay gelmemiştir. Mevlam hepimizi korusun kollasin.
Suan ki gebeligini Etkiliyor mu peki daha önce erken olması.

Evet bende ondan korkuyorum. Yani suan Allah korusun doğsa yaşar ama doğunca kucağıma alamiycam ve ayrılık ne kadar sürecek bilmediğimden cok korkuyorum erken olmasından. Mevlam korkularimizdan emin kılsın bizleri ayrı düşürmesin evlatlarimizdan.
O hastahane ayrılığı daha fena. Bebeğin sana ihtiyacı var senin ona. Bebeği görmedikçe sütünde kolay gelmemiştir. Mevlam hepimizi korusun kollasin.
Suan ki gebeligini Etkiliyor mu peki daha önce erken olması.
Takipli olduğum doktorum o erken oldu diye bu da erken olacak değil dedi ama öncesinde gittiğim bir doktor vardı risklisin,dikkat etmen gerekiyor demişti korkularım var ama haftalar ilerledikçe azalıyor o korkular sağlıkla, vaktinde gelsinler doğan büyür derler biz de. Süt işi aklınızda olsun süt pompasiyla sağma, sıcak duş ve aktarma satılan anne çayları var, ilk zamanlar damla damla geliyor damla bile olsa getirin diyorlar küvezde sonradan çoğalıyor

Yok onda bir sıkıntı var bence verdiği ilacın adını hatırlıyormusun?eltimde vuruldu mart ayında gerçi bidaha baktırmadı değerine ama dipçik gibi oldum demişti yükseltmesi gerekir

Eklentiler

• IMG-20231101-WA0000.jpeg
    IMG-20231101-WA0000.jpeg
    61,8 KB · Görüntüleme: 36
X