2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Uyanıkken zaman geçmiyor ya. Kucak istiyor hep
Kucakta ama koltukta olmamak istiyor. Oturursam başlıyor iiiğh iiiğh diye sesler çıkarmaya ayağa kalkınca susuyor 😅 evi gezdiriyordum ama her odada klima açmak gerek. Ben de çözümü şöyle buldum; müzik açıyorum şarkı söyleyerek dans ediyoruz uyuyor orada 😅 koyunca kızıyor yerine bir part daha alıyorum iyice dalınca koyuyorum😁

5 dk max. Çok yorucuymuş bu bebek büyütme işi yaa. 2. Yapanların cesaretini alkışlamak istiyorum gerçekten
Unutuluyor canım 3-4 sene sonra ikinciyi yapsam mı diye düşüneceksin chen demişti dersin 😄
Oyun halısında durmuyor mu?

Bence biraz daha bekle,benim kızlar baya büyüdükleri için açıkçası o süreçleri hatırlamıyorum ama çocuk tuvalet eğitimine hazır olup olmadığını kendi belli eder derler...mesela kaka yaparken koltuk arkalarına geçerler,utanır saklanırlar...ama ideal zaman bence 2 buçuk 3 yaş arası ..
Evet evet haklısın dün tam gün bugünde bu saate kadar uğraştım yok yani her komutu alıp herşeyi anlayan çocuk tuvaleti istemiyor dün kaka yapmadı bugün de az önce havuzu hazırladım oynarken havuza yaptı oda kabız şeklinde. Vücudu tepki gösteriyor. Bezi kolay bırakırız sanmıştım ama hazır değilmiş. Şimdi yıkayıp geri bezini taktım.
gulumsebebek gulumsebebek kız yazamadım sana tuvalet eğitimi için senin kız hazır değil gibi geldi bana bir de prematüre doğdu ya ister istemez geriden gelir bazı şeyler diye düşünüyorum. Bir de evde bez bağlanan bebek var. Olmuyorsa çok yıpratma bence kendini de incikuşu da ❤️ ben oğluma 25 aylıkken öğrettim ama benimki asla bez bağlatmıyordu bez değiştirirken tepiniyordu kaçıyordu zulüm gibiydi. Bir de lazımlığı 1-2 ay ortada bıraktım ara ara gidip oturuyordu kıyafetliyken aşinaydı yani. O yüzden 3 günde hallettik biz kaçaksız. Allah sabır versin bebişle olunca zor süreç.
Aynen canım bende farkına vardım hazır değil düzeltilmiş 1 ağustosta 24 aylık olacak. Zaten 3 yaşa kadar geriden geliyor. Kaka yaptıysa mesela bezinden rahatsız olmuyor. Lazımlık 3 aydır banyoda ben tuvalete girince oda gelip oturuyor lazımlığına beziyle. Ama bezi çıkarınca yok yani dünden beri sadece 2 kez yaptı lazımlığa onda da 20 şer dakika filan bekledik. Bıraktım bi kaç ay sonra denerim biraz daha zaman geçsin hazır olsun

Çok düzgün ama bu topuz bi de benimkini görsen cadı gibiyim 😂 @sulti tutti hem saçlar hem tırnaklar bakımlı gulumsebebek gulumsebebek desen öyle ee sen de öylesin tek paçoz ben miyim acabağğğ 😂 altımda pijama şortu üstümde emzirme atleti saç baş karışık tırnak desen kestiğime şükrediyorum 🙈
Valla şuanki benim saçtan daha düzgün topuzu 🤣🤣 tuvalet eğitimi iki bebeyle bakıcısız kalma derken bir günde dağıldım ben. Evi hiç söylemiyorum bile topuklar desen keçeye döndü acil pediküre gitmemiz gereken konular var 🤣🤣🤣

Evet evet haklısın dün tam gün bugünde bu saate kadar uğraştım yok yani her komutu alıp herşeyi anlayan çocuk tuvaleti istemiyor dün kaka yapmadı bugün de az önce havuzu hazırladım oynarken havuza yaptı oda kabız şeklinde. Vücudu tepki gösteriyor. Bezi kolay bırakırız sanmıştım ama hazır değilmiş. Şimdi yıkayıp geri bezini taktım.

Aynen canım bende farkına vardım hazır değil düzeltilmiş 1 ağustosta 24 aylık olacak. Zaten 3 yaşa kadar geriden geliyor. Kaka yaptıysa mesela bezinden rahatsız olmuyor. Lazımlık 3 aydır banyoda ben tuvalete girince oda gelip oturuyor lazımlığına beziyle. Ama bezi çıkarınca yok yani dünden beri sadece 2 kez yaptı lazımlığa onda da 20 şer dakika filan bekledik. Bıraktım bi kaç ay sonra denerim biraz daha zaman geçsin hazır olsun
Evet canım zorlama boşver hazır olunca 3 günde halledersiniz. Hatta artık çok geç öğretenler var 3.5 yaş civarı 1 günde öğrendi diyorlar. Bana geç geliyor ama her çocuk farklı işte. Rahatsız olmuyorsa hazır değildir dediğin gibi. Mesela benimki kaka yapacağı zaman kapının arkasına saklanır öyle yapardı bizim yanımızda yapmazdı. Öyle öyle işaret veriyorlar.

Biz de daha 1 numara kullanıyoruz,yeni yeni sizdirmaya başladı,3800 Gr oldu kilosu,elimde acilmamis 68 lik bir paket daha kullanayım mi yoksa 2 ye mi geçeyim bilemedim..

Bizimde yarın 2.ay asimiz var şimdiden korkuyorum..
Geçmek gerekiyormuş canım sızdırıyorsa eğer

Daha yeni açtım paketi bi de. Mecbur kullanıcam 2 numarayı 😂 1’den de vardı ısrarla onu da bitirmeye çalıştım bitmedi 2’ye geçtim bari bu bitsin. Molfixe neden geçtin?
Bende molfixe geçtim sıfır pişik pişik onleyıce kullanmıyorum hiç sleeppy pişmanlıkmış

Kızlar oturma egzersizlerine başladınız mı? Ellerinden kaldırıp bi kaç saniye oturtup geri yatırıyorum çok hoşuna gidiyor oturmak. Erken diye düşünüyodum omurilik için ama bi doktoru dinledim kafasını ellerinden kaldırırken diriyo tutuyorsa egzersizlere başlayın filan diyodu.
Canım benimki pramatüre olduğu halde egzersızıne basladım sırtından desteklıyorsun demi bır doktor ayaga kaldırıyordu o sekılde bız korkuyoruz işte

Evet canım zorlama boşver hazır olunca 3 günde halledersiniz. Hatta artık çok geç öğretenler var 3.5 yaş civarı 1 günde öğrendi diyorlar. Bana geç geliyor ama her çocuk farklı işte. Rahatsız olmuyorsa hazır değildir dediğin gibi. Mesela benimki kaka yapacağı zaman kapının arkasına saklanır öyle yapardı bizim yanımızda yapmazdı. Öyle öyle işaret veriyorlar.
Benimki de saklanıyor yerlerde uzanıp yapıyor kakasını. 3bucuk yaş bana da çok geç geliyor ya ne o öyle 🤦🏻‍♀️ neyse bi 3-4 ay daha geçsin bakalım artık sinyal verir heralde ozaman başlarım. O değil bağırdım da çocuğa ya inşallah tuvalet fobisi tutmaz 🥺

Meme reddi bitmiş yine çok şükür 🙏🏻 olsun bir damla bir damladır kesilmesin de böyle böyle 6 ayı çıkarsan yeter 🌸 emdiği zaman bir iki çay kaşığından daha çok çekiyordur hem de süt üretimi için uyarı oluyordur memelere. Valla ne çektik ya şu emzirme işlerinden çoğumuzun bir sorunu oldu inşallah artık düzene gireriz hep beraber 🥹
Tek tesellim dediğin gibi emerken daha fazlasını çekiyor olma ihtimali, inşallah öyledir🥹 ay inşallah ya gerçekten hiç kolay olmadı, olmuyor

Canım benimki pramatüre olduğu halde egzersızıne basladım sırtından desteklıyorsun demi bır doktor ayaga kaldırıyordu o sekılde bız korkuyoruz işte
Kaldırırken iki elinden tutup hafif çekiyorum o dünden razı zaten kendini öne doğru itiyor oturmak için. Bi kaç saniye oturtuyorum ellerinden tutup ama sırtını desteklemedim. Zaten yığılır gibi oturuyor bırakırsam öne düşüyor haliyle. Öyle öyle kaslar kuvvetlenecek işte inşallah. Bi gün bi bakmışız dimdik oturuyor 😍

Kız O ozgeeeee1 bu sarı hala o sarı mı yoksa saça uygulama yaptırdın mı? Hayır hala aynı saç dersen intihar edicem 🤣🤣🤣 bazıları kuaförden şanslı anacım 🤣🤣

2. Araları yakın olunca daha da yorucu. Korunma işini iyi yapın guzum 🤣🤣🤣
O sarı bacım o sarı 😂😂 kuaförüme nazarın değdi dün instagramdan bakim dedim adam isveç’e taşınmış 😂😂😂

Kaldırırken iki elinden tutup hafif çekiyorum o dünden razı zaten kendini öne doğru itiyor oturmak için. Bi kaç saniye oturtuyorum ellerinden tutup ama sırtını desteklemedim. Zaten yığılır gibi oturuyor bırakırsam öne düşüyor haliyle. Öyle öyle kaslar kuvvetlenecek işte inşallah. Bi gün bi bakmışız dimdik oturuyor 😍
Kaldırıken sırtını desteklıyorum ben canım

X