2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Sevgili arkadaşım, ben de maalesef çok zor zamanlar geçirdim doğum sonrası. Her aşamada sıkıntı yaşadım. Aynen senin gibi spinal anestezi kurbanı oldum. Söyleyeceğim şu, moralini bozma, bu illet ağrı tam 5 gün sonra geçiyor. Beş gün katlanacaksın, inan bıçak gibi geçiyor. Aşırı zorluyor seni biliyorum... Kahve bitter çikolata geralgine bana da söylenenler... Ama kafamı kaldırıp içemiyordum bile... Ancak yatınca geçiyordu... Hesaplamıştım...4 dk ayakta durunca, yatar pozisyonda geçmesi 18dk alıyordu.. Allah yardımcın olsun... Geçecek...
Amin ,insallah Cook tşk ediyorum. Bugün agrimin 3.günü doğumun 5.günü .
Herhangi bir hafifleme yok maalesef 🤷
Hayatimda yaşadığım en kotu fiziksel acı bu baş ve boyun ağrısı . Sürekli de yatamiyorum bebekle ilgilenmek emzirmek istiyorum. Benim stresim ona da geçiyor. İnşallah birkaç güne daha iyiyim diyebileceğim zamanlar gelir 🙏

Ah kıyamam geçmiş olsun bnmde yaraydi kabuk bağladı burdan bı arkadaş karbonat yazmış denedim iyi geldi emzirme sonrası bardaktaki sulu karbonat karışımına temizleme pamugunu batırıp sıkıyorum memeye koyuyorum ıslak ıslak hem soğuk tutuyor hemde yaralara iyi geldi acitmio ilk günler gibi agliodum resmen 🙈
Cook tşk ediyorum . Bu da aklımda olsun yapmaya çalışırım 🙏Güzel gunlerden bahsedeceğimiz zamanlar gelsin lütfen 💐

Kızlar bitmek bilmeyen sorularimla geldim gene. Çocuğu inceleyip duruyorum ya kafasinda hafif girinti çıkıntılar normal mi ya kahshshj🤣 annem 2 yaşa kadar düzeliyor vs dedi ama elimde değil aşırı pimpirikliyimmm🤣

Gaz için birşey önerdiler mi acaba ?
Benim kadın doğum doktorum bir tane süt çayı önerdi ama bence gaz için de kullanılabilir. Burada paylaşmıştım istersen yine atabilirim
Olur çok sevinirim. Gaz sancısı mı yaşıyor emin değilim ikinirken ağlar gibi sesler çıkarıp sonra susuyor, sanki nasıl gaz ve kaka çıkaracağını bilmiyor gibi de geliyor bana ama gazı da olmasa ikinmaz zaten. Doktora 5 günlükken gitmiştik. O zaman böyle bı sorunu yoktu. O yüzden gaz için ekstra bişey kullanmiyoruz. Sadece lactamilin rezene anason ısırgan karışımı bı süt çayı var günde bir kez onu içiyorum ama gaza faydasi var mı bilemedim. Sen hangisini kullaniyorsun

Kızlar bitmek bilmeyen sorularimla geldim gene. Çocuğu inceleyip duruyorum ya kafasinda hafif girinti çıkıntılar normal mi ya kahshshj🤣 annem 2 yaşa kadar düzeliyor vs dedi ama elimde değil aşırı pimpirikliyimmm🤣
Normal tabi ki, kac parçalı onların kafatası şuan bı bilsen, ana karadaki levhalar gibi parçalı 😁 yoksa doğum kanalından nasıl gececek. Zamanla yusyuvarlak olacak. Ama 1 yaştan önce bekleme.

Kozlar ben o kadar sütümle falan sildim gözlerini ama sağ gözünde akıntı var kirpikleri falan çapak oluyor pazartesi doktora gidicez geç kalınacak bi durum olmaz dimi normal çapak gibi değil çünkü gözü baya hasta gibi görünüyor😔 dün oldu sütümle siliyorum ama bi değişiklik yok şu anda 😔😔
Göz yaşı kanalı tıkalı olduğu için oluyormuş bizde de oldu

Canım merak etme. Sana gelene kadar o kafayı doktorlar kaç kere ellemişlerdir. Daha tam kaynamadığı için kemikler. Bir de hem kafanın üstünde hem de arkasında kemiksiz alanlar var. Onlar kapanacak inşallah 2 yasına kadar. Benim ikizlerden birinin bıngıldağı büyüktü. Çok geç kapanmiştı. Kalsiyum takviyesi kullanmıştık. Doktorlar kaşla göz arasında dokunuyorlar oralara farkına bile varmıyoruz.

Neredeyse bütün gece ama abartısız bütün gece hatta bu saate kadar uyumadik. Ağlamıyor da ama uyumuyor. Gündüz uyuyup gece gözleri fal taşı gibi. Gece ile gündüzü ne zaman ayırt edecekler acaba. Gece 11 den 3 e kadar her yolu denedik uyumadı, 3 buçukta uyuyup 5 te uyandı 1 saat uyudu kalktı bu saat oldu hala emzir salla gezdir ninni söyle yok uyumuyor. Halüsinasyon gorecem artık uykusuzluktan
Bizimki de tam tersi 10.30 gibi gündüz uyanıyoruz akşama kadar minik uykular yapıyor ama aşırı minik kısa. Sonra gece 12 de bizimle yatıp sabaha kadar uyuyor. Bize uyum sağlayan bir bebiş oldu. Ama gündüz de uyutamıyorum

Normal tabi ki, kac parçalı onların kafatası şuan bı bilsen, ana karadaki levhalar gibi parçalı 😁 yoksa doğum kanalından nasıl gececek. Zamanla yusyuvarlak olacak. Ama 1 yaştan önce bekleme.
Ay hadi inşallah hshskshs ay çok fena ya bu hallerim ühühü neyseki siz varsınız da kurtuluyorum vesveselerden

Biz de cuma günü tam 1 aylık olmuştuk..aynı benimki de öyle. Ben artık mama vermemeye çalışıyorum her istediğinde meme veriyorum dizi film birşeyler açıp veya kitap alıyorum elime..bir müddet sonra uykusu geliyor sonra.
Aslında benim sıkıntım şu, bende aynı şekilde her istediğinde veriyorum. Bir zaman sonra ağzından çıkarıp ağlamaya başlıyor. Uykusu geldiğinde aç mı tok mu nasıl anlayacağız. Uzamış sarılık var bizde

Bir ayı geçtik. Ama kızım iki gündür emer emmez kusuyor ve burnundan da süt geliyor. Sizde oluyormu böyle bişey?
Birde bebişim dün gündüz doğru dürüst uyumadı. Ama gece 5 saat uyanmadan uyudu eşimde uyandırmamış sizce normalmi?

Olur çok sevinirim. Gaz sancısı mı yaşıyor emin değilim ikinirken ağlar gibi sesler çıkarıp sonra susuyor, sanki nasıl gaz ve kaka çıkaracağını bilmiyor gibi de geliyor bana ama gazı da olmasa ikinmaz zaten. Doktora 5 günlükken gitmiştik. O zaman böyle bı sorunu yoktu. O yüzden gaz için ekstra bişey kullanmiyoruz. Sadece lactamilin rezene anason ısırgan karışımı bı süt çayı var günde bir kez onu içiyorum ama gaza faydasi var mı bilemedim. Sen hangisini kullaniyorsun
Hazır bir çay değil de Ayşe Hoca şu formulu verdi .
Anason
Kimyon
Rezene
Kişniş
Hepsinden yardım çay kaşığı
1 litre kaynar suyun içine konulup 10 dk demlenecek . Gün boyu sıcak veya soğuk tüketilebilir . Günlük yapilip ,bitirilecek.

Ben başka bir çay tuketmiyorum biliyorsun benim henüz farklı sorunlar söz konusu 🤷

Bizimki de tam tersi 10.30 gibi gündüz uyanıyoruz akşama kadar minik uykular yapıyor ama aşırı minik kısa. Sonra gece 12 de bizimle yatıp sabaha kadar uyuyor. Bize uyum sağlayan bir bebiş oldu. Ama gündüz de uyutamıyorum
O kadar saat beslenmeden mi uyuyor canım yoksa besliyormusunuz? Ben uyuyasi olsa bile uyandirip besliyorum korkudan

Canım merak etme. Sana gelene kadar o kafayı doktorlar kaç kere ellemişlerdir. Daha tam kaynamadığı için kemikler. Bir de hem kafanın üstünde hem de arkasında kemiksiz alanlar var. Onlar kapanacak inşallah 2 yasına kadar. Benim ikizlerden birinin bıngıldağı büyüktü. Çok geç kapanmiştı. Kalsiyum takviyesi kullanmıştık. Doktorlar kaşla göz arasında dokunuyorlar oralara farkına bile varmıyoruz.
Ay iyi bari ya 🤣 napim görmemisin bi çocuğu olmuş tutmuş cincigina kadar incelemis durumndayim su an 🤣🤣🤣

Amin ,insallah Cook tşk ediyorum. Bugün agrimin 3.günü doğumun 5.günü .
Herhangi bir hafifleme yok maalesef 🤷
Hayatimda yaşadığım en kotu fiziksel acı bu baş ve boyun ağrısı . Sürekli de yatamiyorum bebekle ilgilenmek emzirmek istiyorum. Benim stresim ona da geçiyor. İnşallah birkaç güne daha iyiyim diyebileceğim zamanlar gelir 🙏
O kadar tanıdık ki bu cümleler... Ağrının başladığı günün beş gün sonrası geçiyor... Benim perşembe başlamıştı (doğum çarşambaydı) salı bitti, sabah kalktım sadece bel ağrım vardı. Zor oturup kalkıyordum o kadar, o da ertesi gün geçti... Hiç geçmeyecek sanıyordum... Internette haftalarca sürdü diyen vardı, moralim bozuluyordu. Ama bilimsel makaleler vs okudum, bu işin ömrü yüzde doksan beş gün... O sırada çok moral bozmayın, olabildiğince uzanın. Beş gün bitince geçti diye buradan yazarsınız 😊

Hazır bir çay değil de Ayşe Hoca şu formulu verdi .
Anason
Kimyon
Rezene
Kişniş
Hepsinden yardım çay kaşığı
1 litre kaynar suyun içine konulup 10 dk demlenecek . Gün boyu sıcak veya soğuk tüketilebilir . Günlük yapilip ,bitirilecek.

Ben başka bir çay tuketmiyorum biliyorsun benim henüz farklı sorunlar söz konusu 🤷
Kişniş bulmam lazım. Çok teşekkürler

X