2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeklerin akşam 18-19dan sonra kısa süreli uyumasına izin veriyo musunuz? Gece uykusuna mesela ben 21.30 gibi emzirip yatırmaya çalışıyorum , 18.30da emzirmiştim bebeğimi, şuan gözünden uyku akıyor, duş saatine kadar kestirmesine izin vermeli miyim ya hep iki arada bi derede kalıyorum bu konuda , yoksa gece uykusunu etkiler mi
Ben izin veriyorum uyumasına daha çok minik uyku eğitimi verilebilicek gibi gelmiyo ya🥹 ama benimkisi doğrudur diye demiyorum canım belki de yanlıştır ben şuan ne istiyosa bebek ona cevap veriyorum uyumak istiyosa uyku her emmek istediğinde meme. Uyuyamayınca daha huzursuz oluyo çünkü üzülüyorum. Uyanık çok kalamıyo zaten gece uyumaz diye korkmuyorum

Ben de izin verıyorum ne zaman uyursa uyutuyorum ama 9 bucukta gene uyuyor
Ben de kaçta uyumalı onu merak edıyorum 9 bucuk gec mı oluor acaba sabah 7 ye kadar beslenme dısında uyuyor

Akşam 8 mis bu ara 9 da uyuyor yavas yavaş erkene çekeyım bari

Ben de izin verıyorum ne zaman uyursa uyutuyorum ama 9 bucukta gene uyuyor
Ben de kaçta uyumalı onu merak edıyorum 9 bucuk gec mı oluor acaba sabah 7 ye kadar beslenme dısında uyuyor
Peki besledikten sonra gazını çıkarıyor musun yoksa direkt yatırıyor musun

Ben izin veriyorum uyumasına daha çok minik uyku eğitimi verilebilicek gibi gelmiyo ya🥹 ama benimkisi doğrudur diye demiyorum canım belki de yanlıştır ben şuan ne istiyosa bebek ona cevap veriyorum uyumak istiyosa uyku her emmek istediğinde meme. Uyuyamayınca daha huzursuz oluyo çünkü üzülüyorum. Uyanık çok kalamıyo zaten gece uyumaz diye korkmuyorum
Bence de bu en güzeli galiba

Sizin bebeler çok erken yatıyormuş ya maşallah benimki 00.00 01.00 de yatıyor sabah 08.00 de günaydin sonra bütün gün mesai😄

Ben hep hazır alıyorum kuru pasta falan mümkün değil çünkü bebekle bir şeyler hazırlamak ve hazırlayasım da yok yani kimseye bir şey dinlenmek istiyorum sürekli valla tuvalete gidince yalnız kaldığımı hissediyorum o kadar iyi geliyo ki
Bende haIe sipariş verdiklerimde oluyo, buzluktan çıkarıp pişirdiklerimde. Ama yinede çayıydı, servisiydi yoruyo. Çocuktan başka hiçbişeye enerjim kalmadı benim 🙄

Her hafta sonu yatarken öyle niyetleniyorum eşime de söylüyorum ama asla yapamiyorum ver ver emzireyim diye kalkıyorum 🤣🤣 sen 2 sene burliktesin benim 2 ayim kaldı 😑
Benimde son 2 ayım ama galiba ücretsiz izne ayrılıcam. Çok küçük bırakmak istemiyorum.
Bensiz napar, yarım saat bile ayr kalsak ağlıyo benim bebişim. Emzikte almadığı için oyalaması zor. Bide benim bakacak kimsem yok. El kadar bebeyi kime güvenip bırakayım. Ve bazı anlarını kaçırmak istemiyorum. Maddi olarak çok yoracak ama paradan değerli değil diye düşünüyorum. Parayı yine kazanırım ama oğlum bidaha bukadar küçük ve bana muhtaç olmayacak. Tabi yanımda annem, kayınvalidem olsa bırakabilirdim. Yine aklım kalırdı ama güvende olduğunu bilirdim. Ne garip doğurmadan önce bana ücretsiz izne ayrılırsın dediklerinde “yok ben çalışırım, bakıcı tutarım, oakadar da değil derdim “ 😬 hayat insana bazı laflarını yediriyo 🙄

Bebeklerin akşam 18-19dan sonra kısa süreli uyumasına izin veriyo musunuz? Gece uykusuna mesela ben 21.30 gibi emzirip yatırmaya çalışıyorum , 18.30da emzirmiştim bebeğimi, şuan gözünden uyku akıyor, duş saatine kadar kestirmesine izin vermeli miyim ya hep iki arada bi derede kalıyorum bu konuda , yoksa gece uykusunu etkiler mi
Benimki 18 den sonra uyursa gece uykusu sanıyo. Derin uyuyo. O yüzden uyutmak istemiyorum. 9 gibi yatıyo normalde. Ama bazen gündüz uykusunu hiç uyumuyo akşam 4 - 5 gibi uykusu geliyo uyuyo. Ozaman 18 den snraya sarkıyo uykusu. Uyanmak istemiyo. Gündüz de hiç derine dalamıyo. Çıt sesine uyanıyo.

Olduk canım bebiş iyi çok şükür ateş olmadı sabah oldu aşısını bu saate kadar ateşi çıkmadı bundan sonra çıkar mı bilemiyorum ama biraz huysuz sadece buna da şükür
Huysuzsa calpol verebilirsin 1 çay kaşığı. Bebeklerin ateşi olmasada aşılar ağrı yapıyomuş ve calpol rahatlatıyormuş. Ben gereksiz ilaç vermek istememiştim. Ama hemşire arkadaşım ağrı çekiyo. Calpol rahatlatır dedi.

Kızlar bebeğimin burnu tıkalı gibi burnundan hırıltılı ses geliyor. Damla damlatıyorum ama geceleri yine sıkıntı yasıor. Bu otribebe burun aspiratör almıştım işe yarar mı acaba kullanan oldu mu?

Kızlar bebeğimin burnu tıkalı gibi burnundan hırıltılı ses geliyor. Damla damlatıyorum ama geceleri yine sıkıntı yasıor. Bu otribebe burun aspiratör almıştım işe yarar mı acaba kullanan oldu mu?
Youtube da dr. Osman Gönülalın burun temizliği videosu var. Onu izleyip yapabilirsin. Ben 2-3 kez yapmıştım tıkandığında.

Ben kocam ve annem dışında herkese sinir oluyorum
İlk zamanlarda ben duş alayım yemek yapayım uyuyayım vs diye yardıma geliyorlardı şimdi her gün gelip almayı huy edindiler
Hemen karşı binamda oturuyorlar kayınvalidem ve görümcelerim istisnasız yardım istemesem de gelip götürüyorlar çocuğumu artık dolmak üzereyim
Her gün annesinden en az 3 en fazla 6 saat ayrı kalması bu bebek için sıkıntı çıkarmaz mı?
Konuşucam babasıyla artık başka çaresi yok, babaannesiymiş, halasıymış beni ilgilendirmiyor gelsin burda sevsinler çok istiyorlarsa :mad:
Yani evhamlandırmak istemem. Seveceklerse yanımda sevecekler . Neler duydum gördüm buralarda kaynanası bebeği emzirmeye çalışan mı dersin . Anneden habersiz bebeğe bal reçel suan verilmemesi gereken şeyler verenler mi dersin … şahsen ben cehaletlerinden ötürü on beş dk yalnız bırakamam benimkilerle ama herkes farklı güzel bakıyorlarsa sıkıntı olmayabilir ama yine de 3-6 saat aşırı fazla olmazzzzz

X