2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Evet çok saçma ama evde beslenen köpek gürültüsünde de aynı şey geçerliymiş mesela😀 bizim bir sıkıntımız olmuştu o ara avukattan öğrendiğimiz birşeydi bu
Kötü niyetlilerse çok can sıkıcı.ama iyi niyet olsa da bazen fazla ses çıkarıyorlar susturamıyorsun ben bazen komşular rahatsız oluyordur diye düşünüyorum ama elimizden geleni yapıyoruz yani çocuk biraz gürültülü oluyor 🙈
Keşke biraz gürültülü olsalar anlayışsız insanlar değiliz elbette çocuk olan evde gürültü olur ama benim dediğim çok farklı bir gürültü resmen evde durulmuyor uykudan zıplatarak uyandırıyor. Camları açık bırakamıyorum su döküyorlar kağıt kalem vs atıyorlar içeriye giriyor o kadar saygısızlar ki kendilerinden başka kimseyi düşünmüyorlar. Açıkçası milletin çocuğunun gürültüsünü de bu denli çekmek zorunda değiliz ya. Kiralık ev bulamadık şuan kafamıza göre bulunca taşınmayı düşünüyoruz zaten 🤦🏻‍♀️

Benimde sarı bazen yeşil oluyor .1 haftadır ocean Chanberry ilacını kullanıyorum ama henüz pek bir etkisini göremedim ama yordu yani bu akıntı
Son zamanlarda olan artışta beni inanılmaz yordu çok rahatsız oluyorum günlük ped kullanmamam söz konusu bile değil seni çok iyi anlıyorum ☹️ Pazartesi doktorla bir konuşayım bakalım ne diyecek

Emzirme döneminde kullanılan doğum kontrol hapları var mı acaba? Bende pcos vardı gebelik öncesi. Doğumdan sonra hap kullanmayı düşünüyordum doktorda uygun görürse
Bende de var pcos doğumdan sonra başlamayı düşünüyorum ama emzirirken çok kısıtlı seçenek var sanırım. Doktorun uygun gördüğü ilacı kullanacam ilaç olmazsa da başka yöntemlere bakacaz artık.

Benimde sarı bazen yeşil oluyor .1 haftadır ocean Chanberry ilacını kullanıyorum ama henüz pek bir etkisini göremedim ama yordu yani bu akıntı
Bende de var aynı durum hatta hamile kaldığımdan beri var. İlk aylarda şeffaftı sonrasında sarı akıntı şeklinde devam etti bazen nadiren az az yeşil geliyor aylardır bu böyle. Doktor 2 farklı fitil verdi kullandım fitiller bittikten sonra 1-2 gün geçiyor sonra tekrar devam ediyor bıktım artık fitil atmaktan o yüzden daha ilaç kullanmayı düşünmüyorum. Kefir tüketiyorum çok uzun zamandır o da probiyotik olduğu için akıntı yapıyor olabilir ama kokusuz akıntı olduğu için ve kaşınma yanma olmadığı için rahatım açıkçası.

Bende de var aynı durum hatta hamile kaldığımdan beri var. İlk aylarda şeffaftı sonrasında sarı akıntı şeklinde devam etti bazen nadiren az az yeşil geliyor aylardır bu böyle. Doktor 2 farklı fitil verdi kullandım fitiller bittikten sonra 1-2 gün geçiyor sonra tekrar devam ediyor bıktım artık fitil atmaktan o yüzden daha ilaç kullanmayı düşünmüyorum. Kefir tüketiyorum çok uzun zamandır o da probiyotik olduğu için akıntı yapıyor olabilir ama kokusuz akıntı olduğu için ve kaşınma yanma olmadığı için rahatım açıkçası.
Aynen benimde kaşıntı yanma yok koku yok sadece akıntı bazen çok yoğun bazen az sürekli iç çamaşıro değiştirmeye sebep .Günlük ped vs kullanamıyorum daha çok olmasın diye ğeçetede de olmuyor sürekli iç çamaşıeı değişiyorum:KK43:

İnşallah yoktur hocam enfeksiyonum var ona bağlı protein kaçağı oluşur mu acaba? Hayvanlarda oluyor mesela enfeksiyon ve düşük protein kaçağında biz çok risk görmeyiz ama insanda mekanizma nasıl tam bilmiyorum kendimde tansiyon yüksekliği belirtileri hiç hissetmedim belki de gözden kaçırdım bi 10 gün önce idrar sonucumda protein kaçağı durumu yoktu bakalım 24 saat idrar toplama yapacağım inşallah sadece basit bir enfeksiyondur 🙏🏻
Önlem aldı mı şimdilik yoksa önce idrar toplama mı yapacaklar

Son zamanlarda olan artışta beni inanılmaz yordu çok rahatsız oluyorum günlük ped kullanmamam söz konusu bile değil seni çok iyi anlıyorum ☹️ Pazartesi doktorla bir konuşayım bakalım ne diyecek
Nioil yağı mı kullansam diye düşünüyorum .Dpktorum ne olumlu ne olumsuz konuştu o yağ konusunda da

Bende de var pcos doğumdan sonra başlamayı düşünüyorum ama emzirirken çok kısıtlı seçenek var sanırım. Doktorun uygun gördüğü ilacı kullanacam ilaç olmazsa da başka yöntemlere bakacaz artık.
bazıları doğumdan sonra pcos durumunun geçtiğini de söylüyor ne kadar doğru bilmiyorum ama inşallah bizde de durum böyle olur

Aynen benimde kaşıntı yanma yok koku yok sadece akıntı bazen çok yoğun bazen az sürekli iç çamaşıro değiştirmeye sebep .Günlük ped vs kullanamıyorum daha çok olmasın diye ğeçetede de olmuyor sürekli iç çamaşıeı değişiyorum:KK43:
Ped kullanmamakta çözüm değil ki onu da denedim akıntının miktarında ya da renginde bir değişiklik olmadı. Her gün 6-7 kere iç camasiri değiştireceğime ped kullanıyorum açıkçası

bazıları doğumdan sonra pcos durumunun geçtiğini de söylüyor ne kadar doğru bilmiyorum ama inşallah bizde de durum böyle olur
Evet öyle söyleyenler var ama bu doğru değil basit kistler geçiyor pcos’un bir tedavisi yok malesef doğum da çözüm değil . Sezaryen olmayı düşünüyorum bakalım kistlere de müdahale edebilirse çok iyi olur 🙏🏼

Önlem aldı mı şimdilik yoksa önce idrar toplama mı yapacaklar
herhangi bir önlem almadı sadece enfeksiyondan dolayı tek doz antibiyotik ve idrar yolu antiseptiği verdi 24 saat idrar toplamadan sonra tanıyı koyabiliriz dedi bunu diyen üniversite hastanesindeki asistan doktordu. Ben yarın kendi doktoruma soracağım. Zaten kendisinin asıl uzmanlık alanı perinatoloji. Bakalım o ne diyecek. Tabi ben yine idrar biriktireceğim.
Nioil yağı mı kullansam diye düşünüyorum .Dpktorum ne olumlu ne olumsuz konuştu o yağ konusunda da
ay ben bugün onu sordum sormaz olaydım :KK70: bir sürü şey söylediler bilimsel olarak nerde kanıtı var falan diye hatta konu yoğurda bile geldi ona da çok kızdılar kullanan çok ama yanlış falan dediler kafanıza göre her otu kullanıyorsunuz falan derken bayılacaktım artık dut suyunu son anda artık sormayayım dedim :KK70: ben bitkisel şeylerin şifasına inanırım ama tabi doktorlarında bildiği vardır :)

Ben kullanıyorum ya hamileliğimin başından beri. Çok rahatlattığı zamanlar oldu. Bi ara kalıntım vardı onu geçirdi. Bir de tuvaletten sonraki temizliğimi asla elimle yapmıyorum peçeteyi ıslatarak yapıyprum saha hijyenik oluyor bu enfeksiyonlara karşı

Evet öyle söyleyenler var ama bu doğru değil basit kistler geçiyor pcos’un bir tedavisi yok malesef doğum da çözüm değil . Sezaryen olmayı düşünüyorum bakalım kistlere de müdahale edebilirse çok iyi olur 🙏🏼
inşallah o sırada temizlenir de kurtulursun canım bana gittiğim doktor gebelik düşünmediğin her zaman kontrol hapı kullan demişti. Çünkü gerçekten benim hormonlarda sıkıntı var

inşallah o sırada temizlenir de kurtulursun canım bana gittiğim doktor gebelik düşünmediğin her zaman kontrol hapı kullan demişti. Çünkü gerçekten benim hormonlarda sıkıntı var
İnşallah temizlenir ama o da bir çözüm değil tekrarlıyor çünkü tek çözüm doğum kontrol ilacı 🤦🏻‍♀️ 16 yaşından beri doğum kontrol ilacı kullanıyordum ta ki evlenene kadar ilacı bir bıraktım başladığım noktaya geri döndüm. Benim de hormonlar sıkıntılı ve usg’de de tipik pcos görüntüsü var. Bu hastalığın genetik olduğunu düşünüyorlar ama bizim sülalede benden başka kimsede yok. İnşallah kızıma da sirayet etmez çok üzülürüm 🥺

İnşallah temizlenir ama o da bir çözüm değil tekrarlıyor çünkü tek çözüm doğum kontrol ilacı 🤦🏻‍♀️ 16 yaşından beri doğum kontrol ilacı kullanıyordum ta ki evlenene kadar ilacı bir bıraktım başladığım noktaya geri döndüm. Benim de hormonlar sıkıntılı ve usg’de de tipik pcos görüntüsü var. Bu hastalığın genetik olduğunu düşünüyorlar ama bizim sülalede benden başka kimsede yok. İnşallah kızıma da sirayet etmez çok üzülürüm 🥺
yazdıklarınız aynı yaşadıklarım ve pcos bence insanın ruhsal sağlığını bile fazlasıyla etkileyen bir hastalık. benim tek avantajım kilo sorunum yoktu. ama yine insanı illet eden bir hastalık. inşallah olmaz hiç negatif düşünme :)

Biizm daha hiç kazayla sonuçlanmadı nezaman karar verdik ozaman oldu bu şekilde devam ne iğne ne hap ne spiral karşıyım prezervatiftede o hissi alamıyorsun kazaylada olsa 2. Ciyide düşündüğümüz için sıkıntı olmaz nasipse
Böyle düşünüyosan sıkıntı yok tabii ki net korunma istiyosanız diye dedim

yazdıklarınız aynı yaşadıklarım ve pcos bence insanın ruhsal sağlığını bile fazlasıyla etkileyen bir hastalık. benim tek avantajım kilo sorunum yoktu. ama yine insanı illet eden bir hastalık. inşallah olmaz hiç negatif düşünme :)
Pcos’un etkilemediği bir sistem yokki her sistemi etkiliyor 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Benimde tek avantajım kilo sorunumun olmaması ama gebelikle beraber kilo sorunu baş göstermez de doğumdan sonra hemencik kilo veririm inşallah 🙏🏼

Keşke biraz gürültülü olsalar anlayışsız insanlar değiliz elbette çocuk olan evde gürültü olur ama benim dediğim çok farklı bir gürültü resmen evde durulmuyor uykudan zıplatarak uyandırıyor. Camları açık bırakamıyorum su döküyorlar kağıt kalem vs atıyorlar içeriye giriyor o kadar saygısızlar ki kendilerinden başka kimseyi düşünmüyorlar. Açıkçası milletin çocuğunun gürültüsünü de bu denli çekmek zorunda değiliz ya. Kiralık ev bulamadık şuan kafamıza göre bulunca taşınmayı düşünüyoruz zaten 🤦🏻‍♀️
Allah yardımcınız olsun çok zor bir durum 😞 insanlıktan nasibini alamıyor herkes

Evet bende spekulumu pek sevmiyorum o açma esnasında garip hissediyorum rahatsız ediyor. Doğumdan hemen sonra takılmıyor malesef ortalama 6 hafta gibi bir süre sonra takılıyor 🤭
Hadi ya moralmanlarim bozuldu bak. Bi an sevinmiştim 🤣 valla o aletin her türlü materyali rahatsız ediyo demir çelik gibi olanı ayrı beter plastik gibi olan ayrı beter. Hele o plastik kırılacak diye ödüm kopuyo. Gebe kalınca kurtuldum diyodum enfeksiyon sebebi ile doktor 2 3 kere kullandi. Bakalim ne zaman çıkacak hayatımdan 🤣🤣

X