2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ben gecede öyle yatırıyorum sabaha kadar koynuma giriyor beşige sıgmıyor artık kucak kucaga yatıyoruz biraz büyüsün karyola yanı mobilya beşik var onu kuracam 😇😇
Bizimki anne yani park yatakta, park yatakta 3 yaşa kadar götürür sanki öyle büyük 🤣 bizim yatak ekstra yüksek gibi o yüzden ben hiç indirmedim anne yanı kısmını, bir de şu an reflü yatağında olunca ekstra yüksek gibi ama yine de yuvarlanıp koynuma gelemez 🤣

Eki Görüntüle 3449278
Spaya gittik bugün kızlaaaar 💙
Gaz beklediğim kadar çıkarmadı 10 dakikadan sonra yoruldu ağladı 😂
Yolda arabada uyandı ağladı spadan sonra 3-4 saat uyur derler 😂
Allahtan eve gelince uyudu 🥰
Aay gotursem mi goturmesem mi kararsızım ben de 😁 normalde suyu seviyor mu? Hangi spaya bir de ne kadara gittiniz

Bir tane Dr var instada gormussundur belki Osman adı. Bebeklerinize beyaz gürültü kolik müzik vs dinleteceginize açın Mozart falan dinletin diyordu 😅 ben de mozartin bebekler için olan listesini açıyorum elektrikli anakucagindayken o liste çalıyor uyuyor 😅 normal zamanda da bı pis pisimiz var uykuya dalamadi mi onu açıyorum uyuyor
Evet biliyorum o doktoru ama beyaz gürültü hakkında böyle dediğini bilmiyordum teşekkür ederim bu bilgi için

30 dk mı yüzülüyor ben de istiyorum da benim bebe 30 dk benden ayrı kalmaz 😀 fiyatlar nasıl peki bir de başka ne yapıyorlar yüzme ve masaj mı
30 dk dayanabilen yuzuyo kimi bebek yüzmeyip masaj yaptiriyormus kimisi hiçbir şey 🤣 kimisi 10 dk yuzuyormus.. masaj klasik benim evde yaptığım masajdi farklı bir şey yapmadı 😅ama bebek yuzdugu için iyi gaz çıkarıyor 700 tl burda toplam 45 dk falan sürdü bizim

Aay gotursem mi goturmesem mi kararsızım ben de 😁 normalde suyu seviyor mu? Hangi spaya bir de ne kadara gittiniz
Normal suyu seviyor kuzum bu biraz hareketli ya suyun içi onun için rahatsız oluyor yoruluyor gaz çıkartmaya çalışılıyor bağırıyor ama güzel bence 20 gün sonraya yine randevu aldım ben Talya ya gittim 700 TL ödedim ikinciye de uyum sağlarsa 12 li paket satın alacağım 🌸

Kızlar bugün aşı olduk calpolu saat 5 gibi verdim akşam ateşlenmesin diye, sanki hafif hafif ateşlenecek gibi hissediyorum.
Sağlık ocağında 6 saatte 1 çay kaşığı ver dediler. Şimdi 6 saati beklersem 11 olacak daha çok çıkar diye korkuyorum. Sizler ne kadar da bir veriyorsunuz calpolu.

Kızlar bugün aşı olduk calpolu saat 5 gibi verdim akşam ateşlenmesin diye, sanki hafif hafif ateşlenecek gibi hissediyorum.
Sağlık ocağında 6 saatte 1 çay kaşığı ver dediler. Şimdi 6 saati beklersem 11 olacak daha çok çıkar diye korkuyorum. Sizler ne kadar da bir veriyorsunuz calpolu.
Bekleme canım 6 saat çok ateşi olursa 2 saatte bir bile veriliyor yani ateşi olırsa günde 3 defadan fazla verebilirsin hem agrısıda geçer canım

4 saatte bi verebilirsin ateşi olursa diye biliyorum. Soğuk uygulama yap vücuduna ateş düşürücüden önce

30 dk dayanabilen yuzuyo kimi bebek yüzmeyip masaj yaptiriyormus kimisi hiçbir şey 🤣 kimisi 10 dk yuzuyormus.. masaj klasik benim evde yaptığım masajdi farklı bir şey yapmadı 😅ama bebek yuzdugu için iyi gaz çıkarıyor 700 tl burda toplam 45 dk falan sürdü bizim
Ben hiç masaj yapamıyorum ya ağlıyor durmuyor düşünüyorum da ben emzirmek dışında hiçbi şey yapamıyorum 🥲 alt değiştirirken apar topar, banyo sonrası apar topar hep bir telaş içindeyiz ağlamasın diye. Nemlendirici bile süremiyorum zar zor giydiriyorum ağlamaktan sesi gitmesin diye.

Kızlar bugün parka gittik eve 15 dk yürüme mesafesinde, dönüşte tektim ağlamaya başladı hadi dedim idare ederim bi de elbise giymiştim yolda da oturacak yer yoktu emziremeyecektim. Allahımmmm felaketti, ağlaya ağlaya içi çıktı artık kucağıma aldım bi elimle bebeği tutup diğer elimle arabayı sürdüm o arada hala ağlıyor tabi. Yoldan geçenler acıyarak bana baktılar 😀 bi ara dedim bebek arabasını bırakayım bari daha fazla süremicem ama çalınır diye de devam ettim öyle 😄 1 kilo ter attım ya o 15 dk bana 15 saat gibi geldi. Bir daha da emziremeyeceğim yere gitmem 🤦🏼‍♀️ ınga ınga diye inletti mahalleyi minnak kızım. Eve geldik emiştik sonra hiçbi şey olmamış gibi gülüyor 😄

Normal suyu seviyor kuzum bu biraz hareketli ya suyun içi onun için rahatsız oluyor yoruluyor gaz çıkartmaya çalışılıyor bağırıyor ama güzel bence 20 gün sonraya yine randevu aldım ben Talya ya gittim 700 TL ödedim ikinciye de uyum sağlarsa 12 li paket satın alacağım 🌸
Bizimki de suyu çok seviyor ama hareketli olunca sever mi bilemedim ben de, inşallah uyum sağlar minnoşun 😍

Kızlar bugün parka gittik eve 15 dk yürüme mesafesinde, dönüşte tektim ağlamaya başladı hadi dedim idare ederim bi de elbise giymiştim yolda da oturacak yer yoktu emziremeyecektim. Allahımmmm felaketti, ağlaya ağlaya içi çıktı artık kucağıma aldım bi elimle bebeği tutup diğer elimle arabayı sürdüm o arada hala ağlıyor tabi. Yoldan geçenler acıyarak bana baktılar 😀 bi ara dedim bebek arabasını bırakayım bari daha fazla süremicem ama çalınır diye de devam ettim öyle 😄 1 kilo ter attım ya o 15 dk bana 15 saat gibi geldi. Bir daha da emziremeyeceğim yere gitmem 🤦🏼‍♀️ ınga ınga diye inletti mahalleyi minnak kızım. Eve geldik emiştik sonra hiçbi şey olmamış gibi gülüyor 😄
İyi cesaret çıkmışsın biz Perşembe sağlık ocağına gideceğiz kara kara düşünüyorum nasıl olacak diye inip taksiyle gidip taksiyle döneceğim ama bebekler gerçekten çok zor

Son 1 haftadır ben de öyleyim dışarı çıktık dün çok iyi geldi arkadaşları görmek iki sohbet. Hep aynı şeyler bunalttı beni de.
Senin bebek duruyor mu dışarda canım? Ya da nasıl zapt ediyorsun😂
Ben de ne zaman bi deniyim anneme yürüyerek gitmeyi desem aynılarını yaşıyoruz ya dediğin gibi 10-15 dk yol yani napıcam bilmiyorum keşke dışarda dursun diye bi çözüm olsa da biz de arada bir çıkar hava alırdık

Harika Haftalar kitabını okuduktan sonra bebisimin atak haftalarına daha ılımlı yaklaşmaya başladım kızlar. Önce stres oluyordum niye susmuyor neden bu kadar ağlıyor diye. Kitapta bebeğin gelisiminde büyük değişiklikler olduğunu söylüyor yazık bebisler de bu süreçte tabii ne yapacaklarını bilemiyorlarmis stres oluyorlarmis. Bu süreci boş gecirmeyin destek olun diyordu. Şimdi daha farklı bakıyorum olaya. Uyanık kaldığı sürede evi gezdiriyorum. Bugün hisirtili kitpa verdim eliyle tutmasını sağladım. Bileğine de çıngırakli şeylerden taktım çok mutlu ve şaşkındı. Konuşan köpekten almıştım karnında renkli ışıklar yandıkça ilgiyle baktı. Emzireyim uyutayim gibi değil de uyanık kaldığı sürece gelişimine destek olayım diye bakıyorum artık olaya. Böyle olunca neden uyumuyor ya stresim ortadan kalktı gibi oldu. Yeni şeyler öğreniyor bunları deneyimlemek için uyanıklık süresi artti olarak bakıyorum olaya, ben çok stres yapmadığım için öğle uykularinin süresi artti. Evi biraz da olsa toplayabildim, bir dahaki uyudugunda yemeğe giriştim yarısında uyandı mutfağa ana kucağına aldım yaptığım şeyleri söyleyerek aktif konuştum öyle durdu yemeğimi yapabildim. Eşim gelmesine yakın yine huzursuzlandi hiç yatmak istemedi sonra uyuyakaldı yorulup. Bebişim bana daha sabırlı ve pozitif olmayı öğretti sanırım 🤣 olaylara iyi yönünden bakıp stres olmayınca süreç biraz daha kolaylaşıyor gibi❤️

X