2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
75D6A29A-23B6-4F59-9AEE-DE34F5E5ACAE.jpeg
7D2999FC-FCD0-4B06-88B2-D5F3014B61B0.jpeg

Kızlar bana cinsiyet için yorum yapabilir misiniz bu görüntü 12 haftalıkken

Ben ilk haftalarda kolumu kaldıramayacak kadar yorgundum. Uyanır uyanmaz kahvaltı edip tekrar uyuyordum. O süreçte 3 kilo aldım direkt. Psikolojimi de bozdu bu durum. İlk aylarda hiç kilo almayın diyen doktor-diyetisyen bile var. Kilo verdiğini söyleyen de çok olmuştu. Üzüldüm biraz. Ev işlerini ofis işlerini yapamayınca -bir de ben yeni evliyim, evlendikten sonra adet görmedim.- kötü bir eş gibi, hayatını düzene sokamayan birisi gibi hissedip yargıladım kendimi.

Sonra sonra bu grubun da desteğiyle herkesin hamileliğinin kendi içerisinde farklı normallere sahip olduğunu gördüm. İş yapma, hareket etme, kilo alma vs gibi şeyler için herkesin normali kendi bünyesinin kabul ettiği ölçüde. O bile bir saat önce farklı bir saat sonra farklı olabiliyor. Sürekli vücudumuzu dinleyerek hareket edip kendimizi olduğumuz gibi sevmeye çalışalım. Çünkü zaten yaşadıklarımız ne olursa olsun olduğumuz yer gittiğimiz yol çok güzel. Hepimiz de ayrı ayrı çok güzeliz. Bazen bulantıdan yemek yiyemesek de yemek yapamayacak durumda olsak da çok kilo alsak da hareket edemesek de tam tersleri de olsa bu çok güzel olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor. Bu başlık altında sizlerle birlikte bu yolun içerisinde olmak da benim adıma büyük bir şans. Katkısı olan herkese çok teşekkürler.
İnanın her gebelik çok farklı ilk gebeligim ikizdi bu kadar ağrı veya gebeliği hissetmem yoktu çalışıyordum belki o da etkiliydi enerjiktim mağaza müdürlüğü yaptım otur kalk koli aç reyon yap 30.haftada rapor aldım ikizimin birini de 36.haftada kaybettim neysee ..şimdide 10.haftadayiz yaş faktorude tabi devreye giriyor müthiş kasık ağrıları ile başlayan gebeligim hala aynı şekilde suregeciyor mide bulantıları koltuktan kalkinca gozum kararıyor basdonmesi vs demir ve kanszlik sorunm var. diyeceğim o ki kendi bedenimizde bile ayrı 2 gebelik çok farklı tepkilere açık. Rabbim tüm evlatlarımızı sağlıcakla versin hepsi gelip geçiyor ağrılar acılar keśkeler, Rabbim acılarını göstermesin o hiç geçmeyen bir ağrı yürek ağrısı..

Benim de bi kac gun oldu gecti umarim senin de gecer cidden cildirdim sabaha kadar.hayir tam olarak tanimla dense tanimlayamiyorda insan bi daralma nefessiz kalma ama tam o da degil.Belki zaman zaman hormonlar yukseldikce ara ara olup gececek bunlar.ta ki son haftalara kadar.son haftalarda da artik zaten bebek buyuyup organlari sikistirdigindan bunlari yasayacagiz.Allah hepimize saglik afiyetle hamilelik gecirmeyi nasip etsin insallah
Bunalma oluyor bende de var nefes nefese kalıyorum kasık ağrıları cabası şimdiden boyleysek son haftaları kestiremiyorum gerçi kışa denk gelio Allah'tan 😃 kilonuz çok mu ben 82 yle kaldım kilo almadım daha ama 100 u görürsek yandık

Enfeksiyon oldugunu nasıl farkettin, rutin kontrolde mi çıktı yoksa belirti mi verdi

Önce rutin kontrolde belirti yoktu bayramda şehir dışındaydım sol kasığıma sancılar girmeye başladı sık tuvalete çıkıyordum ve koyu geliyordu idrar. Su içiyordum ama yine d durum buydu. Tahlil dq yanılmaz sonuöta di mi 3 kez yaptırdım hepsinde de bqkteri fqzla çıktı. Tedaye başladık bqkqlım hayırlısı.

Ya ne güzel iyi haberlerle gel bakalım. Bende haftaya pazartesi gideceğim
heyecanla bekliyorum bakalım cinsiyetini söyleyebilecekler mi?
Bana henuz hic tahminde bulunmadi doktorum simdiye kadar belki bugun bisey soyler bilemiyorum:) sen de saglikla git gel canim hepimiz guzel haberlerini alalim hep bebislerimizin insallah

Kizlar ben tup bebek annesiyim 10. Haftaya girmek uzereyim.ilk tup bebek ve ilk hamilelik deneyimim.Sizler bu surecte neler yapiyorsunux.Etrafimda herkes iş yapma yemek yapma vs diyor ama ev isleri yemek derken elbet yapiyoruz cok agir kaldirmiyorum ama mutfakda egil kalk yapiyorum biseyler alirkrn ama bir yandan da korkuyorum sizce napmaliyim
Kuzum ben de tüp bebek annesiyim. Evet ağır iş yapma tadını çıkart çevrendekiler destek olsun ne güzel ben öyle yapıyorum:) ama onun dışında herşeyi yapabilirsin istersen yani eğil kalk yapmanın bi sakıncası yok

Günaydın kızlar bugün 14+5olduk kontrol vardı yüzüstü yatıyordu aç karnına gitmiştim uyuyordu doktor erkeğe benziyor ama alışveriş yapmayın 20 gün sonra 3lu teste netlestiririz dedi

Günaydın kızlar bugün 14+5olduk kontrol vardı yüzüstü yatıyordu aç karnına gitmiştim uyuyordu doktor erkeğe benziyor ama alışveriş yapmayın 20 gün sonra 3lu teste netlestiririz dedi
Ac gitmeseydin keske ya :) ben evde cikolata yemistim ona ragmen yatiyordu tekrar cikolata yiyip yurudum oyle döndü :)
3lu test niye yapiyor
2li test yaptirmis miydi

Ac gitmeseydin keske ya :) ben evde cikolata yemistim ona ragmen yatiyordu tekrar cikolata yiyip yurudum oyle döndü :)
3lu test niye yapiyor
2li test yaptirmis miydi
Bide randevum erkendi midem bulaniyirdu kahvaltı yapmak istemedim

X