2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Tansiyonuma da bakarım şimdi ama galiba yediğim şey dokundu bana, WC den çıkamıyorum hala ama tam anlamıyla geçmedi karın ağrısı ve mide bulantısı. Bı bu eksikti zaten
Biraz zaman ver istersen kendine geçmezse acile gidersin. Ne yedin dokunabilecek birşey miydi ? Çok geçmiş olsun ...

Benim kayınvalidenin kızı da yok 😂
Şu süreci gecirsem bebek bakımını kendi kendime de öğrenirim diye düşünüyorum. Hayırlısı tabi yine iddialı cümleler kurmayayim da 😀
Eminim çok da güzel bakmissindir ikizlerine 🥰
Teşekkür ederim. Sen de stres yapma. Bebeğini düşün. Her şey onun için. Ve her şey gelip geçiyor. Kv ile birlikte kaldiginız günler de bir gün anılarda kalacak sadece. Yeni tecrübenin heyecaninı yaşamaya çalış. Gerisi teferruat.

Teşekkür ederim. Sen de stres yapma. Bebeğini düşün. Her şey onun için. Ve her şey gelip geçiyor. Kv ile birlikte kaldiginız günler de bir gün anılarda kalacak sadece. Yeni tecrübenin heyecaninı yaşamaya çalış. Gerisi teferruat.
Evet zaten bebeğimi dusundugum için onu cagirdim bana yardımcı olur diye umuyorum 🤷 Eşimin işleri bu ara çok yoğun bir de eğitimleri var uluslararası. Umarım doğuma denk gelmez eğitimleri.
Çok tşk ediyorum ☺️

Biraz zaman ver istersen kendine geçmezse acile gidersin. Ne yedin dokunabilecek birşey miydi ? Çok geçmiş olsun ...
Tansiyonum 11-8 normal. Karın ağrım biraz daha hafifledi ama hala bulanti ve ishal devam ediyor gibi. Probiyotik shot vardı evde, ondan içtim bı tane. Bulantı ve ağrım artarsa gidicem acile. Dominosun bidaha onunden bile geçmek istemiyorum 🤮

Yemek pişirmek mi o nasıl bişey 😂 hala kusmaları devam eden biri olarak herkes başının çaresine bakıyor 😂😂 ben zaten ağır yemek yiyemiyorum evdekilerde bi şekilde hallediyorlar kendileri 🙈ben bugün ilk defa yemek yaptım resmen mutfağı unutmuşum 😂😂 herşeyin yeri zaten değişmiş bişey bulana kadar iki kat yoruldum 😂😂

Hayaller hayatlar😊. 25. Haftadan beri evdeyim. İş yapmam yasak. Ancak yiyeceğim yemeği ısıtıp yiyorum. Çocuklara yemek isıtıp veriyorum. Ya da ekmeğinize bişey sürüp yeyin diyorum yemek yoksa. Her yer her yerde. Eşim yetisemiyor. O yüzden gözümü kapatıp geçiyorum yoksa iş yapasi geliyor insanın.
Şeker çıktığı için de istediğim her şeyi yiyemiyorum. Tatlı ağzıma süremiyorum. Dahası 2 buçuk 3 saatte bir yemek yemek zorunda olduğum için sürekli şeker cıkartmayacak ama bebeğe kilo yapacak oğunler planlayıp miktarinı ayarlamak cokkk yoruyor. Yine de bebişimin bir hareketi tüm sıkıntiları unutturuyor. Allah kimseyi elden ayaktan düşürmesin. Bugünleri aratmasın. Saglık, hayır ve güzellikle kucağımiza alıp buyütmeyi nasip etsin. Amin😊🤲.
Kızlar vallahi çok özür 🧡🧡 ne bileyim benim de hayalim bu işte evde olup kendime ait vaktimin olması :) ama tabi her şey yolundaysa kısmını eklemem gerekirdi hayalime..
Allah kolaylık versin inşallah geçip gidecek bu sıkıntıların hepsii 🙏🏼🙏🏼

Kizlar ,b u arada belki hatirlayanlariniz vardır . Ben doğumda ne annemi ne kayinvalidemi istiyorum sadece eşim olsun modundaydim. Biz bize yeteriz çok güzel idare ederiz kafasindaydim ki geçen haftalarda rahim kisalmam görülünce hareket kısıtlaması getirildi bana . Annem başka şehirden geliyordu ara ara sağolsun geri kalanında da eşim yapıyordu çoğu şeyi . Aradım kayinvalidemi bu haftalar riskliymis doktorum çok hareket etmemi istemiyor sen kayinpederi de al gel dedim 😂😂 Bu haftasonuna bilet alıp gelicek . Kayınpeder gelmicekmis şu an için. İnsanlari taa 1000 km öteden çağırdım . Çok iddialı olmanın sonucu bu 😀😀

Umarım bana yardımcı olur şu 3 4 hafta önemli çünkü . Bir hafta 10 gün dışında birlikte kalmamistik. Belki doğuma kadar da bekleyebilir gel dedim ama git diyemem sonuçta 🤷 Doğuma kadar kalırsa aynı evin içinde kış günü çok sıkılırız. Ama olan oldu artık...
Amann çok iyi yapmışsın, gelsin yapsın işini yiyin için keyfine bak dinlen. Ne güzel ihtiyacın olduğunda gel diyebiliyorsan iyi enerji alıyorsun demektir 🙏🏼 benim de kayınvalidemler gelecek yarın vala bi mutluyum ki. Ki benim annemle aynı apartmandayız zaten en büyük destekçim kendisi ama bir elin nesi var iki elin sesi var 🥰 ben kendimi elsiz sayıyorum 😂😂
Tansiyonum 11-8 normal. Karın ağrım biraz daha hafifledi ama hala bulanti ve ishal devam ediyor gibi. Probiyotik shot vardı evde, ondan içtim bı tane. Bulantı ve ağrım artarsa gidicem acile. Dominosun bidaha onunden bile geçmek istemiyorum 🤮
Off geçmişler olsun, pizza yapmıştır kesin. Benim de bi kumpir hikayem olmuştu çok benzer 😔😔 bi çıkarsan çok rahatlarsın aslında.

Kızlar sizin fikrinize ihtiyacım var hastane seçiminde. Şimdi ben ilk baştan bu yana şehir hastanesine gidiyorum evime 10 dakikalık yerde Göztepe Süleyman Detaylıya ikili teste de devlette girdim. İlk doğumum normal oldu ama sonradan bildiğiniz gibi dizimden ameliyat oldum. Geçen ortopedi dr gittim dedi iki doğum şekli de uygundur sadece dizi çatala çıkınca 90 derecede sabitlesin doktorun dedi. Bunu da ben devletteki dr a söyledim. İlk başta hayır risk alamam falan diyordu ortopedi drun verdiği yazıyı okuduktan sonra tamam biz sana göre ayarlarız dedi. Yalnız devlette o an kim nöbetçi ise o doğum yaptırıyormuş. Sonra düşündüm ve Çamlıca medipola gittim orası da güzel eşim orda doğumunu yap epiduralla diyor ama tek eksisi çok uzak olması eve ve ola ki bir durum oldu annede veya bebekte megaya yönlendiriyorlar diye duydum. Bugün asm den ebe aradı onunla bu konuyu konuştuk. Dedi ki şehir hastanesinde sana oda veriliyor refakatçin ile orda sancını çekiyorsun doğum da aynı odada oluyor ve tüm branş doktorları orda oluyor, bir sorun olduğunda müdahale ederler diyo. orada doğum yapanlar çok memnunlar diyor. Şimdi o gittiğim özelle ilgili de çok iyi şeyler duymadım bir de bana baya uzak. Sizce şehir hastanesine devam mı edeyim yoksa özele mi gideyim? Lütfen karar vermem yardımcı olun kızlar.
Çamlıca medipole zaman zaman nöbet tutardım gece nöbetçi ortopedist yok maleesef , olabilecek ortopedi ile ilgili bir sorunda müdahale edilebilecek en uygun yer şehir hastanesi olur. Üzerinden de geçmiş ameliyatının inşallah bir problem olmaz ama ben olsam nöbetçi ortopedinin olduğu hastaneyi tercih ederim

Evet zaten bebeğimi dusundugum için onu cagirdim bana yardımcı olur diye umuyorum 🤷 Eşimin işleri bu ara çok yoğun bir de eğitimleri var uluslararası. Umarım doğuma denk gelmez eğitimleri.
Çok tşk ediyorum ☺️
Ben çok imreniyorum mesela iş bitirici kayınvalidelere. Benimki ancak benim işimi bitirir 3 günde doğururum onun yüzünden 😂 Kötü değil, bana zararı yok ama iş bilmez yemek bilmez. Muntazam şekilde dağıtır da üstelik 😅 Bende tam aksi takıntılı ve tertipliyim ecel terleri döküyorum o yüzden geldiğinde 😅 Keşke becerikli olsaydı da biraz yardım destek alsaydım kendisinden 🙏🥲

Kızlar vallahi çok özür 🧡🧡 ne bileyim benim de hayalim bu işte evde olup kendime ait vaktimin olması :) ama tabi her şey yolundaysa kısmını eklemem gerekirdi hayalime..
Allah kolaylık versin inşallah geçip gidecek bu sıkıntıların hepsii 🙏🏼🙏🏼
İnşallah izne ayrilınca ve bebişin gelince hayalini huzurlu bir şekilde yaşarsın🌸.

Ben çok imreniyorum mesela iş bitirici kayınvalidelere. Benimki ancak benim işimi bitirir 3 günde doğururum onun yüzünden 😂 Kötü değil, bana zararı yok ama iş bilmez yemek bilmez. Muntazam şekilde dağıtır da üstelik 😅 Bende tam aksi takıntılı ve tertipliyim ecel terleri döküyorum o yüzden geldiğinde 😅 Keşke becerikli olsaydı da biraz yardım destek alsaydım kendisinden 🙏🥲
Ay çok güldüm. Benimki de iş bitiricidir. Ama tek başına bitirmeyi sevmez. Önce yapacaklarinı en ince ayrintisina kadar anlatır, bir de yaptıktan sonra anlatır. Ben yapmış kadar yorulurum dinlerken.

Teşekkür ederim ama gerçekten kova burcu olmak ayrıcalıktır. Tamamen mantık burcu ha bide aşırııııı süslü bi burç şimdiden söyliyim 😂
Ben de kovayım bebeğim 40+3te gelirse bebeğim de kova olur ama sırf kova olsun diye 40ı da geçmesin. Başlarda diyordum beklesin 3 gün daha diye ama şimdi yemiyor 🤣🤣

Tanıdığım tüm kovalar şahsına münhasır, her birinin ayrı bir tarafı var :) süs olayını hiç bilmiyordum yaa aslanla yarışır mı acep, evde var da bi tane süslü gösterişe düşkün 😭😭😂
Ben de tam aksi sakin sade yengeç 😁
Yükselenim aslan kendim kovayım. Ama süslü olduğumu söyleyemem 🤣 dediğin gibi her kova ayrı oluyor demekki 🤣

Ay çok güldüm. Benimki de iş bitiricidir. Ama tek başına bitirmeyi sevmez. Önce yapacaklarinı en ince ayrintisina kadar anlatır, bir de yaptıktan sonra anlatır. Ben yapmış kadar yorulurum dinlerken.
Aynı sıkıntı bende de var müthiş iş bitirici zaten genç elli ayaklı tabiri caizse. Ama sıkıntı aşırı karışması ve yaptığını yapacağını alacağını koyacağını anlatması yoruluyorum dinlerken 😅 birde benim sıkıntım ilk torunu vercem sülalenin ilk torununu. Eşim yurt dışı görevinde. Doğumdan bir hafta önce gelebilecek sonra da geri gidecek. Ben bu sürede kv evinde kalıcam kendi ailem Türkiye’nin bir ucunda onlar bir ucunda mecbur seçim yapmam lazımdı. İlk torun çok hevesliler diye orayı seçtim. Ama herkes diyor ki kendi annen gibi olmaz lohusalıkta zorlanırsın . Bu zamana kadar büyük bir sorun yaşamadım yani sorun çıkacaksa da çıkmasın diye sessiz kaldım düşünmeden konuşuyor bazen ☺️ ama bilmiyorum en az 2 ay bebekle yanında olacağım korku var bir tık sorun yaşarsam diye çünkü hormonlar lohusa psikolojisi beni ne yapar o dönem bilmiyorum

Kızlar 33.haftadayım .İki gündür ara ara kasıkta batma yaşıyordum ama bugün akşamdan beridir sürekli ara ara sol kasığımda batma oluyor, canımı acıtıyor normal midir?

Kızlar ya bende sabahtan beri 3-4 defa alt taraftan vajinamın içinden resmen bıçak saplanır giib ağrı girdi bi 10 sn kıvrandırdı beni şimdi de pıt pıt atıyor sanki acaba açılma falan mı oluyor yada kanala mı giriyor anlamadım var mı böyle olan

Kızlar 33.haftadayım .İki gündür ara ara kasıkta batma yaşıyordum ama bugün akşamdan beridir sürekli ara ara sol kasığımda batma oluyor, canımı acıtıyor normal midir?
Kasık ağrısı için bu haftalarda normal diyor doktor. Dayanılmayacak gibi ağrılarda müdahale ediyorlarmış bana magnezyum verdi sürekli içme ağrın oldukça iç dedi. Benim bebişimin boyu haftasına göre uzun olduğu için batmam oluyordu. Çok ağrın olursa doktora görün sebebini zaten söylerler ama hafif ara ara ise hiç korkma 🥰

Kasık ağrısı için bu haftalarda normal diyor doktor. Dayanılmayacak gibi ağrılarda müdahale ediyorlarmış bana magnezyum verdi sürekli içme ağrın oldukça iç dedi. Benim bebişimin boyu haftasına göre uzun olduğu için batmam oluyordu. Çok ağrın olursa doktora görün sebebini zaten söylerler ama hafif ara ara ise hiç korkma 🥰
Çok teşekkür ederim canım.Cumartesi doktor kontrolüm var zaten , bugün yarım saatte bir hissettim akşamdan beri o yüzden biraz tedirgin oldum, yarında işe gideceğim umarım artmaz.İçim rahat etti sağolasın 🙏🥰

Evet kızlar durum güncellemesi 😂 30 Kasım tarihinde 2 tane doğuma şahit olduğum için, sezeryan kararı aldım. 35+3 üm şuan, henüz doğum şekli konusu sormadı doktorum bende bir şey dememiştim. Cumartesi kontrolüm var, sezeryan olmak istediğimi söylemem yeterli oluyor mu? Birde doktorun namını normal doğum yaptırıyor olarak duymuştum. Umarım beni ikna etmeye çalışmaz. Eğer anlaşırsak cumartesi günü gün almış oluruz belki 🙏🥰

Kızlar sizin fikrinize ihtiyacım var hastane seçiminde. Şimdi ben ilk baştan bu yana şehir hastanesine gidiyorum evime 10 dakikalık yerde Göztepe Süleyman Detaylıya ikili teste de devlette girdim. İlk doğumum normal oldu ama sonradan bildiğiniz gibi dizimden ameliyat oldum. Geçen ortopedi dr gittim dedi iki doğum şekli de uygundur sadece dizi çatala çıkınca 90 derecede sabitlesin doktorun dedi. Bunu da ben devletteki dr a söyledim. İlk başta hayır risk alamam falan diyordu ortopedi drun verdiği yazıyı okuduktan sonra tamam biz sana göre ayarlarız dedi. Yalnız devlette o an kim nöbetçi ise o doğum yaptırıyormuş. Sonra düşündüm ve Çamlıca medipola gittim orası da güzel eşim orda doğumunu yap epiduralla diyor ama tek eksisi çok uzak olması eve ve ola ki bir durum oldu annede veya bebekte megaya yönlendiriyorlar diye duydum. Bugün asm den ebe aradı onunla bu konuyu konuştuk. Dedi ki şehir hastanesinde sana oda veriliyor refakatçin ile orda sancını çekiyorsun doğum da aynı odada oluyor ve tüm branş doktorları orda oluyor, bir sorun olduğunda müdahale ederler diyo. orada doğum yapanlar çok memnunlar diyor. Şimdi o gittiğim özelle ilgili de çok iyi şeyler duymadım bir de bana baya uzak. Sizce şehir hastanesine devam mı edeyim yoksa özele mi gideyim? Lütfen karar vermem yardımcı olun kızlar.
Bizim buradaki şehir hastanesi gibiymiş sizinki de. Açıkçası ben gördüğümde çok beğendim. Hastanenin doğumhanesi yanında ameliyathane ve yoğun bakımları baya güzeldi ve kapsamlıydı. Her branşın doktoru da var dediğin gibi. Özel hastaneler çok büyük olanlar dışında bi sorun olduğunda hastayı başından atmak istiyor açıkçası. Küçücük binalara iki doktor koyup hastane diyorlar. Eğer çok gelişmiş kurumsal bi hastane değilse ben özelden yana değilim açıkçası. En azından kendi yaşadığım yer için bunu söyleyebilirim. Ama her ilde farklıdır tabi. Siz eşinle oturup bulunduğunuz yerdekileri iyice ölçüp değerlendirin

X