2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kizlar benim bebegim 2bucuk aylik ve sadece yuz ustu yatirinca uyuyor. Sirt ustu veya yan yatirinc asla uyumuyor kundaginida aciyor artik. Zatarlimidir sizce gece boyu oyle uyumasi
Sakın öyle uyutma 2 ve 4.ay çok tehlikeli ani bebek ölümü riski var Allah korusun

Ben de sırf klimalı odada tikili kaldığı için üzülüyorum en azından şöyle yakın çevreyi gezelim diye çıkartıyoruz ama uyku düzeni mahvoluyor 🥺 dün pusetine koydugumuz anda o kadar mutlu oldu ki gözlerinin içine kadar gülüyordu, şimdi ben çocuğu nasıl dışarı cikartmiyim😅 bizimki dur kalklarda falan uyanmiyor hatta dün bir ara eşimden ben aldım bebek arabasıni ben kullanayım biraz da diye kaldırımda çukura takıldık, biraz kipirdadi devam etti. Bizimki markete girince uyanıyor çok ışık olduğu için gözünü alıyor. Böyle kepaze uyuyorsa evde de beşiği oradan oraya savuralim dedim artık 🤣 ya gezdirip mutlu edicez uykusunu dışarıda alcak evde zorlancaz ya da uyku düzenini hiç bozmicaz zamanı gelince uyuyacak 🥺
cesursavasci cesursavasci kızlar benden size tavsiye o kadar hassas alıştırmayın her ortamda uyumasını sağlayın başlarda uyumaz düzeni bozulur evet ama sonradan alışır. Ben oğlumda o hatayı yaptım çok pişmanım kendimi eve kapattım sıfır sosyallikle. İnsan akşamları da dışarı çıkmak istiyor gündüz çalışıyordum zaten bi akşamım vardı onda da bebekle odada hapis gibi oluyordum düzeni bozulmasın diye. Eve misafir gelse düzeni bozuldu uyumadı biz birine gitsek uyumadı diye ben minimum tuttum o düzen bozan şeyleri. Kimseyle görüşemez gezemez oldum 2 sene. Keşke alıştırsaydım diyorum. Şimdi düzen bozulacak kaygım yok kızım o anki ortama uyum sağlasın bi şekilde 😄

Son düzenleme:
Emzikleri biberonları neyle yıkıyorsunuz kızlar. Ben e bebekten temizleyici alıyorum onunla yıkıyorum. Akşamları da kaynatıyorum gene o suyla. Malum gün içinde sürekli biberon sür sağma makinesini kullanıyorum. Her biberonu kullandığımda kaynatamıyorum. Ama akşama kadar 6-7 tane biberonu sırayla kullanıyorum. Deterjan normal mi kullanıyorsunuz
Ben de e bebeğinki ile yıkıyorum canım haftada bi falan da kaynatıyorum

Kızlar dizi ağrıyan var mı? Benim 2 aydır falan çok çok çok kötü oturunca kalkamıyorum kalkınca oturamıyorum yaşlı gibiyim böyle bi yerden destek alıyorum mutlaka
Benim de dizim gıcırdıyor bebek kucağımda oturup kalkarken zorlanıyorum kilodan dolayı bence benimki 🥺

Immm bende öyle yapayım bari elimdeki bitince. Zararlı olur sanıyordum 😝
Emziğin içine kaçıyor bence biraz ya ben ek gıdaya geçince de onunkileri hep e bebeğin emzik biberon temizleyicisi ile yıkadım hiç normal deterjan kullanmadım. Alerjikse bi de bebeğin normal deterjan kullanma bence

Emziğin içine kaçıyor bence biraz ya ben ek gıdaya geçince de onunkileri hep e bebeğin emzik biberon temizleyicisi ile yıkadım hiç normal deterjan kullanmadım. Alerjikse bi de bebeğin normal deterjan kullanma bence
Yani alerjik değil şuana kadar. Kararsız kalıyorum 😝 gerçi evde 3-4 şişe var daha gittiği yere kullanıyım

cesursavasci cesursavasci kızlar benden size tavsiye o kadar hassas alıştırmayın her ortamda uyumasını sağlayın başlarda uyumaz düzeni bozulur evet ama sonradan alışır. Ben oğlumda o hatayı yaptım çok pişmanım kendimi eve kapattım sıfır sosyallikle. İnsan akşamları da dışarı çıkmak istiyor gündüz çalışıyordum zaten bi akşamım vardı onda da bebekle odada hapis gibi oluyordum düzeni bozulmasın diye. Eve misafir gelse düzeni bozuldu uyumadı biz birine gitsek uyumadı diye ben minimum tuttum o düzen bozan şeyleri. Kimseyle görüşemez gezemez oldum 2 sene. Keşke alıştırsaydım diyorum. Şimdi düzen bozulacak kaygım yok kızım o anki ortama uyum sağlasın bi şekilde 😄
Bizimki uyuyo ortamda da uyuyo ama uyku vakti bozuluyor 🥲gözleri akşam 9da hep kapalı olurdu yarim saat sallayarak uyuttuk normalde sallanmadan uyur.. Ben birde evde de hep farklı yerlerde uyutuyorum 🙈birde hadi cikicam desem disarda alev var perişan oluruz sıkıntılı bi dönemde dogurmusum ya 🤣

Immm bende öyle yapayım bari elimdeki bitince. Zararlı olur sanıyordum 😝
Bende kızımda seninki gibi yapıyordum ona özel e bebekten sünger detarjan filan almıştım ayrı muhafaza ediyodum sadece onunla biberonları yıkıyodum emziği içme suyuyla kaynatıyordum. Emzik hala aynı işlemde ama biberonları normal deterjanla yıkıyorum. Bulaşık süngerini biberona kullanmama sebebim eskiden normal bulaşık süngeri kullanırdım onda da çok fazla bakteri barındırdığı için bulaşıklarda da sevmiyodum zaten sonra kabak lifine geçtim o süngere göre daha masum olduğu için onu kullanıyorum biberonlara da

Allahım şifa versin inşallah ilaçlarla geçer en kısa zamanda 🙏🏼 kızlar bildiğim kadarıyla aşısı oluyor kendinize ve kız çocuklarınıza yaptırmanız için çok önemli🙏🏼
8 yaşında öneriliyor kız çocuklarına araştırmıştım onu ben. Özellikle kız çocuğunun geleceğine bi yatırım olarak görüyorum. Maksimum koruma sağlıyor tabi hiç bi aşı tam koruma sağlamaz ama yüzdeliği düşürür

Aynı kafadayım o hatayı bende kızımda yaptım hala akşam uykusu gelip mızırdanınca hemen biz kalkalım moduna giriyoruz koşar adım eve geliyoruz ama oğlumda onu yapmıyorum alışacak her ortamda uyumaya elbet

Gitmiyor yapıştı üstüme 🤣🤣

Mutlu edip evde zorlanmayı tercih ederim 🤣 bide benim başka alternatifim yok zaten düşünmem gereken bi çocuğum daha var evde çok sıkılıyor. Bazen eşim çıkalım dediğinde oğlan uyudu artık bozmayalım sen kızı parka götür diyorum ama uyanıksa hep beraber çıkıyoruz her çıkışımızda da aynı şeyi yapıyoruz ama temiz hava alıyor çocuk en azından
Esim mirin kırın ediyor egzoz koklatiyoruz bizim ormanlık bir alan bulmamız gerek diye 😅 akşam akşam da bulamam orman 🤣 en azından klimalı tek bir odadan iyidir çocuk ağaçları evleri arabaları falan izliyor ki memnuniyeti de zaten pusete oturunca gözlerinin içinin parlamasindan belli yani çocuk seviyor 😁 robot da değiller ya alışsın böyle istiyorum. Asıl istediğim bu şekildeydi yani her gün 9da evde olamayız sonuçta. Şimdi disaridan gelince nasıl kolay uyuturumu öğrenmem lazım 😅

Benim de dizim gıcırdıyor bebek kucağımda oturup kalkarken zorlanıyorum kilodan dolayı bence benimki 🥺
Çok kilolu değilsin ki kuzum. Hamilelikte ağrıyo muydu dizlerin? Benim hamilelikte ağrımayan tek yerimdi 😂 o yüzden kiloyla ilişkilendirmedim açıkçası. Bi arkadaş kalsiyum eksikliği olabilir demiş az önce, mantıklı geldi

Yaa tam olarak böyle düşünüyorum ben de 😁 ama insan akşam uyutamayinca ulan cikmasamiydik yaaa diye bı düşünüyor 😅 çocuğun uyku saati geldi hadi eve gidelim demek istemiyorum açıkçası uyku saati geldiyse her yerde uyuyabilmeli. Bizimki hareket halinde olsun yeterli dışarıda uyuyor onda sıkıntı yok da eve gelince uykusunu almış oluyor sonra gecemiz biraz zor geçiyor 😅 dışarıdan gelince nasıl kolay uyuturum calismalari yapcam. Bir defasında sadece vücudunu yıkayacak şekilde banyo yaptırdık uyumuştu

Kızlar benim alerjim tuttu ya gözüm burnum şıpır şıpır akıyo😭
Doktora yazdım ama dönüş olmadı, emzirirken aferin- nurofen gibi soğuk algınlığı ilacı kullanabiliyor muyuz. Veya soğuk algınlığı yaşayıp doktorunun emzirirken şunu kullanabilirsin dediği bir ikaç var mı kızlar.

X