2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    304
Ben d
Bu arada kızlar hani net bilgi sahibi değilim duzeltebilirsin beni sadece deneyimimi paylasicam. Hani hep konuşuyoruz ya bebek hareketleri vs diye. Sanirim 28. Hafta sonrasında o hareketlerin düzeni olması gerekiyormuş. Yatış olduğundan beri her takip için geldiklerinde bebekten hareket bilgisi istiyorlar. Eger 2 3 saattir hissetmedim dersem anında nstye getiriyolar. Biraz takip etmek kafa karıştırıyor yada bana öyle geliyor. Sizlerde gün içinde kendinize bi saat periyod belirleyin ve hareket etti etmedi gibi takip edin
Ben de tam 28.haftada gitmiştim doktora. Doktorda bundan sonra 2 saatte bir bebeği hissetmen lazım yoksa gel dedi. Ama 2 saat olarak koşullanmak beni gerer diye saat tutmadım şükür hep de hareketliydi zaten. Ama dün 6 saat falan dışardaydım ve hiç hissetmedim çom korktum eve gelip sola yattım hemen hissedecek miyim diye o şekilde hissettim hareket halinde bazı hareketleri hissedemiyoruz galiba ama dediğin gibi önemli olmasa doktor da uyarmazdı rahat biri normalde

Dün bebeğin hareketi çok azdı. Benim de gece eşime sinirim bozuldu ağlamaya başladım ve ağlamaya başladıktan sonra bebek aşırı hareketlendi bebeğe stresimiz üzüntümüz geçiyor ona bunu yaşattım diye ağlamam arttı böyle bir kısır döngüye girdim 😅 en son uyumuşum neyseki
Ben de öyleyim hareket az ise modum düşük oluyor ☹️

Ben d

Ben de tam 28.haftada gitmiştim doktora. Doktorda bundan sonra 2 saatte bir bebeği hissetmen lazım yoksa gel dedi. Ama 2 saat olarak koşullanmak beni gerer diye saat tutmadım şükür hep de hareketliydi zaten. Ama dün 6 saat falan dışardaydım ve hiç hissetmedim çom korktum eve gelip sola yattım hemen hissedecek miyim diye o şekilde hissettim hareket halinde bazı hareketleri hissedemiyoruz galiba ama dediğin gibi önemli olmasa doktor da uyarmazdı rahat biri normalde
Evet düzenli hareketleri izlemek gerekiyor artık. Benimde ayaktayken hareket etmiyo ne zaman uzanirsam o zaman hissediyorum. Dun bi ara takip için geldiklerinde 1 2 saattir hissetmedim uyuyo sanirim dedim. Hemen nst ye in çekim yapılsın dedi. Yok ya o kadar acil bi durum değildir uyuyordur dedim. O sırada da elimle bebeğimi dürtmeye başladım. İşte dedim kimildiyo uyandı iyi gayet 🤭 tamm o zaman gerek yok deyip yollamadı 🤭

Herkes iyi olsun sağlıkla sihhatle hayırlısıyla gelsin bebislerimiz çoğu gitti azı kaldı sezeryan olacağımdan 38 haftada alırız dedi bir aksilik.olmazsa şu an 29 haftalik 9 hafta ben de panik başladı huzursuzluk başladı şimdiden birsey almamış gibiyim acaba şampuanı bebek bezini bebek yağını pişik kremini emzigini alayım mı erken mi ya daha sigonyer gelmedi kiyafetleri yıkayıp ütülesem yerlestirsem dogum çantam.bile hazir mi olsa deli sorular kafa karışıklığı imdatttttttt

Ay kızlar bir rüya görmüşüm 29. Haftaya giriyoruz bebeği doğurdum ama evde yani kendim çat diye çıktı alttan normal bebek 😀 baya da normal sağlıklı hastaneye götürmeye çalışıyorum gidemiyoruz falan psikolojim gitti benim tamamen tüm gece de çok hareketliydi şimdi uyuyor hareket yok gece sürekli oynadı. Gün içinde çok az hareket ediyor gece hep oynuyor endişe ediyorum ama normal galiba

Ay kızlar bir rüya görmüşüm 29. Haftaya giriyoruz bebeği doğurdum ama evde yani kendim çat diye çıktı alttan normal bebek 😀 baya da normal sağlıklı hastaneye götürmeye çalışıyorum gidemiyoruz falan psikolojim gitti benim tamamen tüm gece de çok hareketliydi şimdi uyuyor hareket yok gece sürekli oynadı. Gün içinde çok az hareket ediyor gece hep oynuyor endişe ediyorum ama normal galiba
Galiba gece kuşu olacak bebişin 😍

Herkes iyi olsun sağlıkla sihhatle hayırlısıyla gelsin bebislerimiz çoğu gitti azı kaldı sezeryan olacağımdan 38 haftada alırız dedi bir aksilik.olmazsa şu an 29 haftalik 9 hafta ben de panik başladı huzursuzluk başladı şimdiden birsey almamış gibiyim acaba şampuanı bebek bezini bebek yağını pişik kremini emzigini alayım mı erken mi ya daha sigonyer gelmedi kiyafetleri yıkayıp ütülesem yerlestirsem dogum çantam.bile hazir mi olsa deli sorular kafa karışıklığı imdatttttttt
Ayy beni hazırlıklar değil doğum korkutuyor. Nasıl olacağı konusunda endişeliyim. 😟

Kızlar göğüsleri büyüyüp sonradan sönen var mı. Benimkiler sanki öyle oldu gibi son günlerde. Sütüm az mı olacak endişesi sardı bu sefer de🥺

Kızlar selam sanırım alerji oldum ellerim o kadar kaşınıyor ki :KK43:

Eklentiler

• IMG_7158.jpeg
    IMG_7158.jpeg
    48,1 KB · Görüntüleme: 59
Kızlar selam sanırım alerji oldum ellerim o kadar kaşınıyor ki :KK43:
Karnınızda çatlaklarda falan da var mı? 2 hafta önce benim de başıma geldi ılık duş alıp bol bol nemlendirdim düzeldi. Ama tabi siz devam ederse bi doktora gidin gebelik kolestazı olmasın diye onu ekarte etmek amacıyla

Kızlar ayakta iken hareket bazen hissedilmeyebiliyor sürekli ayakta iken hissetmezseniz hemen panik olmayın yine kahve çikolata uzanın ya da dışardaysanız oturun sakince bekleyin. Bu dönemde tabi hareket çok önemli ama bir sorun yokken gereksiz panikler de çok oluyor kendimizi strese sokmadan takip edelim :)

Dün uyanamıyorum yazdım uykuma nazar ettim :KK70: eşimle bi film izleyelim dedik gece dram ben bir saat ağla ağla mahvoldum gittim yattım mide ağrısıyla kalktım üzülmek mi etkiledi bilmiyorum ya çok kötüydü asla izlemem artık bana hamilelik duygusallığı yüklenmiş :KK70:

Karnınızda çatlaklarda falan da var mı? 2 hafta önce benim de başıma geldi ılık duş alıp bol bol nemlendirdim düzeldi. Ama tabi siz devam ederse bi doktora gidin gebelik kolestazı olmasın diye onu ekarte etmek amacıyla
Aslında şöyle karnım bikini bölgem falanda kaşınıyor ben soğuk bir yerdeyim hava kuru sürekli yağ krem sürüyorum ama sanki yetmiyor bikini bölgesi için ağdaya gideyim diyorum normalde lazerli diye jiletle devam ediyordum ama sanırım yeterli olmuyor geçen hafta kan değerlerime bakıldı karaciğer değerlerim normal çıkmış alt ve ast bunlara ek olarak ikter lipermi ve hemoliz interferansı bakılmış onlarda normal acaba bunlar gebelik kolestazı tanısı için yeterli mi 🙇🏼‍♀️🙇🏼‍♀️

X