2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bebeğimin burnu tıkalı gibi burnundan hırıltılı ses geliyor. Damla damlatıyorum ama geceleri yine sıkıntı yasıor. Bu otribebe burun aspiratör almıştım işe yarar mı acaba kullanan oldu mu?
İçini ıslatıp o sümüklerin sonradan daha da kuruyup taş gibi olmasına sebep oluyor bence en güzeli Osman gönülal videosundaki gibi temizlemek bende alıştım bebek de alıştı her banyosundan sonra yapıyorum zaten yumuşamış oluyor bazen kendisi sümkürür gibi hızlıca nefes veriyor kendisi temizliyor sanki cokkkk faydasını gördük … tavsiye ederim

Bence onlar sana gelsin hem çocuğa baksınlad hem yemek vs yapsınlar, emzirme ister vs aklım çok kalıyor uzak olunca ben de dinlenemiyorum desen tüm işleri de onlara kitlesen 🤣 belki öyle hem göz önünde olur hem dinlenirsin
Bence de işe yarasalar gelmeyi azaltırlar kesin 😂😂😂 bi halt etmedikleri için bu kadar hevesliler … bence zaten anneye yardım bunlar olmalı . Problemsiz duran çocuğu kucağında tutunca yardımcı olmuyorlar

Bence de işe yarasalar gelmeyi azaltırlar kesin 😂😂😂 bi halt etmedikleri için bu kadar hevesliler … bence zaten anneye yardım bunlar olmalı . Problemsiz duran çocuğu kucağında tutunca yardımcı olmuyorlar
Dün benim kayınvalide geldi, çocuk bütün günü zehir etti ona, çünkü sevilmekten sıkılmaktan hoşlanmıyor rahat bi bebek ben bile sıkıştırmıyorum çocuğumu, bunun bi dudağından öpmediği kaldı😤 mektup gibi sürekli katlamaya çalıştı ayy izlemesi çok zor , çocuk da sabahtan akşama ağladı karşılık olarak

Huysuzsa calpol verebilirsin 1 çay kaşığı. Bebeklerin ateşi olmasada aşılar ağrı yapıyomuş ve calpol rahatlatıyormuş. Ben gereksiz ilaç vermek istememiştim. Ama hemşire arkadaşım ağrı çekiyo. Calpol rahatlatır dedi.
İştahsızlık yapıyo. Bizde de öyle oldu. Uyusun yavrum kıyamam. Uyusun ki ağrıları onuyurken uçup gitsin.
Bu sabaha normale dönmüş olarak uyandı🥰 calpol için bizim hemşirede öyle söyledi ama full uyuyunca veremedim ateşi de yükselmedi çok şükür aşıları da atlattık gitti sanırım sırada rota virüs ve menenjit var temmuz sonu

Kızlar bebeğimin burnu tıkalı gibi burnundan hırıltılı ses geliyor. Damla damlatıyorum ama geceleri yine sıkıntı yasıor. Bu otribebe burun aspiratör almıştım işe yarar mı acaba kullanan oldu mu?
Günde 6-7 defa serum fizyolojik ile açabilirsin demişti hemşire bana. Ben enjektörle sıkıyorum içeriye sonra aspiratör ile çekiyorum. Çünkü burnunun tıkalı olmasın ağızdan nefes almayı bilmiyolarmış muhakkak açık olmalı burnu. Ben de youtubedan izleyip yapmıştım

Dün benim kayınvalide geldi, çocuk bütün günü zehir etti ona, çünkü sevilmekten sıkılmaktan hoşlanmıyor rahat bi bebek ben bile sıkıştırmıyorum çocuğumu, bunun bi dudağından öpmediği kaldı😤 mektup gibi sürekli katlamaya çalıştı ayy izlemesi çok zor , çocuk da sabahtan akşama ağladı karşılık olarak
Çok uyaran olunca inanılmaz huzursuz oluyolar kalabalığa falan girdiysek elden ele gezdiyse çok mutsuz oluyo benim oğlum da

Günde 6-7 defa serum fizyolojik ile açabilirsin demişti hemşire bana. Ben enjektörle sıkıyorum içeriye sonra aspiratör ile çekiyorum. Çünkü burnunun tıkalı olmasın ağızdan nefes almayı bilmiyolarmış muhakkak açık olmalı burnu. Ben de youtubedan izleyip yapmıştım
Çok değil mi ben 3-4 kez anca yapmışımdır. Doktorum hırıltı duyduğun zamanlarda yap demişti bana da.

Benimde son 2 ayım ama galiba ücretsiz izne ayrılıcam. Çok küçük bırakmak istemiyorum.
Bensiz napar, yarım saat bile ayr kalsak ağlıyo benim bebişim. Emzikte almadığı için oyalaması zor. Bide benim bakacak kimsem yok. El kadar bebeyi kime güvenip bırakayım. Ve bazı anlarını kaçırmak istemiyorum. Maddi olarak çok yoracak ama paradan değerli değil diye düşünüyorum. Parayı yine kazanırım ama oğlum bidaha bukadar küçük ve bana muhtaç olmayacak. Tabi yanımda annem, kayınvalidem olsa bırakabilirdim. Yine aklım kalırdı ama güvende olduğunu bilirdim. Ne garip doğurmadan önce bana ücretsiz izne ayrılırsın dediklerinde “yok ben çalışırım, bakıcı tutarım, oakadar da değil derdim “ 😬 hayat insana bazı laflarını yediriyo 🙄
Bende şefime derdim duramam evde çıkar gelirim diye yaaa hele bi doğur görürüz derdi hakikaten uyurken bile özlüyorum şimdi ama annem bakacağı için içim rahat biraz. başlayım bi baktım olmadı alırım ücretsiz diyorum napalim

Bende şefime derdim duramam evde çıkar gelirim diye yaaa hele bi doğur görürüz derdi hakikaten uyurken bile özlüyorum şimdi ama annem bakacağı için içim rahat biraz. başlayım bi baktım olmadı alırım ücretsiz diyorum napalim
Analık işte 🥰

Ben burnunu sabah ve yatmadan once acıyorum eskıden cok şey yapamıyordu aglıyordu
Sımdı kavga kıyamet iteliyor zar zor burnunu temızlıyorum
Benım yapmam şart baya sumuk cıkıyor ıcınden
Hırıltı bizde de var
Kbb ci gırtlagı tam gelısmemıs duzelır dedıydı
Cocuk doktoru da ben oyle görmedım alerjı dedı alerjı damlası yazdı
İki sekılde de gecmedı😅

Her gün temizliyordum ben enjektör usulü ama zamanla iki günde bire düşürdüm bide ekstra sadece banyo sonrası temizliyorum . Günde 6-7 çok gibi ya sinüzitim old için önceden kendime benzer temizlemeler yapıyordum pek de hoş bir duygu değil burnundan içeri basınçlı su :KK43: günde 2 Max iyi gibi .. zamanla azalmaya başladı hırıltısı zaten bizde masallah her güne gerek duymamaya başladık biz

Deemir ilacı ne zaman baslanıyor sımdılık sadece d vit kullanıyorsunuz degıl mı kızlar

3. Ay guncellemesı
Odadan cıkınca uyusa bile aglıyor nasıl hissediyorsa

Bebişlerin yumrukları ne zaman açılcak ya hala yumruk şeklinde kapalı tutuyo ellerini sizinkilerde öyle mi

X