2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Maşallah canım şekerin çıkmamasına çok sevindim❤️
Dün ben sordum biraz şüphelendim çünkü 12 saat aç kalıp öyle yaptır demişlerdi ben 8 saat aç kalıp şeker yüklemesi yaptırmıstım ondan mı yüksek çıktı acaba diye tekrar yaptırmak istedim doktora evdeki cihazla ölçerek gebelik şekerimiz olup olmadıgını anlayabilirmiyiz dedim bu şekilde anlaşılsa neden şeker yüklemesi yaptıralım ki dedi😂 cevabı beni tatmin edince üstelemedim dediğin gibi anlaşılması için yapılcak tek şey şeker yüklemesi
Evet yani mantıken cihazla ölçüp anlaşılsa neden yükleme yapılsın yani 😂😂 Bana 8 saat açlık yeter dediler bende 8 saat açlıkla gitmiştim. Sen güzelce diyetine uyduktan sonra hiçbir şey olmayacak allahin izniyle 🙏🏼🌺

Bazılarımız hastanede yatıyor, bazılarımızın ağrısı sancısı sıkıntısı var. Dilerim herkes iyi olur, herkes bebişini sağlıkla kucağına alır. Hal böyleyken sormaya biraz çekiniyorum ama babyshower yapmayı düşünüyor musunuz? Yapacaksanız ne zaman yapacaksınız
Bende düşünmüyorum sağ Salim kucağıma alayım da en büyük hediye bi tek hediyelikler ve çikolata veririm kapı süsü asarım başka da bi şey yapmayı düşünmüyorum 😔

al benden de o kadar. Bi hediyelik bi çikolata yaptırcam hastaneye gelenlere tutmak için o kadar. Baby shower falan hiç enerjim yok ama dediğin gibi arkadaşlar ortam ayarlarsa gün yemekleri falan olursa okeyim sdnskksk bana bi tık garip geliyo yeni nesil şeyler ama yapanlara da saygım sonsuz tabi ki
Çok katılıyorum benden aynı düşünceler 🤣

Evet yani mantıken cihazla ölçüp anlaşılsa neden yükleme yapılsın yani 😂😂 Bana 8 saat açlık yeter dediler bende 8 saat açlıkla gitmiştim. Sen güzelce diyetine uyduktan sonra hiçbir şey olmayacak allahin izniyle 🙏🏼🌺
Benimkide bi umut işte🤣 şükürki tedbirimizi aldık bir şey olmuycak inşallah🙏

Ben de dün 28de gittim tam. 1240 kilosu boyu da 36 küsürdü boyu kısa 38-39 olsaydı iyiydi dedi ama biz de minyon bir çiftiz. Sana boyu ile ilgili yorum yaptı mııı
Yok canım boyuyla ilgili bişey demedi bende nete baktım bu haftalarda 38-40 arası olmalıymış aslında benim ailem sülalem uzun boyludur özellikle abim eşimde kısa sayılmaz aslında ama benim kaynana kısa umarım hiçbirşeyi ona çekmez

Benim gebeliğin başında böyle çok kuvvetli bir kasık ağrım olmuştu tuvalete 15 dkkada gitmiştim yürüyememiştim o zamanlar kanamalı kistin var demişti doktor ama kist kendiliğinden ksyboldu eğer sizde böyle bir durum olsaydı söylerdi heralde doktorunuz
Hiç kistten bahsetmed benim de gelmedi aklıma kanamada olmadı şükür bende zor yürüdüm şuandada öyleyim hatta ağrı bütün karnıma yayıldı sanırsam gaz ağrısı yaşıyorum midemde ağrımaya başladı çünkü benim apandisit ameliyatlı yerimin orası ağrı yaptı gece şuan yatıldı mesela resmen apandisit ağrısı yaşadım sanki yine

Mide yanmasınıda geçtim artık kızlar bu uykusuzluk ve ağrılar beni mahvediyor bide doktorum 32. Haftadan sonra gör sen uykusuzluğu demez mi🤦‍♀️Şakaya vurduk ama bu uykusuzluk beni kötü etkiliyor başımı döndürüyor kaslarım alev gibi yanıyor gözlerimde bişeyler uçuşuyor uykusuz kalınca😞

Bu aralar yumurtayı tamamen omlet gibi yapıyorum krep gibi oluyor ekmeğe gerek kalmıyor her sabah yesek iyi olur yumurta gibi değil de sanki krep ekmek gibi tadı oluyor iyice pişirince
Evet bende salak gibi sabah iki bisküvi ile bebisim iyi gidince yetiyor sandım dün Tokat gibi alt sınırda olduğunu görünce Yusuf Yusuf sabah kahvaltıyla başladım haşlanmış yumurta iki de süt içtim bugün demek öyle yetiyor demekle olmuyormuş adam akıllı sağlıklı beslenmek lazım 32 yaşındayım bana ilk defa sabah kahvaltı yaptırdı oğlum çaylı sütlü yumurtalı 🤣

Benim gebeliğin başında böyle çok kuvvetli bir kasık ağrım olmuştu tuvalete 15 dkkada gitmiştim yürüyememiştim o zamanlar kanamalı kistin var demişti doktor ama kist kendiliğinden ksyboldu eğer sizde böyle bir durum olsaydı söylerdi heralde doktorunuz
Evet aynen benimde aynısı olmuştu kıstım hala var 8 den 5.5 cm e düşmüş doktorum ağrın oluyor mu dedi yok dedim ama sonradan aklıma geldi Arada kist tarafında ağrılarım oluyor

Hepinize merhaba kızlar.Sizler nasılsınız bilmiyorum ama ben artık galiba çöküşteyim .Gerçtekten psikolojik olarak çok yorulduğumu hissediyorum .Vücudumun ve ruhumun tamamen değişime uğraması beni inanılmaz yıpratıyor.Bazen dayanılmaz hal alıyor ama tabii sabrediyorum bebeğim için .2 yıl bekledim bebeğimin olmasını asla isyan etmiyorum ama fiziksel olarak da psikolojik olarak da tükendiğimi hissediyorum .Her gün bebeğime bir şey mi olacak ;rahim ağzım kısaldı mı bebek hareket etti mi diye düşünmekten kendimi alamıyorum.Bugün sağlık ocağına rutin kontrol için gittim kalp atışı çok Hızlı bebeğin dedi 160 atıyormuş .Ben panik oldum ama ebe endişelenmene gerek yok bazen olabiliyor dedi .Eve geldim saatlerce ağladım .Gerçekten artık Allah yardımcımız olsun .İçimi dökmek istedim hepinizden özür dilerim :KK43:
Çok haklısın bende sizin gibiyim geçen eşim dedi hiç tadını çıkarmadın hep bi şeylere kafana taktın diye bu arada 160 kötü değil diye biliyorum beni de nst ye bağladılar sanırım o civarlardaydi doktorum gayet iyi dedi kafanıza takmayin

75likle yapmadı 50likte fenalık geçirdiğim için , açlık baktı sonra git kahvaltı yap tıka basa ye recel bal ye sekerli cay iç dedi ekmekte yedim öyle gittim ölctü o gün açlık 88 tokluk 1.saat 135 2.saat 103 cıktı cok önemli değil ama dikkat et yine dedi
Cok güvenilir olmayabilir ama tabi doktorunuz ne derse ben bugün bayağı tıka basa kahvaltı yaptım kan verdim tokluk 79 çıktı şok oldum ama o içeceği içtiğimde 1. Saat 103 çıkmıştı ama yine de tabi kafana sakın takma takip eden doktor ne dediyse o canim

Ya kızlar marketten mayonez almıştık son kullanma tarihi 03/2024 ama bozukmuş. Ben tam anlayamadım çok azıcık yedim yemekte ama maximum 1 çay kaşığı ya var ya yoktur yediğim. Çok kötü bir kokusu var kıvamı da sert. Bişey olmaz inşallah :KK43:

Kızlar selam gece lavaboya kalktığımda çok kötü ağrım oldu daha önce apandist ameliyatı olmuştum o bölgede çok kötü ağrım başladı gece iki kere lavaboya girdim çıktım o şekilde yavaşladı ağrı bağırsak ağrısı mı gaz ağrısı mı anlayamadım gaz ağrısı olsa normalde solda olurdu şimdi doktordan geldik doktor sağdada olabilir dedi ya da bebeğin pozisyonuna bağlı da olabilir dedi ama şu an gene biraz daha o bölge ağırıyor sağ tarafında aşağıya doğru ağrı yaşayan var mı gaza bağlı 28+3 üz kilomuz 1276 gr olmuş doktor güzel ama birazdaha yumurtaya yüklenmelisin dedi yumurtayıda kokuyır dye hiçbirzaman yiyemem mecbur yarından itibaren yüklenicem 36 cmde boyu olmuş🧿 35. Haftada çatı muayenesi yapılıcak nasipse doğum şekli belli olucak şuan normal doğuma bir engel görünmüyor dedi doktorum
35. Hafta erken değil mi 🤔🤔

Evet bende salak gibi sabah iki bisküvi ile bebisim iyi gidince yetiyor sandım dün Tokat gibi alt sınırda olduğunu görünce Yusuf Yusuf sabah kahvaltıyla başladım haşlanmış yumurta iki de süt içtim bugün demek öyle yetiyor demekle olmuyormuş adam akıllı sağlıklı beslenmek lazım 32 yaşındayım bana ilk defa sabah kahvaltı yaptırdı oğlum çaylı sütlü yumurtalı 🤣
Ah bende biraz öyleydim. Sabah uyanınca elim ayağım titrerdi açlıktan. İlk açlığı bastırmak için atistirirdim sonra kahvaltı yapardım. Gün içinde de düzenli saatlerde yemek yemezdim. Simdi arkadaştan diyet listesi aldım ona uyayim diye harfiyen yiyorum. Ve 1 buçuk kilo aldım ptsiden bu güne. Şok oldum. Hareket yasak. Bide listede yağ tuz ekmek şekerli şeyler yok doymuyorum. Ona rağmen aldım 2 günde. Baya moralim bozuldu. Bebek de alır inşallah. Hem ac hissediyorum hem sisim. 🤦‍♀️😔

Maşallah canım şekerin çıkmamasına çok sevindim❤️
Dün ben sordum biraz şüphelendim çünkü 12 saat aç kalıp öyle yaptır demişlerdi ben 8 saat aç kalıp şeker yüklemesi yaptırmıstım ondan mı yüksek çıktı acaba diye tekrar yaptırmak istedim doktora evdeki cihazla ölçerek gebelik şekerimiz olup olmadıgını anlayabilirmiyiz dedim bu şekilde anlaşılsa neden şeker yüklemesi yaptıralım ki dedi😂 cevabı beni tatmin edince üstelemedim dediğin gibi anlaşılması için yapılcak tek şey şeker yüklemesi
İnsallah sorunsuz sıkıntısız ilerleyecek hiç merak etme elinden geleni yapıyorsun

Ah bende biraz öyleydim. Sabah uyanınca elim ayağım titrerdi açlıktan. İlk açlığı bastırmak için atistirirdim sonra kahvaltı yapardım. Gün içinde de düzenli saatlerde yemek yemezdim. Simdi arkadaştan diyet listesi aldım ona uyayim diye harfiyen yiyorum. Ve 1 buçuk kilo aldım ptsiden bu güne. Şok oldum. Hareket yasak. Bide listede yağ tuz ekmek şekerli şeyler yok doymuyorum. Ona rağmen aldım 2 günde. Baya moralim bozuldu. Bebek de alır inşallah. Hem ac hissediyorum hem sisim. 🤦‍♀️😔
Ne yapacaz biz bilmiyorum ben
Benim damar direncim var tansiyonum da bi iki kere 130/80 olunca sanırım korkudan kilo almayayım tansiyonum yükselmesin diye yemeği azalttım 3 haftada bi kilo almıştım bu sefer bebeğim küçük kaldı şimdi yemeğe başladım insallh tansiyon yükselmez valla bende kamandim kaldım ne yapacağım diye Allah yardımcımız olsun sağ Salim kucağımıza alalim
İnsallah 🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻 sizin serviks uzunluğu kaç oldu en son

Ya kızlar marketten mayonez almıştık son kullanma tarihi 03/2024 ama bozukmuş. Ben tam anlayamadım çok azıcık yedim yemekte ama maximum 1 çay kaşığı ya var ya yoktur yediğim. Çok kötü bir kokusu var kıvamı da sert. Bişey olmaz inşallah :KK43:
O kadardan bişey olmaz canım merak etme, kızımda eşimle tavuk döner yemiştik ekmek arası, o 2 tane ben 1 tane yemiştim. Gece eşim kötü oldu, doktora gittik gıda zehirlenmesi dedi 😱😱 eee ben hamileyim ve ben de yedim dedim ne olacak. Sen de bişey var mı dedi yok iyiyim dedim. Her bakterinin her vücüdu etkileme miktarı farklı, sen seni etkileyecek kadar yememişsindir dedi. Hem merak etme bebek kaç kat hücre duvarının altında bişey olmaz dedi.

Ne yapacaz biz bilmiyorum ben
Benim damar direncim var tansiyonum da bi iki kere 130/80 olunca sanırım korkudan kilo almayayım tansiyonum yükselmesin diye yemeği azalttım 3 haftada bi kilo almıştım bu sefer bebeğim küçük kaldı şimdi yemeğe başladım insallh tansiyon yükselmez valla bende kamandim kaldım ne yapacağım diye Allah yardımcımız olsun sağ Salim kucağımıza alalim
İnsallah 🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻 sizin serviks uzunluğu kaç oldu en son
Tansiyonun yükselmesi kötü ya. Bende endişe ediyodum bir iki kere yükseldi hemde acildeydim o zaman. Neden oldu bilmiyorum.
Benimde küçük haftaya göre boy kilo ama ölçümde haftama uyumlu çıkıyor. Anne baba olarak uzun değiliz ben zaten zayıf yapidayim bana çekti diyodum. Doktor da kilo alamıyorum şu kadar oldum deyince gayet güzel alıyorsun zaten yanına göre çok almaman lazım dedi hep o yüzden çok takmiyodum. Ama bu hafta beslenme şekliyle bebeğin haftalık farkını da gozlemlemis olucam.
En son uzunluk 33 idi ptsi günü 30 a düşmüş. Ben evham yaotim çok kisalmis dedim yok gayet iyi rahim ağzı da kapalı zaten dedi doktor. Sadece ev içinde ufak tefek yapmaya başladığım işleri tamamen kaldırdı. Gene ilk zamanlardaki gibi yatışa geçtim. Bide ek olarak ilac verdi. Bakalim psti yeniden yükleme ve kontrol var ne gorucez

X