2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Benim diş etlerim çok kanıyor ya. Özellikle fırçalarken ama bazen durup dururken de kanıyor. Kalsiyum takviyesi alıyorum, her gün süt içiyorum peynir çok yerim. Kuruyemiş ayran falan da yiyorum ama yok. Çözümü var mı diş eti kanamasının

O ahşap beşikleri hiç tavsiye etmiyorum ben hevesle aldım ama pişman oldum eğer çok hareketli bir bebek olursa tepine tepine tekme ata ata zamanla her yeri gıcırdamaya ötmeye başlıyor Park yatak en iyisi.Büyüyünce de daha büyük yatakla odası yapılır

Selam kızlar bugün şeker yüklemesi yapıldı. Doktorum daha dönüş yapmadı ama değer aralıklarına bakılırsa sıkıntı yok. Gayet iyi çıkmış sonuçlarım
Aay çok sevindim canım nasıl geçti yükleme miden rahatsızlandı mı?
SÜreç nasıl oluyor bi anlatırmısın gerginim bu konuda
Beyfendi nasıl boyu kaç olmuş, kilosu ne durumda
Şu ahşap görünümlü olanlar değil mi?
İkea sundvik aldım ben.

Canım sabah 9 gibi gittim. Cansu hanıma şeker yüklemesi istemini yapacakmışsınız dedim. Siz girişinizi yaptırın halledeyim hemen dedi. Muayene ödeme esnasında direk yükleme ücretini de ödedim. Kan alma bölümüne gittim. Başka kan tahlili vs yapılmayacağı için. İlk açlık kan şekerine parmak ucu kanından baktılar. Sonra 75 ml elmalı glikozu verdi kadın 5 dk içinde bitirin. Bittikten sonra saate bakın 1 saat sonra ilk kanı verin dedi. İçtim bi 15 dk sonra midem bulanır gibi oldu. Biraz derin nefesler aldım bulantımı kontrol altına almaya çalıştım şükür kusmadım. Aç karnına içildiği için birazda midemi yaktı benim. İkinci kanıda verdim koşa koşa kahvaltı etmeye gittim Şükür atlattım. Darısı sana kuzum. Sen hangi gün gidecektin

Beyefendi de gayet iyi maşallah bizim ki ortalama 1 hafta geriden geliyor ya 24+5 değil 23+6 haftalığa göre 650 gr 30 cm olmuş. Rahim ağzıma baktı 37 mm kapalı, suyuda gayet iyi sıkıntı yok şuan dedi. Rahmin geniş ondan suyu azmış gibi duruyor dedi. Ben anlamıştım zaten beyefendinin içerde baya yeri olduğunu. Heryerden hissediyorum çünkü. Yine de her ihtimale karşılık 3 hafta sonra tekrar göreyim seni dedi. 3 hafta sonra 13 Aralık doğum günüme aldım bende randevuyu. Doğum günümde oğluşumu göreyim dedim

Umarım bende kötü olmam ya çok korkuyorum haftaya salı diye hatırlıyorum ya da çarşambaydı uygulamadan bakarım bi
Maşallah ya benim de 23 haftalikken 600gr 28cm di

Kızlar bugün doktora gittim bende tam 28+0 hafta oldum
Doktorum sknti yok dedi ama gelişim için hep üst çizgi ve altı çizginin arasındaydı bu sefer alt çizgi de kaldı gelişim biraz geri dedi yani tam geri de değilde alt çizgi üzerinde boyu 35 cm kilosu 1 kg sizler ne durumdasınız benim gibi diyen var mı hekim olmama rağmen anlamadim
Bi şey canım da skldi kafam da gitti iyice

Benim başından beri ekim ayına kadar 5 gün kadar ileri gidiyordu. En son Ekim ayında gittiğimde çocuk haftasından 4 gün geri düşmüştü. Aslında baktığında 9 gün gerilemişti. Benimde canım çok sıkılmıştı ister istemez sıkılıyor insanın canı ama 2 hafta önde 2 hafta geri olduğunda çok bir şey anlam ifade etmiyormuş. Bu ay gittiğimde toparlayıp gününü yakalamıştı. Arada böyle şeyler olabiliyor ya hatta çocuğun pozisyonundan kaynaklı ölçüm hataları bile olabiliyor. Biz yememize dikkat edelim çocuk zaten potansiyeli neyse öyle doğacak

Alt üst çizgi ne demek bende anlamadım ama dün 26+6 da 32 cm 910 gr çıktı. Biraz zayıf ilerliyoruz sanirim. Bi tablo denk gelmişti geçenlerde unutmusum. Atayım ona sende bak. Kilo normal haftana göre.

Eklentiler

• Screenshot_20231121-192228_Gallery.jpg
    49,7 KB · Görüntüleme: 115
Kizlar mide yanmasina ne gibi çözümler buldunuz? Tatli yiyorum yaniyor tuzlu yiyorum yaniyor, su iciyorum daha kotu oluyor

Geçmiş olsun canım. Benim tansiyonum düşük hep. Limonlu şeyler daha da düşürür mu acaba. Bazen salata sonrasi bile sersemliyorum
Sağolun cnm.tansiyonu düşükse limon ve sarımsak yemeyin düşürüyor tansiyonu Allah korusun bayılma oluyor.
Tansiyonu yükselmek istiyorsan tuzlu salata ve ayran içebilirsin .

Sağolun cnm.tansiyonu düşükse limon ve sarımsak yemeyin düşürüyor tansiyonu Allah korusun bayılma oluyor.
Tansiyonu yükselmek istiyorsan tuzlu salata ve ayran içebilirsin .
Evet her odada bi tuzluk bulunuyor bunun için. Aniden düşüş çok yaşadım. Evde çoğunlukla yalnız olduğum için böyle bi çare buldum. En az kullandığım odada bile tuzluk var. Gebeliğin başında çok sık düşüş olurdu. Elhamdülillah son zamanlarda sabitlendi. Artma yada düşüşe karşı hep dikkat ediyorum yediklerime.

Kızlar insallah bende şubat ayında dogum yapacagim zamanında gelirse tabi şuan 26 haftalik hamileyim ama son 1 aydır karnımın sağ üst kösesinde agri var sürekli bir sızı kan tahlili ve ultrasonda bisey göremediler safra kesemde yok önceden alınmisti zaten agri ondan oluyo diye falan düsünsek ne yapacagımı sasirdim en son hamilelikten olabilir dediler ama benim dısımda sağ üst bölgede böyle agri ceken bir hamile görmedim hiç bazen sırtıma vuruyor agrisi bu durumu yaşayan var mı aranızda artık kötü birseyim var galiba bulamiyolar diye dusunmeye basladim .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…