2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
bir de kendi sutunden muhallebi yapan oldu mu hic? oglum biberondan icmeyi sevmiyor sutlerin tarihi gecmek uzere en azindan muhallebi yapabilirim dedim ama nasil yapacagimi bilmiyorum
Finalinde katabilirsin sutu pisirmemen gerek...muhallebiyi standarttan koyu yap.sonra hafif soguyunca sutunle ac kivamini.patates puresi yapabilirsin sutunle.hasladigin patatese az yag ve sut koy.benimki bayiliyor. sebzeleri yumusatmak icin ekleyebilirsin.ben yumurta sarisini, lor peyniri vs de anne sutu ile aciyorum daha yumusak ve kolay yutulur oluyor.

Finalinde katabilirsin sutu pisirmemen gerek...muhallebiyi standarttan koyu yap.sonra hafif soguyunca sutunle ac kivamini.patates puresi yapabilirsin sutunle.hasladigin patatese az yag ve sut koy.benimki bayiliyor. sebzeleri yumusatmak icin ekleyebilirsin.ben yumurta sarisini, lor peyniri vs de anne sutu ile aciyorum daha yumusak ve kolay yutulur oluyor.
oncelikle hosgeldinizz tekrardann🥰 cok tesekkur ederim sebzeleri bende hem pure hem blw olarak gidiyorum pure kismina anlik elimle sagiyorum icine sut ama donuklardan ne yapicagimi bilememistim dediginiz gibi muhallebiyi deneyecegim🤍

oncelikle hosgeldinizz tekrardann🥰 cok tesekkur ederim sebzeleri bende hem pure hem blw olarak gidiyorum pure kismina anlik elimle sagiyorum icine sut ama donuklardan ne yapicagimi bilememistim dediginiz gibi muhallebiyi deneyecegim🤍
Kiz anligi bebeye icir😅 buzluktakileri kullan sen yemekte:)

Birde og nin sekersiz bebek biskuvileri var.organik icerikli.. ondan alip anne sutunden yumusatip verebilirsin.ben sebze yemeklerinin yaninda tahil olsun diye veriyorum.

yenidoğan çetesinin çalıştığı hastanelerden birinde doğum yaptım haberleri görünce kanım dondu. Çok şükür ki iyi doktorlara denk geldik. Fakat sanırım hastane kapatıldı. Şimdi gel de güven başka hastaneye başka doktora git . Kızıma doktor arayışındayım İstanbul avrupa yakasında bildiğiniz iyi bir çocuk doktoru var mı acaba
Canım benim eltim biruni hastanesine götürüyor oradakilerin hepsi çok iyiymiş. Bana çok uzak olduğu için medicana Beylikdüzü’ne gidiyorum ben memnunum doktordan adı Polat Erdem

Birde og nin sekersiz bebek biskuvileri var.organik icerikli.. ondan alip anne sutunden yumusatip verebilirsin.ben sebze yemeklerinin yaninda tahil olsun diye veriyorum.
Ay Allah’a şükür geri geldiniz cldçdçdçd ek gıda da 3-4 kişi yapayalnız kaldık burada

Alerjisi olan annelere birşey danışacaktım, bizim rotadan sonra alerjimiz başladı 2 haftalık süt diyetindeyim aynı zamanda regl olduğum için sütüm inanılmaz azaldı. Akşam doyuramıyorum, doktorumuz alerji mamasına başlama dedi. Ek gıdaya da başlama dedi. Önceden sağılmış sütüm vardı diyet yapmadığım dönemden kalan onları kullanabilir miyim acaba? Çocuğum aç kaldı😂
Ya benim doktorum önermedi bunu. Sütü arttırmak için kuru dut hurma incir ve lactamil gibi çaylara düş bence. Ben her gün akşam yaramadan lactamil ve kuru meyve kombinasyonuna devam ediyorum

Merhaba kızlar o kadar uzun zaman oldu ki buraya girince hamilelik dönemim aklıma geldi çok zordu ben malesef hamileliği iyi hatirlayanlardan degilim ama yine de gruba girmek iyi hissettirdi 😅 insallah bebekleriniz cok cok iyidir. oglum kolik olduğu icin zor bir süreç geçirdim meme reddi yaşadim 4 aya kadar zorla silikonla silikonsuz emzirebildim ama malesef 4 ay krizini atlatamadım ve memeyi bıraktı. Neyse gelişmi iyi şükür onemli olan sağlık bir kac kisiyi hatirliyorum onceden konusurken ama baya yeni kişilerde var ilk grubu bulamadım eski mesajlardan zorla buldum heralde banladılar dedim ama şükür açık grup 😅

Merhaba kızlar o kadar uzun zaman oldu ki buraya girince hamilelik dönemim aklıma geldi çok zordu ben malesef hamileliği iyi hatirlayanlardan degilim ama yine de gruba girmek iyi hissettirdi 😅 insallah bebekleriniz cok cok iyidir. oglum kolik olduğu icin zor bir süreç geçirdim meme reddi yaşadim 4 aya kadar zorla silikonla silikonsuz emzirebildim ama malesef 4 ay krizini atlatamadım ve memeyi bıraktı. Neyse gelişmi iyi şükür onemli olan sağlık bir kac kisiyi hatirliyorum onceden konusurken ama baya yeni kişilerde var ilk grubu bulamadım eski mesajlardan zorla buldum heralde banladılar dedim ama şükür açık grup 😅
Emzirme danışmanlığı alsan belki geri dönebilir ama bu süreçle psikolojik olarak çok fazla duygu karmaşası hissetmen bebek için daha kötü. Kendini iyi hissettiğin şekilde olsun herşey 👼🏻

Dört ay gene iyi benimki tam 3'te bıraktı 2 aydır gündüzleri emzirmeye çabalıyorum hâlâ düşün... Sağıp veriyorum ve sütüm başta hiç yoktu meme ucu yaraları cabası... Güç bela iyileştirdim artrdım tam bebem bıraktı. Sen sağıyor musun? Zor zamanlar elbet geçecek🤲🏻🤲🏻🤲🏻

X