2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Aylık iğneler de var emzirirken kullanılabilen onlar da tercih edilebilir
Aylık ve üç aylık iğneler için yan etkisi oluyor demişler gözüm korktu hormon olayından 🥹
Aslında en iyisi prezervatif hiç hormon vs yüklemeyiz spirali de bir düşüneyim dedim 🥲 of bu erkekler korunsun ya bize yazık

Valla dümdüz bebe deterjanı ile yıkadım hepsini öncesinde de silmedim kurudular bile ütüye geçicem yarın 🤭🤭

Aylık ve üç aylık iğneler için yan etkisi oluyor demişler gözüm korktu hormon olayından 🥹
Aslında en iyisi prezervatif hiç hormon vs yüklemeyiz spirali de bir düşüneyim dedim 🥲 of bu erkekler korunsun ya bize yazık
Biz geri çekilme yöntemiyle devam ediyoruz hap spiral falan hiç yabancı madde sokamam vücuduma her spiral herkesede uymuyor zaten eşimde geri çekilme konusunda sıkıntı yaratmıyor şükür öylede devam

Biz geri çekilme yöntemiyle devam ediyoruz hap spiral falan hiç yabancı madde sokamam vücuduma her spiral herkesede uymuyor zaten eşimde geri çekilme konusunda sıkıntı yaratmıyor şükür öylede devam
Biz de öyle yapıyoruz ama çocuk olsa da sorun değil zaten planlayacağız diyorduk 🤭 gerçi aylarca öyle yaptık kalmadım planladık oldu yumurtlamada 🥰 şimdi çok riske atmaktan yana da değilim kazaya gidersek yandım 🤣

Ne yalan söyliyim prezervatifi ben sevmediğim için kullandırtmıyodum aynı hissi vermiyor. Spiral en iyisi şu durumda benim için

Çok basit bir işlem. Hani smear alınırken ya da kültür alınırken spekulum diye bir alet var ya vajinaya yerleştirip içeriyi rahat görmeye yarıyor işte onu vajinaya yerleştirip açıyor rahimi rahat görmek için. Sonra bir alet yardımıyla rahim içine bırakıyor spirali. Ortalama 5-10 dk falan sürüyor. Sonrasında usg ile yerini kontrol ediyor bu kadarcık 🤭 Umarım anlatabilmişimdir 🤭
Ayy bende düşünüyorum spirali. Ama o spekulumdan nefret ediyorum nefreeet. Galiba sezeryan doğumla çok rahat takılır. Zaten uyuşuk olucak hissetme de olmaz 🤣🤣

Ben hiçbir yan etkisini görmedim ilk zamanlarda doğumdan sonra aylık iğneyle korundum sonra prezervatife devam ettik ama onun da kazasını yaşadık yırtılma oldu o zaman ella kullandım hemen olayın ardindan. onun hakkında da bol bol abartılan söylemler var onda da bir sorun yaşamadım 5 buçuk sene hamile kalmadan koruyabildim kendimi🧿

Aaa gerçekten mi ya çok saçma olmaz mı o zaman çocuğu olan herkes alt komşusuna zorbalık yapar bence bu doğru değildir ya 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Evet çok saçma ama evde beslenen köpek gürültüsünde de aynı şey geçerliymiş mesela😀 bizim bir sıkıntımız olmuştu o ara avukattan öğrendiğimiz birşeydi bu
Kötü niyetlilerse çok can sıkıcı.ama iyi niyet olsa da bazen fazla ses çıkarıyorlar susturamıyorsun ben bazen komşular rahatsız oluyordur diye düşünüyorum ama elimizden geleni yapıyoruz yani çocuk biraz gürültülü oluyor 🙈

Tansiyonum genellikle 10/6 11/7 gibi çıkıyordu ama düzenli ölçüm yapmadım hiç yalnız beni şüphelendiren ellerimde uyuşma var ve ödem var vücudumda inşallah gebelik zehirlenmesi gibi bir durum yoktur
O sebeple tansiyonlarınızı sordum ama dusukse yoktur orda tansiyon 140/90 üstü olması lazim
Diye biliyorum

Biz de öyle yapıyoruz ama çocuk olsa da sorun değil zaten planlayacağız diyorduk 🤭 gerçi aylarca öyle yaptık kalmadım planladık oldu yumurtlamada 🥰 şimdi çok riske atmaktan yana da değilim kazaya gidersek yandım 🤣
Kaza geliyorum demez 😊 ama dikkatli olunca bence bişey olmaz olursada yapcak bsey yok biz 2. Ciyide istediğimiz için😊

Kızlar selam ben doktora gittim çok şükür kolestaz çıkmadı en çok ona seviniyorum 🙏🏻 ama alerji değerlerim yüksek çıktı büyük ihtimal bir şeye alerji oldum neye bilmiyorum ama 🙇🏼‍♀️ mantar çıkmadı ama idrar yolu enfeksiyonum var 🥲 bu arada idrarda protein +1 çıktı bir günlük idrar biriktirmemi istediler ben bu testleri üniversitede yaptırdım özeldeki doktoruma yarın göstereceğim sonuçları
Geçmiş olsun canım

O sebeple tansiyonlarınızı sordum ama dusukse yoktur orda tansiyon 140/90 üstü olması lazim
Diye biliyorum
İnşallah yoktur hocam enfeksiyonum var ona bağlı protein kaçağı oluşur mu acaba? Hayvanlarda oluyor mesela enfeksiyon ve düşük protein kaçağında biz çok risk görmeyiz ama insanda mekanizma nasıl tam bilmiyorum kendimde tansiyon yüksekliği belirtileri hiç hissetmedim belki de gözden kaçırdım bi 10 gün önce idrar sonucumda protein kaçağı durumu yoktu bakalım 24 saat idrar toplama yapacağım inşallah sadece basit bir enfeksiyondur 🙏🏻

Canım geri çekilseniz bile ilişki esnasında salgılanan zevk sıvısında sperm bulunabildiği için çok koruyucu olmuyo maalesef. Biz şahsen hiçbi şeyden şüphelenmemiştik eşim kendinden çok emindi ama sonuç olarak sürpriz oldu kızım bize ☺️

Emzirme döneminde kullanılan doğum kontrol hapları var mı acaba? Bende pcos vardı gebelik öncesi. Doğumdan sonra hap kullanmayı düşünüyordum doktorda uygun görürse

Canım geri çekilseniz bile ilişki esnasında salgılanan zevk sıvısında sperm bulunabildiği için çok koruyucu olmuyo maalesef. Biz şahsen hiçbi şeyden şüphelenmemiştik eşim kendinden çok emindi ama sonuç olarak sürpriz oldu kızım bize ☺️
Biizm daha hiç kazayla sonuçlanmadı nezaman karar verdik ozaman oldu bu şekilde devam ne iğne ne hap ne spiral karşıyım prezervatiftede o hissi alamıyorsun kazaylada olsa 2. Ciyide düşündüğümüz için sıkıntı olmaz nasipse

Ayy bende düşünüyorum spirali. Ama o spekulumdan nefret ediyorum nefreeet. Galiba sezeryan doğumla çok rahat takılır. Zaten uyuşuk olucak hissetme de olmaz 🤣🤣
Evet bende spekulumu pek sevmiyorum o açma esnasında garip hissediyorum rahatsız ediyor. Doğumdan hemen sonra takılmıyor malesef ortalama 6 hafta gibi bir süre sonra takılıyor 🤭

Sarı renkte canım doktora akıntım var sarı denk dediğimde direkt gebelik mantarı demişti kaşıntıdan bahsetmiş miydim veya o sıralar var mıydı hatırlamıyorum. Henüz 2 3 aylıktım o sıralar
Benimde sarı bazen yeşil oluyor .1 haftadır ocean Chanberry ilacını kullanıyorum ama henüz pek bir etkisini göremedim ama yordu yani bu akıntı

X