2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Huzursuzluk yapıyor . Bugün de biraz çıkardım bahçeye uzandırdım etrafı izledi çok sinek vardı eve getirdim

Açken beni rahat bırakmıyor doyuruyorum yatagına ya da arabasına koyuyorum gündüzleri hep bir mızmızlanma yemek yemeğe gitmeye korkuyorum onunla

Benimki de 5350 imiş bugün öğrendik 3 e yeni geçmiştik

Şimdi nasıl oldu benim koz da yarın olacak

Evet bugün biraz bahçede yerde durdu denicem en kısa zamanda.

Kızlar bu arada bugün kontrole gittik iki ay kontrolü. Kilosu 5350 boyu 54 cm. Anne sütü alıyor sadece. Doktor üç aylık bebekle aynı kilosu üç saate bir emzir dedi. Ama benim kız az az sık besleniyor durmuyor ağliyor dedim alışacak dedi. Olmazsa alışana kadar sağıp mı versem dedim acaba sizinkiler nasıldı
Mama alıyo olsa neyse de anne sütü ile obez olmaz zaten kilosu da çok gelmedi bana burda genelde o kilodaydı bebişler

Tövbe tövbe niye ki ya hiç inceledin mi siyah olmamasi gerek 😔
Baktım ama açıklık acı ağrı bişey yok dokunduruyor. Çokta üstünde durmamıştım ama 8 ağustosta kontrolümüz var sorayım bunu ben bi 🤔
Başladı yavaş yavaş kuzum bikaç kez net agu çıktı ağzından ama genelde sesli harflerle ses çıkarıyo sessiz harf çok çıkmıyo henüz
Ay hadi inşallah çabuk konuşurlar ya 😍 sesli harfleri anca tanıyıp çıkarıyorlar

Bebegin göbeğini yaktıran anneler bende yaktırdım ama benimkinin alt kısmı yine içe doğru gidiyo ayırdı altı kapalı gözüküyor ama hala siyah renk kafayı yememe az kaldı melegim can melegim can @ozgeeeee1 kızlar sanırım siz yaktirmistiniz sizinkilerin göbeği nasıl oldu ya ben cildircam az kaldı çocuk 3 aylık oldu nerdeyse ben hala göbekle uğraşıyorum
İçinde parça yok canım temiz canım parça kalmaz kalmış olsa iltihap akar bizimde göbegin iç kısmında siyahlık var o kapandıkça kaybolur bizimde daha dışta göbek

O sırada hala Mozart ve bethoveen ile uyutan ben 🤣🤣 ama uyandığındaki durumu sorma. Kızım hemen limon limon açtırıyor ikibuçuk beş yedibuçuk on enişteeeee derken hemen arkasından dinle bu şarkım sana dinle bitiyor dudağını büzüyorsun Müjgan niye böyle yapıyorsun müjganla devam ederken birden öldürdün artık nabzımı yoklama ile sonlandırıyoruz öyle saçma bi müzik listemiz varki bu çocuğun müzik zevki ne olacak çok merak ediyorum. Düzgün düzgün mozartla uyuyup uyandığında kabusu başlıyor 🤣🤣🤣

Bu arada işitsel ve görsel hafıza iki şekliylede önemli ama görsel hafızası daha baskın olan bebekler daha çabuk konuşmaya başlayıp daha hızlı okuma yazma öğreniyor. Kızımın işitsel hafızası baskın konuşmaya çalıştığı ilk dönemler dudağımı izleyip yine kelimeyi tam çıkaramıyordu. Geçen oğlumunda dudağımı izlediğini farkettim onunla konuşurken. Umarım onun görsel hafızası baskın olur
Aa çok ilginç bi bilgi görsel hafızalı olduğunu nasıl anlıcaz? Benim oğlum hem erken konuştu hem de okuma yazmayı kendisi öğrendi 4.5-5 yaşlarında o zaman görsel mi oluyo 😀 başka belirtiler neler

Aa çok ilginç bi bilgi görsel hafızalı olduğunu nasıl anlıcaz? Benim oğlum hem erken konuştu hem de okuma yazmayı kendisi öğrendi 4.5-5 yaşlarında o zaman görsel mi oluyo 😀 başka belirtiler neler
Ay ay ayyy işte bundan bahsediyorum benim yeğenimde okumayı kendi öğrendi onunda görsel hafızası baskın demişti kreş öğretmeni😍😍 valla nasıl anlıcaz bende bilmiyorum ki kızımı götürdüğümüzde doktor kendi söylemişti sonrada açıklamıştı. Kızımda hatırladığım ağzımı izleyip kelimeyi çıkaramıyordu ağzının içinde döndürüyordu sesli söyleyemiyordu bu özellik bu baskın hafızayla mı alakalı bebeklerin genelinde mi var onu bilmiyorum tabi

İçinde parça yok canım temiz canım parça kalmaz kalmış olsa iltihap akar bizimde göbegin iç kısmında siyahlık var o kapandıkça kaybolur bizimde daha dışta göbek
Bizimkinin ice çöktü ama içe dogru boşluk var ya orası işte siyah 😔

Takıyo kız takmaz mı🤣🤣 ben zaten kilolu hamile kaldım ya kızımdan sonra tabi artık belli bi zaman geçince işte ben başladım kilo vermem lazım filan hemen atladı o dönem kızıma bakıcı olarak teyzemle anlaşmıştık slimworld vardı ona gittim yürüyüş bandının üstünde tandıra girer gibi kapatıyorlar seni basıyorlar alttan ısıyı ay bi kaç hafta gittim yok yani tansiyonum çıkıyor her seferinde bıraktım. Şu kavitasyon g5 masajları bilmem ne varya ona gitcem dedim ona da gönderdi sıkıldım bıraktım halbuki yatıyodum sadece niye bırakmışsam 🤣 neyse spor salonuna gitcem dedim özel hocayla anlaştım + diyetisyenle 7 kilo verdim sonra onu da bıraktım tekrar yazılcam dedim yine teyzemle anlaştık bakıcı olarak gittik aynı hocayla başladım spor salonuna bu sefer diyetisyen değil harbalife yazıldım bide trendyoldan bulduğum tüm detoks çaylarını aldım hırs etmiştim bu sefer zayıflayacaktım ki sadece üç gün gidebildim ve üçüncü gün sonunda oğluma hamile olduğumu öğrendim. Ödemeler peşin olduğundan ordan da girdi bende dünden razıymışım hemen saldım sonuç 101 kilo ile doğuma gidip diyete başladığımda 93.7 dim. Anladımki kafada bitiyor bunca şey yapıp alem dürüst zayıflayamadım şuan evde spor dahi yapamadan ama yemeyerek veriyorum 😂😂
Ne yazmışım bende bee yazarken farkettim okadar çok şey yapmışım ki🤣
O göbekler kalacak mı acaba ya bende de var ayva. Zayıfladıkça kalça basen yanlar göbek gidiyor ama ayva şeklinde duruyor yağ tabakası. Buruşmadı henüz ama çatlak çok. Aman ben ideal kiloma düşeyim de göbek kalırsa onun için bide mezoterapiye el atarım yapmadığım bi o kaldı🤣🤣
G5i neden bıraktın bi yandan bize yaz bi yandan masaj ohhhh🤣🤣
Bende yemeyerek veriyorum zaman yok artık bebegim az duruyo şimdide mutfak cehennem gibi girdiğim an terliyorum 😑
Yazdığının çoğu şeyi de bilmiyorum ahahhaha ama helal olsun her şeyi denemişsin bi g5i biliyorum ona git ne güzel dinlen ohhh
Çatlak için bende lazere gitmek istiyorum 🥲 yüzde 80e kadar gecirse yeter 🤣

Bende yemeyerek veriyorum zaman yok artık bebegim az duruyo şimdide mutfak cehennem gibi girdiğim an terliyorum 😑
Yazdığının çoğu şeyi de bilmiyorum ahahhaha ama helal olsun her şeyi denemişsin bi g5i biliyorum ona git ne güzel dinlen ohhh
Kız siz nasıl yemiyorsunuz benim dünyaları yiyesim geliyor 😂

Bunların hepsini kızımdan sonra denemiştim oğlandan sonra daha evdeyim biyeri göremedim 🤣🤣🤣 benim kilomda senin gibi olsa keşke bende bilmesem ahhh ahhh 🤣🥲
Çatlak için lazere gideceksen biran önce gitmek lazım aslında hala kırmızıyken etkisi daha fazla oluyor kız aslında gitsek iyi olur he aradan çıkar 🤣🤣🤣

Kız siz nasıl yemiyorsunuz benim dünyaları yiyesim geliyor 😂
Bugün nasıl bi açlık hissi geldi daha saat öğlen 2. Bi anda tarçınlı Türk kahvemi içmediğim aklıma geldi. Tarçın azıcık zencefil koyup kahveyi yapıyorum fincana koyunca az bi limon sıkıyorum onu içiyorum açlık hissini bıçak gibi kesti vallahi. Akşam 6bucukta hala aç değildim de akşam yemeğini yiyip günü biran önce kapatayım diye yedim 🤣 evet Türk kahvesinin de bi şanı var zencefil tarçın limon filan ne o öyle diyebilirsin bende demiştim 🤣🤣 ama zafere giden yolda herşey mübahtır 🤭🤭
Bu arada günde bir fincanın zararı olmuyor zencefil ve tarçın emzirme döneminde kullanılabiliyor. Limonu abartmamak lazım.

Ay evet evet eller önde üst üste koyuyor bi güzel hatta tam şuan öyle uyuyor 🤣🤣 uyanıp emzik ağzında olmayınca direk ellere saldırıyor cuk cuk 🤣🤣🤣 dönme egzersizlerinde de en büyük vazgeçilmezi elleri kolları o an nereyi denk getirirse hemen cuk cuk 🤣🤣
Aay evet bizimki emzikten de vazgeçemiyor emzik yarım ağzında bir taraftan da elini sokmaya çalışıyor 🤣🤣

O sırada hala Mozart ve bethoveen ile uyutan ben 🤣🤣 ama uyandığındaki durumu sorma. Kızım hemen limon limon açtırıyor ikibuçuk beş yedibuçuk on enişteeeee derken hemen arkasından dinle bu şarkım sana dinle bitiyor dudağını büzüyorsun Müjgan niye böyle yapıyorsun müjganla devam ederken birden öldürdün artık nabzımı yoklama ile sonlandırıyoruz öyle saçma bi müzik listemiz varki bu çocuğun müzik zevki ne olacak çok merak ediyorum. Düzgün düzgün mozartla uyuyup uyandığında kabusu başlıyor 🤣🤣🤣

Bu arada işitsel ve görsel hafıza iki şekliylede önemli ama görsel hafızası daha baskın olan bebekler daha çabuk konuşmaya başlayıp daha hızlı okuma yazma öğreniyor. Kızımın işitsel hafızası baskın konuşmaya çalıştığı ilk dönemler dudağımı izleyip yine kelimeyi tam çıkaramıyordu. Geçen oğlumunda dudağımı izlediğini farkettim onunla konuşurken. Umarım onun görsel hafızası baskın olur
Ya başta Mozart falan aciyordum onunla da uyuyor ama bir sure sonra o da işlemedi😂 ben de değişik değişik tarzlarda dinletmeye başladım. Melike Şahin dinlerken ağladı 😂 Rammstein dinlerken mutluydu 😂 sonra eskilerden İrem dinlerken işte rahatlayip uyuduğunu fark ettim 🤭 her şeye bakmak görmek istiyor ama benim pertim çıktığı için işitsel hafızaya yönlendirdim cocugu 🤣 çoğu şeyi bana benziyor eğer bu durum da benzerse ben de okula gitmeden okuma yazma biliyodum oyle bir çocuk olur 🤣

Ya kızlar bugün bebeğim yatağında bir huzur bulamadı. Gaz sancısı var diye bizim yatağa aldım kıpırdamadan rahat rahat yattı. Ben de reflü yatağını kaldırıp yatağına koydum önce bir şaşırdı yatağı garip geldi ama sonra kolunu bacağını rahat bir şekilde yayarak uyudu. Yatağında reflü yatağı gibi delikler falan var kusma durumuna karşı ama reflü yatağı gibi de eğimli değil biraz da endişeliyim açıkçası. Uyuyunca da ellemeyelim artık dedik bugün çok zor daldı çünkü. Dümdüz yatağında yatıran var mı bebisini, herkes eğimli mi yatırıyor

Bunların hepsini kızımdan sonra denemiştim oğlandan sonra daha evdeyim biyeri göremedim 🤣🤣🤣 benim kilomda senin gibi olsa keşke bende bilmesem ahhh ahhh 🤣🥲
Çatlak için lazere gideceksen biran önce gitmek lazım aslında hala kırmızıyken etkisi daha fazla oluyor kız aslında gitsek iyi olur he aradan çıkar 🤣🤣🤣
🤣benimde zor bak zayif olmak iyi degillll
Çıkarda onu araştır bunu araştır yıldım artik🤣🤣 keşke Antalya'daki canım annelerim bana direkt mekan ismi bilip soylese🤣🤣

Aay evet bizimki emzikten de vazgeçemiyor emzik yarım ağzında bir taraftan da elini sokmaya çalışıyor 🤣🤣
Gözümün önüne getirdim de ay çok tatlı yaaa 😍🤣
Ya başta Mozart falan aciyordum onunla da uyuyor ama bir sure sonra o da işlemedi😂 ben de değişik değişik tarzlarda dinletmeye başladım. Melike Şahin dinlerken ağladı 😂 Rammstein dinlerken mutluydu 😂 sonra eskilerden İrem dinlerken işte rahatlayip uyuduğunu fark ettim 🤭 her şeye bakmak görmek istiyor ama benim pertim çıktığı için işitsel hafızaya yönlendirdim cocugu 🤣 çoğu şeyi bana benziyor eğer bu durum da benzerse ben de okula gitmeden okuma yazma biliyodum oyle bir çocuk olur 🤣
Evet o durum bizde de var ya kucakta duracak dik duracak etrafı görecek keşifte beyfendi 🤣🤣 belki müzikal zeka oluşuyordur olsun öyle olunca öğrendiklerinin kalıcılığı da fazla olur hem kendini de iyi ifade eder 😍

X