2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
İnanın korkulacak bişey yok kızlar. Surekli doğumu düşünüp kendinize dert edip paikolojinizi bozmayın. Sakin olun akışınq bırakın. Hele ki seseryan olacaklar. Zaten hiç bişey hissetmiyorsunuz. Bu benim 3.sezeryanım olacak mesela 😃🤭
Mesela tam olarak ne zaman hayata normale dönülüyor sezaryende

Doğum tarihi değişmemesi lazım ya ilk defa duyuyorum. Şimdi ben 4 haftada bir muayeneye gidiyorum bazen 1 hafta önde oluyor bazen 2 gün önde oluyor her ay sat ve doğum tarihi değiştirildiğini düşünsene ne kadar saçma olur. Yani ben tecrübelerimden yola çıkarak söylüyorum sat gebeliğin en başında belirlenir bir daha da değişmez. Benim mesela 4 hafta geç döllenme oldu yani regl olmadığım ay yumurtladım ve kesede bebek görüldükten sonra sat ve doğum tarihi hesaplandı. Bebek ilerde olduğu zamanlarda bu tarihler değişmedi normalde değişmezde zaten bir çok farklı kadın doğum hekimiyle çalıştım hiç böyle birşeye denk gelmedim. Senin durumun içinde bir mantık yürütemedim açıkçası. Türkiye’de Serklaj dikişleri 37 hafta ve sonrasında alınıyor çoğunlukla hatta doğumda alındığına bile şahit oldum.
Evet sezeryan olursa genelde ameliyatta alınıyor ama yurtdısında sezeryan bi seçenek olmadıgı için erkenden alıyorlar normal doğuma hazırlık olsun diye
Burda 3 ultrason hakkımız var 1.(22h)ve 2. (26h)Ultrasonumda ikisindede 10 gün öndeydi tahminimce o yüzden değiştirdiler sonuncu ultrasonumda 32. Haftada o gün bence bana net serklajın alınma tarihi verirler

Hanımlar bebek arabası neler aldınız çok kararsız kaldım en zor seçim bebek arabasıymjş sanırım
Ben çok araştırdım. Travel istiyordum ama bütçemde biraz kısıtlıydı. Bi çok video izledim ve en son prego venüs modeline karar verdim. Baya hoşuma gitti bu model. Piyasa fiyatı 11 binin üstünde ben dolap hesabında sıfır daha uyguna bulunca kaçırmak istemedim. Satıcıyla 8500 e anlaştık. Dolap hizmet bedeliyle toplam 8800 e geldi bize.

Kızlar bana zaman hiç geçmiyor gibi geliyor yani anlatamıyorum ama ne uzunmuş hamilelik. Keşke kuzularımızı tabiki vaktinde yani erken doğum demiyorum ama bir an önce kucağımıza alsak zaman su gibi geçse 🥹😂
Bizdede zaman hiç geçmiyor🤣
Her gün takvimi açıp hesap yapıyorum😂
Bu haftalara gelmek bile gözümde koca dağdı ama şimde ne çabuk geçti diyorum 🫣

Fark ediliyor mu dışardan göbeğin peki 😀
Tabiii buraya da atmıştım göbeğimi görsen kocaman 🤣 benim hep alt karnım vardı yani göbüş hep vardı bebikde eklenince kocaman oldu🤣
Kızlar hastanede ne terlik giyeceksiniz ben süslü yada beyaz terlik almak istemiyorum ne götüreyim
Crocs götüreceğim ben

Mesela tam olarak ne zaman hayata normale dönülüyor sezaryende
Bu birazda kişiden kişiye değişen bi durum kuzum. Ben 2 doğumumda da 2 günün ardından hastaneden eve geldikten sonra cırtlı korse sardım karnıma. O benim hayatımı inanılmaz şekilde kolaylaştırdı. Onun sayesinde kendi başıma yatıp kalkabiliyor. Rahat rahat oturabiliyordum. Kızlarımada hep kendim baktım.
Hastanede bile annem yanımdaydı ama o zaman bile bez değişimi üst değişimi vs herşeyiyle kendim ilgilendim.

Evet sezeryan olursa genelde ameliyatta alınıyor ama yurtdısında sezeryan bi seçenek olmadıgı için erkenden alıyorlar normal doğuma hazırlık olsun diye
Burda 3 ultrason hakkımız var 1.(22h)ve 2. (26h)Ultrasonumda ikisindede 10 gün öndeydi tahminimce o yüzden değiştirdiler sonuncu ultrasonumda 32. Haftada o gün bence bana net serklajın alınma tarihi verirler
Benimde kaç ay boyunca 1 hafta ilerden gitti en son 2 güne düştü bakalım bir sonrakinde durum ne olacak 😁 Evet bencede 32.haftada kesinleşir senin durumun. 3 hak nedir ya çok az 🤦🏻‍♀️

Bu birazda kişiden kişiye değişen bi durum kuzum. Ben 2 doğumumda da 2 günün ardından hastaneden eve geldikten sonra cırtlı korse sardım karnıma. O benim hayatımı inanılmaz şekilde kolaylaştırdı. Onun sayesinde kendi başıma yatıp kalkabiliyor. Rahat rahat oturabiliyordum. Kızlarımada hep kendim baktım.
Hastanede bile annem yanımdaydı ama o zaman bile bez değişimi üst değişimi vs herşeyiyle kendim ilgilendim.
Ayy o cırtlı korseyi bulursan atar mısın link vs alalım bizde rahatlattı ise işimize yarar 🙏🏻

Kızlar bana zaman hiç geçmiyor gibi geliyor yani anlatamıyorum ama ne uzunmuş hamilelik. Keşke kuzularımızı tabiki vaktinde yani erken doğum demiyorum ama bir an önce kucağımıza alsak zaman su gibi geçse 🥹😂
Ben gayet sabırlıyım rahat rahat doğum olacağı zamanı bekliyorum ama bizde de 2 kızım çok sabırsız. Gidip gelip ne zaman doğacak doğsun artık daha zamanı gelmedi mi diyip duruyorlar 😂

Bende korse takmayı düşünüyorum doktoruma da bir soracağım ne zaman takabileceğimi, genelde 1 hafta sonra korse takılabiliyor ama her hekimin sistemi farklı tabi. Birde göbek sarkmasına korse birebir 😁 Eski halimize en kısa sürede döneriz inşallah 😁

Evet ya aşırı az 38 gün var randevuya zaman nasıl geçicek bilmiyorum😕
Evet çok varmış ama bebiş hazırlıkları kıyafet yıkaması ütülemesin derken zaman hemencik geçer inşallah 🙏🏼😊 Güzel kızımın 33 gün sonra mobilyaları gelecek nasıl sabırsız ve heyecanlıyım anlatamam 😍😍

Bende korse takmayı düşünüyorum doktoruma da bir soracağım ne zaman takabileceğimi, genelde 1 hafta sonra korse takılabiliyor ama her hekimin sistemi farklı tabi. Birde göbek sarkmasına korse birebir 😁 Eski halimize en kısa sürede döneriz inşallah 😁
Evet canım önceki 2 doğumu yapan doktor aynıydı. Bana göbeğin sezeryan yerinin üstüne sarkıp ameliyat yerini kapatmasın sakın çok dikkat et demişti. Korse sayesinde bunuda engellemiş olmuştum. Şimdiki doktorumla bu konuyu hiç konuşmadık sormak aklıma gelmedi ama aklıma gelirse sorarım bi ara

Kızlar bir şeyi çok merak ediyorum..
Şimdi bebişler 1-2 hafta önden gidiyor ya mesela
Cigerleride o haftaylamı uyumlu oluyor acaba?
Şimdi eşimle konusuyordukta ben randevuda doktorun dediği bir şeyi kaçırmışım bebek böyle önden giderse 34. Haftada serklajı alıcam demiş 36yla uyumlu olur demiş
Aklıma takıldı
Oluyor demekki benim doktorum da bebek bira önden gidince ilk randevuda adet tarihimş öne alıp doğum beklenen doğum tarihimi de öne almıştı. Ama benim diğer ikisi de böyleydi kızım önden gidiyordu sonra haftasıyla uyumlandı. Oğlumda geriden geliyordu sona doğru o da haftasıyla uyumlandı.

Aaa kuzum ben de bagi neo alacağım. Ne zaman aldın? Çok oldu mu? Ne kadara aldın. Multicolor olanı istiyorum o da indirime girmiyor yaa
Eylül başında almıştık baby mall mağazasından 12.500 e gelmişti pusetle beraber 🙏🏻 çok hafif çok rahat geldi bana multicolor olanı çok karışık gözümü yordu ama o da hoş 😅
e3b6afcc-676b-44d6-a6f1-18b11c39ee8b.jpeg

X