2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar bu arada tahlillerim çıkmış idrarımda kan çıkmış ya çok canım sıkıldı kum döküyormuşum . Doktor bol su iç dedi 3litreye yakın içiyorum zaten daha ne yapcam bilmiyorum
Canım bol su iç kendiliğinden geçer dikkat et ki taşa dönüşmesin normalde böbrek taşı düşürmüş müydün daha önce? Vitamin falan kullanıyoruz ya bir sürü onlar taş ya da kum yapabiliyor bol su ile tüketmek gerekiyor o yüzden. Ağrın yoktur inşallah 🙏

Tamam ben bakmıştım buldum👍🏻 fiyatı niye bu kadar uygub acaba sağlam değil mi diye düşünmeden edemiyor insan🙄
Bence cogu urun sisirilmis fiyat
Herseyin iyisi olsun sanip pahali olana yoneliyoruz malesef
Icinde bez biberon vs tasiyacagiz sonucta
Bim posetine bile sut yogurt yumurta vs koyup baya bi yuruyebiliyorum poset yirtilmadi hic 😀
Bence almak icin ideal bi canta

Kızlar benim hastanemde detaylı ultrason ücreti 2040 tl, üniversitede 1400 tl ne yapsam bilemedim
Kaçar dakika bakıyorlar acaba? Devlette ayrıntılı ultrason yaptıranların çok kısa baktıklarını duymuştum özellerde yarım saat 40 dk bakılıyormuş. Eğer üniversite hastaneside öyle değilse onu tercih edebilirsin bence

Üniversiteye git, 600 lıraya 2 paket bez alırsınn😃
Hahah kız eşimi aradım sordum boşver uğraşmayalım orda yaptır gitsin dedi
Kaçar dakika bakıyorlar acaba? Devlette ayrıntılı ultrason yaptıranların çok kısa baktıklarını duymuştum özellerde yarım saat 40 dk bakılıyormuş. Eğer üniversite hastaneside öyle değilse onu tercih edebilirsin bence
Hiç bilmiyorum ki bir 10 gün sonra birisi yaptıracaktı üniversitede ona sorarım detayları, burda da çıkışta detayları bir sorayım

Bunu bilmiyorum ama bı küçük modelini incelemiştim, üç kademe yukselebiliyor o bakıma çok alçak değildi, bu daha büyük modeli bence bu da en az üç kademe yukseltiliyordur ama sizin yatağın yüksekliği de önemli. Ben de ya bu tarz ya da anne yani park beşik almayı düşünüyorum ikisi arasında kararsız kaldım ama benim yatağım bazali ve sünger yatağım baya kalın o yüzden yatağım çok yüksek, aynı hizaya gelir mi diye düşünüyorum. Bı kaç mağaza gezip inceledim ama göz kararı tam anlayamıyor insan. Biraz da şansa birakicam sanırım. Ama chicconun 120/70 anne yani yatağı tercih edilebilir.
Bizim yatağımız bazasız ve alcak dediğiniz gibi biraz bende şansa bırakacağım ama 120/70 küçük sonra kullanamayacağım için beşiği o tarz almak istemiyorum açıkcası, ya da bir model var paylaşayım uygun fiyatlı en azından sonra ona o kadar para verdim diye üzülmeden büyük boya geçebilirim sanırım 😅

Eklentiler

• Screenshot_20230802_092557_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20230802_092557_trendyol.com.jpg
    72,2 KB · Görüntüleme: 26
Şimdi buraya sordum resim cd rapor veriyorlarmış, yarım saat 40 dk bebeğin pozisyonuna göre süre değişiyor dediler

Bizim yatağımız bazasız ve alcak dediğiniz gibi biraz bende şansa bırakacağım ama 120/70 küçük sonra kullanamayacağım için beşiği o tarz almak istemiyorum açıkcası, ya da bir model var paylaşayım uygun fiyatlı en azından sonra ona o kadar para verdim diye üzülmeden büyük boya geçebilirim sanırım 😅
Aslında 120 cm beşik çok küçük sayılmaz, benim bildiğim özel yapım değilse en büyük beşik 130 cm di zaten. 120/70 beşikte cok rahat 4 yaşına kadar yatabilir çocuk. Ama beşiğin genişliği ve uzunluğu kadar derinliği de çok önemli. Oğlumda 130/80 ahşap beşik almıştım, ayaklanmaya başlayınca tek bırakamaz olmuştum, hareketli bı bebekti zaten parmakliklara tutunup aşağı sarkmasindan korkuyorum. Bizim o donemki grupta bazı arkadaşlar korkulukların üstüne marangoza ek yaptırdı güvenliği sağlamak için ama ben direk Montessori yer yatağına geçirdim. Derin olmayan beşikler güven vermiyor. Şimdi beşiği verdigimiz arkadaş geri vereceğini söyledi ama onu kurmayı düşünmüyorum. Park olan bı yatak alicam. Eğer uzun süre kullanmayi düşünüyorsan bunu da göz önünde bulundur derim. Ayaklanmaya başladıkları andan itibaren tırmanmaya da hevesli oluyorlar 😊

Buarada şöyle bir beşik yatak beğendim, 0 4 yaş yazıyor kullanım için. Hiç bilgisi olan var mı bu üründen? Tereddüt ettiğim şey çok aşağıda olması oldu sadece o kadar, yükseliyor mu anlamadım

Günaydınlar, ben bunun bi küçük modelini kullandım, prego santa maria anne yanı adı, chicco nextme nin birebir aynısı. Acayip rahat bi şeydi, etrafımda tecrübeli anne olup hasır sepet park yatak vs kullanmış tüm anneler görünce bayılmıştı :) Yalnız ben 6 ay kullanabildim, kızım çok hareketliydi tutunup oturmaya başlamıştı rahat edememişti içim. Bi de uyanınca ağlamazdı. Sizin modelin o açıdan yüksekliği güzel ama yine de 4 yaşa kadar kullanılması imkansız bana kalırsa. Maksimum 2 yaş derim büyük modeli için de.
Ayrıca benimkini sonra ablam kullandı, yeğenimde kalça çıkığı vardı alet kullanıyordu, o çok daha uzun süre kullanabildi. Hani hareketi az bebek 1 yıla yakın kullanır bence küçüğünü de.
Bizimki de 3 kademeydi, ama şimdi robot altından geçemiyor diye ayakları yükselttik, baya yüksek yatak hiç de sevmem, inşallah denk gelir yine. Hoş gelmese de bi miktar altta kalabilir, onda sorun görmüyorum ben. zaten çok minikken filesini açtık, sonra kapalı kullandık genelde.

Bu arada çok sık giremiyorum, ara ara atlaya atlaya okurken fikrim olan bir konu olursa yorum yapıyorum.
Umarım hepinizin süreci çook güzel geçiyordur 🙏

Kızımmm oluyor 😍😍😍😇😇😇😇🧿🧿🧿🧿
Yaaaa çok tatlısınız! Benim de kızım olacak niptte söylemişlerdi ama dün ilk kez usgde de gördük. Mesajınız günümü aydınlattı. Mutluluğunuz daim olsun! 🌸😍 🧿🧿🧿

Mesajınızı görüp mutluluğunuzu ve aynı durumda olduğumuzu hissedince karnım kelebeklendi daha 14+5im ve ilk gebelik ama bebiş hareket etmiştir belki de. ☺️☺️

Sağlıkla mutlulukla gelsin bütün bebişler. 🌸🧿

Konforlu oldugu ıcın sallanmaya ıhtıyacı olmaz belkı😃
Yataşın bana extra inidirm yapması gerek aslında, nasıl reklam yapıyorum ama 🤣
Ben onu şöyle diyorım benim bebeğim zaten çok uslu olacak koyduğum yerde kendine kendine uyuyacak 😄 böyle hissediyorum 😄😄😄

Bu arada arkadaşlar söylemişimdir belki devlette perinataloğa gidiyorum ben rutin kontroller için. Dün sıramı beklerken hastanede yatışlı 2 tane gebe hastayla tanıştım. Biri az su içmiş bebeğinin suyu azmış, diğeri kötü beslenmiş bebeğin kafası ufak vücudu büyük kalmış. 32-34. haftalardaydılar. Lütfen yediklerimize ve su içmeye çok çok çok dikkat edelim. Biraz gerildim açıkçası bunları öğrenince, buraya yazmaya da çekindim kimse kötüsünü düşünsün istemem. Hepimiz tedbirli olalım isterim. Kendimize ve bebişlerimize çok çok iyi bakalım. Sağlıkla gelsinler! 🌸

X