2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ben doktora sordum tahmini ne zaman regli olurum diye 6.aydan sonra olabilir dedi
Sebebi de zaten emzirdiğimiz için hep bizden gittiği için regli olmuyormuşuz. Ama 6.ayda ek gıdaya başlayınca ve emzirme azalınca regli olmaya başlanıyormuş
Aaa çok iyi. Tatile gidicez kesin orada gelir diye düşünüyordum tamponla falan idare ederim diyordum ama 6. Ay olmasına çok sevindim

Eklentiler

• IMG_20240626_142126.jpg
    IMG_20240626_142126.jpg
    129,9 KB · Görüntüleme: 41
Spiral kanama miktarını artırıyor diyolar doğru mu o 🙈 zaten yoğun adet olanlar ne kullanıyor yaa . Geri çekilmeyle takıldık biz yıllarca bisey olmadı ama Sulti sayesinde korkar oldum simdiden 🤣
Kız biz güya geri çekilmeyle korunuyorduk hatta ben korunuyoruz diye hiç düşünmedim böyle bir şey. Adetim geçmiş üstünden zaman geçti ben hala stresten normaldir diyordum. En son üç ay regl olmayınca bir test yapalım ama negatiftir dedim, testi de öylesine yaptım yani hala tahmin etmiyordum , pozitifi görünce şok olduk , doktora gittiğimizde bebek kalp atışı kesesi her şeyi çoktan olmuştu 😂😅😂

Kızlar bu arada ben hala regl olmadım. Annem emzirdigin için olabilir dedi. Şikayetçi değilim aslında tek korkum beklemedigim bir anda gelmesi😅
Benim yengem de ilk bebekte lohusa kanamasından sonra hemen regl oldu. Bu ikinci bebeğinde 6 ay sürdü regl olması. Ama ilk bebeği sütü çok az içti, ikinci bebeği sırf süt içti maşallah bayağı içti hemde 😀 ek gıdaya geçince yengem regl oldu az emzirdiğinden dolayı

Test yaptık gece negatif çıktı çok şükür 🙏🏻 eşim de beş dakika sonra oha pozitif dedi aklım çıktı kendince şakalaşmış bende yorgunluktan direk uyumuşum 😀

yok yok çok şükür temizim 😀😀😀

Özelde ne kadar verdin canım ben de düşünüyorum. İstediğin an yaptırır mısın adetin beşinci günü dedi bana annem

hahahahahaha valla herif gece yanaştı da kıçımı döndüm😀😀😀 ne zaman adamla sarılsak iş farklı yerlere gidiyor ya eşime doyasıya sarılamıyorum ki 😀😀😃😃

Haahshdhdhhd😀😀 burdayım 😀😃 dün oradaki ebe dedi ki büyük ihtimalle ilişki sonrası yara olmuştur ondan kanama başlamıştır dedi ay birde tuhaf tuhaf gülüyor sanki ben naptım 😀 doğurduk diye sevişmeyelim mi yani😀😄

temizim bacım bugün uzun ped bile taktım , sende nasıl ya ben leke diye düşündüm yerleşme kanaması dedim. Bugün bayağı regl kanaması var

test negatif ama her şeyde bir hayır var korktum şimdi spiral taktırmaya karar verdim 😀

Aynen negatif olunca rahatlayıp uyumuşum valla 😀

ben elektrikli manuel ikisini de aldım canım neye istese ona koyuyorum ve ikisini de çok seviyor. Manuel almayacaktım bayram ziyaretinde birisi getirdi koydu bebek çok sevdi direk uyudu, öyle olunca hemen gittik aldık bizde 😀😃 biz karı milleti bir şeyden de eksik kalmıyoruz 😀😃😂
Aaay negatife çok sevindim🤣 pozitife mutlu olurken şimdi negatife seviniyoruz 😅 Allah isteyenlere versin🙏🏻
Bizimki çok huzursuzsa hiçbirinde yatmıyor 😅 elektrikli olanda daha uzun süre uyuyor ama o sürekli sallandığı için uyandığında sallanmis oluyor ninnisi devam ediyor tekrar dalıyor. Manuel olan da yeğenimin annemdeydi, getirdi bı denersin siz balkonda kahve içerken yanınızda falan durur demişti. Bı gün ne elektriklide uyudu ne yatağında ben de manuel olana yatırdım bir güzel uyudu bir de daha rahat bence pozisyon olarak yatık olduğu için😅 tek problem yarım saate falan uyanıyor gibi oluyor o ara sallamak gerek hemen tekrar dalması için 😁

Benim yengem de ilk bebekte lohusa kanamasından sonra hemen regl oldu. Bu ikinci bebeğinde 6 ay sürdü regl olması. Ama ilk bebeği sütü çok az içti, ikinci bebeği sırf süt içti maşallah bayağı içti hemde 😀 ek gıdaya geçince yengem regl oldu az emzirdiğinden dolayı
Aa ben de şu an sadece anne sütü veriyorum ne zaman anne sütünü azaltırsam o zaman olcam demek ki. Sevindim bu işe 🤭

Aynen bizim yakınlarda özel olmayınca mecbur devlete gidiyoruz orda da inşallah randevu saatinee alırlar
Bide o sıkıntı vsr tabi bebek olunca inşallah hemen alırlar sıkıntı yaşamazsınız
Evet genelde kanama miktarını artırıyor,ben de öyle olmuştu..

Bende haftaya gidicem,nasıl olacak merak ediyorum,duyduğum kadarıyla çocuk doktoruna gidiyoruz,o yönlendiriyor, göz ve kalça muayenesine,aynı gün içinde oluyor diyorlar...

Benim oğlumda 11 gün küvozde kaldı ,kafası arkada yatamiyor,hem süt soluk borusuna kaçar diye bizde hep yan yatırdık ,biraz kafa uzunluğu var bizimkinde de ..ama düzelecek diye düşünüyorum..
Aynı gün oluyorsa iyi ya istanbuldayım ben de sanmıyorum hemen olsun. Anca randevu verirler gibime geliyor 🙄

Aaay negatife çok sevindim🤣 pozitife mutlu olurken şimdi negatife seviniyoruz 😅 Allah isteyenlere versin🙏🏻
Bizimki çok huzursuzsa hiçbirinde yatmıyor 😅 elektrikli olanda daha uzun süre uyuyor ama o sürekli sallandığı için uyandığında sallanmis oluyor ninnisi devam ediyor tekrar dalıyor. Manuel olan da yeğenimin annemdeydi, getirdi bı denersin siz balkonda kahve içerken yanınızda falan durur demişti. Bı gün ne elektriklide uyudu ne yatağında ben de manuel olana yatırdım bir güzel uyudu bir de daha rahat bence pozisyon olarak yatık olduğu için😅 tek problem yarım saate falan uyanıyor gibi oluyor o ara sallamak gerek hemen tekrar dalması için 😁
Aynen benimki de öyle, annen doğru demiş sen balkonda otururken ayağının ucuyla dokundurup sallarsın veya içerde telefonla bilgisayarla uğraşırken bir yandan ayağınla sallarsın çok pratik oluyor özellikle sallanmayı seven bir oğluşın varsa

Aa ben de şu an sadece anne sütü veriyorum ne zaman anne sütünü azaltırsam o zaman olcam demek ki. Sevindim bu işe 🤭
Evet ben iki gündür mama da verdim bak belki ondan böyle kanamam oldu aniden, dışarda işlerim vardı mecbur bebek evde durdu bayağı emziremedim ben 2 gün işlerimden dolayı .

Ben ecowell kullanıyorum cildi çok kuru acaba şampuandan kaynaklı mı oluyor sürekli losyon sürüyorum yine değişen bir şey yok ya başka ecowell kullanan var mı?
Ben ecowell kullanıyorum gün aşırı da yıkıyoruz öyle kuruluk çekmedik losyon veya yağ tarzı şeyler hiç
Kullanmıyorum şimdilik yaşadığınız yere bağlı olarak da kuruyor olabilir nemli ise çok sıkıntı olmazda kuru yerdeyseniz oda etkiler

Ben ecowell kullanıyorum gün aşırı da yıkıyoruz öyle kuruluk çekmedik losyon veya yağ tarzı şeyler hiç
Kullanmıyorum şimdilik yaşadığınız yere bağlı olarak da kuruyor olabilir nemli ise çok sıkıntı olmazda kuru yerdeyseniz oda etkiler
%51 gösteriyor nem oranını evde ama burda nem yoktur bence dışarda deniz vs yok dağ başı

cesursavasci cesursavasci golden-snitch golden-snitch gulumsebebek gulumsebebek C Chen31 K kelebekimsi kızlar tek tek alıntılıyamadım.
Ayy yani yanlış anlamadım hatta şu Allah korusun otizm muhabbetini sormuştum ellerini açmak gerek etrafı keşfetsinler otizm riski olmasın diye sormuştum hayır 3 ay eldiven istiyoruz biz dedi.
Ben zaten kendim sıcaktan bunaldığım için doktoru dinlemeyip genelde sadece yatarken kendine zarar vermesin diye takıyordum ama hepiniz böyle diyince şaşırdım çıkarttım attım.
Bu her doktorun farklı farklı bişey söyleme olayı beni aşırı germeye başladı artık. Sözde doktora danışıyoruz sonrasında internetten araştırıyoruz böyle birbirimizle konuşuyoruz hep farklı şeyler 🙄

Önce bi tane elektrikli aldık hatalı çıktı vakumlamadı onu iadeye gönderdik o arada manuel alıym bari dedim cahilliğimden gidip mochi almışım sağım yapmıyo sadece birini emzirirken diğerinden akanı topluyo sonra bu böyle olmaz iade parasını bekleyemem dedim başka bi elektrikli daha aldım. Ve hala ilk aldığımın parasını vermediler kabul etmiyo e bebek ürünün hatalı olduğunu onla uğraşıyoruz😂 bu makine konusu bu kadar olaylıyken nası diyem kocişime bi tane daha diye 😂😂
Neyse bacım sen alma vazgeçtim 🤣🤣 hatalı olan hangi marka? Yeni aldığın hangi marka

P Pembepilates yada hamile mi soka girdi de hala girmedi ki bizi merakta koydu gitti 🙄🤣 vicdansiz kadın ya
Ya gerçekten hamile hala atlatmaya çalışıyor yada hamile değil kv var onla takılıyor. Malum kv evdeyken uğramıyor buralara 🤣🤣🤣
Test yaptık gece negatif çıktı çok şükür 🙏🏻 eşim de beş dakika sonra oha pozitif dedi aklım çıktı kendince şakalaşmış bende yorgunluktan direk uyumuşum 😀

yok yok çok şükür temizim 😀😀😀

Özelde ne kadar verdin canım ben de düşünüyorum. İstediğin an yaptırır mısın adetin beşinci günü dedi bana annem

hahahahahaha valla herif gece yanaştı da kıçımı döndüm😀😀😀 ne zaman adamla sarılsak iş farklı yerlere gidiyor ya eşime doyasıya sarılamıyorum ki 😀😀😃😃

Haahshdhdhhd😀😀 burdayım 😀😃 dün oradaki ebe dedi ki büyük ihtimalle ilişki sonrası yara olmuştur ondan kanama başlamıştır dedi ay birde tuhaf tuhaf gülüyor sanki ben naptım 😀 doğurduk diye sevişmeyelim mi yani😀😄

temizim bacım bugün uzun ped bile taktım , sende nasıl ya ben leke diye düşündüm yerleşme kanaması dedim. Bugün bayağı regl kanaması var

test negatif ama her şeyde bir hayır var korktum şimdi spiral taktırmaya karar verdim 😀

Aynen negatif olunca rahatlayıp uyumuşum valla 😀

ben elektrikli manuel ikisini de aldım canım neye istese ona koyuyorum ve ikisini de çok seviyor. Manuel almayacaktım bayram ziyaretinde birisi getirdi koydu bebek çok sevdi direk uyudu, öyle olunca hemen gittik aldık bizde 😀😃 biz karı milleti bir şeyden de eksik kalmıyoruz 😀😃😂
tüm grup koca bi oh çektik 🤣🤣🤣

X