2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ben üçüncü kere bu günlere tahammül edebileceğimi sanmıyorum. Ne yenidoğan dönemine nede hamileliğe kaldıki daha bunun ek gıda süreci var
Bi yazı okumuştum instagramda. Çocuğum benim ikinci evladım olabilir ama ben onun ilk ve tek annesiyim diye. Çok hoşuma gitmişti. Evet bizim ikinci çocuklarımız ama biz onların ilk ve tek anneleriyiz. Çok masumlar çok tatlılar tamamen bize muhtaçlar her konuda. İnsan hiç kıyamıyor gerçekten bi kalbe iki üç hatta daha fazla sevda sığıyormuş adı evlat olunca.
Ama üç düşünürmüsün desen Allah isteyene versin derim

Ya malesef sonra sorun oluyor yani annem yanimdaydi hep hersey cok guzeldi hala guzel ama bebek oyle alismis ki hic ayrilmiyor gun icinde baska hicbirsey yapamaz oldum daha 4 gun oldu annem gideli ama ev ve ben perisan haldeyiz , birde ben bebeklerin beslenme rutini olmali diye okudum yani surekli emme olunca gaz ve bagirsak sorunlari artiyormus bu da tekrar emmeye sevk ediyormus boyle bir kisir dongu olusuyormus ben mesela o kisir dongudeyim cikamiyorum surekli meme ve biberon arasinda bebek beslenme duzeni yok

Evet canım kucakta güzel dalıyorlar hatta bemimki karnı tokda olsa meme emmeden uyumuyor aşk yaşıyoruz resmen bu aralar daha bi tatlandılar maşallah kuzulara

Bende o kısır döngüyü yaşadım canım sürekşi açlık mama aglıyor durmuyordu aranıyırsu mecbur ya emziriyordum ya mama yapıyordum ve gaz sorunu çogalıyordu zamanla geçiyor ama merak etme 2 3 aylık olunca gaz sorunu tamamen bitecek inşallah biraz rahat edersin bebegin akıllı olursa

Olabilir canım adananın her heri toz birde cam sil perde çıkar yıka işi yaptım çok toz oldu ortalık
Tozdan olmuştur biz de sarı irin akıntısı vardı odada çarşaf değiştirirken falan çıkarıyorum etkiliyor baya

Kızlar 28 günlük bebeğe kaç cc mama veriyorsunuz, sütüm var sağıp veriyorum aynı zamanda memeye alıştırmaya çalışıyorum ama çok zor , psikolojik olarak da zaten çok kalmaz birkaç haftaya kesilir sütüm en azından mamayı doğru verelim de aç kalmasın

Kizlar uyku rutini olusturmaya baslayan var mi? Henuz 50 gunluk kacta yatarsa yatsin gece 3 bucuga kadar sorun yok ama uc bucuktan sonra saat basi kalkiyor kendi kendine rutin yapti heralde bu konuyla alakali kitap vs onerisi olan var mi ya da rutin olusturmak ne kadar mantikli? 4. Ayda zaten uyku gerilemesi olup basa donecekmisiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…