2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Bizimkinin boyu da 59 cm canım ilk 2 ay 1.5 şeklinde gitti sonra 900e düştü artık ama Dr da normal dedi. Boyu sanırım genele göre kısa bizimkinin erkek bebek 🙈
Canım 900 gram aldığı ay kaç cm uzamış. Benimkide bu ay boya gitti normalde yüzüne bakınca sırf yanak görünüyordu gözler bile kaybolacak kadar. Heryeri boğum boğumdu. Bu ay boya gidince normale döndü. Sanırım kiloya değil boya çalıştı 🤣 babası kına yaksın artık 🤣🤣🤣

Size güzel bir örnek verim çocuk aklı erdigi zaman psikolojisi bozuluyor. Farklı bi olayı 2. Kızımda yaşadım 2 yaşındaydı gayet güzel konuşuyordu iki kelimeyi 3 kelimeyi birleştiriyordu birgün banyo yaptırdım banyodan benden önce bornoza sarılı çıktı yürüdü elleri içinde sarılı ve ayagı kayıp yere direk çenesinin üstüne düştü yarıldı çenesi dikişlik olduk hastaneye gittik o şokla devlete götürdüm orda çocugumu yatırdılar biri ellerinden biri ayaklarından zebellah gibi
Başına dikilip bagıra bagıra diktiler beni içeri almadı şerefsizler ve eve geldik noldu dersin çocugum kekeme oldu kekeleyerek konuştu hala aglamadan edemiyorum aklıma geldikçe o güzel konuşan çocuk gitti kekeme konuşan çocuk oldu her gün agladım her konuştugumda içim gitti dedim böyle kalacak 1 ay sürdü sonra bir gün sabah kalkktı baktım kekelemiyor çok şükür allaha dedim. Ve bir yıl sonra bu seferde oyun oynarken aynı şekilde düştü ve aynı dikiş yeri patladı aklım gitti
Çıldırdım yine kekeme olacak diye ama bu sefer en özel hastaneye gittim ve hiç
Bilmedi çok güzel ilgilendiler başında ben durdum hiç bir şey hissetmedi dikkat edin kızlar bu gibi şoklar çocuklarınızın konuşmasını engelliyor sünnetlerinizi uygun zamanda yaptırın ya şimdi yada 6 yaşından sonra
Ay okudukça kalbim sıkıştı Allahım 🤦🏻‍♀️

Mersin’de daha güvenilir doktor bulursan orda yaptır canım. Önemli olan doktor. Nerde daha iyisini bulursan oraya yönelirsin

Bende öyle düşünüyorum canım en iyisi 6 aydan sonra bu işi halletmek. Eşimin kuzeninin çocuğu şuan 2 yaşında sünnet ettireceklermiş ama en başından beri testislerden biri inmemiş deniliyordu yani aslında çoktan yaptırılması gerekirdi söyleyince de anlamıyorlar

Aynen bide herkes bir değil ki ayrıca nesil farkı var. Vallahi yeğenime hiç genel anestezi vermicez şöyle iyi olcak böyle güzel olcak diyip sünneti yaptılar durmayınca en son ellerini bağlamışlar çocuğun travmaya bak. Hatta geçen yine konusu döndü konuştuk para amacı gütmeyen doktor bu yaşta tavsiye etmiyorum demeliydi. Aile bilemeyebilir doktorun yönlendirmesi gerekirdi. Yine yap derseniz yaparım ama en azından genel anestezi uygularız filan demeliydi. Buldukları ilk doktora sırf çevrede biri daha yaptırdı diye atladılar. Ama onların çocukları biri 1 yaşında diğeri 5 yaşındaydı onlara bişey olmadı olan bizimkine oldu
Yazık olmuş valla çok üzüldüm ya 🥺

Canım 900 gram aldığı ay kaç cm uzamış. Benimkide bu ay boya gitti normalde yüzüne bakınca sırf yanak görünüyordu gözler bile kaybolacak kadar. Heryeri boğum boğumdu. Bu ay boya gidince normale döndü. Sanırım kiloya değil boya çalıştı 🤣 babası kına yaksın artık 🤣🤣🤣
Daha az uzamış canım😅 her ay 4 cm uzuyordu 3 cm uzamış 😅

O ozgeeeee1 canım biz dün girdik ilişkiye çok acıdıı :/ hatta ilk girmedi oho noluyor dedim bi sakinleştim falan sonra denedik oldu . Umarım hep böyle olmaz hormonlar bir an önce düzelir :/ zaten 0 istek 0 ıslanma

Benimkinin de gıdığı var ya yiyorum arada 😂

Kızlar bu isteksizlikle nasıl başa çıkıyorsunuz istekli olmak istiyorum ama yok yane. Bi de benim doktor bi ilaç verdi kayganlaştırıcı gibi içeri sıkılıyor. Oradaki florayı düzenler dedi de halen kuru ne zaman fabrika ayarlarımıza geri döneriz yaa ? Eşim daha çok erken sabırlı ol diyor da eskisi gibi olmak istiyorum artıkın :KK43:

Okurken gözlerim doldu tüylerim diken diken oldu 😔 Allah vicdanlı insanlara denk getirsin
Amin canım amin ben yazarken agladım bende bile travma yarattı çocugu düşünemiyorum gerçekten konuşma sorunları çıkıyor kararını ver canım ya hemen yaptır sünnet yada 6 yaşını bitirsin ve sen hep yanı başında ol 🥹🥹

Kızlar bu isteksizlikle nasıl başa çıkıyorsunuz istekli olmak istiyorum ama yok yane. Bi de benim doktor bi ilaç verdi kayganlaştırıcı gibi içeri sıkılıyor. Oradaki florayı düzenler dedi de halen kuru ne zaman fabrika ayarlarımıza geri döneriz yaa ? Eşim daha çok erken sabırlı ol diyor da eskisi gibi olmak istiyorum artıkın :KK43:
Ben hiç istemiyorum tek istegim çocuklarım 🤭🤭

Ben adana da yaşıyorum kızlar 2.ayından sonra her gün yarım saatte olsa çıkarmaya çalışıyorum akşam 7 den sonra çıkarıyorum ya da sabah 9 gibi artık bebek arabasında uyumuyor etrafı izliyor geçen de avmye götürdüm 3 saatten sonra mızmızlanmaya başladı eve geçtim hemen
Bu 3 saati sadece emzirme ile mi geçiriyor? Ben mamayı bırakmaya çalışıyorum da bir emzirme ile kaç saat geçirir bebekler ikinci ayında vs hiç bilmediğimden soruyorum 🤭

O ozgeeeee1 canım biz dün girdik ilişkiye çok acıdıı :/ hatta ilk girmedi oho noluyor dedim bi sakinleştim falan sonra denedik oldu . Umarım hep böyle olmaz hormonlar bir an önce düzelir :/ zaten 0 istek 0 ıslanma
Ay hadi yaa üzüldüm bak🥹 biz de girdik çok korktum ama çok rahat oldu hatta rahatlığından endişelendim çok mu genişledi vs diye ama öyle değilmiş şükür

Kafasını tutuyorsa sorun yoktur canım. kas zayıflığından kaynaklı oluyor o durumlar. Benim kızım yüz üstü durmayı hiç sevmiyordu 1 dakika bile durmuyordu o pozisyonda. Kucakta durunca kafayı tutabiliyordu ama. Mama sandalyesinde oturtmaya başlayınca bile kafa titriyordu sürekli ama o kas kuvvetini de mama sandalyesinde otura otura kazandı. Etrafını yastıklarla destekliyodum bide tabi ekstra küçük ve zayıftı. Prematüre olunca biraz daha zor oluyor bakımı bu yönlerden bi tık daha zamana ihtiyacı oluyor.

Ben ahtapot almıştım uzun kolları olduğundan anne karnındaki bağırsaklar gibi hissediyormuş sözde. İşe yaradığını sanmıyorum 😂 en iyi yöntem ya kendi tişörtün. Kucakta uyutup kokunla yatağına yatırcan yada şu nefes alan uyku arkadaşı etkili mi bilmiyorum onu da
Evet canım yazık nasıl ağlıyor yüz üstü bırakınca sabah koydum canı acımış gıbı agladı

Bu arada kızlar biz puseti bıraktık artık bebek arabasına ve oto koltuğuna geçtik . Puseti 2 ay gibi bi süre kullandık yani .bebek arabasında daha rahat artık daha havadar olduğu için daha mutlu gibi

X