2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Ben Kraft in Napoli bebek arabasını aldim
Kraft soho ve baybjorn ana kucağı
Yoyko bear araba koltuğu
Baybjorn kanguru
Kraft park yatak
Nerdeyse çoğu şeyimi aldım soracağınız bi şey olursa
Ben çok araştırdım şu siteler ve listelerden en çok satılan en çok kullanılanlara baktım o şekil aldım geldiler eşimle denedim kullandık sevdik ama tabi tercih meselesi 😊
Park yatağa dediğinize bakayım hemen benim dediğim 14 bin yine sırf pahalı diye koşmayayım. Gerçekten fiyat performans bişey alayım. Çok teşekkür ederim 🫶

Bebişler 1-2 hafta önde olduğu zaman önde olduğu haftanın gelişim ve olgunluğuna sahip olmuyor. Ortalamanın biraz üzerinde boyu ve kilosu var demek oluyor. Diyelim ki bebek 30 haftalık ama ölçümleri 32 hafta ile uyumlu bu durumda bebek 32 haftalık değil 30 haftalık olgunluğa sahip fakat ortalamanın biraz üzerinde boyu ve kilosu var demek sadece. Beyin akciğer veya diğer hayati organları ile ilerden gitmenin bir bağlantısı yok.
Öyleyse neden 36 yerine 34 te alırım dedi buna anlam veremedim bi türlü
Çünkü tek gebeliklerde serklaj hep 36 da alınıyor şimdiye kadar banada hep 36da alıcaz diyorlardı😕
Kafam çok karıştı

Öyleyse neden 36 yerine 34 te alırım dedi buna anlam veremedim bi türlü
Çünkü tek gebeliklerde serklaj hep 36 da alınıyor şimdiye kadar banada hep 36da alıcaz diyorlardı😕
Kafam çok karıştı
Ben bebeğin ilerden gitmesiyle alakası olduğunu düşünmüyorum ama hekimine sorarsın yine en doğru bilgiyi o verecektir. Şimdi şöyle düşünelim 3 hafta geriden gelen bir bebek 43.gebelik haftasında mı doğuma alınıyor hayır tabiki böyle birşey yok seninkide aynı hesap 2 hafta ileride gidiyor diye 34’de alırım dememiştir başka bir sebebi vardır diye düşünüyorum.

Kızlar bir şeyi çok merak ediyorum..
Şimdi bebişler 1-2 hafta önden gidiyor ya mesela
Cigerleride o haftaylamı uyumlu oluyor acaba?
Şimdi eşimle konusuyordukta ben randevuda doktorun dediği bir şeyi kaçırmışım bebek böyle önden giderse 34. Haftada serklajı alıcam demiş 36yla uyumlu olur demiş
Aklıma takıldı
Eğer sadece kilosu önceyse organ gelişimi ona göre olmuyor ama kafasını ölçüyor o da ileriyse sanırım o organ gelişimi ile aynı oluyor ultrason kağıdında yazıyor mu tek tek ölçüler

Ama hamilelik döneminde verdiğimiz kiloları saymıyormuşuz ilk hamilelik kilonun üzerine aldıklarını sayacakmışsın
İşte 52 ile hamile kaldım 50 ye düştüm suan 60 oldum 😅 kapanışı kaçla yapcam acaba ağzım hiç durmuyor

38 yada gebelik sıkıntısız ilerliyorsa en geç 39 da yapılıyor. Ben 23+2 haftalık hamileyim. Sezeryan olucam. Doktorum şimdilik doğumumu 39 haftalık 28 şubat olarak planlama yaptı. İlerleyen haftalarda hamileliğin gidişatında bi değişme olursa yeniden tarih planlaması yaparız dedi.
Ben de 27 haftalığım doktorum hiç su gün bu gün demedi ben de sezeryan olacağım 🙏🏻 saglıcakla kucağımıza alalım inşallah 🌸

Kızlar hastanede ne terlik giyeceksiniz ben süslü yada beyaz terlik almak istemiyorum ne götüreyim

Ben bebeğin ilerden gitmesiyle alakası olduğunu düşünmüyorum ama hekimine sorarsın yine en doğru bilgiyi o verecektir. Şimdi şöyle düşünelim 3 hafta geriden gelen bir bebek 43.gebelik haftasında mı doğuma alınıyor hayır tabiki böyle birşey yok seninkide aynı hesap 2 hafta ileride gidiyor diye 34’de alırım dememiştir başka bir sebebi vardır diye düşünüyorum.
Yok canım özellikle eşime sordum doğrumu anladık diye evet öyle dedi çok iyi hatırlıyorum dedi
Hatta randevum 19 aralık eger 10 gün önde gitmeye devam ederse aralıkta alırım demiş yani dediği gibi tam 34. Haftaya denk geliyor

Ben de 27 haftalığım doktorum hiç su gün bu gün demedi ben de sezeryan olacağım 🙏🏻 saglıcakla kucağımıza alalım inşallah 🌸
Şuan erken zaten benim doktorum da söylerken bunun için daha erken tabi ama şimdilik herşey çok güzel gidiyor. Bebiş erken gelmek istemezse 39 haftalıkken yapalım sezeryanı dedi ve 28 şubat olarak not aldı.

Eğer sadece kilosu önceyse organ gelişimi ona göre olmuyor ama kafasını ölçüyor o da ileriyse sanırım o organ gelişimi ile aynı oluyor ultrason kağıdında yazıyor mu tek tek ölçüler
Evet hepsi yazıyor canım hepsi 10 gün ilerde
Doğum tarihinide değiştirmişler 01/02 yapmışlar

X