2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Geçen gün de lohusayken neymiş çocuğu kimseye elletmek istemiyormuşum da sevdirmiyormuşum vs. Yani şimdi de sevdirmem bana kalsa ama 😂 saldım artık biraz daha en azından onlar ilgilenirken ben uyuyorum duş alıyorum vs. Valla ben buldumcuk oldum ya 35inde anne olunca böyle oluyomuş, hamileliğimin son gününe kadar çalıştım, normalde işe dönerim diyodum ama şuan hiç öyle bi modda değilim, hatta keşke çok param olsa ev işlerini yapan bi yardımcım olsa ben 7/24 çocukla vakit geçirsem😀
Yaaa aynı bensin... görmemiş dicekler ama görmedim napim diyorum🤣🤣

kızlar 2 ay 3 günlük olduk böyle yazdım çünkü 2. Ay aşılarını olamadık daha. Aile hekimi aradı bugün günlü aşılar elimizde yok bakanlık Temmuz beşi gibi getirir dedi. Belki geçebilirde dedi. Başka yerde yaptırmak isterseniz yaptırın dedi. Şimdi ben nereye götüreyim çokta geç kalmayın diyor bi de
Bizde 2 ay 11 gunluguz yarın olucaz aşıları şehir dışına cikicam falan dedim de başka asm den buldular aşıyı yoksa daha bekleticeklerdi

Ben de bana öpme diyenlere sinir oluyorum, yok artık kendi evladım için icazet mi alcam😂 yani direkt söylemiyolar da küçük bebek öpülmez vs ortaya laf, ben de öpe koklaya evet evet kimse öpmesin zaten mutlu olurum diyorum ama aslında bana yani söylenen farkındayım😂
Öpmek icin dogurduk 😂😂 öpmek isteyen dogursun , kimse kimsenin bebesini şapşup yanaklardwn öpmesin elini bacagını hatta ayagını da öpmesin 😂😂😂

Aşı için de ben verem ve diğerleirni iki farklı gunde yapmadıgıms pisman oldum :KK43: cok agladı bebişkom… yüreğim parcalandı … ama geçti gitti şükür ates olmasını beklemedim bebegi gözlemledim gece yatacagı zamana yakın cokkk huysuzlaştı bende calpol verdim ve rahatladı . Bacakları agrıyor gibi kendine ceke ceke agliyordu … ates takibi yapın ama eger cokkk huzursuzsa calpol verin bence ben normalde de bi türlü ağlaması cözülmezse galiba bi yeri agrıyor diye veriyorum cok nadir de olsa ve rahatlıyor . Aşıdan once ve gerek olmadıkca vermeyin diyorlar aşının etkisini düşürüyomus da ne kadar düsecek allasen hic ası yaptırmayanlar doldu ulke 😂 yine de onlardan önde sonucta koruyuculukları 😂 sabrettim aksama kadar baktım acı cekiyor verdim gitti

ve su konuda konusalım biraz da … bebegimi aşırı kıskanıyorum yaw eşimden bile. Hem vakit geçirmeleri hosuma gidiyor hemdr bi yandan rahatsız oluyorum …öpmesi sevmesi azıcık yanlıs bi tutuş dokunus yapması cıldırtıyor feci yükseliyorum delirdim mi ne?? Bu analık neymiş böyle 😂 … ses verinnnnnnn yalnız mıyımmmm

Ben de bana öpme diyenlere sinir oluyorum, yok artık kendi evladım için icazet mi alcam😂 yani direkt söylemiyolar da küçük bebek öpülmez vs ortaya laf, ben de öpe koklaya evet evet kimse öpmesin zaten mutlu olurum diyorum ama aslında bana yani söylenen farkındayım😂
Ben de bi tek ben öpebilirim zaten diyorum
Gayette bizim aramızdaki bag artıyor bagısıklıgı artıyor ben opmucem kım öpcek:)

ve su konuda konusalım biraz da … bebegimi aşırı kıskanıyorum yaw eşimden bile. Hem vakit geçirmeleri hosuma gidiyor hemdr bi yandan rahatsız oluyorum …öpmesi sevmesi azıcık yanlıs bi tutuş dokunus yapması cıldırtıyor feci yükseliyorum delirdim mi ne?? Bu analık neymiş böyle 😂 … ses verinnnnnnn yalnız mıyımmmm
Ben kocam ve annem dışında herkese sinir oluyorum
İlk zamanlarda ben duş alayım yemek yapayım uyuyayım vs diye yardıma geliyorlardı şimdi her gün gelip almayı huy edindiler
Hemen karşı binamda oturuyorlar kayınvalidem ve görümcelerim istisnasız yardım istemesem de gelip götürüyorlar çocuğumu artık dolmak üzereyim
Her gün annesinden en az 3 en fazla 6 saat ayrı kalması bu bebek için sıkıntı çıkarmaz mı?
Konuşucam babasıyla artık başka çaresi yok, babaannesiymiş, halasıymış beni ilgilendirmiyor gelsin burda sevsinler çok istiyorlarsa :mad:

İlk zamanlarda ben duş alayım yemek yapayım uyuyayım vs diye yardıma geliyorlardı şimdi her gün gelip almayı huy edindiler
Hemen karşı binamda oturuyorlar kayınvalidem ve görümcelerim istisnasız yardım istemesem de gelip götürüyorlar çocuğumu artık dolmak üzereyim
Her gün annesinden en az 3 en fazla 6 saat ayrı kalması bu bebek için sıkıntı çıkarmaz mı?
Konuşucam babasıyla artık başka çaresi yok, babaannesiymiş, halasıymış beni ilgilendirmiyor gelsin burda sevsinler çok istiyorlarsa :mad:
Yani götürselerde 3-6 saat çok uzun zamanlar en azından yarım saat sevip getirsinler

Ay konuş tabii ki, ne amaçla götürüyorlar sen uyu vs diye mi?

Ay konuş tabii ki, ne amaçla götürüyorlar sen uyu vs diye mi?
Evet nefes alayım diye götürüyorlar güya
Eşim de bana yardım ederse incileri döküleceği için, ailesini kullanıyor işte ben yemek temizlik yapayım diye vermezsem yemek yok diye çıldırıyor

Belki o yollardan geçtikleri için seni rahatlatmak için yapıyorlardır. Yani hepimiz zaman zaman kendimize vakit ayırmak istiyoruzdur. Ne bileyim, ev işi, yemek, duş almak hatta rahat rahat wc ye gitmek. Belki sende kendine vakit ayırabil diye alıp götürüyolardır. Senin bozulduğunun farkında değillerdir. İyi niyetle yaklaş, konuş. Götürmeyin ,evde sevin ilgilenin aklım kalıyo falan de. Kalp kırma yarın öbürgün bırakıp gitmen gerekir yüzün olsun.

Ay kızlar 3 gündür üst üste misafir ağırlıyorum. Hiçbişe yapmadan olmuyo. Rahat edemiyorum. Ama çok zorlanıyorum. Bebiş durmuyo evde yalnızım bebeğe mi bakayım, hazırlık mı yapayım. Bebek görmeler yasaklansın. Kimsenin zıbınına ihtiyacımız yok gelmesinler 🙄

Ay bu 12. Haftadan beri 3 4 saat uyanmayan bebem az beslenip 1.5 saat sonra gene beslenmek istıyor resmen mamayı eskısı gibi sevmıyor mememe yapıstı imdaaat 😅

Önceden 2 gögsu bosaltır ustune de mama icerdi sımdı birini bosaltıp uyuyor asla uyanmıyor sonra 1.5 saat gelıyor gene istiyor anlamadımkı neden? Totalde gene aynı beslenıyor ama nıye az az :KK43:

Ay kızlar 3 gündür üst üste misafir ağırlıyorum. Hiçbişe yapmadan olmuyo. Rahat edemiyorum. Ama çok zorlanıyorum. Bebiş durmuyo evde yalnızım bebeğe mi bakayım, hazırlık mı yapayım. Bebek görmeler yasaklansın. Kimsenin zıbınına ihtiyacımız yok gelmesinler 🙄
Bebekli evde kimse hazırlık beklemez bence ya çay yanına hazır kek bisküvi yeter bence

Belki o yollardan geçtikleri için seni rahatlatmak için yapıyorlardır. Yani hepimiz zaman zaman kendimize vakit ayırmak istiyoruzdur. Ne bileyim, ev işi, yemek, duş almak hatta rahat rahat wc ye gitmek. Belki sende kendine vakit ayırabil diye alıp götürüyolardır. Senin bozulduğunun farkında değillerdir. İyi niyetle yaklaş, konuş. Götürmeyin ,evde sevin ilgilenin aklım kalıyo falan de. Kalp kırma yarın öbürgün bırakıp gitmen gerekir yüzün olsun.
Öyle söyleyeceğim kesinlikle 🙏

Evet nefes alayım diye götürüyorlar güya
Eşim de bana yardım ederse incileri döküleceği için, ailesini kullanıyor işte ben yemek temizlik yapayım diye vermezsem yemek yok diye çıldırıyor
Bence onlar sana gelsin hem çocuğa baksınlad hem yemek vs yapsınlar, emzirme ister vs aklım çok kalıyor uzak olunca ben de dinlenemiyorum desen tüm işleri de onlara kitlesen 🤣 belki öyle hem göz önünde olur hem dinlenirsin

X