2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
gulumsebebek gulumsebebek size kim bilgi verdi aşı şu gün açılacak diye? Bize bişey diyen olmadı ebe 9 temmuzda aşınız var dedi tam 60. Gün olduğu için. Önce verem savaşa gideceksiniz dedi. Bizim her daim açık mı acaba

Benim bebeğim aşı sonrası ateşi olunca 2 gün askılı zıbınla üstü açık yatırdım şimdi hastanede yatıyoruz üşütmüş
Allah şifa versin canım şuan nasıl? Ateş düşünce üstünün örtülmesi lazımdı ama bazen insan takip edemiyor. Durumj iyi mi şimdi

2. Ay kontrolünde yaptırabilirsiniz demişti ama o zaman 3 aşısı olduğu için yaptirmadik. 3. Ay boş olduğu için 3. Ay kontrolünde yaptırmayı düşünüyoruz
IMG_4885.jpeg

Bu şekilde yazmış bize de sağlık ocağı ile görüşeyim bende. Aynı gün 3 aşı nasıl olcak bende merak ediyorum 🥹

çok geçmiş olsun.Benim kız da üstünü hep açar o yüzden geceleri ince bir tulum giydirip gündüzleri çıkartıyorum. Kundakta yaptırmıyor

Geçmiş olsun. Geceleri üstünü açıyorsa ince tulum giydirmeyi deneyin

Benim de 25 inde bitiyor yıllık izin ve iki ay ücretsiz alıcam 5-5, 5 aylık olunca başlıcam
Evet bi defa ince tulum giydirdim sonrasında örtüsünün fazla kısımlarını yatağın yanlarına sıkıştırdım acamıyor. Kundak seviyor ama onu da ben yapmak istemiyorum biraZ çünkü ensesi terliyo vücudu fazla ısınıyo

Geçen grupta idrar tahlili alan kimse helal olsun bizimki işemedi bizde 2 saatlik çaba sonucunda bu sıcakta vazgectik çıkarttık poşeti çocuk işedi söyleyeceklerim bu kadar....🤣🤣
Askim ben almıştım. Karnı açken güzelce içti mamasını sonra hemen işedi . Koştur koştur yetiştirdim paşazademin çişşceğizini

Kızlar merhaba 45 günlük bebisim var doğduğundan bu yana gözü capaklaniyor doktora götürdüm damla verdi netira ama kaynanam bebek küçük damla söyle yapar böyle yapar diye kafamı bulandırdı acaba aranızda kullanan var mi

Yaa ilk kez benim gibi uzun süre çocuğuyla yatan duydum 😍😍😍 ama gerçekten fark ediyor bence, bana hep kendine bağımlı yapacaksın çocuğu derlerdi aksine gayet bağımsız özgüvenli bir çocuk oldu maşallah. Kızlar yine gelir kendini sevdirir de oğlanlar kızı bulunca pabucumuzu dama atarlar 😂 o yüzden fırsat varken sevmek lazım
Evet canım bende çok yattım 2. Bebek gelmeden mecbur büyük kızı odasına alıştırdım ama küçük dogdugunda onla yatarken onun odada yatması beni çok üzdü
Sanki kenara atılmış gibi hissettim banada dediler senden ayrı duramaz bende istemezdim zaten benden ayrı durmasını şimid
Zaten ayrı takılıyorlar iyiki de yatmışım diyorum. Katılıyorum bu sözüne kızlar özellikle evlenince anneden vazgeçemiyorlar ama erkekler kızı buldumu tamam yol veriyorlar göz önünde kocalarımız var git bir
Gün annende yat desem yatmaz 😂😂

Ya kızlar bebenin gece bişeyi yok sabah olunca sürekli ağliyor yani anlamıyorum gece de besliyorum sabahta. Sabah gaz yapan nedir ki
Onu bende çözemedim gün boyunca gazdan uyuyamıyor gece rahat sabah akşam başlıyor bu gazın saatleri mi var anlamadım

Kızlar merhaba 45 günlük bebisim var doğduğundan bu yana gözü capaklaniyor doktora götürdüm damla verdi netira ama kaynanam bebek küçük damla söyle yapar böyle yapar diye kafamı bulandırdı acaba aranızda kullanan var mi
Kullandım ben de 3 günde geçti artmadan damlatın. Söylemeyin herşeyi de bilmesin kaynanalar Allahım ya

Kızlar benim bebişin doğum tarihi 8mayıs. Sağlık ocağı 2. Ay aşısı için günü 22 temmuza vermişti. Eve gelince farkedip aradım hemen sağlık ocağını dedim çok geç değil mi 2. Ayı çok geçiyor dedim. Ayın 8ine çektiler aşı tarihini. Arkadan başka bir ebe de diyorki bak mutlaka o gün gel bir hafta sonrası resmi tatil sonraki haftada çok geç kalmış olur diyor. Yani ben aramasam çok geç olacaktı dedim bozuldu kadın. Ay çok sinirlenmiştim aklınızda olsun sizinde.

Adaya veda edenlerde bugün genc annee :KK61:

Kızlar sanırım bende adet oldum. Wc de peçeteye biraz kan geldi. Sütümde normalden az gibii bende niye diyodum .
İlk çocuk 43. Gün
İkinci cocuk 70. Gün olmus oldu
Aaa kız herkes neden erkenden oldu ya ben 6 ay rahat ederim diyordum korkutuyorsunuz beni

Ben kullandım canım 1 haftalıkken kaynamış soğumuş suyla sildim sütümle sildim geçmedi mecburen kullandım gözleri zor açılıyordu çapaktan kullanınca düzeldi

Kız bu bizim sağlıkocağındaki karı bana perşembeden perşembeye açılıyor bu aşı filan dedi acaba illere veya bölgelere göre günü değişiyor mu yoksa bu karı keyfine göre mi ayarladı işim vardı 11 temmuzda aşı var diye iptal ettim
Canım ilden ile değişiyor eşimin memleketindeyken aşı günü sağlık ocağına gittik onlar da aylık yapıyormuş ayda bir gün belirlemişler o tarihte aşıyı açıyorlarmış o tarihte toplu çağırıyorlarmış bebekleri

X