2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Hiç sorma diken üstündeyim resmen. Az kaldı inşallah görcez. Artık yıldım alttan muayene olmaktan
Evet bende haftanın 2 3 günü aşırı depresif oluyorum bu konudan dolayı. Sürekli negatif şeyler doluyor korku endişe.. suan kaç haftalık? Senin gebelik açık değil göremiyorum

Ben de kendi eksikliklerimi toparlamaya çalışıyorum. Bununla ilgili dört başı mamur bir liste bulamadım, burada paylaşıldıysa eğer bana iletebilir misiniz? Şimdiye kadar tespit ettiğim anne ihtiyaçları şunlar:
  • Emzirme sutyeni (Bunu suwen'den aldım iki tanesi 240 TL'ye. Tavsiye ederim. F/p ürünü)
  • Meme ucu kremi
  • Emzirme pompası
  • Süt torbası
  • Göğüs kalkanı
  • Korse
  • Lohusa geceliği

Kızlar bir de meme ucu kremi ile ilgili önerisi olan var mı? Özellikle tecrübeli anneler, balm mı yoksa krem formu mu daha iyi? Bazı yerlerde doğumdan önce başlamak gerek yazıyor, ne kadar zaman önce kullanmaya başlamak gerekir acaba?

Kızlar n11 de e bebek satıcılı ecowell şampuan indirimde 50 tl kuponla iki tanesi 325 e geliyor ihtiyacınız varsa haberiniz olsun

Evet bende haftanın 2 3 günü aşırı depresif oluyorum bu konudan dolayı. Sürekli negatif şeyler doluyor korku endişe.. suan kaç haftalık? Senin gebelik açık değil göremiyorum
Ben de öyleydim cumartesi bütün gün uyudum hiç abartmıyorum. Dün de neşeliydim manyak gibi oldum. 29+1 olduk nasıl vakit geçer bilmiyorum. İşe gidiyorum bide.

Ben de öyleydim cumartesi bütün gün uyudum hiç abartmıyorum. Dün de neşeliydim manyak gibi oldum. 29+1 olduk nasıl vakit geçer bilmiyorum. İşe gidiyorum bide.
1 hafta varmış aramızda bende yarın 30 olcak allahin izniyle. Ctsi ben iyiydim dun aşırı kotuydum dediğin gibi yataktan wc için zor ciktim. Bugun bi tık iyiyim elhamdülillah.

Sen niye izin almadın isten ya inşallah oturarak calisiyosundur. Ben evde iken bile diken üstündeyim. Taburcu olduğum günden beri az az eksikleri tamamlamaya çalışıyorum ama içime korku dusuyo gidip yatiyorum hemen. İlk hedef 32. Haftaya ermemiz gerekiyor sonra 34. Hafta bizler ayrı dikkat etmemiz gerekli. Ev işlerinde olsun yardım eden var mı

Eşin o vertigo için boyun damarlarına beyin mrlarına falan baktırsın mutlaka özellikle boyun damarlarına oradaki şah damarında sıkıntı olabliyor ama herşey temizse kristal oynaması diyorlar şükür bendede migren dışında bsey çıkmadı ama arada baş dönmesi eşlik ediyor maalesef migren botoksu falanda hep yaptırdım ama tek seans gittim kafaya yapılan botokslar iğne sesi falan beni ürküttü başka seansa gitmedim sonra nörolojide antidepresanla topladım migreni ve baş dönmesni şimdi daha iyiyim şükür bazı şeyler ysak kuruyemiş kahve tuz gibi migreni tetklicek şeyler sucuk vs hastalığın her türlüsü kötü allah kmseye yaşatmasın

Kızlar o cak annellerinden 3 anne birazcık erken aralıkta doğum yapmışlar varmı bizde hiç doğum bende şubata kalmıyorum galiba ocak sonu gibi gösteriyor şuan

Ay bu hafta bitsin bir hafta rapor bir hafta yıllık izin alıp 32 yi tamamlayıp çıkcam yani son haftam aslında diye umut ediyorum. Allah razı olsun eşimle annem çok yardımcı oluyorlar. Annem gelip kalıyor baya. Ya 32 de çok küçüm geliyor değil mi. 36 ları görelim yarabbim ya

Eşimin çok uzun yıllardır var ama elhamdülillah son 4 yıldır felan olmuyo. Yerde yuvarlanma şeyini yapmıştı. Dediğin gibi o kristal oynasiyla alakaliymis. Uzun zamandır yok şükür.
O botoksu bende duymuştum akupunktur du sanirim. Ama onunda riskleri varmış ya felç gibi. İşinin ehli yer olması gerek diye hiç cesaret edemedim. Antidepresan bende çok kullandim ama ona rağmen ağrılarım olurdu. Sonra bıraktım. İlk evlendiğim aylarda çok şiddetliydi ayin 23 25 günü agri yasiyodum gene kullandım 2 hafta kadar sonra bıraktım. Çok detaylı düşünen empatik duygusal biriyim. Buda migrenin en sevdiği konular. Depresyon sonrasi mıçarım bole ise diyerek sallamaya başladım olaylara karşı. Öncesinde dünyanın derdini ben cekiyodum.

Dediğin yiyecek grubuna dikkat ediyorum bende ama aşırıya kaçmadan tüketiyorum. Özelikle tatlı çikolatayi abartirsam bayram ediyodu migren. Yıllar içinde düzene oturttum. Ama gebelikle hormonlar yüzünden arada geliyo şiddetli şekilde

Kızlar o cak annellerinden 3 anne birazcık erken aralıkta doğum yapmışlar varmı bizde hiç doğum bende şubata kalmıyorum galiba ocak sonu gibi gösteriyor şuan
Malesef kayıplar var. Bi arkadaş doğum yaptı ama kaybetti. Ondan önde de çoğul gebeliklerle kayıplar olmuştu. Suan için başka doğum yapan yok elhamdülillah.

İyi yaparsın izin alarak. Hani bi sey olacagindan değilde insanin içi rahat eder en azından.

32 de küçük ama yaşamsal fonksiyonlar için ilk basamak öyle. 34. Hafta oncesinde kuveze aliniyo ama entube edilme durumu olabiliyor. 34 sonrasında gelişimine göre entube olmadan kuvez desteği oluyor. İnşallah hepimiz 36lardan sonra doğum yapariz. Ben 32 34 diyorum ama aslında yaşama durumu yada kuvezde kalma süresi etki edeceği için öyle. 30 ile 32 arasında kuvez açısından fark oluyor aynı şekilde 32 34 arası da.

Bir hafta bile önemli bir anda değişiyor bide o korkutuyo. Bazılarının son haftalarda bile açılması olur 3-4 cm, bir hafta gezer. Bazen de hemen oluyor. Dikkat edelim kendimize yeter daha da elimizden bişey gelmez napabiliriz ki hiç bişey o yüzden sıkmaya gerek yok

Evet hersey bi anda gelişebiliyor. Arkadaşım 42 de dogum yaptı. Acil sezeryan oldu kakadan dolayı. Bizimkilerde disarda bal var gibi
Mümkün oldukça bebeğe kilo aldirmaya bak ne olacaksa onu yasiycaz zaten stresi de uzak tutabilirsek bizden iyisi yok

Kızlar bugün hiç halim yok elim kolum kalkmıyor yataktan çıkamıyorum iki lokma bisey yedim çok halsizim hala gözlerim açılmıyor hasta mı oldum acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…