2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Damla iyi gelıyor mu bız damla kullanmıyoruz söyledi dr ama alerjı maması kullanıyoruz. Düzeltilmiş 2 aylık benimki de. Ellerini agzına götürüyor ama genelde sar sar makarayı hareketi gibi sürekli onu yapıyor. Göz kontağı basladı mı? Az var bizim zorla baktırıyorum kendıme kısacık gülüp baska yere bakıyor hemen. Gulmesıde çok az henüz.
Damla çok iyi geldi hem uyku yapıyor hem gazını çok rahat çıkarıyor kakasıda yoğunlaştı köpklü yapıyordu önceden evet göz kontağı başladı ayrıca ben uzaklaştıkça takip ediyor

Damla çok iyi geldi hem uyku yapıyor hem gazını çok rahat çıkarıyor kakasıda yoğunlaştı köpklü yapıyordu önceden evet göz kontağı başladı ayrıca ben uzaklaştıkça takip ediyor
Takıp edıyor yanından gıderken ama cabuk sıkılıyor sanki hemen ılgısı baska yere kayıyor cok kısa bakıyor.
Ben ek gıda döneminde deneyim damlayı bari.

Kızlar dün bebeğim sabahtan gece yarısına kadar zar zor toplamda 30-40 dk uyudu.
Akşam saat 10:30 da gece uykusuna geçelim dedim bebek bir türlü dalamıyordu bir buçuk saat uğraşı sonrası 12 gibi uyudu. Gece kesin uyanmaz dedim ama 3 defa falan uyandı.

Velhasıl gündüz iyi uyumayınca gece de uyumuyorlar. Uyku uykuyu çeker dedikleri doğruymus. Şimdi kendimi 🧟‍♀️ gibi hissediyorum
Aynen canım bız bunu gaz zannediyorduk megersem uykusuzlukmus daha erken gece uykusuna gecırıyorum fayda etti ama gunduzlerı cok huzursuz uykuya dalamıyor gazdan

Takıp edıyor yanından gıderken ama cabuk sıkılıyor sanki hemen ılgısı baska yere kayıyor cok kısa bakıyor.
Ben ek gıda döneminde deneyim damlayı bari.
Hepsinin mizacı farklıdır canım temas kuruyormuş bence çok da takma kafana kilosu nasıl peki kız mı erkek mi bebeğin

Hepsinin mizacı farklıdır canım temas kuruyormuş bence çok da takma kafana kilosu nasıl peki kız mı erkek mi bebeğin
Erkek bebeğim prematüre 35 haft 1900 dogdu smdı 5700 3 aylık dün oldu . Bırsz sert doktorlar agır abi olacak dıyor hep set bakıyor kaslar catık😌 temas kuruyor bakıyor ama baya ugrasmam gerekıyo Sosyal medya yüzünden herseyı kafama takıyorum ya🥺

Evet dün söyledi doktorumuz vanilya surubu alacagım. İnşallah 6 ayda gecer bu alerjık durum. Uykularıda etkılıyor sürekli aglıyor gülmeyen bı bebiş oldu aglamaktan kuzum🥺
Oy yavrum ya az kaldı inşallah çok çok daha güzel günler gelecek biraz toparlasınlar 🥰 ben her şeye stres yapan biriyim ilk anneligim sürekli neden şöyle yaptı bunu yapmam lazım vs diye dert ediyorum kendime ama anın tadını çıkarmak lazım sanırım ne olursa olsun

Oy yavrum ya az kaldı inşallah çok çok daha güzel günler gelecek biraz toparlasınlar 🥰 ben her şeye stres yapan biriyim ilk anneligim sürekli neden şöyle yaptı bunu yapmam lazım vs diye dert ediyorum kendime ama anın tadını çıkarmak lazım sanırım ne olursa olsun
Bende öyleyim. Hiç tahmin ettiğim gibi olmadım. Çok evhamlı biri oldum😕

Bi sorun oldu mu peki. Aksam bıraz huzursuz olup agladı bugunde poposunda pişik yokken pişik olmus baya sivilce falan çıkmış. Alerjık durumuna bagladım rota etkiledi sanırım. Düzeltilmiş 2 aylık dogumdan 3 aylık gelişimi iyi dıys 3 ay sayıp yaptılar.
Dün biraz huzursuzluk vardı. Hep yanında olayım istiyordu. Eşim de evdeydi ama ben odadan çıkınca ağlıyordu başında durup konuştum hep. Bir de zor uykuya daldı. 2 gündür kakasını yapamıyor onun huzursuzluğu da var. O yüzden aşıdan mi tüm huzursuzluk yoksa kakadan mi anlamadım tam. Alerjik bir durun gozlemlemedim ben

Cok sukur atlattiniz az kaldi 🥰Size burun temizlemeyi nasıl öğrettiler videodaki gibi mi yoksa diğer anlattığım yöntemle mi bizede bilgi olur 🥰
Canım video atmıştın ya onun gibi yan yatırıyorsun her iki burnuna da sıkıyor diger tarafa çevirmiyor diger burun deligi için sonra aldı sırtına hızlı bir şekilde vurdu aksın diye kafasını tutuyor kıpratmasın diye. Çünkü ben bi video izlemiştim ondan kaldı korkum yüz üstü yatarken direk tazikli sıkıyor burnuna çocuk kendini toparlayamıştı beyinde hasar bırakmıştı. Çok şükür iki defa yaptım ama yinede suyun yarısını sıkıyorum hepsini sıkmıyorum

Kızlar dün bebeğim sabahtan gece yarısına kadar zar zor toplamda 30-40 dk uyudu.
Akşam saat 10:30 da gece uykusuna geçelim dedim bebek bir türlü dalamıyordu bir buçuk saat uğraşı sonrası 12 gibi uyudu. Gece kesin uyanmaz dedim ama 3 defa falan uyandı.

Velhasıl gündüz iyi uyumayınca gece de uyumuyorlar. Uyku uykuyu çeker dedikleri doğruymus. Şimdi kendimi 🧟‍♀️ gibi hissediyorum
Aynen öyle canım uyudukça uyur uyumazsa hiç uyuyamıyorlar. Para parayı çeker uykuda o misali 😂😂😂

Dün biraz huzursuzluk vardı. Hep yanında olayım istiyordu. Eşim de evdeydi ama ben odadan çıkınca ağlıyordu başında durup konuştum hep. Bir de zor uykuya daldı. 2 gündür kakasını yapamıyor onun huzursuzluğu da var. O yüzden aşıdan mi tüm huzursuzluk yoksa kakadan mi anlamadım tam. Alerjik bir durun gozlemlemedim ben
İyi bari çok şükür 🙏 Dedigınız gibi kakadan da olabilir ben internette gördüm bende denedım ayagının altına masaj yapınca çok kısa sürede kaka yapıyor benım oğlum. Gazı için yapıyordum ilk basta sonra her yapısımda kaka yaptıgın farkettım. Yorumlarada hep yazmışlardı. Sizde deneyin bir. Bebege ayak altı gaz masajı yazarsanız çıkar.

Bebeginin bacak bogumlari esit olmayan var mi ya ? Ilk ay yapilan ultrasonda hersey normaldi ama bi suredir bacak bogumlari esit degil bi taraf daha derin diger taraf bacaklari yana acinca belli oluyo ancak 70 gunluk suan bebegim ucuncu ayda tekrar ultrason vs cekiliyor mu ki

Bende öyleyim. Hiç tahmin ettiğim gibi olmadım. Çok evhamlı biri oldum😕
Al benden de o kadar valla her gün akşam eşime bir sürü şey söylüyorum reflüsu var alerjisi var sırtüstü uyuyamıyor bebek arabası vs hiç sevmiyor sadece kucağımda uykuya dalıyor kendi kendine uyumuyor yada sallayarak uyumayı sevmiyor vs diye. O da biraz sal çok küçük daha diyor. Çok doğru aslında bende kendimi hiç böyle beklemiyordum ama her şeyi düşünmekten ana odaklanıp mutlu olamıyor bazen insan😢 analık zor zanaat valla

Aa tam tersi etki yapıyor sanıyordum. Ben gül suyundan nefret ederim kokusunu hiç sevmiyorum ama bebiş için aldım. Pisiklere iyi geliyormuş diye. Bir kaç defa kullanımdan sonra Dr randevumuz vardı zaten. Dr iki tane krem yazdi
Bende hiç sevmem kokusunu 🤣güzellik için almıştım zamaninda

Erkek bebeğim prematüre 35 haft 1900 dogdu smdı 5700 3 aylık dün oldu . Bırsz sert doktorlar agır abi olacak dıyor hep set bakıyor kaslar catık😌 temas kuruyor bakıyor ama baya ugrasmam gerekıyo Sosyal medya yüzünden herseyı kafama takıyorum ya🥺
Doğrudur canım sosyal medya herseyi otizime bağlamış durumda sürekli öyle videolar görüyorum benim kzıımda 32 haftalık 1620 gr doğdu 3 ay kontrolümde 5000 gr olmuştu

Canım video atmıştın ya onun gibi yan yatırıyorsun her iki burnuna da sıkıyor diger tarafa çevirmiyor diger burun deligi için sonra aldı sırtına hızlı bir şekilde vurdu aksın diye kafasını tutuyor kıpratmasın diye. Çünkü ben bi video izlemiştim ondan kaldı korkum yüz üstü yatarken direk tazikli sıkıyor burnuna çocuk kendini toparlayamıştı beyinde hasar bırakmıştı. Çok şükür iki defa yaptım ama yinede suyun yarısını sıkıyorum hepsini sıkmıyorum
Yok canım o dedigin video oturur pozisyonda değil miydi Allah esirgesin zaten... için nasıl rahat ediyorsa öyle yap anneler hisseder🥰

X