2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Meme reddi berbat bi şeymiş kızlar. Sanki artık bebeğinle aranda özel bi bağ yokmuş gibi bebeğin seni sevmiyor gibi hissediyosun. Herhangi biri de besleyebilir anne olmanın ne farkı kaldı başka insanlardan, bana gerek yok gibi hissediyosun. Çocuk ağlayınca, hıçkırık tutunca, gazı olunca hep memede sakinleşiyodu şimdi deniyorum olmuyo ona iyi gelemiyorum bi başkasının yapacağı şeyleri yapıyorum ancak. Emzirmek çok özel bi şey ve ben çok seviyodum. Bugün en sakin anında sadece 2 kez tuttu o da 10 dk sürdü sürmedi. Emzik almayan çocuk biberona alıştıktan sonra emziği bile kabul ediyo beni etmiyo. Resmen silikon bağımlısı oldu. Kendimi bok gibi hissediyorum. Öyle içimi dökmek istedim

kızlar bugün doktora gittik bebeğin kakasını gösterdik inek sütü alerjısı olabilir dedı iki hafta dıyet önerdı .aranızda yapan var mi ? golden-snitch golden-snitch cnm senınde kakası aynıydı galiba istersen doktoruna danış
Ben doktoruma mukuslu oluyor arada dedim. O da süt, mayonez ve kremalı pastayı az tuketmemi söyledi. Şimdi kakasinda sorun yok canım

Ben kısır yapcam diyete de uygun aslında yalancıktan diyet yapmış olayım bugün

Depresyonum bitince ve oğlum durmaya başlayınca 😂

Sizin elinizden kurtulamam ben C Chen31 ’i desteklemeye karar verdim 😂😂
Ben bile kendimi desteklemiyoken senin beni desteklemen gözlerimi yaşarttı hayır ağlamıyorum gözüme oğluma diye yapıp kendim yemeyi düşündüğüm puding kaçtı 🥹😀 neyse yemiyim artık bu mesajın üzerine

Kızlar oğlumun yüzü böyle oldu 😢 ne bu sıcaktan mı. Kuru kuruEki Görüntüle 3443637
Canım bu egzamaya benziyor farklı bişey yedin mi?
Meme reddi berbat bi şeymiş kızlar. Sanki artık bebeğinle aranda özel bi bağ yokmuş gibi bebeğin seni sevmiyor gibi hissediyosun. Herhangi biri de besleyebilir anne olmanın ne farkı kaldı başka insanlardan, bana gerek yok gibi hissediyosun. Çocuk ağlayınca, hıçkırık tutunca, gazı olunca hep memede sakinleşiyodu şimdi deniyorum olmuyo ona iyi gelemiyorum bi başkasının yapacağı şeyleri yapıyorum ancak. Emzirmek çok özel bi şey ve ben çok seviyodum. Bugün en sakin anında sadece 2 kez tuttu o da 10 dk sürdü sürmedi. Emzik almayan çocuk biberona alıştıktan sonra emziği bile kabul ediyo beni etmiyo. Resmen silikon bağımlısı oldu. Kendimi bok gibi hissediyorum. Öyle içimi dökmek istedim
Ah kuzum benim ya seni çok iyi anlıyorum bir zamanlar ben de böyle hissediyordum hep yazıyorum ya tam 30 gün sürdü benim ama döndü memeye ben inanıyorum dönecek 🙏🏻
Silikon uçla mı denesen silikona bağımlı oldu dedin ya oradan aklıma geldi. Tabi o da riskli bi de ona alışıp bırakmama durumu olabilir.

Ayrıca sadece mama ile büyüyen çocuklar da var kendini öyle yetersiz görme emzirsen de emzirmesen de en çok seni sevecek en çok sende sakinleşecek 🌸

Ben kısır yapcam diyete de uygun aslında yalancıktan diyet yapmış olayım bugün

Depresyonum bitince ve oğlum durmaya başlayınca 😂

Sizin elinizden kurtulamam ben C Chen31 ’i desteklemeye karar verdim 😂😂
vaaay güzel taktik 🤣🤣🤣
Kız niye öyle düşünüyorsun benim kızım beni hiç ememedi biberonla herkes besliyordu onu ağlayınca da ilgileniyorlardı sakinleştiriyolardı da ama o benim annesi olduğumu biliyordu önce kalp sesimle ona sarılınca sonra kokumla beni tanıyordu. Şimdi başta uyuturken belki yine herkes uyutabilir ama gece uyanınca benden başkasını istemiyor. Bağ sadece emzirmekle olmuyor güvenli bağlanmanın çok farklı kriterleri de var. Sen ona sütünü ver de ister emsin ister biberondan içsin. Önemli olan o, onun anne sütü alması bağışıklık kazanması. Aranızdaki bağ zedelenmez hatta gün geçtikçe artar emin ol.
Bugün kızım ishal olduğu için batırmış üstünü onu yıkadım o ara oğlum kıyameti koparıyor bakıcıda sakinleşmedi kucağıma aldım kokumu duydu sakinleşti. Emzirmedim bak sadece kucağıma aldım. Onlar bizim sesimizi kokumuzu herşeyimizi biliyor. Sende onun güzel annesisin

Ben bile kendimi desteklemiyoken senin beni desteklemen gözlerimi yaşarttı hayır ağlamıyorum gözüme oğluma diye yapıp kendim yemeyi düşündüğüm puding kaçtı 🥹😀 neyse yemiyim artık bu mesajın üzerine
En azından bi kaç saat sonra ye 🤣🤣🤣

Ah ya kıyamam benim ilk çocuk da öyleydi kolik değildi ama asla uyumazdı hep kucak isterdi , ben de onda suni aldım 12 saat hamileliğim de berbat geçti erken doğum riskinden dolayı birçok ilaç kullandım hep stresliydim. Annem hep ona bağlar bilmiyorum doğru mu ama. 7-8 aylıkken sinirden kafasını duvara vururdu, emekleyerek duvara giderdi vururdu 🙈 duvar yoksa yere vururdu falan. Baya bir sürdü o alışkanlığı. Zor bi bebekti zor bi çocuk oldu ama şimdi normal 4 yaşından sonra biraz rahat ettim. Senin o kadar sürmez umarım. Geçiyor bi şekilde ya da insan adapte oluyor 🥹
İnşallah o kadar sürmez 2 ye nasıl cesaret ettin bu durumda 😂

Canım bu grupta az mı yazdım ben memeyle kavga ediyo vs vs inan bende senin hissettiklerini hissettim ben acimasizdim beslenmesi için ağzına zorla sokuyordum biberon vermemek için o süreç gelip geçici inan bak 🩵

Dogumda söylenen bir söz bile çocukta kalıcı oluyormuş bilinçaltında o yüzden üzüldüm şuan suniyle çocuğunun öyle strese girip kalbinin yavaslamasina o an... Ben işte iri iri dediler korkumdancocuga bir şey olur diye sezaryen dedim sabah bi daha sordular suni istermisin diye yok dedim.. benimki durduğu halde yemek yapamıyorum seni dusunemiyorum
Benim normal görünüyordu doğumu kanala gitmişti 1 cm açıklık vardı yumuşamıştı da ama 10 saat sancım gelmedi suni verdiler 2 dk içinde kalp atışı 80 e düştü hemen çıkarıp serum yaptılar sezeryana aldılar ama yüzü sivilce oldu yavrumun o bile sunidenmiş bilseydim böyle olacağını direk sezeryan derdim zaten sancı 50-60 gösteriyordu ben hiç sancı hissetmiyordum bir gariplik vardı yani doktorda garipsedi hiç sancımın gelmeyişini saç makyaj hazırlandım doğuma odamı ben süsledim o kadar sancım yoktu ameliyathaneye bile ayakta girdim

X