2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Ben de kendi eksikliklerimi toparlamaya çalışıyorum. Bununla ilgili dört başı mamur bir liste bulamadım, burada paylaşıldıysa eğer bana iletebilir misiniz? Şimdiye kadar tespit ettiğim anne ihtiyaçları şunlar:
  • Emzirme sutyeni (Bunu suwen'den aldım iki tanesi 240 TL'ye. Tavsiye ederim. F/p ürünü)
  • Meme ucu kremi
  • Emzirme pompası
  • Süt torbası
  • Göğüs kalkanı
  • Korse
  • Lohusa geceliği
Bende ayni ilk dogumumda tecrübe ettiklerim emzirme sutyeni atleti
meme ucu kremi
Emzirme pompası var Manuel çalışmaya devam edersem ve bebeğe emerse otomatik alacağım
Süt torbası almadım gerekli olrsa alrm
Korse ilkinde kocakarilarjn usulü yapmstm sarmstk smdi de evde Korse var bel için onu gycgm
Lohusa geceliği aldım
Mutlaka meme ucu pedi lazm oluyor Süt akıyor fln aldım
İlkinde çok yara olmstu silikon meme ucu kapak aldm bilmiyorm ise yarar mi

Ben artık açlık bakmıyorum. Yeni bi sey yersem tokluğuna bakıyorum. Test cubuklari 180 lira olduğunu öğrendim 🤦‍♀️ elimde 12 tane kaldı. 15 20 dk tokluk bakicam. Bugun iki kez pekmeze bandim epeydir yemiyodum bide çaya şeker attım azıcık 😏

Umarım sana insülin başlamaz ama bi yandan da iyi olur kuzu için rahat olur ya. Ne zaman kontrole gidicen
Ayy bence de en azından biraz birşeyler yiyebilirim hiç bişey yiyemiyorum yine yükseliyor zor. Perşembe gidicem canım.

Anasınıfı öğretmeniyim ve 10güm boyunca her gün bir sınıf yerli malı haftasını kutlayacak. Yiyecekleri tahmin bile edemezsiniz Antepteyim kuru dolmalardan çiğköftelere 😂 pastalar kısırlar.. Ama ben hiç bişey yiyemicem herşey yasak bana yaa 😭 et, salata, sebze yemeği yoğurt ve tam buğday ekmeği dışında neredeyse her şey yasak

Kızlar dün gece yatarken tansiyonumu ölçtüm iki sefer 10/6 ,9/5 çıktı uyanınca ölçtüm şimdi birde 9/4 çıkıyor çok düşük değil mi 🙄

Kızlar bugün hiç halim yok elim kolum kalkmıyor yataktan çıkamıyorum iki lokma bisey yedim çok halsizim hala :KK43: gözlerim açılmıyor hasta mı oldum acaba
İnşallah değilsindir. Ama bence hastalıktan değil. Cunku bende dün aynı senin gibiydim. Sanci ile uyandım gün boyu devam etti. Uyku hali çok siddetliydi. Wc ye zor kalktım. Bu haftalar yeni şeyler yükleniyor yada yüklenecek sanirim. 1 gün öyle bir gün böyle gibiyiz. Yat dinlen

Evet hersey bi anda gelişebiliyor. Arkadaşım 42 de dogum yaptı. Acil sezeryan oldu kakadan dolayı. Bizimkilerde disarda bal var gibi 🤣🤣🤣
Mümkün oldukça bebeğe kilo aldirmaya bak ne olacaksa onu yasiycaz zaten stresi de uzak tutabilirsek bizden iyisi yok 🤭
Oh maşallah 42 de olmasın ya :KK70: benim bebiko 12 gün ileriydi en son haftaya görcem bakalım dobişlemiş mi

Kızlar dün gece yatarken tansiyonumu ölçtüm iki sefer 10/6 ,9/5 çıktı uyanınca ölçtüm şimdi birde 9/4 çıkıyor çok düşük değil mi 🙄

Benim de aynı şekilde. Hamileliğin başında da bu şekildeydi. Tansiyonum o kadar düşüyordu ki elim ayağım tutmuyordu ve konuşamıyordum, bayılma noktasına geliyordum. Bu konu ile ilgili birden çok doktorla görüştüm. Hepsinin değerlendirmesi de düşük tansiyonun tehlikeli olmadığı yönünde. Tavsiyeleri ise böyle bir durum olduğunda istirahat edilmesi, tuzlu ayran içilmesi, devam ederse de serum takviyesi alınması oldu

Bende ayni ilk dogumumda tecrübe ettiklerim emzirme sutyeni atleti
meme ucu kremi
Emzirme pompası var Manuel çalışmaya devam edersem ve bebeğe emerse otomatik alacağım
Süt torbası almadım gerekli olrsa alrm
Korse ilkinde kocakarilarjn usulü yapmstm sarmstk smdi de evde Korse var bel için onu gycgm
Lohusa geceliği aldım
Mutlaka meme ucu pedi lazm oluyor Süt akıyor fln aldım
İlkinde çok yara olmstu silikon meme ucu kapak aldm bilmiyorm ise yarar mi
Bende de korse var ama açıp kapamali değil. Sence o yeterli olur mu ayarlanabilir mi alayım. Bide korse özellikle sezeryanda ne zaman başlanıyor takilmaya

Anasınıfı öğretmeniyim ve 10güm boyunca her gün bir sınıf yerli malı haftasını kutlayacak. Yiyecekleri tahmin bile edemezsiniz Antepteyim kuru dolmalardan çiğköftelere 😂 pastalar kısırlar.. Ama ben hiç bişey yiyemicem herşey yasak bana yaa 😭 et, salata, sebze yemeği yoğurt ve tam buğday ekmeği dışında neredeyse her şey yasak
Tam bi kaos ortamı. Tam bi nefis savaşı vereceksin. Mevlam şimdiden yar yardımcın olsun. Ben aklıma geldikçe kötü oluyorum görmek daha kötü olur 😔😔 kepekli galeta al onu ye arada bari 😔

Herkese merhaba :)
Doğum çantasını hazırlayan var mı? Biz şu an 29+2'yiz, beşiği kurmak ve doğum çantasını hazırlamak dışında nerdeyse her şeyi hazırladık, bu ikisi için ocak ayını bekliyoruz ama ağırlaşır mıyım zorlanır mıyım emin olamadım. Doğum çantasını hazırlamak için en uygun zaman ne zaman?
30+5teyim biz de beşiği kurduk ve eşya aldık onun dışında daha yıkama ütüleme yapmadım bu hafta yağmurlar biterse başlayayım diyorum. Hastane çantasına koyacaklarımı da kıyafetler havasız kalmasın diye Ocak ortasında koyarım galiba

Yaaa deme öyle kiz. Bence duygusuz oldukları için öyle davraniyodur. Doğduktan sonra öyle davranmaz. Bide bizim toplumumuzda babalar hep bastırır iyi duygularini. Mesela kp kendi oğluna düşkündür ama asla asla belli etmez hep bi çekişme halinde. Hasta olsa kavga eder. Ama icide gider. Bana bi sey olsun gece uyuyamaz sürekli arar kapıya gelir elini kolunu doldurur felan. Ulan seviyon işte oğluna da göster dimi yok. Duvar gibi. Esim olmadığında konuşmaları çok mulayim endişeli konuşur ama gösteremeye gelince yok. Yani gostermese de içi kaynar üstüne titrer. Üzme kendini 🫂🫂💜🌸🌸🌸🌸
İnşallah dediğin gibi istiyordur😔
Canım karma aşıyı sen mi yaptırdın acaba
evet ben yaptırdım üç gün önce 🙏🏻

Eşimde de aynı durum var kızlar bu normal ilk kızımız dogdugunda da eşim ilk gun kucağına almadı 2.gun hastanede fotoğrafçı verdi eline verdi nasıl tutacgm fln diyordu sonrasında işten geliyordu akşamları bütün gece kucağındaydi Allah razı olsun gazi filn hep ilgilendi hala da öyle şükür kızım suanda 6 yaşında gayet ilgili baba bunda da hani düşünüyor bireyler alalim edelim diyor kapi susu filn beraber yaptk ama tam hissedemiyrolqr suanda bizim gbi
Benimkisi düşünmüyor işte sorun o canım ilkinde hem merak ederdi hem de ihtiyaçlarını sorar ya da araştırırdı kendi çapında, birçok şeyi okudu araştırdı buldu bunda merak da yok hiçbir eksiğe ilgi de yok.Doğuma ne kaldı ki.Ben de hem iş hem çocuk yoğunluktan ancak yavaş yavaş başladım ihtiyaçları almaya.Tek başıma zorlanıyorum hem çocuk hem bebeğin işleri bütün yük üstümde bir yandan da içime oturuyor bu adamın neden umrunda değil diye, ağlamak geliyor içimden😣

Bende sadece migren geldiğinde içtim. Onceden sadece kaşimin üstünde agri oluyodu. Simdi iki 2 kaş üstü başımın üstüne yayiliyor ordan enseye gidiyor ensem uyuşuyor. Bide benim acile gitmeden geçmeyen bi migrenim var. O yüzden çok fazla mecbur kaldım malesef. Bide pik yaptığı da kendimi kaybedip başımı vuruyomusum bi yerlere. Travma olmasın diye de hemen acile getiriyolar o yüzden 😔
Allah şifa versin canım haklısın icmeyip ne yapacaksın 😔

Bugün kontrolüm vardı kızlar nstye bağladılar hersey normalmis. Bebek aşağı dönmüş bu sefer. Akıntımın artışı için doktor fitil verdi akıntıyı sonlandırmaz belki ama seni rahatlatır dedi.(mantar) Bir de ağrılarım çok oluyordu bacak kalça vs magnezyum başladık. 2 hafta sonraya gel dedi bakalım sıklaşıyor artık randevular 😊

X