2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ayy aynı durumdayız bir süredir yapıyor bizimki de

Ben de rapor almak istiyorum bakalım alabilecek miyim.. Yanımda kimse yok annem, kayınvalidem. İkisinin de bakmaları gereken başkaları var çağırmam da. Yaz tatiline kadar bir şekilde idare etsek eylülde bakıcı ile devam edebiliriz belki diyorum.

Şuan hepsi aynı şeyi yapıyor sanırım. Biz de hiç ayrı kalmıyoruz. Birlikteyken de sürekli mıç mıç sarmaş dolaş öpüş koklaş vaziyetteyiz, zaten anakucagina bırakıp biraz telefona bile baksam hemen şirinlik yapıp dikkatimi çekmeyi başarıyor. Yani yalnızlıktan olduğunu sanmıyorum, ellerini kesfetmeye çalışıyorlar bence, oral dönemde olduklarından haz odaklari da ağız malum

Tamamen aynı durumdayız bende eş durumundan geldim norm fazlası oldum annemler yanımda değil kardeşim de var il dışındalar zaten. Tek istediğim eylüle kadar idare etmek buralarda bakıcı bulmak da zor biraz Adananın küçük bir ilçesindeyim korkuyorum biraz da ilk çocuk zaten gözüm arkada kalacak gibi

Bizde aynı vaziyetteyiz zaten hep kucakta gaz sancısı aşırı fazla bi önüne geçemedik şu sancıların. Yalnız bırakmamın mümkünü yok dördüncü beşinci ayı bekliyorum sabırsızlıkla

Ayy canım ben Ankara dayım.. Adananın hangi ilçesindesin? Ben Osmaniye de büyüdüm, çok akrabam var oralarda.

Bizimki gece ellerini emerken uykusundan uyanıyor. Ara ara da baş pamagini emiyor ama şimdilik alışkanlık derecesinde değil, alışkanlığa dönüşür mü bilmiyorum
Gördükçe çekmeye çalışın, ben de tetikteyim bırakması çok zor olur sonra parmak emmesi Oyy minnoşlar

Ayy değil mi, yerim yaa Valla olabildiğimiz kadar yanlarında oluyoruz tüm gün bebişlerin, belki başka bir emme boyutundan bahsediyordur bilemedim..

Merhaba, benim esimde yabanci ve ingilizce konusuyoruz aramizda, ve ingilizce konusulan bir ulkede yasiyoruz. Ben genelde Turkce esimde Fince konusacak ( biz de simdiden Azar Azar birbirimizin dilini ogrenmeye calisiyoruz). Zaten 8 aylikken krese baslayacak orda ve evde ingilizceye ister istemez maruz kalacak. Bu gibi bebeklerde konusma biraz gec baslayabiliyor kendini hazirla ama ufak yastan itibaren uc dili de anlayabiliyor hale gelecekler.

Emzik almıyor canım ya emziksiz gerçekten çok zor. Bi de çok ağır grip geçiriyorum. Zorlanıyorum gerçekten ama bol bol okşuyorum seviyorum kucağımdayken. Güvenli bağlanmayı dibine kadar sağlayalım bari boşa gitmesin bu kadar yorgunluk

İnşallah güvenli bağlanmışsınızdır diyelim o zaman emziksiz de zor gerçekten ya bi de memeyi çekip direk emzik vererek denesen yine mi almaz acaba ? Bi de sen işe başlamıştın sanırım beslenmesini nasıl yapıyorsun

Benim kuzenimde öğle anne yabancı baba Türk ana dili İngilizce kreşe gidene kadar Türkçe pek anlamıyordu 4 yaşında kreşe verdiler orada Türkçesi pekişti evde olacak iş değil gibi şimdi İngilizce Türkçe şakır şakır

Emzik iyi işe yarıyor bu durumlarda keske alsa . Bzm bebek aramız pusetli diğer aparatını 4 5 aydan sonra takarım büyük ihtimalle pusette sefil uykuya vurup bnmki dışarda araba sallandkca uyur genelde yada bakinir sessaizce eğer karnı açsa gazı geldiyse çığlığı basar yoksa geziyoruz biz park çarşı anane darısı size cnm emzik şart ama

Ben hala alistiramadim emzige, alisacagi da yok artık, emzik yerine beni ve ellerini kullanıyor. Hatta ellerini bileklerine kadar sokup öğürüyor bazen, insan kendine neden bunu yapar oğlum diyorum

Kızlar bebeğimin tırnağı kısa olmasına rağmen sürekli yüzünü çiziyor.Sabah kaşının üstünü kanatmış.Eldiven takıyorum ama elini emdiği için ıslanıyor o yüzden çıkarıyorum.Sizlerde de ayni sorun var mı?Ne yapmak lazım acaba?

Tirnak kenarlarini yuvarla canin oranin sivri kisimlariyla çiziyorlar kisa olsun ama torpiyle kenarilarida hallet ama yinede benimkide ciziyor hergun malesef cok hizli uzuyoe zaten tirnaklari

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…