2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ne kadar sürüyor enfeksiyon iştahsızlık var dünden bugüne
Valla bilmiyorum ki benimki daha idrar yolu enfeksiyonu olmadı şuan 2 yaşında hala alt değiştirmeye çok dikkat ederim. Islak mendili ön tarafa birkez vurup aynı yere tekrar aynı ıslak mendili kullanmıyorum özellikle ön taraf çok önemli kız bebeklerde. Yada ev havuzuna leğene filan kuzenleriyle birlikte bile sokmam. Otel havuzu kullandırmam. Şükür hala olmadı öyle bi durum. Elbet olacak kız çocuk sonuçta ama elimden geleni yapıp mümkün mertebe ötelemeye çalışıyorum

Bizimde doktor baktı yapışıklık yok dedi ama sürekli kontrol mü etmek gerekiyor
Evet benimki 13-14 ay civarı yapışıklık oldu birkez. Doktor arada bir kontrol et yapışıklık olursa direk getir bekleme demişti. Hala kontrol ediyorum ben 4 yaşa kadar yapışıklık olma durumu varmış

Kızlar bebişim gece uyurken yan dönüp uyuyo 2 gündür. Düzeltmeli miyim böyle endişe ediyorum yüzü komple yyataga deger diye cunku en basından berş hep sırt üstü yatırdım
Ben en başından beri bir sağa bir sola yatırıyorum

Aynen öyle kardeş olduk herifle

biri kucağında biri elinde çövdürmek de ayrı sinir bozucu 😂
Allahtan banyo geniş banyoda klozet var. Birini pusete koyuyorum öbürü zaten kendi lazımlığına oturuyor sözde 🤣🤣 cidden rahat sıçmak bile yasak insana 🤣🤣🤣

Aa ama bazen orda kakasi oluyor.olunca ben siliyorum.silmememiz mi lazim.asil oyle enfeksiyon olmaz mi
Yok kız ozaman mecbur silcen ama silerken ıslak mendil pamuk artık ne kullanıyorsan birkez silip aynı yere tersini çevirerek bile vurmucan mendili. Ben temizken o beyaz salgı varya onu özellikle silmemek gerekiyor diyorum

Arkadaşlar bu 3. Ay atağı 1 hafta 10 gün önceden başlıyor olabilir mi acaba ya? Bebeğim bugün hiç ama hiç durmadı hep ağladı hiç uyumadı neredeyse. Bir yeri mi ağrıyor karnı mi ağrıyor desem öyle bir ağlama da değildi sanki sabah 6 buçuktan beri çok fenayım. Şimdi de gece uykusuna geçti

Ben de temizlemiyorum canım sen önceden demiştin ordan biliyorum 😀 arkadaşın enfeksiyon olmuş ya ona dedim acaba temizledi de mi oldu diye
Canım yok 3. Ayla 4. Ay arasında kız bebeklerın cogu ıdrar yolu enfeksıyonu gecırırmıs aklınızda bulunsun

4400 den 5250 olmuş. Boyu da 57 den 58 olmuş. Bu ay mama ağırlıklı gittik güya . Kilosu neyse de boyunun sadece 1 cm uzamış olması üzdü beni
850 gr almış üst sınır 900 zaten maşallah canım çok iyi almış sen bir de sütünün yetmediğini düşünüyordun demek ki güzel beslenip gelişiyor boy konusunu ben de takmıştım biraz ama bir doktorun paylaşımında görmüştüm bu kadar küçükken boy değil kilo kıstas alınır diye

X