2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Merhaba guzel anneler, bebegi memeyi almayıp sütü sağarak veren var mı acaba veya silikon uç kullanan
Merhaba, cok aktif olmasam da bir mayis annesi olarak okuyorum yazilanlari. Benim minnos cok iyi ememiyordu, zaten cok kotu yara oldu, yara da genelde dogru sekilde emzirmemekten kaynaklaniyomus, hastanede hemsireler cok dikkatli gostermedi, benim de ilk hamilelik derken ac kalmamasi icin siringa ile mama veriyorduk. sutum artinca her emzirme sonrasi sut sagip onu da verdik, yavas yavas memeyi istememeye basladi, siringada sutun yarisi ziyan oluyor diye aventin natural response biberonunu aldik emmeden sut gelmiyor diye, ama onu kullaninca komple memeyi birakti. Ama ben sutum iyi geliyor diye sagimi birakmadim, 3 saatte bir sut sagiyorum 3.5 haftadir. Lansinoh kullaniyorum, geceleri de kablosuz olanlardan aldim, bebegim cok uyumuyor cunku, kabloluyla 15 dak sagim yapamam. duzenli sagim yapinca sut artiyor, benim 2 katina cikti aldigim sut, suan sadece anne sutu ile besliyorum, ek olarak hergun 120 mo buzluga atiyorum bir tane, duzenli sagim sart ozetle🩵

Merhaba, cok aktif olmasam da bir mayis annesi olarak okuyorum yazilanlari. Benim minnos cok iyi ememiyordu, zaten cok kotu yara oldu, yara da genelde dogru sekilde emzirmemekten kaynaklaniyomus, hastanede hemsireler cok dikkatli gostermedi, benim de ilk hamilelik derken ac kalmamasi icin siringa ile mama veriyorduk. sutum artinca her emzirme sonrasi sut sagip onu da verdik, yavas yavas memeyi istememeye basladi, siringada sutun yarisi ziyan oluyor diye aventin natural response biberonunu aldik emmeden sut gelmiyor diye, ama onu kullaninca komple memeyi birakti. Ama ben sutum iyi geliyor diye sagimi birakmadim, 3 saatte bir sut sagiyorum 3.5 haftadir. Lansinoh kullaniyorum, geceleri de kablosuz olanlardan aldim, bebegim cok uyumuyor cunku, kabloluyla 15 dak sagim yapamam. duzenli sagim yapinca sut artiyor, benim 2 katina cikti aldigim sut, suan sadece anne sutu ile besliyorum, ek olarak hergun 120 mo buzluga atiyorum bir tane, duzenli sagim sart ozetle🩵
Düzenli olarak nasıl sağım yapıyosun? Her 3 saatte bir gibi mi? Bide kaç dk sağıyorsun? 🌸

Maşallah ne güzel pes etmeden yavrunuzun nasibi için çabalıyosunuz. İnşallah yavrunuz bir an da tutuverir. Hala deniyomusunuz memeyi tutacak mı diye, Silikon uç denediniz mi? Bir de kablosuz sağma makinesi hangi marka acaba çekimi vs iyi mi? Merak ediyodum hep onları

Devlette kalça çıkıklığı işin ultrason yaptıran bar mı hemen aynı gün yapılıyor nu biliyor musunuz ??
Çocuk sağlığına randevu almıştım doktor ultrasona ve göze yönlendirdi bizi. Öğlen gitmiştik biz, Ultrasonun belli bi saati varmış sabah 9-11 arası gel dediler ertesi gün sabahtan gidip çektirdik biz. Göz muayenesini de aynı şekilde dr yönlendirdi ama o da 9-11 arası gel dedi. Her ikisni ertesi gün sabah gidip halletik. Ama belki her hastanede saat kuralı yoktur benim gittiğim öyleydi

Spiral kanama miktarını artırıyor diyolar doğru mu o 🙈 zaten yoğun adet olanlar ne kullanıyor yaa . Geri çekilmeyle takıldık biz yıllarca bisey olmadı ama Sulti sayesinde korkar oldum simdiden 🤣
Ben daha regl olmadım. Doktor direkt taktı, seneye kontrole gel 10yil korur dedi.

Bizim de başta böyle uzundu ama düzeldi büyüdükçe
IMG_5638.jpeg
Bizim kızın kafası da böyle doktor bişey demedi hiç ama her gelen annem de dahil kafası çok büyük çok uzun arkası diyor sizce kızlar ?

Bizimki aynı çıktı sağlık ocağı ve Yenidoğan poliklinigi arasında fark olmadı.. sağlık ocağı kıyafet ile tartiyor ama sonra 150 Gr çıkarıyor kilodan...

Ben de daha yeni 240 tane aldık 1 numara,daha uzun süre bir numara kullanırız gibi,çünkü kilomuz daha yeni 2800 oldu...
Çabuk toparlanıyolar annesi merak etme 😍

Bu arada karışmak gibi olmasın eldiven takma bebeğine beyin gelişimi için
Yaaa bu konuda sorucaktım bende sizlere, benim doktorum 3 ay eldiven kullanıyoruz dedi diye takıyorum. Sizinkiler ne dedi bende arada emzirirken oynarken açıyorum sadece🙄
Ya ahahah minnoş 😂 benimki de kucağımda bırakamıyorum 😂
Bıraktım uyandı hala kucağımda😂
Kurban olam Beni bu Zalım dünyaya niçin getirdin anaaaağ pozisyonu bu :KK70:
Vallahi bunu bende kendi anama söylerim hep😂😂

Rica ederim canım senin yazını okurken yıllar önce kızıma yaptığım acemi ve cahilce tutumlarım geldi gözümün önüne belki öyle yapmasam kızımbeni reddetmezdi neyseki sen öyle değilsin daha olgun daha bilinçli bi annesin 🥰Memeni az da olsa ağzında tutması bile faydalı canım tükürüğünün memeye değmesi bile uyarıcı olur. Şu Giyilebilir şarjlı sağım makinalarından deneyebilirsin. O seni az da olsa tuttuktan sonra sağım yaparsın. Zamanla sütünde bollaşacak kim bilir belki bol bol süt çekince meme ona daha cazip gelir ve tekrar döner 🙏🏼
Bi sağım makinası daha alırsam kocam beni vurur 😂😂😂

X