2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    304
Canım çiğ kek hamuru çekti 🥺 kek yaptık iki üç büyük kaşık çiğ yedim içinde yumurta vardı sonra aklıma geldi ama dayanamadım çok severim çiğ

Canım çiğ kek hamuru çekti 🥺 kek yaptık iki üç büyük kaşık çiğ yedim içinde yumurta vardı sonra aklıma geldi ama dayanamadım çok severim çiğ
Bazen banada geliyor hiç aklıma gelmeyecek tadını bilmediğim şeyler hayatımda hiç işkembe yemedim yemem geçen tutturdum hani annen işkembe yapıyordu da sizde tuzlayıp yiyordunuz diye posirdiler tabi ben yemedim tiksindim yine de değişik duygular degisik tatlar

Herkes iyi olsun sağlıkla sihhatle hayırlısıyla gelsin bebislerimiz çoğu gitti azı kaldı sezeryan olacağımdan 38 haftada alırız dedi bir aksilik.olmazsa şu an 29 haftalik 9 hafta ben de panik başladı huzursuzluk başladı şimdiden birsey almamış gibiyim acaba şampuanı bebek bezini bebek yağını pişik kremini emzigini alayım mı erken mi ya daha sigonyer gelmedi kiyafetleri yıkayıp ütülesem yerlestirsem dogum çantam.bile hazir mi olsa deli sorular kafa karışıklığı imdatttttttt
Merhaba birsey sormak istiyorumm neden sezaryen siz mi istediniz yoksa dr mu oyle uygun gordu bende 27 haftadayim ama dogum nasil olacak hic belli deil bi arada ben dun itibariyle neredeyse cogu esya ve aparatlari tamamlandi ne kadar gec o kaadr. Stres oluyorum bi tek kendim kaldim kendime hastane icin kiyafet almadim gecelik felan onu da bir iki haftaya halledicem insallah

Aslında şöyle karnım bikini bölgem falanda kaşınıyor ben soğuk bir yerdeyim hava kuru sürekli yağ krem sürüyorum ama sanki yetmiyor bikini bölgesi için ağdaya gideyim diyorum normalde lazerli diye jiletle devam ediyordum ama sanırım yeterli olmuyor geçen hafta kan değerlerime bakıldı karaciğer değerlerim normal çıkmış alt ve ast bunlara ek olarak ikter lipermi ve hemoliz interferansı bakılmış onlarda normal acaba bunlar gebelik kolestazı tanısı için yeterli mi 🙇🏼‍♀️🙇🏼‍♀️
İnterferanslar bununla alakalı değil kanınızın uygun alınıp alınmadığıyla alakalı, alt ast normal olması süper ama bir de bilirubinlere bakmak lazım

Kızlar bugün birkaç defa eğildim ve karnıma kasıklarıma ağrı girdi. Kasılma değil ama baya ağrıyo, sizde de oluyor mu ani hareketlerde vs

Kızlar bugün birkaç defa eğildim ve karnıma kasıklarıma ağrı girdi. Kasılma değil ama baya ağrıyo, sizde de oluyor mu ani hareketlerde vs
Evet canım oluyor maalesef hatta geçen daldım eğildim bizimki tekme attı hemen korktum sıkıştırdım sanki ayağını elini hissettim resmen eğilince tuhaf oldum

Bende istemsiz oturma yokta evet wc eklenebilir 😊
Aslinda istemsiz oturma derken sağa sola dön sürekli sinir geliyo bi yatağa oturup ne yapsam acaba diye düşünüyorum. Yatayım mi oturayım mi ayağa kalkıp bi iki adım atayım mı. Yatarsam nasıl ne tarafa yatsam felan. Ay bole sinir bozucu. İlk 3 ayda ki sikayetlerimi özlüyorum 🤭🤭

Evet canım oluyor maalesef hatta geçen daldım eğildim bizimki tekme attı hemen korktum sıkıştırdım sanki ayağını elini hissettim resmen eğilince tuhaf oldum
Eğilme yaparken mutlaka oturur çömelir pozisyona kendinizi alıştırın. Hem karniniz kasılır hem bele yük bindirirsiniz öyle yaparak. Comelmeyi deneyin

Kızlar ben çok gerginim ya doğum konusunda her gece rüyama girmeye başladı aşırı geriliyorum bir de üstüne kimseden akıl istemiyorum aksine bana lütfen yorum yapmayın diyorum bugün yine canımı sıktılar epidural spinali övüp duruyorlar haftalarca ağrı çektim ama değdi bebeğimi gördüm dedi bir komşu sakın genel yapma diyor bana sordum mu ya dedim dayanamadım gerçekten dayanamıyorum artık :KK43: yorum istemiyorum bebeği gör romantizmi istemiyorum.. eşim annem hepsi sen neyi nasıl istersen öyle yap yorum yaptırma kimseye diyorlar onlar destek ama ben çok korkuyorum her şeyden ağlayasım var sürekli 😔😔😔

Aslinda istemsiz oturma derken sağa sola dön sürekli sinir geliyo bi yatağa oturup ne yapsam acaba diye düşünüyorum. Yatayım mi oturayım mi ayağa kalkıp bi iki adım atayım mı. Yatarsam nasıl ne tarafa yatsam felan. Ay bole sinir bozucu. İlk 3 ayda ki sikayetlerimi özlüyorum 🤭🤭
İlk üç ay da tek şikayetim kusmaydı günde 3-4 kere kustuğumu biliyorum😞ozamanlar bile mide yanmam vardı ağlıyordum kusmaktan artık ağzımın tadı bile yoktu

Kızlar ben çok gerginim ya doğum konusunda her gece rüyama girmeye başladı aşırı geriliyorum bir de üstüne kimseden akıl istemiyorum aksine bana lütfen yorum yapmayın diyorum bugün yine canımı sıktılar epidural spinali övüp duruyorlar haftalarca ağrı çektim ama değdi bebeğimi gördüm dedi bir komşu sakın genel yapma diyor bana sordum mu ya dedim dayanamadım gerçekten dayanamıyorum artık :KK43: yorum istemiyorum bebeği gör romantizmi istemiyorum.. eşim annem hepsi sen neyi nasıl istersen öyle yap yorum yaptırma kimseye diyorlar onlar destek ama ben çok korkuyorum her şeyden ağlayasım var sürekli 😔😔😔
Ben de spinal yaptırmayı düşünüyorum canım ama 2 arkadaşım kendilerini bildikleri ve panik ataklarının tutacaklarını düşündükleri için tümden bayılmak istediler hiç de pişman değiller. Herkes en iyi kendini tanır ağzı olan konuşup yorum yapıyor boşver

Ben de spinal yaptırmayı düşünüyorum canım ama 2 arkadaşım kendilerini bildikleri ve panik ataklarının tutacaklarını düşündükleri için tümden bayılmak istediler hiç de pişman değiller. Herkes en iyi kendini tanır ağzı olan konuşup yorum yapıyor boşver
Ben ilk kez gözümü kararttım geçen doktoruma dedim ki normal yapsam kesmesek 🤭 ama dedi rahat olması için herkeste kesi atıyoruz yırtık dikişi daha farklı kesi de iyileşme daha iyi oluyor dedi o kesiyi duydum ya gitti yine bende psikoloji 😅🤣

Ben ilk kez gözümü kararttım geçen doktoruma dedim ki normal yapsam kesmesek 🤭 ama dedi rahat olması için herkeste kesi atıyoruz yırtık dikişi daha farklı kesi de iyileşme daha iyi oluyor dedi o kesiyi duydum ya gitti yine bende psikoloji 😅🤣
Ya evet bazı doktorlar kesiti hemen atıyormuş benim doktorum da öyle. Ondan orda dikiş olacağına karnımda olsun hem sancı çekip hadi yine sezeryan olursa deyip riske girmicem 😅

X