2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Aay kızlar benim bebeyle de biz evi tavaf ederdik. Artık sıcaktan birbirimize yapisiyorduk. Şimdi yeni bir şey keşfettim😁 bebeklerin görsel gelişimi kadar isitsel gelisimi de önemlidir diye düşündüm. Hoparlorde şarkı açtım bir kaç defadır uykuya dalmak istedigi ama dalamadigi zaman müzikle uyudu,bir yandan salladım ana kucağında. Bir de oda oda gezmek yerine yine müzik açtım kucağıma aldim. Dans eder şekilde odanın içinde gezdim sallandim ben de şarkıya eşlik ettim. Bir ara bir şarkıdan diğerine gecerken sessizlik oldu diye yine mizirdanmaya başladı şarkı başlayinca sustu🤣 oda oda gezmeme gerek kalmadı siz de deneyin, çok saçma bir şekilde İrem git ve ne olur anla beni şarkılarında uyuyor bebeğim ben de şarkıya eşlik ediyorum şu kadının karga sesini duymamam lazım diye uyuyor olabilir🤣🤣

Aay kızlar benim bebeyle de biz evi tavaf ederdik. Artık sıcaktan birbirimize yapisiyorduk. Şimdi yeni bir şey keşfettim😁 bebeklerin görsel gelişimi kadar isitsel gelisimi de önemlidir diye düşündüm. Hoparlorde şarkı açtım bir kaç defadır uykuya dalmak istedigi ama dalamadigi zaman müzikle uyudu,bir yandan salladım ana kucağında. Bir de oda oda gezmek yerine yine müzik açtım kucağıma aldim. Dans eder şekilde odanın içinde gezdim sallandim ben de şarkıya eşlik ettim. Bir ara bir şarkıdan diğerine gecerken sessizlik oldu diye yine mizirdanmaya başladı şarkı başlayinca sustu🤣 oda oda gezmeme gerek kalmadı siz de deneyin, çok saçma bir şekilde İrem git ve ne olur anla beni şarkılarında uyuyor bebeğim ben de şarkıya eşlik ediyorum şu kadının karga sesini duymamam lazım diye uyuyor olabilir🤣🤣
Ya bana ne demeli dün sıkıntıdan çatladım ankara havası açtım tv den kucagımda hopladık zıpladık bir de ne görem çocuk uyudu tabiki hayaller yarım kaldı 15 dak sonra uyanıyor

Ya bana ne demeli dün sıkıntıdan çatladım ankara havası açtım tv den kucagımda hopladık zıpladık bir de ne görem çocuk uyudu tabiki hayaller yarım kaldı 15 dak sonra uyanıyor
Aay ben karşısında göbek atiyodum bir ara öyle susuyordu 🤣 sonra baktım sakin müziklerde uyuyabiliyor sonra kucağımda dans kısmına geçtik🤣

Kız sen gene cila filan yapıyomuşsun özge onu da yapmıyor 🤣🤣 bu arada saçım ombreyken ne cilalar ne mor şampuanlar ne gemiler yaktım sonunda karşıdan baktım 🤣🤣🤣🤣
Yok işte açtıktan sonra saci cila yapıyorsun ya her kuaför yapiyo onunla duruyo benimde formülü açıcı eklemek cilaya sahsen her yolu denedim bi oyle kalici oldu 🤭 mor Şampuan benim saçı mahvediyordu

İlk oğlumda ben de öyleydim hemen susturmaya çalışırdım gerilirdim. Anladım ki hep bana zararı olmuş biz ne kadar geriliyorsak bebişler hissediyor. Gerçekten huysuzluğundan yaptığını düşünüyorsan hiç çekinme her bebek ağlar🥰 zaten 2 ay sonra melek gibi bebelerle çıkacağız sokağa herşey çok daha kolay olacak ve geçecek bu zor zamanlar unutma ❤️
Huzursuzluk yapıyor . Bugün de biraz çıkardım bahçeye uzandırdım etrafı izledi çok sinek vardı eve getirdim
Biz geçen birlikte vergi dairesine bile gittik 😂😂 bastı yaygarayı önümüzde 30 kişi vardı sırada hemen bizi öne aldılar işimizi hallettik çıktık işe de yarıyo 😂 ordan çıktık kafeye gittik önce onun mamasını verdim bebek arabasına koydum sonra biz yemeğimizi yedik ben de dışarda ağlarsa naparım rezil olurum diyodum hiç umrunda bile olmuyo bebek de alışıyo bi süre sonra
Açken beni rahat bırakmıyor doyuruyorum yatagına ya da arabasına koyuyorum gündüzleri hep bir mızmızlanma yemek yemeğe gitmeye korkuyorum onunla
Canım benim bebeğimde 5300 şuan biz 3 numara kullanıyoruz. Bebeğin bacaklarinda da çok iz oluyor küçük bez kullanınca
Benimki de 5350 imiş bugün öğrendik 3 e yeni geçmiştik
Aşıları vurulduk geldik verem aşısını kolunu tutamadığınızdan 2 kere vurdu off ağlarken katıldı çocuğum resmen😞 sabah ne güzel gülücükler saçıyordu yavrum
Şimdi nasıl oldu benim koz da yarın olacak
Bende bunaldım canım evdeki herkese çatıyorum bebege ayak uyduracam diye. Ama bi su kenarı felan iyi gelir bence anakucagı bebek arabası degilde normal yerde minder üstünde duruyor benimki digerlerini sevmiyor
Evet bugün biraz bahçede yerde durdu denicem en kısa zamanda.

Kızlar bu arada bugün kontrole gittik iki ay kontrolü. Kilosu 5350 boyu 54 cm. Anne sütü alıyor sadece. Doktor üç aylık bebekle aynı kilosu üç saate bir emzir dedi. Ama benim kız az az sık besleniyor durmuyor ağliyor dedim alışacak dedi. Olmazsa alışana kadar sağıp mı versem dedim acaba sizinkiler nasıldı

Ben bunu şarkı uydurarak yapıyorum. Klimalı odanın içinde seke seke yürüyorum o kucağımda ancak öyle uyuyor.

Ben bu hafta atak haftası olduğuna inanıyorum, meme reddi felanda var. Pilates topunun üzerinde ziplarken emzirdim çok çılgın seyelr oluyor

Huzursuzluk yapıyor . Bugün de biraz çıkardım bahçeye uzandırdım etrafı izledi çok sinek vardı eve getirdim

Açken beni rahat bırakmıyor doyuruyorum yatagına ya da arabasına koyuyorum gündüzleri hep bir mızmızlanma yemek yemeğe gitmeye korkuyorum onunla

Benimki de 5350 imiş bugün öğrendik 3 e yeni geçmiştik

Şimdi nasıl oldu benim koz da yarın olacak

Evet bugün biraz bahçede yerde durdu denicem en kısa zamanda.

Kızlar bu arada bugün kontrole gittik iki ay kontrolü. Kilosu 5350 boyu 54 cm. Anne sütü alıyor sadece. Doktor üç aylık bebekle aynı kilosu üç saate bir emzir dedi. Ama benim kız az az sık besleniyor durmuyor ağliyor dedim alışacak dedi. Olmazsa alışana kadar sağıp mı versem dedim acaba sizinkiler nasıldı
Doktorlar bazen çok değişik taleplerde bulunuyor. Çocuk bu sıcakta belki susuyor, belki gazı var belki uyumak isteigi için emmek istiyor. Duygusal ihtiyacını gidermek için bile istiyor olabilir. Benim bebeğimde sık sık emmek isteyen bir bebek. Her seferinde emziriyorum. Anne sütüyle obez olması mümkün değil bence.

Doktorlar bazen çok değişik taleplerde bulunuyor. Çocuk bu sıcakta belki susuyor, belki gazı var belki uyumak isteigi için emmek istiyor. Duygusal ihtiyacını gidermek için bile istiyor olabilir. Benim bebeğimde sık sık emmek isteyen bir bebek. Her seferinde emziriyorum. Anne sütüyle obez olması mümkün değil bence.
Yani ben de anlamadım ki niye öyle dedi. Sık sık içiyor ama öyle 20-30 dk değil zaten fazla gelse kusar kusmuyorda. Demin deniyeyim dedim çocuk ağlamaktan mosmor oldu

Ben bunu şarkı uydurarak yapıyorum. Klimalı odanın içinde seke seke yürüyorum o kucağımda ancak öyle uyuyor.

Ben bu hafta atak haftası olduğuna inanıyorum, meme reddi felanda var. Pilates topunun üzerinde ziplarken emzirdim çok çılgın seyelr oluyor
Uydurunca ne diyeceğimi şaşırıyorum, melodi oluyor ya şarkıda öyle uyuyor 😅 bizim atak bı geliyor bı gidiyor gibi

Yani ben de anlamadım ki niye öyle dedi. Sık sık içiyor ama öyle 20-30 dk değil zaten fazla gelse kusar kusmuyorda. Demin deniyeyim dedim çocuk ağlamaktan mosmor oldu
Yazık çocuğa bence emzir istediği zaman. Beni sağlık ocağındaki ebe sürekli uyarıyor her istediğinde ver diye. Persentil tablosuna baktın mı bebeğin çok mu önde gidiyor?

Benimki de 5350gramdı 2. Ay kontrolunde bizim dr çok iyi ne yapıyorsan devam et demişti. Ben her arandığında emziriyorum. 3 saat çok uzun bi süre Malum havalar da çok sıcak susuyordur yani suyu da sütten alıyor.

X