2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Bebek ilerden gittiği için 34.haftada alacağım mı demiş valla ben bir bağlantı kuramadım canım bir dahaki muayenede tekrar sor istersen

Şuan erken zaten benim doktorum da söylerken bunun için daha erken tabi ama şimdilik herşey çok güzel gidiyor. Bebiş erken gelmek istemezse 39 haftalıkken yapalım sezeryanı dedi ve 28 şubat olarak not aldı.
Bana da 39da alalım iyice gelişsin daha fazla da beklemeyelim sancın gelir riske atmayalım dedi. 38+6 yada tam 39 diye gün verdi

Kızlar hastanede ne terlik giyeceksiniz ben süslü yada beyaz terlik almak istemiyorum ne götüreyim
Ben lcw dan siyah 2 bantlı bi terlik aldım. Evde de aynı modelin pembesini kullanıyorum çok rahat olduğu için farklı rengini de hastaneye alayım sonra evde de rahat rahat giyerim dedim. Yaz kış terliksiz asla gezemiyorum ben evde

Ben döllenmeye göre değiştirdim tarihimi uygulamalarda da. Haftayı doğru göreyim diye bence sen de öyle yap 34 dediğin 36 gibi olacak normalde
Evet bende öyle yapmayı planlıyorum
Benimkinde bence tarih karmaşası oldu çünkü özeldeki doktorda farklı hafta hastanede farklı hafta yazıyor

Kızlar çok saçma olcak ama çok ameliyat oldum ben hep çok rahattım.. ama doğum korkusu sardı beni garip bir şekilde kalbim sıkışıyor aklıma geldikçe soğuk ter atıyorum korkuyorum niye öyle oldu psikolojim mi bozuldu acaba

Bebek ilerden gittiği için 34.haftada alacağım mı demiş valla ben bir bağlantı kuramadım canım bir dahaki muayenede tekrar sor istersen
Bidahaki randevumda 32 haftalık olucam o zaman kesinleşir zaten
Ama doğum tarihinide değiştirmişler 01/02 yazıyor kagıtta

Bidahaki randevumda 32 haftalık olucam o zaman kesinleşir zaten
Ama doğum tarihinide değiştirmişler 01/02 yazıyor kagıtta
Doğum tarihi değişmemesi lazım ya ilk defa duyuyorum. Şimdi ben 4 haftada bir muayeneye gidiyorum bazen 1 hafta önde oluyor bazen 2 gün önde oluyor her ay sat ve doğum tarihi değiştirildiğini düşünsene ne kadar saçma olur. Yani ben tecrübelerimden yola çıkarak söylüyorum sat gebeliğin en başında belirlenir bir daha da değişmez. Benim mesela 4 hafta geç döllenme oldu yani regl olmadığım ay yumurtladım ve kesede bebek görüldükten sonra sat ve doğum tarihi hesaplandı. Bebek ilerde olduğu zamanlarda bu tarihler değişmedi normalde değişmezde zaten bir çok farklı kadın doğum hekimiyle çalıştım hiç böyle birşeye denk gelmedim. Senin durumun içinde bir mantık yürütemedim açıkçası. Türkiye’de Serklaj dikişleri 37 hafta ve sonrasında alınıyor çoğunlukla hatta doğumda alındığına bile şahit oldum.

Bende hiç ameliyat olmadım bende de onun korkusu başladı

Aynen benimde mesela bazen bi kontrolde 1 hafta geride gözüküyor bi kontrolde 3 gün geride gözüküyor ama doğum tarihi hep aynı.

Aynen benimde mesela bazen bi kontrolde 1 hafta geride gözüküyor bi kontrolde 3 gün geride gözüküyor ama doğum tarihi hep aynı.
Evet öyle olması lazım zaten, her zaman sat baz alınır bebek ilerden de gider geriden de gelir o anki bebeğin pozisyonu bile bu ölçümleri değiştirebilir %100 kesinliği olan bir ölçüm değil çünkü.

Bende hiç ameliyat olmadım bende de onun korkusu başladı
Bende bu zamana kadar hiç ameliyat olmadım. Sedasyon almışlığım var kürtaj için onun haricinde geçirilmiş bir operasyonum yok zaman geçtikte ameliyat korkusu oluşmaya başladı

İnanın korkulacak bişey yok kızlar. Surekli doğumu düşünüp kendinize dert edip paikolojinizi bozmayın. Sakin olun akışınq bırakın. Hele ki seseryan olacaklar. Zaten hiç bişey hissetmiyorsunuz. Bu benim 3.sezeryanım olacak mesela

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…