2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Benim ilk bebeğim erkek, cinsiyeti öğrendiğimiz zaman eşimin ailesi keşke kız olsaydı ama olsun napalım demişti şaka gibi ama gerçekÇok üzülmüştüm çok sinir olmuştum o zamanlar
Ağızlarından çıkanı kulakları duymuyor ya aile bunu yaparsa başkasından hassasiyet beklemek saçma zaten

Ağızlarından çıkanı kulakları duymuyor ya aile bunu yaparsa başkasından hassasiyet beklemek saçma zaten
Tabi canım beklenmez.İlk bebek de olsa üçüncü bebek de olsa böyle şey söylenmez evladın cinsiyeti olmaz hepsi canımızın parçası ama Türk insanı böyle dangalak işte

Hadi gözünüz aydın, geçmiş olsun. Genişleme olduğunu kadın doğum uzmanınız mı fark etmişti

Bugün bebeğimin ilk şampuan,losyon ve pişik kremini aldım. Ebebekte ecowell markasında indirim vardı. Temiz içerikli çok beğenilen ürünler. Tavsiye ederim almamış olana

Hadi gözünüz aydın, geçmiş olsun. Genişleme olduğunu kadın doğum uzmanınız mı fark etmişti
Evet çok ağrım oluyordu tek taraflı sancı tutuyordu muayenelerde ultrasonla böbreğe baktı önce 19 mm genişleme gördük iki hafta sonra 26 mm ‘a çıkmıştı 3 olsa stent takılacak ürolojiye göndericem demişti Bebek o taraftaydı benim baskı yapıyordu bas aşağı dönmüş bu hafta o rahatlatmış

Bugün bebeğimin ilk şampuan,losyon ve pişik kremini aldım. Ebebekte ecowell markasında indirim vardı. Temiz içerikli çok beğenilen ürünler. Tavsiye ederim almamış olana
Losyon ve pişik kremi link var mı ben bulamadım sadece şampuan gördüm sanki

Ay kızlar nasıl farketmemiş kadın bunu ya şok oldum

Eklentiler

• IMG_8281.jpeg
    119,8 KB · Görüntüleme: 95
Losyon ve pişik kremi link var mı ben bulamadım sadece şampuan gördüm sanki
Ben direk mağazadan aldım. E bebek sitesini açamadım ecowell ürünlerini göremedim. Aynı markanın bebek yağını ve bebek temizleme jelini civilden sipariş edicem. Ben bu tarz ürünleri trendyolda kendi marka satıcısı yoksa başka satıcıdan almaya güvenemiyorum.

Bi ara damarlarında direnç vardı diye hatırlıyorum şimdi bi şey dedi mi doktorun

Kendileri bakıyorlar genelde işin ehli de konu bebek olunca genelde radyolog değil de kadin dogumcu oluyor

Benim ilk bebeğim erkek, cinsiyeti öğrendiğimiz zaman eşimin ailesi keşke kız olsaydı ama olsun napalım demişti şaka gibi ama gerçekÇok üzülmüştüm çok sinir olmuştum o zamanlar
Eşimin ailesi de üzüldü erkek diye ben de allah çmür versin inşallah ikincisi kız olur demiştim. kayınvalidem sen oğlan üstüne kız doğurabilen gördün mü hiç demişti, sanki cinsiyeti kadın belirliyormuş ve bizim becerilerimize göre cinsiyet şekilleniyormuş gibi... işin kötü yanı bundan etkilenmem olmuştu. Hiçbir bilimsel yanı olmamasına rağmen oğlum olursa asla kızım olmayacağını, ikinci üçüncü çocuğun da erkek olacağını, hepsinin çok zor çocuklar olacağını ve beni çok yoracağını düşündüm uzun bir süre. Ancak birkaç ay sonra ne kadar saçma olduğunu idrak edecek psikolojiye geri dönebildim.
Tam tersi de oluyor. Kızı olan bir arkadaşımın ikinci çocuğu erkek olmuştu, kızı ve oğlu arasında ikiz bebeklere hamile kalmıştı ama cinsiyetini dahi öğrenemeden bebekleri trafik kazası sebebiyle kaybetti. Durum bu kadar hassasken oğluna bebek görmeye gelen birisi "ne yaptın ne ettin oğlanı buldun" demişti.

Aile de olsa yakının da olsa bu cinsiyet konusunda herkeste bir düşüncesizlik, bir densizlik oluyor galiba. Ben artık cinsiyetini sormadan iyi dilekte bulunanlar dışında kimsenin samimiyetine inanamaz oldum. Dost düşman turnusolu oldu bu bebek işi bize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…