2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Golden biz ne zaman gaz çıkarma olayını kesicez biliyo musun hep böyle mi devam edecek
Hiç bilmiyorum canım bizimki geceleri uyuyakaliyor çıkartmıyor. Varsa uyanınca kucağa aldığımızda çıkıyor zaten. Bazen memedeyken çıkartıyor. Aslında biliyorlar çıkartmayı da destek lazım hala galiba 😅

Hadi bakalım kim kazancak merak ediyorum 🤣🤣 2 gün önce yine rekor kırdık.
Sabah 9 dan gece 11 buçuğa kadar hiç uyumadı 😳 tek bi defa daldı o da 20 30 dk falandı. Gündüz uykusu 10 dk bazen 5 dk bazen 30 dk. Banyo sonrası bile uzun uyumuyor. Gözleri kaşları yüzü kıpkırmızı oluyo artık göz kapaklarını açamıyo ama yine de direniyor. Mamasını da yemez oldu zayıftı zaten simdi süzüldü iyice
Seninki çok uykusuz kalıyormuş canım benimki 40 dak olsa uyuyor eskiden kolay uyurdu şimdi aglayarak çok zorluyor 4. Ay çok zormuş inşallah başka böyle bir ay yoktur gece uyuyormu o kadar uykusuz kalmaya

bu uygulamanin adi ne acaba baya faydali olabilir ben de indireyim☺️

bana da 3 defa bastirdilar, rahmin kuculmeye baslayip baslamadigini kontrol ediyorlarmis ve bu bastirma olayi kritikmis. 2 haftada karnim eski haline gelmisti ama zaten 12 kilo almistim 10 kilosunu dogum + rezalet gecen 2 hafta ile asiri az yiyerek vermistim, simdi ekstra 3 kilo daha aldim. bence genetik biraz da, karnim iyiydi hep benim kalcadan kilo alirim, kalan kilolar yine kalca agirlikli😅 bir de memeler buyuktu iyice buyudu
Bebeğim diye bir uygulama kuzum

Benimde küçük ama başı sonu kötü mavininki gibi ayyy sizinkini ne güzel dikmişler bana kim geldiyse.......
Benimkide böyle canım aynı yerden bu 3. Dikişim en çok bunda kesildi digerleri daha küçüktü

Eklentiler

• IMG_0697.jpeg
    IMG_0697.jpeg
    83,7 KB · Görüntüleme: 35
Eşime sinir oluyorum kızlar ya, doğumdan sonra sanki ilgisi azaldı gibi geliyor, o böyle yapınca ondan uzaklaşıyorum daha çok bebeğe yöneliyorum. İyice gıcık oluyorum her hareketine sözlerine . Aslında hiç birşey dediği yok çocuğun ama sürekli tersliyorum laf sokuyorum. İyice uzaklaşmışım ondan ruhen.
Bu sorun sende ve bende olduguna göre demekki eşlerimizden yeterince ilgi göremiyoruz canım sende benim gibi fazla ilgi istiyorsun galiba bütün sebep bu çünkü benim kocamda bişe demiyor ama bana itici geliyor tek sorun ilgi

Benim hala kabarık ve kırmızı vücudum yaraları geç iyileştiriyor zaten genel olarak ondan olabilir ama sizin üçünüzün de küçük kesi yeri, bebek nasıl sığdı acaba ordan 😀 benimki kesesi ile doğdu bi de dışarıda yırttılar keseyi ondan mı uzun kesti acaba
Her bebek kesesi ile dogmaz canım çok şanşlı bebegin kese ile dogmuş maşalalh

Bende de aynı yaa. Aslında her fırsatta sevdiğini falan filan söyler sarılır da ama sanki ilgisi azalmış gibi geliyor bence onlar normal bize öyle geliyor. Bebekle yüzde 95 ben ilgileniyorum diye böyle. Sanki o keyif yapıyoda her sorunu ben sırtlamışım gibi. yorgunken ve uykusuzken de sinirli, huysuz oluyorum hep ona çatıyorum
Birebir aynı şeyleri yaşıyoruz sanırım hepimiz 😁 Gerçekten sürekli bir laf sokma halindeydim. Çocukta bu sıralar aşırı bana düşkün olmaya başladı babada da durmuyor öyle olunca laf sokmalarım daha da arttı. Sonrasında konuştuk beni anladığını söylediğin de biraz rahatladım şimdi frenlemeye çalışıyorum kendimi. Sevdiğim yanlarını düşünüyorum boş kaldığımda 😂

Benim de arkadaşım girdi o fotoğraf video falan çekti oradan izledim, ama çıkarınca herkes şaşırdı zaten aa falan diye korktum ben de n’oluyo dedim kese ile doğdu dediler 😄 daha önce öyle bi video görmüştüm oradan anladım. Kesenin içinde kocaman gibi duruyo su da olunca ama çıkınca daha minikti. Atayım ben de foto yataktan kalkınca 😄
Ayyy nasıl izledin kiz ben bakamazdim🙈🤣🤣

Hiç bilmiyorum canım bizimki geceleri uyuyakaliyor çıkartmıyor. Varsa uyanınca kucağa aldığımızda çıkıyor zaten. Bazen memedeyken çıkartıyor. Aslında biliyorlar çıkartmayı da destek lazım hala galiba 😅
Evt bende farkettim uyurken gaz çıkartmıyor uyanıkken kendi ciksriyo sanki biz süsüz orda 🤣🤣🤣🤣

Aslında bebeler isyan etmekte haklı her gün dışarı çıkarın diyorlar biz akşam karanlığında çıkarabilirsek çıkarıyoruz onda bile yapış yapış Antalya bebeleri bu konuda çok şanssız
Şimdi çamaşır aşmaya çıktım bugün yine ayrı bir sıcak 🥺 biz dün pusetindeki minderi falan çıkarttik pusetin kendi minderi kaldı sadece. Puset örtüsünü falan da çıkarttık güneş yok diye akşam hafif esinti var gibiydi ılık şekilde. İyi geldi bizimkine. Evi biraz gezdirdim az önce oturma odasına girmemizle başladı ağlamaya yazık çok sıkılıyorlar da nasıl cikcaz 🥺

Kendi kendine uyutma bizim aylar için bence hayal ya ama emzik kullananlar bu konuda daha kolay uykuya geçiyor olabilir. Benimki emzik almıyor o yüzden bende omuzda sallanarak uyutuyordum ama bu aralar onu da istemiyo memede uyumak istiyor bu sefer de gazi çıkmadığı için 15 dk sonra uyanıyor 😥 kısır döngüye girmiş gibi hissediyorum 3 haftadır kendimi. En zorlandıgim konu uyku konusu
Benimki de emzik almıyor kaç tane denedim yok en son çiğnemeyi bilmeyen bebe gözümün içine bakarak önce çiğnedi sonra tükürdü 🤦🏼‍♀️ anlamadığım konu şimdi sallanmadan uyumayan çocuklar ilerde nasıl kendi uyumaya alışacak ki uykuları azalınca. Kesinlikle benimde en zorlandığım kısım uyku. Allah kolaylığını verir inşallah diyerek kendimi avutmaya çalışıyorum 😂

X