2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Yıkılmadım ayaktayimmm allahimmm nobetci eczane yakınsa bugün hem test alcam hemde dogum kontrol hapı djdjdjdjdn artık şart oldu bana bu kuşkuyla yasayamiyorum
Doğum kontrol hapını doktora sorda emzirmeye uygun olanından versin bari test sonucunu at bize yani negatifse kutlarız pozitifse ağlarız sanırım

gulumsebebek cnm gündüz 2 çiş arasisureyi hesapla yaklaşık 2 saat filan olabilir. Saati yaklaşınca tuvalete götür. Ben tek tek çiş saatlerini yazdım 2 gün. Bir de vc ye oturuyor ya çocuk ne yapacağını bilmiyor onu anlaması gerek.

Doğum kontrol hapını doktora sorda emzirmeye uygun olanından versin bari test sonucunu at bize yani negatifse kutlarız pozitifse ağlarız sanırım
Sordum canım varsa dediği ilacı alcam yoksa yine ortada kalirim birde ağlarız sanırım yazmış ya piki

Aaaa şansa bak ya
Valla ben benim şansıma tüküreyim o değil şimdi başladım tekrar beze dönsem çocuğun kafası karışacak
Ay evet o geldi şimdi aklıma ortalama 2 saat filan oluyor dediğin gibi. Son yaptığı çiş saatine bakmadım diye kızdım hatta kendime. Şimdi yine işedi hiç oralı bile değil salıveriyor söylemeye bana dönmüyor bile

Dön dön bez bitmişti annem dersin işin şakası yalnız zor olur

Bide benimki zift gibi sıçıyor henüz kaka yapmadı da dur bakalım onu nasıl arındırcaz sabahtan beri alıştırma kilotlarını yıka as ütü bas başıma ağrı çıktı
Henüz farkında degildir canım sabırlı olursan alışır birde evde bebek var altına yapan biraz ugraştırabilir seni

Cnm bi kaç gün dene baktın hiç ışık yok beze dönersin. Biz 2 yas 2 aylıkken denedik 3 gün olmadı beze döndük tekrar. 2 yas 5 aylıkken tekrar denedik 2 günde öğrendi.

Dön dön bez bitmişti annem dersin işin şakası yalnız zor olur
Mantıklı bi yaklaşım
Henüz farkında degildir canım sabırlı olursan alışır birde evde bebek var altına yapan biraz ugraştırabilir seni
Evet ben bi işe kalkıştım ama doğru zaman mı onu bilemedim. Yani ilk günden bile hayli yordu beni kızıyorum olmuyor konuşuyorum olmuyor herşeyi anlayan bilen çocuk bunu anlamıyor yada anlamak istemiyor
Cnm bi kaç gün dene baktın hiç ışık yok beze dönersin. Biz 2 yas 2 aylıkken denedik 3 gün olmadı beze döndük tekrar. 2 yas 5 aylıkken tekrar denedik 2 günde öğrendi.
İlk denediğinizde bezi bırakabileceğine hangi hareketlerinden inanmıştın da başarısız oldu? Acaba hazır değil mi bende onu düşünüyorum gerçekten. Dediğin gibi 3 gün denicem hiç ışık görmezsem bırakcam ileri bi zamana. 19:12 de yaptı üstüne 19:27 de yaptı sanırım ilk yaptığı yarım kalmıştı ben direk lazımlığa oturtunca tuttu çişini. 19:27 den beri yapmadı henüz. İnşallah yarın yeni güne biraz daha istekli uyanır şuan kronolojik 27 düzeltilmiş 24 aylık gelişim 3 ay geriden geliyor ya

Ya herseyi anlıyor biliyor diye düşündük. Birde biz mantardan, pisikten çok cektik, o yüzden bende fazla istekliydim bezi bırakma konusunda. Ama baktık 1 kere bile söylemiyor, vazgeçtik.
Çocuk ne yapması gerektiğini anlamıyor ilk olarak. Biz kaç dakika oturup anne yaptım yok diyip şortunu çektiğimiz anda çişini yaptığını gördük. Yani iyice anlaması gerek ne için orda oturduğunu. 29 aylıkken iyice hazırdı. 2.gun pikniğe gittik çadır kurduk bak dedim tuvaletin burda buraya yapicaz kaşla göz arası girip çadıra kendi oturup yaptı. Böyle bir fark oluşuyor hazır olunca.

Vallahide aynı şeyi düşündüm herşeyi çok net anlıyor talimat alıyor uzun cümleler olmasada 3-4 kelimelik cümleler kuruyor derdini anlatıyor diye düşündüm ama yok yani bugün birkez bile söylemedi az önce yine yaptı altına halbuki ondan önce tuvalette 10 dk oturmuştuk. Kızımın karşısına oğlum kucağımda oturuyoruz kızımı beklerken oğlum kaka yapıyor benim çişim geliyor ama yok o yapmıyor. Yarında aynı devam ederse ümidim iyice kırılacak ama üçüncü günü de tamamlıcam. Baktım olmuyor senin gibi ileri tarihe ertelerim. Bide bi süre sonra insanın tahammülü düşüyor yok yere sinirlenip ona da bağırıyorum

Dün durmayan bebeme bugün nazar duası taktım gündüz 2 saat uyudu deliksiz şimdi de 18 den beri uyuyor rastlantı mı işe mi yaradı bilemiyorum
Kız ben bugün bi ara aşırı gerildim şu bez bırakma durumuna. Bugünde evde temizlik günüydü açtım bakara suresini bi yandan dua okunurken bi yandan temizlik yaptım ay bi sakinlik geldi bana oğlan desen uyudu rahatça kızım uslu. Ne bileyim hergün yapasım var

Ağlaya ağlaya yemedim bide tarçınlı su ve tarçınlı Türk kahvesi içtim tatlı isteğimi kesti

Azdan az çoktan çok gider hesabı oldu
En nefret ettiğim şey de tarçınla tatlı isteğini bastırmak. Ben tatlı isteğimi bastırmak istemiyorum ben tatlı istiyorum

Evet ister istemez geriliyor insan. Senin bir de bebek var fazla yıpratma hem kendini hem İnci yi. Sonuçta illa öğrenecek hiç belli gezen yok. Önemli olan aradaki bag zedelenmesin.

Kuzum biz 10 gün yalnız kaldık sadece 1 ay annem durdu 1 ay kayınvalidem durdu ona rağmen böyleyiz. Yani onlar varken ev işlerine yemeğe yardım ediyorlar diğer şeyler bende zaten çok bişey değişmiyor. Kızım da oğlum da beni istiyor
Reflü maması başladık 10 gün oluyo günde 20 gr alıyordu anne sütüyle, şimdi daha da az almış 10 günde 100 gr almış oturup ağlıcam artık her şey ters gidiyo sanki doktor değiştireceğim sütlerim boşa akıp atletim ıslanırken ben mama verdim doktor dedi diye daha da kötü olmuş..nerde neyi yanlış yapıyoruz bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…