2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar ya bezi sürekli sızdırıyo anlamıyorum aynı bezi doğduğundan beri kullanıyoruz son 2 haftadır belinden sızıyo günde üç kez kıyafet değiştiriyorum çarşaflar yataklar mahvoldu. 2 numaraya geçtim küçük mü oluyo diye o da sızdırıyo
Canım 3 numarayı denedin mi biz epeyidir 3le devam ediyoruz. Bir de kapatırken pipisi yukarı bakacak şekilde kapatiyosundur belki o yüzden tasiyordur

Kızlar oturma egzersizlerine başladınız mı? Ellerinden kaldırıp bi kaç saniye oturtup geri yatırıyorum çok hoşuna gidiyor oturmak. Erken diye düşünüyodum omurilik için ama bi doktoru dinledim kafasını ellerinden kaldırırken diriyo tutuyorsa egzersizlere başlayın filan diyodu.
Ellerinden tutuyorum çok hafif kalkıyor gibi oluyor hemen bırakıyorum erken diye düşündüm ben de korktuğum için daha ilerisini devam ettirmedim

Ellerinden tutuyorum çok hafif kalkıyor gibi oluyor hemen bırakıyorum erken diye düşündüm ben de korktuğum için daha ilerisini devam ettirmedim
Ellerinden tutup kaldırıyorum tam oturtup bi kaç saniye sonra geri yatırıyorum. Tabiki yığılır gibi duruyor ama karın kasları boyun kasları çalışıyormuş filan bilemedim bende ama oturunca çok mutlu oluyor 🤔 kızımda 4.ayda mama sandalyesine yastıklarla besleyip oturtuyodum başta kafası titriyordu sonra sonra tam tutmaya başladı kasları besledi

Ellerinden tutup kaldırıyorum tam oturtup bi kaç saniye sonra geri yatırıyorum. Tabiki yığılır gibi duruyor ama karın kasları boyun kasları çalışıyormuş filan bilemedim bende ama oturunca çok mutlu oluyor 🤔 kızımda 4.ayda mama sandalyesine yastıklarla besleyip oturtuyodum başta kafası titriyordu sonra sonra tam tutmaya başladı kasları besledi
Aay niyeyse bana hala o kadar küçük geliyor ki oturması yemek yemesi vs sanki seneye falan olacak gibi 😅 dönme çalışmasi da yaptırmadım henüz ben.1.5- 2 aylıkken falan yüzüstü dururken yana dönüyordu ama dönmenin üzerine hiç dusmedim kendi zamanında gelince yapar diye. Şimdi özellikle oturma dönme vs egzersizi yaptırmadım hep küçük geliyor gözüme bunları yapmak için🙄

Balım nasıl oldu o bez damadıma şimdiden sıkmaya mı başladın çocugumu 😂😂😂
Senin damadın fit aşkım benlik hiçbi şey yok 😛😛
Anası kiliti sağlam vurmuş çocuğa senin kızının işi zor bacim🤣🤣🤣 O ozgeeeee1
Hahahahahaha kahkaha attım😂😂😂
Bidahaki çişte dikkat etcem yukarı yürüyor mu 😂😂 ben sleepyde bionatural kullanıyodum ama büyükte olsa lastik izi oluyordu onu çözemedim bi türlü

Ama seninki kiloluydu da dimi kaç oldu şimdi

Bende bende 🤣🤣 O ozgeeeee1
Grubun dalga konusu oldum siz bunu hiç unutmazsınız şimdi😂😂😂

Canım 3 numarayı denedin mi biz epeyidir 3le devam ediyoruz. Bir de kapatırken pipisi yukarı bakacak şekilde kapatiyosundur belki o yüzden tasiyordur
Pipiye dikkat ediyorum burda daha önce de yazmıştınız ama 3’e geçicem galiba şu elimdeki 2ler bitsin hayırlısıyla 😂

Aay niyeyse bana hala o kadar küçük geliyor ki oturması yemek yemesi vs sanki seneye falan olacak gibi 😅 dönme çalışmasi da yaptırmadım henüz ben.1.5- 2 aylıkken falan yüzüstü dururken yana dönüyordu ama dönmenin üzerine hiç dusmedim kendi zamanında gelince yapar diye. Şimdi özellikle oturma dönme vs egzersizi yaptırmadım hep küçük geliyor gözüme bunları yapmak için🙄
Banada uzun yıllar geçmiş gibi geliyor bi bakıyorum daha anca 3 aylık olacak sen niye büyümüyorsun diyorum sonra 😂😂 dönme egzersizi yeni yeni başladım yan koyunca sırt üstü dönüyor yada sırt üstü yatırınca yana dönüyor ama yüzüstünden sırt üstü dönmedi daha hiç. Kızımda çok şeyi erken öğretmişim öğretirken de yıpranmışım mesela 6-7 aylıkken al-ver komutunu biliyordu evet hayırı filan. zamanı gelince zaten herşeyi öğreniyorlar zaten ama kas kuvvetlendirme egzersizleri yapmaya başladım.
Bide kızımda yaptığım en büyük hata örümcek kullanımıydı çok değil 2-3 ay anca kullanmıştık baktım yattığı yerden kalkıp oturamıyor filan kaldırdım örümceği 1 ay içinde her kasını çalıştırmasını bildi. Örümcek kolaylık oluyor onlara. Oğlumda örümcek düşünmüyorum bi tek yerlerde sürünsün 😂😂

Senin damadın fit aşkım benlik hiçbi şey yok 😛😛

Hahahahahaha kahkaha attım😂😂😂

Grubun dalga konusu oldum siz bunu hiç unutmazsınız şimdi😂😂😂
Nerdeyse 2 buçuk aylık bebeği hala 1 numara beze sığdırmaya çalışmanı mı? Evet unutmayız 🤣🤣🤣🤣

Uyanıkken zaman geçmiyor ya. Kucak istiyor hep
2.ay itibariyle etrafı artık renkli görmeye başlıyorlarmış buda yatıp tavanı veya belli noktaları görmektense kucakta özellikle dikey konumda durup etrafı keşfetme isteği uyandırıyor. Hepimizin kanayan yarası kucak

Kızlar ya bezi sürekli sızdırıyo anlamıyorum aynı bezi doğduğundan beri kullanıyoruz son 2 haftadır belinden sızıyo günde üç kez kıyafet değiştiriyorum çarşaflar yataklar mahvoldu. 2 numaraya geçtim küçük mü oluyo diye o da sızdırıyo
Bebeğin kaç kilo ? Ben 2 kullanman lazım diye biliyorum 3-6 kilo arası

Allah allah mamaya rağmen niye az almış ki çok kusuyo diyordun ondan dolayı mı acaba? Sütünü boşa akıtma ben o hatayı yaptım meme reddi olduğu 1 haftada aktı aktı gitti pompam yoktu o sırada şimdi geri getiremiyorum @genc-anne ’nin yaptığı gibi silikon uçla sağım yapmayı denesen?
Bilmiyorum ki canım ya anlamadım reflü maması kilo aldırmıyor mu acaba başka sebep aklıma gelmiyor. Eskisi kadar kusmuyo aslında biraz azaldı. Acıbadem’de iyi bi doktor var yarın ona götüreceğim bakalım ne diyecek.

Sağsam iyi olacak aslında ama hiç canım istemiyor, silikon uçla sağmak mantıklı aslında. Off 2.5 aylık olduk neredeyse ben hala kusma emme kilo vs ile uğraşıyorum bi oturtamadık.
Az aralıklı canım işte o yüzden küçük olduğunu düşünmüyorum 2 numaranın. Senin bebişin maşallahı var seni örnek alamam bu konuda 😂😂🧿🧿 ama seninki bio natural değil düz natural belki kalıp farkı vardır
Ben de 4 kiloyken 2 ye geçtim canım bionatural kullanıyorum ama 3 numara pot durur bence 2 iyi olur sana da. Pipisi aşağıya baksın bezi bağlarken. Benim de oğlumda çok taşıyordu bi sürü bez denedim sonra pipi işini oturtunca çözüldü 😅
4600 benimki şu an 2 numaradan 1 aylık daha sipariş ettim. Bacakları iz yapıyor ama onun dışında tam geliyor. Bol olunca da aşağı sarkıyor ya o görüntüyü sevmiyorum ben. Yalnız şu bacak sıkma işini çözemedik ya bezin tek olumsuz yanı o.

X