2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
melegim can melegim can canım hira nasıl oldu?
Canım dün akşam yine acildeydik tıkanıyor bende korkuyorum burnunu temizlemeye ateşide düşmedi kan tahlili ciger filmi burun temizleme yapıldı çocugumun hali kalmadı aglamaktan ama hala gözlerimin içine bakıp gülmesi bitirdi beni yaş biraz geçince annelikte babalıkda daha duygusal geçiyor eşim bakıp bakıp agladı çok şükür temiz çıktı sonuçlar burun temizlemeyide doktor gösterdi temizlemek zorumdasın dedi böyle canım sagol canım 😍😍

Sudocrem çok etkılı ama streoıd varmıs içinde bu yüzden cok sık kullanmak zararlıymış. Bende çok kötü olursa kullanırım dıye bulunduruyorum. Seninki baya kötü olmuş dene. Bıde dus sonrası boynunu iyice kurula, mama süt içerken iyice kurula ben dıkkatlı bakınca baya mamanın aktıgını ıslak kaldıgını farkedıyorum zaten sıcak ve terlemelerı cabası.
Mamanın akmamasına banyo sonrası ıslaklığa çok dikkat ediyorum ama çok sıcak terliyor ya boyunda hep aşağıda olunca 🤦🏻‍♀️ cuma hafif kızarıktı dün bi baktım kıpkırmızı. Sürdüm şimdi sudocrem
Geçmiş olsun. Doğal gul suyu da iyi geliyormuş. Ben pişik kremi sürdüm minoris.
Gül suyu varda doğal değil market işi. Minoris bi araştırayım canım
Canım sudocrem veya hametan sürüp ince bir tülbentle boynunu sıkmadan bağla, oralar üst üste gelip canını yakmasın bebişin hemde kuru kaldıkça hızlıca geçer
Ağız mendili koydum kalan kısımlarını da yakasından içeri soktum ama yine de ağzını burnunu tıkar diye korkuyorum
Bizim de pişik oldu canım dün Dr kontrolumuz vardı gösterdik. Ben normalde pişik kremi sürüyorum ama topak topak oluyordu bir süre sonra içeriği yağ olmasına rağmen. Dr iki tane krem yazdi bunları çok kızarık olduğu zaman kullan dedi. Poposuna da surebilirmisim. Normal zamanda pişik kreminden devam edersin ilerleyince de bu ikisini sur dedi
Fito var aslında evde hiç aklıma gelmedi bak. Diğerinden yok ama. Fito süreyim bide uyanınca

Mamanın akmamasına banyo sonrası ıslaklığa çok dikkat ediyorum ama çok sıcak terliyor ya boyunda hep aşağıda olunca 🤦🏻‍♀️ cuma hafif kızarıktı dün bi baktım kıpkırmızı. Sürdüm şimdi sudocrem

Ağız mendili koydum kalan kısımlarını da yakasından içeri soktum ama yine de ağzını burnunu tıkar diye korkuyorum

Fito var aslında evde hiç aklıma gelmedi bak. Diğerinden yok ama. Fito süreyim bide uyanınca
Gül suyunu denedim ben ama ilerleyince çok fayda etmiyor galiba :KK43: Dr randevusu olunca direkt sorduk gül suyuna devam edememiştim olduk düzenli kullanımda ise yarardı belki bilemedim ama ilerleyince mecbur krem :KK43:

Oy kıyamam ya duymuştum tadı da kötüymüş ama vanilya şurubu vs koyup tatlandırıyorlarmıs. 6.ayda ek gıdayla inşallah keyfi de yerine gelir bebisin alerji çok zor bir durum bizim uykularımızı bile o kadar etkiliyor ki 😢
Evet dün söyledi doktorumuz vanilya surubu alacagım. İnşallah 6 ayda gecer bu alerjık durum. Uykularıda etkılıyor sürekli aglıyor gülmeyen bı bebiş oldu aglamaktan kuzum🥺

Merhaba benim kızımda 3 gün önce 3 aylık oldu ancak prematüre bebek düzeltilmiş 1.5 aylık civarında ellerini sürekli ağzına götürüyor emiyor biz konuştukça gülerek tepki veriyor elleri bacakları hiç durmuyor sürekli hareket halinde laktozu sindirmesi için de relactax damla kullanıyoruz bizde
Damla iyi gelıyor mu bız damla kullanmıyoruz söyledi dr ama alerjı maması kullanıyoruz. Düzeltilmiş 2 aylık benimki de. Ellerini agzına götürüyor ama genelde sar sar makarayı hareketi gibi sürekli onu yapıyor. Göz kontağı basladı mı? Az var bizim zorla baktırıyorum kendıme kısacık gülüp baska yere bakıyor hemen. Gulmesıde çok az henüz.

Kıyamam kuzulara ya cok sıcak boyunlarıda hep basık tutamıyolar ondan hemen kızarıyo koltuk altlarıda öyle benımkının🥲inşallah gecer hemen

Kızlar rota asısı yaptırdınız mı? Alerjıı bebeklere yapmıyolarmıs sanırım doktorumuz durumu biliyor yaptı dün. biraz huysuzlandı. Umarım baska sorun yasatmaz .

Canım dün akşam yine acildeydik tıkanıyor bende korkuyorum burnunu temizlemeye ateşide düşmedi kan tahlili ciger filmi burun temizleme yapıldı çocugumun hali kalmadı aglamaktan ama hala gözlerimin içine bakıp gülmesi bitirdi beni yaş biraz geçince annelikte babalıkda daha duygusal geçiyor eşim bakıp bakıp agladı çok şükür temiz çıktı sonuçlar burun temizlemeyide doktor gösterdi temizlemek zorumdasın dedi böyle canım sagol canım 😍😍
Cok sukur atlattiniz az kaldi 🥰Size burun temizlemeyi nasıl öğrettiler videodaki gibi mi yoksa diğer anlattığım yöntemle mi bizede bilgi olur 🥰

Gül suyunu denedim ben ama ilerleyince çok fayda etmiyor galiba :KK43: Dr randevusu olunca direkt sorduk gül suyuna devam edememiştim olduk düzenli kullanımda ise yarardı belki bilemedim ama ilerleyince mecbur krem :KK43:
Konuyu kaçırdım ama eskiden ben gül suyunu yüzüme sürüyordum gözeneklerim hem arttı hemde büyümüştü sebebi gül suyuymus gozenek açıyormuş ben ondan kullanmiyorum o gün bugündür

Konuyu kaçırdım ama eskiden ben gül suyunu yüzüme sürüyordum gözeneklerim hem arttı hemde büyümüştü sebebi gül suyuymus gozenek açıyormuş ben ondan kullanmiyorum o gün bugündür
Aa tam tersi etki yapıyor sanıyordum. Ben gül suyundan nefret ederim kokusunu hiç sevmiyorum ama bebiş için aldım. Pisiklere iyi geliyormuş diye. Bir kaç defa kullanımdan sonra Dr randevumuz vardı zaten. Dr iki tane krem yazdi

Ayıptır sorması benimki oda sicak olunca veya hava durmuyo çıldırıyor sizinkiler duruyo mu
Yok ya sıcak olunca uyumuyo bile hergun yıkıyorum tam sıcak vaktinde serınlıyor bıraz. Portatif klıma var korıdorda calıstırıyorum odaya tam esıntı değmeden serınletsın diye anca öyle uyuyor. Aglıyor hep zaten benım bebık gazlı kolık bıde sıcak ıyıce mahfedıyor.

Biz de dün yaptırdık
Bi sorun oldu mu peki. Aksam bıraz huzursuz olup agladı bugunde poposunda pişik yokken pişik olmus baya sivilce falan çıkmış. Alerjık durumuna bagladım rota etkiledi sanırım. Düzeltilmiş 2 aylık dogumdan 3 aylık gelişimi iyi dıys 3 ay sayıp yaptılar.

Bi'de kızlar ben dogum yapalı 92 gun oldu kanamam bitmedi. Bıyopsı yapıldı rahim kalınlasması varmıs onada kurtaj oldum böyle bı sorun yasayan oldu mu 🥺
Geçmiş olsun canım 😢 benimde ilk kızımda 70 küsür gün sürmüştü ama muayene olduğumda sıkıntı görünmemişti. Umarım biyopsi temiz çıkar.

Kızlar çok terliyo emdikçe yani herkes mi öyle yoksa benim bebek mi terliyo 🥹 su veriyorum mecbur cok su kaybediyor

X