2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ufak kaçamaklar olur dedi doktor ben tuvalet için açıyorum ama uzun süreli tv maruziyeti olmamalıymış
Yani bana da biraz yanlış gelmişti ama bi tandıgımıza çocuğu 2-3 aylıkken tv açın karşısına sallanan ana kucağına oturtun o şekilde dursun demiş. Tv den herşeyi daha çok öğrenir vs demiş ama çok saçma gelmişti bana

Bu süt kaçmalarını ne yapıcaz bılmıyorum bızde de aynı durum var
Oof evet özellikle son zamanlarda çok olmaya başladı. Sağ gogsumden süt çok tazyikli geliyor. Çocuk memeden çıkınca bildiğin yüzüne fışkırıyor. Öncesinde sagayim dedim. Makinede öyle tazyikli falan olmadı. O kadar fışkırmaya herhalde 5 dkda 30-60 CC arasi çıkar diyordum o kadar yavaş geldi ki süt aç zaten diye sağımı bıraktım. Emmeye başlayınca daha iyi çektiği için mi bilmiyorum tazyik oluyor bu sefer 2-3 seferde bir genzine kaçıyor. Dün ağlayarak emmeyi bıraktı. Sola gectim artık orada az süt vardı ama en azından icebilsin dedim. Sırf bu genzine gitme durumundan uykusu da bölünüyor

Yani bana da biraz yanlış gelmişti ama bi tandıgımıza çocuğu 2-3 aylıkken tv açın karşısına sallanan ana kucağına oturtun o şekilde dursun demiş. Tv den herşeyi daha çok öğrenir vs demiş ama çok saçma gelmişti bana
Allah için nasıl demiş onu bana da saçma geldi günah gözüne de beynine de

Aynen öyle çok isterse kendi doğurup emzirsin ben tükendim 4 ten beri yeni uyudu hani 45dk-1 saatti uyanıklık süresi 😂 iş bulayım ben 1 senenin sonunda bari azcık dinlenirim iş yerinde 😂😂😂
Ay hiç sorma sadece kanguru ile dışarı çıkarttığım zaman hemen uyuyor 😂😂 Benimki 1.5 aydır yok şehirdışında gelsin çocuğu atacam üzerine emzirmeden emzirmeye alacam 😥😂 Yoruldum artık.

Valla bilmiyorum ki benimki daha idrar yolu enfeksiyonu olmadı şuan 2 yaşında hala alt değiştirmeye çok dikkat ederim. Islak mendili ön tarafa birkez vurup aynı yere tekrar aynı ıslak mendili kullanmıyorum özellikle ön taraf çok önemli kız bebeklerde. Yada ev havuzuna leğene filan kuzenleriyle birlikte bile sokmam. Otel havuzu kullandırmam. Şükür hala olmadı öyle bi durum. Elbet olacak kız çocuk sonuçta ama elimden geleni yapıp mümkün mertebe ötelemeye çalışıyorum
Ben yaşadınız sandım, ben ıslak mendil kullanmıyorum pamuğu ıslatıp siliyorum aynı dediğiniz gibi bir kere sürüyorum aynı yere acaba silerken içindeki o kalması gereken tabakayı da mı aldım acaba çünkü kakası önde olduğunda içine doğru gidiyor siliyorum mecbur

Oof evet özellikle son zamanlarda çok olmaya başladı. Sağ gogsumden süt çok tazyikli geliyor. Çocuk memeden çıkınca bildiğin yüzüne fışkırıyor. Öncesinde sagayim dedim. Makinede öyle tazyikli falan olmadı. O kadar fışkırmaya herhalde 5 dkda 30-60 CC arasi çıkar diyordum o kadar yavaş geldi ki süt aç zaten diye sağımı bıraktım. Emmeye başlayınca daha iyi çektiği için mi bilmiyorum tazyik oluyor bu sefer 2-3 seferde bir genzine kaçıyor. Dün ağlayarak emmeyi bıraktı. Sola gectim artık orada az süt vardı ama en azından icebilsin dedim. Sırf bu genzine gitme durumundan uykusu da bölünüyor
Canım bu tazyik mevzusunu bende çözemedim işin garıbı bebekler de bu duruma alışıyor aksama doğru süt azalıyor hiç emmek istemiyor memede kavga ediyor ayakta emzırıyorum bıraz daha ısrar ederse mecbur mama veriyorum

Ay hiç sorma sadece kanguru ile dışarı çıkarttığım zaman hemen uyuyor 😂😂 Benimki 1.5 aydır yok şehirdışında gelsin çocuğu atacam üzerine emzirmeden emzirmeye alacam 😥😂 Yoruldum artık.
Bulmuşsun formülü at kanguruya çık benim ki inat uyumak istemiyorsa tüm seçenekler nafile 😂

Normal tv izletmiyorum ama egitici şeyler açıyorum çok çok yarım saat
Kuzum daha çok küçükler bence hiç açma ekran. Yaşı kadar dakika izleyebilirler mesela 1 yaşında 10 dk iki yaşında 20 dk gibi. 2 sene zaten sıfır ekran olmalı diyorlar, iki sene hadi zor ama ilk bir sene bence sıfır olmalı. Kardeşim otizmli çocuklarla çalışıyor çok zor gerçekten…

Kuzum daha çok küçükler bence hiç açma ekran. Yaşı kadar dakika izleyebilirler mesela 1 yaşında 10 dk iki yaşında 20 dk gibi. 2 sene zaten sıfır ekran olmalı diyorlar, iki sene hadi zor ama ilk bir sene bence sıfır olmalı. Kardeşim otizmli çocuklarla çalışıyor çok zor gerçekten…
Ben çocuğu ekrandan uzak tutmanın mümkün olduğunu düşünmüyorum,yani o zaman TV yi hiç açmamak gerekir,bizim evde açıkçası TV her zaman açık,hem gürültü ye alışsın istiyorum ,hem de açıkçası TV izlemeyi seviyorum ben...nasıl olucak o zaman...

Ben çocuğu ekrandan uzak tutmanın mümkün olduğunu düşünmüyorum,yani o zaman TV yi hiç açmamak gerekir,bizim evde açıkçası TV her zaman açık,hem gürültü ye alışsın istiyorum ,hem de açıkçası TV izlemeyi seviyorum ben...nasıl olucak o zaman...
Öyle bişey ki illa görüntülü konuşuyoruz. Daha 2 aylıkken bile farkediyorlar telefon ekranını bile. Her evde tv de açık maalesef. Normalde ben tek izlemem ama çocuk varken iyi kötü açıyorum evde tek olduğumda da. Bi ses olsun diye

Ben kızımda 2 sene izletmedim TV. Elbette fedakarlık ettik biz de izlemedik. Gittiğim her evde de kapattirdim TV yi. Kızım uyku saati yaptığında gece özellikle o zmn izlerdik dizi vs izliyorsak. İnşallah oğlumda da aynı şekilde ilerleriz.

Öyle bişey ki illa görüntülü konuşuyoruz. Daha 2 aylıkken bile farkediyorlar telefon ekranını bile. Her evde tv de açık maalesef. Normalde ben tek izlemem ama çocuk varken iyi kötü açıyorum evde tek olduğumda da. Bi ses olsun diye
Şarkı açardım ben hatta hoparlöre bağlandım teli müzik açar dinler oynardık.
Çoğu uzman görüntülü konuşma karşılıklı olduğu için zararlı görmüyor.

Canım bu tazyik mevzusunu bende çözemedim işin garıbı bebekler de bu duruma alışıyor aksama doğru süt azalıyor hiç emmek istemiyor memede kavga ediyor ayakta emzırıyorum bıraz daha ısrar ederse mecbur mama veriyorum
Evet tazyiksiz gelince de sinirleniyorlar :KK43: benim arada çok tazyik olurdu şimdi hep oluyor gibi 🙄

Kızlar yürütece kaçıncı ayda başlanıyor? Oğlumun ayağı çok kuvvetli başını da 2 gündür ilginç bir şekilde kaldırmaya başladı ama 10 15 saniye anca tutuyo

X