Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,5%
  • erkek

OY: 86 52,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    164
Ya iyi mi dersin sen bu konuda daha bilgilisindir. Annem yüksek dedi ondan canım sıkıldı. Dün kaçamak yapmıştım desem yeri normalde su fazla diye dikkat ediyordum aşırıya kaçmıyordum. Yine de önlem iyidir 1 ay daha yediklerime dikkat etsem bişeycik olmaz🤭
ben o kadar yesem insülinle 250'yi görürüm şaka yapmıyorum. şekerin olduğu zaman en ufak bir şey bile çıkarıyor. mantar bile yiyemiyorum ben hemen yükseliyor çünkü. 2 kaşık mantar yedim diye 150 oldu geçen gün.

Çıktım canımlar iyi gördü nst'yi, ultrasonda da hareketini gördük en son. Hareketi var ama sen hissetmiyosun dedi cidden nstde ses yükseliyor ama hareketini ben hissetmiyorum niye öyle oldu anlamadım. Ultrasonda bi ara sertleşti karnım böyle olursa gel tekrar bu haftada istemeyiz bunu dedi, ara ara oluyor dedim de ara ara olması önemli değil sık olursa düzenli olursa hemen gel dedi. Hareketlerini yine az hissedersen haftaya yine gel ama bu haftada yapabileceğim pek bi şey yok en fazla yatış yapar sık sık nstye sokarız dedi
O sertlik dediğin bebeğin totosuyla başı değilmiş demi🤭 Hateketlerind de canını sıkma sırtını dönünce tekme olarak falan hissetmemiz mümkün değil. Normal insan bile hergün aynı olmuyo bazen sakin bazen kıpır kıpır oluyoruz. Tabi diyorum da bende azcık hissetmeyince dürtüklemeye geçiyorum bebeği😂

Çıktım canımlar iyi gördü nst'yi, ultrasonda da hareketini gördük en son. Hareketi var ama sen hissetmiyosun dedi cidden nstde ses yükseliyor ama hareketini ben hissetmiyorum niye öyle oldu anlamadım. Ultrasonda bi ara sertleşti karnım böyle olursa gel tekrar bu haftada istemeyiz bunu dedi, ara ara oluyor dedim de ara ara olması önemli değil sık olursa düzenli olursa hemen gel dedi. Hareketlerini yine az hissedersen haftaya yine gel ama bu haftada yapabileceğim pek bi şey yok en fazla yatış yapar sık sık nstye sokarız dedi
İyi çok şükür. Sen sakin geçir bu süreci eşinden korkar zaten bence bu olaydan sonra. O da bundan sonra üstüne gelmesin strese girme sen tekrarlamaz inşallah.

iyi şükür çok sıradışı bi şey yokmuş yine de. panikten ilk nstye girenlerden biri oldun hadi kjdsf
Ben dün ilk olacaktım o kadar şiddetli sancı girdi ki üç kere üst üste oldu ve ilk defa sağ tarafta oldu. Sanki solda yaşadığımın daha şiddetlisiydi. Solda olunca belki kistim diyr düşünüyordum. Sağ korkuttu beni neyse ki geçti sonra ama ramak kaldı acile gidecektim😅

Ben dün ilk olacaktım o kadar şiddetli sancı girdi ki üç kere üst üste oldu ve ilk defa sağ tarafta oldu. Sanki solda yaşadığımın daha şiddetlisiydi. Solda olunca belki kistim diyr düşünüyordum. Sağ korkuttu beni neyse ki geçti sonra ama ramak kaldı acile gidecektim😅
arada böyle sancılarımız olacak herhalde artık 2 ay geldi mi gelecek mi modunda olucaz artık aman zamanında gelsinler.

Evet aslında takılmayayım diyorum çünkü stres yaptıkça daha da sorun oluyor. Ben suyum yine artar diye endişeleniyorum genel anlamda da dikkat ediyorum dün bi kaçamaktı🤭
Bence o bir geçiş süreciydi benim de 22 haftada hızla arttı suyu kafa büyüdü bebek irileşti falan sonra bu yeni değerlere adapte oldular. Şimdi vücut 150-160 ı tolere ediyor. Geçen aile hekimi sordu bana tokluk kaç çıkıyor dedi ortalama 140-150 dedim e iyi zaten dedi. Bazen 160-170leri de gördüğü oluyor dedim normal yani yediklerindendir bir saat sonra hızla düşmeye başlıyorsa sorun yok. Diyet falan önerdiler mi dedi karbonhidrata meyveye tatlıya dikkat etmemi söylediler dedim. Ama sen etmiyorsun dedi, evet dedim fhjsdgd Ona rağmen böyleyse sorun yok kasıp stres yapsan daha çok çıkar zaten dedi :)

Annem oğlak. Bir tane iş yerinde erkek arkadaşımız vardı önceden o oğlaktı. Allah oğlak erkeğini hanemizden çevremizden uzak tutsun diyerek söze başlamak istiyorum öncelikle djssdj Neyse ki seninki kız :) Annem çok merhametlidir, herkesle çok iyi geçinir, çok sabırlıdır. Çok da duygusal bir yapıda değildir soğukkanlıdır yani genel olarak mantığıyla hareket eder duygusal kararlar vermez falan. İnadı, hırsı pek yoktur aslında öğrenmeye de açıktır. Olumsuz yanı ne dersen bence herkesin kendini üzmesine çok izin veriyor. Yani herkes sanki anneme istediğini söylüyor da o kimse üzülmesin konu uzamasın diye cevap verip tartışmaya girmiyor. Ah canım annem.. Ama ben yeni jenerasyon bebelere bu özelliklerin yükleneceğini hiç düşünmüyorum hkdshks
Yani kızıma şimdiden hayır demeyi öğretiyorum ben de zannetmiyorum ahfkskdkd

Yani kızıma şimdiden hayır demeyi öğretiyorum ben de zannetmiyorum ahfkskdkd
Valla en güzeli. Bak benim eşim o konuda o kadar iyidir ki yemin ederim öyle güzel hayır der ki hem hayır demesini haklı bulursun itiraz edemezsin hem de gönül koyamazsın hiç. Ben hayır demediğim halde çoğu zaman kimseyi memnun edemem sdhksdfdsf Bilhassa biri borç istediğinde, yardım istediğinde falan

arada böyle sancılarımız olacak herhalde artık 2 ay geldi mi gelecek mi modunda olucaz artık aman zamanında gelsinler.
Bende Bayadır oluyor erken başladı gibi 7.başında başladı sanırım 6 nın sonları gibi çabuk geçiyordu sol taraftaydı hep bu bi tık daha farklıydı korkuttu beni

O sertlik dediğin bebeğin totosuyla başı değilmiş demi🤭 Hateketlerind de canını sıkma sırtını dönünce tekme olarak falan hissetmemiz mümkün değil. Normal insan bile hergün aynı olmuyo bazen sakin bazen kıpır kıpır oluyoruz. Tabi diyorum da bende azcık hissetmeyince dürtüklemeye geçiyorum bebeği😂
Geçsn kontrolde de sordum ilk sorduğumda totosudur dedi, eğer sıklaşıyosa düzenliyse ağrı yapıyorsa o zaman gel dedi anam

Kayınvalidem bu ayın sonunda gelecek, çamaşırları vs halleder çantayı hazırlar dönerim diyor. Beyim yine gergin abime 3 ay önceden gitti bize doğumdan 3 gün önce mi gelecek diye dkgkg ana oğul arasında kaldım
sen istiyormusun 3 ay onceden gelmesini peki? istemiyorsan aslinda esine soyle ben istemiyorum diye, gelsin isler kolaylassin istiyorsan gelir sanirim kadin zaten sizlere adamis kendini torun bakimina diye anladim ben

sen istiyormusun 3 ay onceden gelmesini peki? istemiyorsan aslinda esine soyle ben istemiyorum diye, gelsin isler kolaylassin istiyorsan gelir sanirim kadin zaten sizlere adamis kendini torun bakimina diye anladim ben
Yok anam ya napcaz 3 ay önceden, kadına da yazık zaten benim için hava hoş yemek temizlik derdim olmaz ama yapabiliyoken yapıyorum işte. O biraz abisiyle yarışa girdi ne alakaysa anlamadım hiç de öyle bi tip değil normalde

Oğlakları nasıl bilirsiniz anam ya benim çevremde çok az oğlak var, benim kızım 24 aralıkta tam 38 haftalık oluyor ve bir aksilik çıkmazsa %95 oğlak. İnat ve hırs varmış, hiç anlaşamadığı burç kovaymış, kova olduğumu söylememe gerek yok sanırım ajfksksks
Hem burcu hem yükseleni oğlak biri olarak geldim ben bile bazen kendime ayar oluyorum ama bizdeki disiplin bir başak burcunda varsa vardır 😅 Kızların yazdıkları her şey birebir doğru bu arada. İş ve görev insanıdır oğlak en tipik özelliği budur. Başlarda biraz soğuk oluruz yavaş yavaş açılırız eşim çok duygusuzsun der 😢
IMG_6458.jpeg

Kayınvalidem bu ayın sonunda gelecek, çamaşırları vs halleder çantayı hazırlar dönerim diyor. Beyim yine gergin abime 3 ay önceden gitti bize doğumdan 3 gün önce mi gelecek diye dkgkg ana oğul arasında kaldım
Bu ayın sonunda doğuma 3 gün mü kalmış oluyor kız abartmış o da dsfksf Ayyy ben şahsen asla istemezdim o yüzden de izne ayrılır ayrılmaz ilk iş bebeğin odasını kıyafetlerini çantasını falan halletmekle başlayacağım ki bu bahane ile bana yardıma gelmek istemesin kimse dfksdk

Bu ayın sonunda doğuma 3 gün mü kalmış oluyor kız abartmış o da dsfksf Ayyy ben şahsen asla istemezdim o yüzden de izne ayrılır ayrılmaz ilk iş bebeğin odasını kıyafetlerini çantasını falan halletmekle başlayacağım ki bu bahane ile bana yardıma gelmek istemesin kimse dfksdk
Ben izne 2sinde çıkcam bi aksilik olmazsa 2 Aralık. 38de beboyu alıyolarsa arada tam 8 gün oluyo ndmffm ben yetiştiremem tek başıma asla ha sevmem de öyle ütü mütü :KK43:

Hem burcu hem yükseleni oğlak biri olarak geldim ben bile bazen kendime ayar oluyorum ama bizdeki disiplin bir başak burcunda varsa vardır 😅 Kızların yazdıkları her şey birebir doğru bu arada. İş ve görev insanıdır oğlak en tipik özelliği budur. Başlarda biraz soğuk oluruz yavaş yavaş açılırız eşim çok duygusuzsun der 😢 Eki Görüntüle 3488871
Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 Bak böyle bir mantıklılık işte hdkhf Ağlasam ne olacak mecbur gelicem deyip boşuna göz yaşlarını ziayn etmemiş :KK70:

Bugün sabah eşim işe gidince başka bi şeyle uğraşmadım kalktım yemek yaptım kendime öğlen yemek için. İyi oldu bundan sonra böyle yapcam ya mis gibi

X