2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kizlar iki haftadir tansiyon dusuklugu yasiyorum gozlerim karariyor bugun yine olunca doktora gittik 4 e kadar dusuyor kuçugu doktorum kan verdirdi guzel cikarsa kardiyolojiye yonlendiricem dedi boyle bir sorun yasayan oldumu bu arada bebegimiz 28+1 de 1250 gram 38 bucukta boyu cikti rahim agzi 38 olctu bebekle ilgili sorun yok dedi
Şimdi değil ama ilk haftalar 9-4 tü tansiyonum ara ara

Geldi canim 18 iydi teslimat 18 inde geldi guzel bir problemi yok ama senin cok gecikmis iletisime gec istersen
Belki 20 defa mesaj attım ama dönüş yapan olmadı ya bidaha n11den almicam böyle büyük ürünleri Hepsiburada yada trendyol olsa çoktan çözülmüştü

Benim bebiş hamileliğin başından beri baş aşağıydı hala öyle oldugunu hissediyorum😂 inşallah dönmemiştir, ama bi aralar acayip baskı hissediyordum rahimde eğer bebeğin makat gelişse ve dönerse baş aşağıya ilk döndüğü zamanlarda aşağıdan zorlama gibi bişey hissedebiliyorsun ben sanki aşağı doğru bastırıyor bebeğim diye ağlayarak doktora gitmiştim panikle oda baş aşağı oldugu için baskı yapıyor demişti. Bir süre sonra yerine alıştı heralde çok şükür yaramazlıgı bıraktı ama baya kokutmustu beni. Öyle bişey olursa eğer panik yapma 😂
Aman Allahım 🫣🫣 bakalım doğurana kadar kaç kere gidicem doktora doğuruyorum ben diye 😂😂😂

Seker yoksa bebeğin sağlıklı kilo alıyordur canım, doğum şeklini de hiç dert etme, bazı seyler bizim kontrolumuz dışında gerçekleşiyor, ufakliklar hangi yolla dünyaya gelmek istediklerini kendileri seçiyorlar çoğu zaman ☺️
Çok doğru ama korkuyorum beni keserlerse kanamam durmaz diye oksapar 6000lik kullanıyorum bide bunun yanında kansızlığım hala geçmedi demir serumu yiyorum her hafta 😒😒 bunları düşününce içim ürperiyor ay ilk defa açık açık söyledim 🙈🙈 hakkımızda hayırlısı diyelim en iyisi sağlıkla alalım bebeklerimizi kucağımıza 🙏🙏

Benimki bir makineyi doldurmaz 😂 Çok eksiğim var daha alınacak.Neyi bekliyorsam.😄
Al benden de o kadar valla bide bunun yanında taşınma durumumuz da olabilir ev sahibimiz kaç senedir bizi ucuza idare ediyor ayrıca kuzenim oluyor 🙏 ama artık normal şartlara dönmek istiyorlarmış ne demekse o 🙈🙈 bir buçuk aydır konuşmayı bekliyoruz 😒😒

Çok doğru ama korkuyorum beni keserlerse kanamam durmaz diye oksapar 6000lik kullanıyorum bide bunun yanında kansızlığım hala geçmedi demir serumu yiyorum her hafta 😒😒 bunları düşününce içim ürperiyor ay ilk defa açık açık söyledim 🙈🙈 hakkımızda hayırlısı diyelim en iyisi sağlıkla alalım bebeklerimizi kucağımıza 🙏🙏
Kan sulandırıcıyı son haftalar keser belki doktor. Endişe etme kan sulandırıcı kullanırken operasyon geçiren çok insan var. Kesik olup olmamasi kiloyla çok bağlantılı değil, 2.5 kilo doğan bebekte de kesi atilabiliyor, kadının anatomik yapısı ve doktorun tercihi ile alakalı biraz. Bence kesi olayını filan düşünme şimdiden, hastane ortaminda doğum yapacaksın, kullandığın ilaclari bilip ona göre önlemini alacaklardir

Kan sulandırıcıyı son haftalar keser belki doktor. Endişe etme kan sulandırıcı kullanırken operasyon geçiren çok insan var. Kesik olup olmamasi kiloyla çok bağlantılı değil, 2.5 kilo doğan bebekte de kesi atilabiliyor, kadının anatomik yapısı ve doktorun tercihi ile alakalı biraz. Bence kesi olayını filan düşünme şimdiden, hastane ortaminda doğum yapacaksın, kullandığın ilaclari bilip ona göre önlemini alacaklardir
Doğru söylüyorsun gözümde büyütüyorum sanırım 🙈 hiç sevmiyorum doktor hastane kan işlerini sanırım ondan evham yapıyorum 🫠🫠

Benim aldıgım bebek ürünlerinde kurutmaya uygun değildir işareti vardı küçüleceği için mi var acaba bilmiyorum ama bence eski usulde asarak kurutmak daha mantıklı canım çekerlerse bu sefer kullanamadan küçülür üzülürsün
Ben de hiç rastlamadim herkes asarak kuruttugu için bir sorayım dedim bebisko

K Kushi_ hazır buradayken diğer soruya da yazayım 😁 bana da kullan diyenler oldu ama o yaz sıcağında asla kullanamazdım zaten kan ter içinde kalıyorsun, her tarafıma havlu sokuşturulmuş vaziyetteydim 😂
Kullanıp faydasını görenleri gördüm ama. Benim de karnım hep düzdü, azıcık spor yapsam kaslarım çıkardı hemen ve korsesiz 9-10 ay sonra yine tamamen eski haline dönmüştü. Ama o zaman daha zayıf hamile kalmıştım. Şimdi konuyu takipteyim 👀
Yani o zaman abartmadan hafif saran birşey olsa yeterli sanırım ya illa kullanmak istersek te dimi

Elbette her şeyin hayırlısı 🙏🏼 kötü tecrübeler unutulur mu hiç, allah sabırlar versin.. ama dilerim bu sefer yaşanacak güzellikler o tecrübenin yerini doldursun 💜

Ya ben bi ara yazmıştım yine, yeri olan maddi yeterliliği olan herkes bence kurutma makinası kullanmalı hele çocuklu bir evde.
Ben kızım doğmadan önce edinmiştim, hemen her şeyini kurutmaya attım, atıyorum. Tabi böyle şimdi baskılı vs süsülü şeyleri arttı, hassas olabileceğini düşündüklerimi atmıyorum.
Çeken şeyler oldu, ama bence pamuklu iplik kalitesi çok iyi olmayan şeyler çekiyor kurutmada.

Geçen kış bi ara çok üste üste çamaşır yıkamıştım, eve de asıp kurutmuştum. Sonra o ara doktor kontrolü vardı kızımın, ciğerini dinleyip evin içinde çamaşır mı kuruttunuz demişti ben şok 😳 kızım öyle alerjik de değildi ama yatkınlığı vardı.
Ne marka sizin kurutma canim

Sezeryan sonrası kullanım zor olabilir cunki ağrı mutlaka oluyor ve 2 3 ay önermiyorlar bende korse almstm hc takamadm aylar sonra bile rahatsız etti ama zehrabora var diyetisyen zfit korse var onda onu almayı düşünüyorum terletiyor içerden ve sikmayacgini düşünüyorum cirtcirtli çünkü
Bunu en iyisi doğum sonraya birakayim o zaman ya çünkü herkes her dogum farklı ve ona göre karar verilmeli gibi geldi gozume😁

Normal dogum yaptim rahmim geç toparlandığı için sancım çoktu hic korse takamadim. Ayrica ben sıkılmaya gelemiyorum canım sıkılıyor :KK53:
Ama iyileşir iyileşmez pilatese başlıycam kesin 🙃
Ben de asla gelemem hamile değilken bile beli hafif sikan pijama bile beni delirtiyordu kaldiki lohusa halimle çok zor 🤣 yine de çok lazımsa alayım mı diye danisayim dedim

Yamune korse kullanmaya çalışıp kullanamamistim, 42 beden korse olmamıştı, bağırsaklarımın içerde kalması gerektiği düşünerek vazgeçmiştim. Korse işini doktoruna danismalisin bazı doktorlar uygun görmüyor. Kullanacaksan da 10. Günden itibaren kullanılmaya baslaniyor
Evet xanim öyle yapayım dediğin gibi

Ne marka sizin kurutma canim
Bizimki arçelik, öyle son model uçan kaçan bi modeli de değildi.
Şimdi yine düşündüm, yeğenimden çok kıyafet geldi geliyor, ablam yıllardır kullanır kurutma. Bizden de bi küçük yeğenime geçiyor, o ablamda da kurutma var ve şimdi yine bize geri dönecek pek çok giysi 😁
yani bu döngüye rağmen hala sapasağlam çok şey var :)
Ay bilmece gibi olmuş, 4 kız kardeşiz de biz 😂

X