2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Oda kötü ya. Aslinda 2 3 güne bölüp bi kaç sınıf birleştirme yapsalar hatta anne babalarda gelse ne var yoksa yenir biter aslinda çok daha kısa surerdi ama. Öğretmenler de ne yapsın çeşit çeşit şeyler yicez diye yapmak istemişlerdir bide Antep yani. Ben olsam bende isterdim yalan yok 🤭 Mevlam bu sabrın mükafatını iki cihanda versin inşallah. Kolay değil çünkü 🥲
Ayy onlar da haklı ne diyeyim ki. Bu benim şahsi problemim kimse bana uyum sağlamak mecburiyetinde değil 🙈 iş başa düşüyor sabır imtihanı 😂 bebeğim için ❤️

Ayy onlar da haklı ne diyeyim ki. Bu benim şahsi problemim kimse bana uyum sağlamak mecburiyetinde değil 🙈 iş başa düşüyor sabır imtihanı 😂 bebeğim için ❤️
Parmaklarına çikolata sürüp sürüp yicem seni diyorum kıtır kıtır tatlı niyetine 🤭🤭 evet sabır Rabbım sagligimizi versin bu günlerde geçecek 🥰🥰

Kontrolden geldim kızlar ama pek iç açıcı değil serviks kanalıydı sanırım 25 mm sınıra inmiş enson 28+5 de gittğimde 1279 du kilosu şuan 31+1 in 1500 olmuş kilosu 1 hafta geride dedi yumurtada sık yiyorum dedm bazen plesantada besin geçişi az olabliyor dedi tedbir amaçlı renkli doppler istedi kan idrar tahlil falan istedi birde nst istedi ama daha yaptırmadık haftaya ptesi tekrar çağırdı ozamana kadar yaptırıcaz kilosu canımı sıkıyor açıkcası biraz eğer renkli doppler temiz çıkarsa biraz minyon olucak sanırım dedi takipte olmamız gerekyor dedi birde özel hastaneye gidip nst ücretş ödeyen varmı aramızda?Nst ücreti 650 dediler
Geçmiş olsun. Canınızı sıkmayın usg de duruş pozisyonundan bile yanlış çıkabilir ölçümü doktorunuz da hiçbir şeyi kaçırmak istememiştir o yüzden istemiştir tahlilleri rahim ağzı da zaten haftalarımiz ilerledikçe kisalacak şu an tek yapacağınız şey dinlenmek, beslenmenize dikkat etmek, fındık, badem, muz, protein ağırlıklı beslenme, tahin pekmez, kaşar peyniri bebise güzel kilo aldırır hem de artık kilosu doğsa bile sorun teşkil edecek boyutta değil 2 kg yu geçerse zaten hiç kafana takmaya değmez doğduktan sonra da güzel kilo aliyorlar

Kontrolden geldim kızlar ama pek iç açıcı değil serviks kanalıydı sanırım 25 mm sınıra inmiş enson 28+5 de gittğimde 1279 du kilosu şuan 31+1 in 1500 olmuş kilosu 1 hafta geride dedi yumurtada sık yiyorum dedm bazen plesantada besin geçişi az olabliyor dedi tedbir amaçlı renkli doppler istedi kan idrar tahlil falan istedi birde nst istedi ama daha yaptırmadık haftaya ptesi tekrar çağırdı ozamana kadar yaptırıcaz kilosu canımı sıkıyor açıkcası biraz eğer renkli doppler temiz çıkarsa biraz minyon olucak sanırım dedi takipte olmamız gerekyor dedi birde özel hastaneye gidip nst ücretş ödeyen varmı aramızda?Nst ücreti 650 dediler
Canım kilo konusunu kafana takma bende 31+1im bugün 1800 dedi doktor arada dağlar kadar fark yok doktor biraz abartmış sanırım. Stres yapma kendine lütfen bu ölçümler aşağı yukarı değişebiliyor da aynı zamanda. Serviks için ne önerdi peki

Canım kilo konusunu kafana takma bende 31+1im bugün 1800 dedi doktor arada dağlar kadar fark yok doktor biraz abartmış sanırım. Stres yapma kendine lütfen bu ölçümler aşağı yukarı değişebiliyor da aynı zamanda. Serviks için ne önerdi peki
Senin çok iyi tam uyumlu kilosu keşke en azından 1650 falan olsaydı işte tedbir amaçlı tiroid kan idrar tahlillerş doppler istedi serviks için hiç bişey demedi bu sınırda kalabilirsek güzel ilerleriz dedi

Benimkisi düşünmüyor işte sorun o canım ilkinde hem merak ederdi hem de ihtiyaçlarını sorar ya da araştırırdı kendi çapında, birçok şeyi okudu araştırdı buldu bunda merak da yok hiçbir eksiğe ilgi de yok.Doğuma ne kaldı ki.Ben de hem iş hem çocuk yoğunluktan ancak yavaş yavaş başladım ihtiyaçları almaya.Tek başıma zorlanıyorum hem çocuk hem bebeğin işleri bütün yük üstümde bir yandan da içime oturuyor bu adamın neden umrunda değil diye, ağlamak geliyor içimden😣
Konuşmalisin. Bazen anlamıyorlar, farkında değiller, kafalarına dank etmiyor, bizim gibi hassas değiller. Anlatmak gerek.

Geçmiş olsun. Canınızı sıkmayın usg de duruş pozisyonundan bile yanlış çıkabilir ölçümü doktorunuz da hiçbir şeyi kaçırmak istememiştir o yüzden istemiştir tahlilleri rahim ağzı da zaten haftalarımiz ilerledikçe kisalacak şu an tek yapacağınız şey dinlenmek, beslenmenize dikkat etmek, fındık, badem, muz, protein ağırlıklı beslenme, tahin pekmez, kaşar peyniri bebise güzel kilo aldırır hem de artık kilosu doğsa bile sorun teşkil edecek boyutta değil 2 kg yu geçerse zaten hiç kafana takmaya değmez doğduktan sonra da güzel kilo aliyorlar
Fındık badem ceviz süt yoğurt yumurta bunları çok yiyorum aslında evet serviks kıcalıcak ama 3 hafta önce gittğimde bukadar değildi yanlış hatırlamıyorsam 37-38 lerdeydi ölçüsü kilosuda biraz beni üzdü inşallah riskli bsey yoktur

Kuzum ceviz kaşar peyniri muz çiğ fındık tüket. Bebis kilo alsın. Yiyebildigin kadar yemeye calis. İnşallah bi sey çıkmaz. Devlete gidip cektirsen olmaz mı acaba az da değil 🙄
İşte devlete randevu bakıyorum yarına var ama hepsi bu haftaya yetişirmi blmyrum haftaya gittğimde götürücem birde eşim devlette olsa erkek dr istemyr şuan erkek dra randevu var

Tahammülüm kalmadı artık. İnsanları terslemekten bir hal oldum :)) suyum ısındı yani gitmem lazım
ya benımde dermanım kalmıyo sabahları uykuyu alamamış kalkıyorum, zaten geceleri hiç uyuyamıyorum. o yüzden rapor+yıllık izin yapıcam yoksa kafayı yicem bugün bile kalkarken acaba bu haftayadamı alsam rapor dedim düşün yani o derece bittim. insanlar 37ye kadar iyi calısıyor

Fındık badem ceviz süt yoğurt yumurta bunları çok yiyorum aslında evet serviks kıcalıcak ama 3 hafta önce gittğimde bukadar değildi yanlış hatırlamıyorsam 37-38 lerdeydi ölçüsü kilosuda biraz beni üzdü inşallah riskli bsey yoktur
Aniden kısalıp uzayabilen birsey dinlenirken tekrar uzar çok mu yordun kendini bu aralar biraz dinlen bol bol sol tarafına yat kan akışı daha fazla dedi doktorum

Direk hastaneye git 7 24 nst var ebe hemşire var boşuna para verme gir acilden ağrım var sıkıntılı gebelik de

ya benımde dermanım kalmıyo sabahları uykuyu alamamış kalkıyorum, zaten geceleri hiç uyuyamıyorum. o yüzden rapor+yıllık izin yapıcam yoksa kafayı yicem bugün bile kalkarken acaba bu haftayadamı alsam rapor dedim düşün yani o derece bittim. insanlar 37ye kadar iyi calısıyor
Aynen öyle ben de sabah dedim hemen geçsin hafta rahatlayalım. Bebeklerimizle ilgilenelim

Aniden kısalıp uzayabilen birsey dinlenirken tekrar uzar çok mu yordun kendini bu aralar biraz dinlen bol bol sol tarafına yat kan akışı daha fazla dedi doktorum
Bu haftadan sonra uzar mı ki?Aslında yorduğum sayılmaz normal günlük işler ağır iş yapmıyorum birde ben çok sol tarafıma yatan biri değilim

Kan idrar yapıyorlar acilde bile yapıyorlar sıkıntını söylediğinde sancim var fiyince nst ye bağlanıyor korkma rabbim korur onu

Ben de öyleyim doktorum üstüne basa basa sol tarafına yat dedi, günlük işler bile yoruyor bugün yemek yapmak dağ gibi büyüdü gözümde çünkü eski gücümüzde değiliz dinlen lavoba için kalk doktor muayenesine kadar gör bak nasıl daha iyi çıkacak ama doktorun da kesin tedbir amaçlı yaptiriyordur stres yapma şu an bizim için en kötüsü stres
Bu haftadan sonra uzar mı ki?Aslında yorduğum sayılmaz normal günlük işler ağır iş yapmıyorum birde ben çok sol tarafıma yatan biri değilim

Birde ben kaşarı pek yiyen seven biri değilim öyle sade yiyemem kaşarı midemi bulandırıyor hep tostlada olmuyor siz nasıl yiyorsunuz kaşar peynirini

X