2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Benim memem 2 3 gündür aciyinca bakmak istedim normalde yoktu görünce dişler geliyo sandım ama yanlarindaki dişlerin yeri neden belli degil🤔
Önce alt iki diş çıkar genelde
Ay hiç güzel olmadı param çöp oldu boşuna yapmayın 😂Eki Görüntüle 3452371
Kaça yaptırdın kabarık kalmış biraz. Ama uzun zamandır yaptırmadığın için jilet gibi durmazdı zaten. İkinciyi tekrarlayınca daha düz durur

Kızlar bebeğimin boynu pişik oldu napmam lazım. Doktora yazdım ama dönmedi daha

Eklentiler

• 989f62ca-f320-4f31-9fab-dd74bae12cac.jpeg
    989f62ca-f320-4f31-9fab-dd74bae12cac.jpeg
    99,5 KB · Görüntüleme: 58
Hanımlar merhaba nasılsınız.
Size bısey soracagım. Benim oğlum dün 3 aylık oldu. Ellerini sürekli sar sar makarayı hareketi yapıyor sizin bebıslerde yapıyor mu?
Laktoz hassasiyeti var alerji maması kullanıyoruz çok aglayan bır bebiş🥹 Pek gülmüyor. Sızde durumlad nasıl
Diyet yapıyor musunuz? Diyetle birlikte bebisin huzursuzluğunda.degisim olmadı mı? Benim de 2 aylık bebişim var alerjik, 1 aydır diyet yapıyorum sadece anne sütü alıyor şuanlık. 1 ay önce çok huzursuz sürekli ağlayan gazi olan bir bebekti. Diyetten sonra ağlamaları ve gazı baya azaldı o yüzden sordum 😊

Diyet yapıyor musunuz? Diyetle birlikte bebisin huzursuzluğunda.degisim olmadı mı? Benim de 2 aylık bebişim var alerjik, 1 aydır diyet yapıyorum sadece anne sütü alıyor şuanlık. 1 ay önce çok huzursuz sürekli ağlayan gazi olan bir bebekti. Diyetten sonra ağlamaları ve gazı baya azaldı o yüzden sordum 😊
Mama kullanıyoruz sütüm yok emzırmeye cok gec alıstı zaten. Alerji maması veriyoruz bıraz dıger mamaya göre daha rahatladı ama severek içmiyor kokusu çok kötü 🥲

Ben hametan sürüyorum kızarıklıklara ama bu baya pişik olmuş doktor daha etkili bişey varsa onu versin direk, geçmiş olsun kuzuya 🙏🏼
3-4 gündür düğün işleri var onlarla uğraşıyoruz yıkayıp losyonluyorum filan da hiç sağına soluna bakmamışım çocuğun. Çok kızdım kendime bu hale gelene kadar nerdeydim diye

Sık sık dus aldırıyorum benım oglanda kızarıyoe baya . Sudocrem baya etkili sürekli değil ama bu sekılde olunca az bısey sürüyorum ben çok nadir ama herzaman kullanmıyorum. Geçmiş olsun.
Sudocrem var evde bi deneyeyim canım. Bende hergün yıkıyorum ama son bi kaç gündür hiç dikkat etmemişim

Sudocrem var evde bi deneyeyim canım. Bende hergün yıkıyorum ama son bi kaç gündür hiç dikkat etmemişim
Sudocrem çok etkılı ama streoıd varmıs içinde bu yüzden cok sık kullanmak zararlıymış. Bende çok kötü olursa kullanırım dıye bulunduruyorum. Seninki baya kötü olmuş dene. Bıde dus sonrası boynunu iyice kurula, mama süt içerken iyice kurula ben dıkkatlı bakınca baya mamanın aktıgını ıslak kaldıgını farkedıyorum zaten sıcak ve terlemelerı cabası.

Mama kullanıyoruz sütüm yok emzırmeye cok gec alıstı zaten. Alerji maması veriyoruz bıraz dıger mamaya göre daha rahatladı ama severek içmiyor kokusu çok kötü 🥲
Oy kıyamam ya duymuştum tadı da kötüymüş ama vanilya şurubu vs koyup tatlandırıyorlarmıs. 6.ayda ek gıdayla inşallah keyfi de yerine gelir bebisin alerji çok zor bir durum bizim uykularımızı bile o kadar etkiliyor ki 😢

Kızlar dün bebeğim sabahtan gece yarısına kadar zar zor toplamda 30-40 dk uyudu.
Akşam saat 10:30 da gece uykusuna geçelim dedim bebek bir türlü dalamıyordu bir buçuk saat uğraşı sonrası 12 gibi uyudu. Gece kesin uyanmaz dedim ama 3 defa falan uyandı.

Velhasıl gündüz iyi uyumayınca gece de uyumuyorlar. Uyku uykuyu çeker dedikleri doğruymus. Şimdi kendimi 🧟‍♀️ gibi hissediyorum

Hanımlar merhaba nasılsınız.
Size bısey soracagım. Benim oğlum dün 3 aylık oldu. Ellerini sürekli sar sar makarayı hareketi yapıyor sizin bebıslerde yapıyor mu?
Laktoz hassasiyeti var alerji maması kullanıyoruz çok aglayan bır bebiş🥹 Pek gülmüyor. Sızde durumlad nasıl
Merhaba benim kızımda 3 gün önce 3 aylık oldu ancak prematüre bebek düzeltilmiş 1.5 aylık civarında ellerini sürekli ağzına götürüyor emiyor biz konuştukça gülerek tepki veriyor elleri bacakları hiç durmuyor sürekli hareket halinde laktozu sindirmesi için de relactax damla kullanıyoruz bizde

Kızlar dün bebeğim sabahtan gece yarısına kadar zar zor toplamda 30-40 dk uyudu.
Akşam saat 10:30 da gece uykusuna geçelim dedim bebek bir türlü dalamıyordu bir buçuk saat uğraşı sonrası 12 gibi uyudu. Gece kesin uyanmaz dedim ama 3 defa falan uyandı.

Velhasıl gündüz iyi uyumayınca gece de uyumuyorlar. Uyku uykuyu çeker dedikleri doğruymus. Şimdi kendimi 🧟‍♀️ gibi hissediyorum
Canım bi yerde okumuştum uykusuzluktan dolayı uykuya dalmaları daha da zorlaşıyormuş bebeklerin uyaran fazla olduğunda gün içinde stres seviyeleri yükseliyormuş ve uykuya dalamıyorlarmış bu da huysuzluk yapıyormuş

Canım bi yerde okumuştum uykusuzluktan dolayı uykuya dalmaları daha da zorlaşıyormuş bebeklerin uyaran fazla olduğunda gün içinde stres seviyeleri yükseliyormuş ve uykuya dalamıyorlarmış bu da huysuzluk yapıyormuş
Öyle oldu 🫣 erken saatte misafir gelmişti bebekte salonda hep bizimleydi ama napsamda uyuyamıyordu. Belkide gerçekten ortam ve kalabalık ona fazla geldi 🥺

Kızlar bebeğimin boynu pişik oldu napmam lazım. Doktora yazdım ama dönmedi daha
Bizim de pişik oldu canım dün Dr kontrolumuz vardı gösterdik. Ben normalde pişik kremi sürüyorum ama topak topak oluyordu bir süre sonra içeriği yağ olmasına rağmen. Dr iki tane krem yazdi bunları çok kızarık olduğu zaman kullan dedi. Poposuna da surebilirmisim. Normal zamanda pişik kreminden devam edersin ilerleyince de bu ikisini sur dedi

Eklentiler

• IMG_20240716_115750.jpg
    IMG_20240716_115750.jpg
    66,4 KB · Görüntüleme: 46
X