2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar dizi ağrıyan var mı? Benim 2 aydır falan çok çok çok kötü oturunca kalkamıyorum kalkınca oturamıyorum yaşlı gibiyim böyle bi yerden destek alıyorum mutlaka
Ya benim özellikle sol dizimdi şimdi de sağ. Ben anesteziye baglamistim ama sağ dizim yaşlılıktan gibi 🤣

Çok kilolu değilsin ki kuzum. Hamilelikte ağrıyo muydu dizlerin? Benim hamilelikte ağrımayan tek yerimdi 😂 o yüzden kiloyla ilişkilendirmedim açıkçası. Bi arkadaş kalsiyum eksikliği olabilir demiş az önce, mantıklı geldi
Yok hamileyken ağrımıyordu ama o zaman hep yatıp yuvarlandım 😂 şimdi hep ataktayım yoruluyorum dizlerim beni taşımıyo diye düşündüm o yüzden 😄 multivitamin kullanıyorum ben ama ayrıca kalsiyum da mı almak lazım acaba

Kızlar benim alerjim tuttu ya gözüm burnum şıpır şıpır akıyo😭
Doktora yazdım ama dönüş olmadı, emzirirken aferin- nurofen gibi soğuk algınlığı ilacı kullanabiliyor muyuz. Veya soğuk algınlığı yaşayıp doktorunun emzirirken şunu kullanabilirsin dediği bir ikaç var mı kızlar.
Kullanılmıyor onlar canım emzirirken ben nazal yıkama yapıyorum kendime arada benim de tutuyor alerjim öyle biraz hafifliyor

8 yaşında öneriliyor kız çocuklarına araştırmıştım onu ben. Özellikle kız çocuğunun geleceğine bi yatırım olarak görüyorum. Maksimum koruma sağlıyor tabi hiç bi aşı tam koruma sağlamaz ama yüzdeliği düşürür
Aynen benim aklımda 12 diye kalmış dediğin gibi çok önemli bence ileride ne olacağı hiç belli olmaz

@cesursavasci kızlar benden size tavsiye o kadar hassas alıştırmayın her ortamda uyumasını sağlayın başlarda uyumaz düzeni bozulur evet ama sonradan alışır. Ben oğlumda o hatayı yaptım çok pişmanım kendimi eve kapattım sıfır sosyallikle. İnsan akşamları da dışarı çıkmak istiyor gündüz çalışıyordum zaten bi akşamım vardı onda da bebekle odada hapis gibi oluyordum düzeni bozulmasın diye. Eve misafir gelse düzeni bozuldu uyumadı biz birine gitsek uyumadı diye ben minimum tuttum o düzen bozan şeyleri. Kimseyle görüşemez gezemez oldum 2 sene. Keşke alıştırsaydım diyorum. Şimdi düzen bozulacak kaygım yok kızım o anki ortama uyum sağlasın bi şekilde 😄
Kesinlikle katılıyorum arkadaşlarım öyleydi evden çıkmazlardı. Sonra da psikolojileri altüst oldu
Ben de hergün bir yere götürüyorum valla kucağımda, arabada, koltukta heryerde yatırıyorum. Ay sonu da şehirdışına çıkcaz gezdircem alışsın sürekli bebeğe programlı yaşamak istemiyorum

Yok hamileyken ağrımıyordu ama o zaman hep yatıp yuvarlandım 😂 şimdi hep ataktayım yoruluyorum dizlerim beni taşımıyo diye düşündüm o yüzden 😄 multivitamin kullanıyorum ben ama ayrıca kalsiyum da mı almak lazım acaba
Yok yahu aşırı aşırı kilon yok sanmıyorum ben pilatese gidiyodum tramvaya binip yürüyodum o zamanlarda bile dizim ağrımıyodu 😂 kalsiyuma bi baktırmak gerek heralde çünkü hamileyken bile kalsiyum eksikliği oluyodu takviye alanlar vardı

Kizlar benim bebegim 2bucuk aylik ve sadece yuz ustu yatirinca uyuyor. Sirt ustu veya yan yatirinc asla uyumuyor kundaginida aciyor artik. Zatarlimidir sizce gece boyu oyle uyumasi
Benim bebeğim de 13 haftalık 1 aylıktan itibaren sadece yüzüstü yatıyor. Çok dikkatli olmak lazım ben geceleri mutlaka alarm kurup kalkıp kontrol ediyorum. Zararı yok sanırım ama riski var tabi ki en sağlıklısı sırtüstü yatmasıymıs ama benim bebeğim de uyuyamiyor bağırsak problemleri ve reflüsu olduğu için

Bende kızımda seninki gibi yapıyordum ona özel e bebekten sünger detarjan filan almıştım ayrı muhafaza ediyodum sadece onunla biberonları yıkıyodum emziği içme suyuyla kaynatıyordum. Emzik hala aynı işlemde ama biberonları normal deterjanla yıkıyorum. Bulaşık süngerini biberona kullanmama sebebim eskiden normal bulaşık süngeri kullanırdım onda da çok fazla bakteri barındırdığı için bulaşıklarda da sevmiyodum zaten sonra kabak lifine geçtim o süngere göre daha masum olduğu için onu kullanıyorum biberonlara da
Bende bi tane ağız mendilini yıkamak için ayırdım. Sadece biberonlar için kullanıyorum. Zaten emzik tutmuyor. Ama gene de kaynatırken emziği de her seferinde kaynatıyorum arada denemeler yapıyorum tutar belki diye. Ay herşeyden korkuyoruz Çeşme suyundan bile. Bayraklıda denizde balıklar ölmüş vs vs çok kötü kokuyor. Cam kapı bile açmıyorum odaları sırayla Havalandırıp klimayı alıyorum hemen

Kızlar benim alerjim tuttu ya gözüm burnum şıpır şıpır akıyo😭
Doktora yazdım ama dönüş olmadı, emzirirken aferin- nurofen gibi soğuk algınlığı ilacı kullanabiliyor muyuz. Veya soğuk algınlığı yaşayıp doktorunun emzirirken şunu kullanabilirsin dediği bir ikaç var mı kızlar.
Ben yaşadım. Hiç ilaç önermedi çocuğa az da olsa etkiliyor demişti.Ama gene de sorun tabi doktorunuza. Geçmiş olsun 💐

İstanbuldayiz canim.bizde arastiracagiz.yolda simdi bana geliyor.agliyor cok konusamadik dogru duzgun.kemoterapi ve ameliyat demisler ama isin boyutunu bilmiyorum.gelince ogrenecgim.
Canım Cerrahpaşa da Mustafa Özgüroğlu var. Yardımcı uzmanları bile baksa tüm gelen onkoloji hastalarının tedavilerini o belirliyor konseyde. Kendisiyle daha önce çalıştım. Başarı oranı çok yüksek bir hekim.
Göztepe eğitim araştırma da Mahmut gümüş var onunla da çalıştım ama direk ona muayene olmazsanız çok takip edemiyor. Benim önerim bir şekilde Cerrahpaşa da Mustafa hocaya görünmeniz. İnşallah tez zamanda atlatır sağlığına kavuşur.

Esim mirin kırın ediyor egzoz koklatiyoruz bizim ormanlık bir alan bulmamız gerek diye 😅 akşam akşam da bulamam orman 🤣 en azından klimalı tek bir odadan iyidir çocuk ağaçları evleri arabaları falan izliyor ki memnuniyeti de zaten pusete oturunca gözlerinin içinin parlamasindan belli yani çocuk seviyor 😁 robot da değiller ya alışsın böyle istiyorum. Asıl istediğim bu şekildeydi yani her gün 9da evde olamayız sonuçta. Şimdi disaridan gelince nasıl kolay uyuturumu öğrenmem lazım 😅
Onun çözümünü bence bulamıcaz büyüdükçe normale dönecekler ozamana kadar her dışardan eve dönüşte bu durumu yaşıcaz gibi 🤣🤣
Aynen benim aklımda 12 diye kalmış dediğin gibi çok önemli bence ileride ne olacağı hiç belli olmaz
8-12 farketmez sonuçta o aralıkta yapılıyor işte bende düşünüyorum o yaşlarda yaptırmayı

X