2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Sorsak da anlatmiyolar ki. Herkeste farklı olabilir belki anlıyorum da. Hani bi ayırt edici işareti felan olmalı. Düzenli gelmesi felan ona da okey. Ama doğum başlangıcı yada yalancının arasında fark olmalı bence ya. Ne bileyim ne doktor ne ebe hiç anlatmadı. Hep soruyorum. Tek dedikleri doğum başlayınca belli ediyo zaten onun ağrısı çok başka oluyo diyolar. İyide benim sezeryan olucak mesela yada erken önlem alınması gereken durum var yada dediğin gibi agri eşiği muhabbeti var herkeste değişiyor. Haftalardır çözemedim 🤦‍♀️
Kızlar bazen kendin sancin olmayabiliyor benim suyum gelmeye başlamıştı sancim fln yoktu suni sancı takilmsti herkesin inan ki çok farklı zatn bi gariplik olduğunu ama zatn anlıyorsun benm ilkinde ishal karin ağrısıyla gttm 2 cm acilmam olms çarşamba akşamı idi sonra eve geldim ağrın fln olursa gel dedi doktor sonra eve gttk cuma gecesi saat 3te az bi altıma kacrdm sandım öyle uyandım ama meğer suyummus onu da 2 3 kere iç çamaşırmi degstrnce anldm sancim olmadığı iicn gece gitmedim sabah doktorum aradım gel bi bakalım dedi bi gttm yarı suyum bitmiş hala sancim yok suni sanci verildi o şekilde dogumum gerçekleşti

🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️😅😅😅 Benimde 3. Olacak. Geçen eşime diyorum nasıl doğuracağım. Diyorki diğerliğindeki cevvalliğine ne oldu... Bende normal sancı ağrı bilmeyenlerdenim. İlkinde nişan geldi gittiğimde 5 cm di. Ağrım sancı yoktu, nstde de çıkmadı. Suni sancı verdiler. İkincide de nişan geldi gittim 4 cm di yine ağrım sancı yoktu. Nstde de yoktu yine suni sancı ile oldu. Bakalım bu nasıl olacak.
İnsan tecrübe edildikçe bence daha çok korkuyor 😔

Kızlar bazen kendin sancin olmayabiliyor benim suyum gelmeye başlamıştı sancim fln yoktu suni sancı takilmsti herkesin inan ki çok farklı zatn bi gariplik olduğunu ama zatn anlıyorsun benm ilkinde ishal karin ağrısıyla gttm 2 cm acilmam olms çarşamba akşamı idi sonra eve geldim ağrın fln olursa gel dedi doktor sonra eve gttk cuma gecesi saat 3te az bi altıma kacrdm sandım öyle uyandım ama meğer suyummus onu da 2 3 kere iç çamaşırmi degstrnce anldm sancim olmadığı iicn gece gitmedim sabah doktorum aradım gel bi bakalım dedi bi gttm yarı suyum bitmiş hala sancim yok suni sanci verildi o şekilde dogumum gerçekleşti
Peki bunu yaşarken kaçıncı haftadaydiniz?
Benim korkum telaşım erken doğum riskim olduğundan dolayı. Şehrimde uygun kuvez desteği yok. Acil bi durumda en erken şekilde fark etmek ve ona göre hareket etmek gerekiyor. O yüzden bu sanci kasilma işini didikliyorum. 😔😔

Sen tecrübelisin kendimize ne almamız lazım daha hiç araştırmadım pijama dışında sabahlık almak gerek mi doğum sırasında ne giyiyoruz 🙈 hiç bilmiyorum kusura bakma hiçte araştırmadım hep çocukla ilgili şeylere yöneldim ama şimdi doğum yaklaşınca düşünür oldum. Kendimiz için hastane çantasına ne koyuyoruz?
Sezaryen doğum yaptım pijama yeterli oldu daha rahat ettim gecelik giymedim ama wc olayı sorundur indirmek kaldırmak bu konu biraz kişinin konforuyla alakalı nasıl rahat hissediyorsan ikisini de koy ben bu penye pijamalardan da almadım fitilli triko lastikli takım aldım daha rahat ederim ben de üşürüm onlarla tesettürlüyum de rahat edemem digerleriyle

Bu sabah aşırı aşererek uyandım lıkır lıkır fanta içmek istiyor canım ama anlatamam içim yanmış 😅 kalktım hala canım çekiyor cıkıpta alamam hava berbat

Sezaryen doğum yaptım pijama yeterli oldu daha rahat ettim gecelik giymedim ama wc olayı sorundur indirmek kaldırmak bu konu biraz kişinin konforuyla alakalı nasıl rahat hissediyorsan ikisini de koy ben bu penye pijamalardan da almadım fitilli triko lastikli takım aldım daha rahat ederim ben de üşürüm penyelerle tesettürlüyum de rahat edemem digerleriyle. İç çamaşırı al yanına 3,5 tane kanama çok olabilir, hatta ebebekte kullan at iç camasirlarindan aldım ben. İçine depend ve ped al hastaneden hastaneye değişiyor hangisini kullanacagin. Ben süt sagma makinasini da koyacağım, biberonu da bir de mama alacagim ne olur ne olmaz. Şal, hırka, yelek tarzı birseyler koyabilirsin üşüme gelebiliyor doğumdan sonra. Havlu, terlik, çıkış için kıyafet. Sezaryen olursa filtre kahve, süt gelmesi için aktardan çay. Ben yazma koyacağım açıksan tarak,fırça, düzleştirici makyaj malzemeleri. Hani birçoğu sonrada konulabilir ama en acili pijama, iç çamaşırı, depend bunları hazırla diğerlerini yavas yavas da halledersin doğuma yakın.

Kızlar sezaryen için hangi kahveden alalım yanımıza küçük termosa hastaneye gitmeden sade americano falan mı yapsak yoksa Türk kahvesi tarzı mı gerek

Kızlar ben trendyoldan artış marka gecelik sabahlık takımı ve aynı rengin pijama takımını aldım. Yumuşacık kumaşı mevsimlik harika 🤩 inşallah güzel günlerde giyelim hepimiz🙏 normalde sezaryen istiyordum ama yavaş yavaş kafam vajinal doğuma ısınmaya başladı belki beklerim normali bilemiyorum 😅 o yüzden evdeki pilates topunu şişireceğim yavaştan, faydası olur inşallah

Kilosu 2300 du doktorum çok iyi dedi sadece ciğerler gelişmemişti çünkü hiç erken olacağını beklemiyordu doktorum en sorunsuz hastası bendim ciğer geliştirici vs vurulmamistim 1 hafta kuvezde kaldı sadece hemen çıktı, ilk 3 gün makinaya bağlıydı sonra ben emzirmeye başladım derken 1 haftada çıktı sonrası biraz zorladı erken olduğundan uyuyayakiliyordu emmek için sürekli zorla uyandırıyordum güçsüzdü sarılık oldu vs bir sürü tahlil vs yapıldı, küçük olduğu için işitme testinden 3 kez kaldı meğer kuzum duyuyormus ama küçük olduğundan ses alınamiyormus, sonra prematüre olduğu için gözden rop muayenesine gittik 3 ayda bir. Biraz meşakkatliydi ama sonrasında iyi toparladı kuzum doğması gereken vakit gelince 4 kiloya ulaştı
Masallah masallha kucuk.savasci çok.sukur binsikur

Peki bunu yaşarken kaçıncı haftadaydiniz?
Benim korkum telaşım erken doğum riskim olduğundan dolayı. Şehrimde uygun kuvez desteği yok. Acil bi durumda en erken şekilde fark etmek ve ona göre hareket etmek gerekiyor. O yüzden bu sanci kasilma işini didikliyorum. 😔😔
Benim 37+5 di Allah a şükür vaktindeydi erken degildi

Sancı niye veriyorlarki sancısız doğum olsun işte daha iyi değil mi :işsiz:

X