2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Doğumu da kötüydü oğlu için yapmış bi kardeş 🥹😍
Oğlum yalvarsa da yapmam bunu yaşayanın cesaret etmesi çok zor 2 ye 1 gün benim bebeyle neler yaşadığımızı çekebilsem herkes sen 2 yi yapma der o kadar 😂 annem bile kardeşsiz olmaz derdi 40 gün bizleydi sen yapma kızım seninki normal bebe olmuyor kaldıramayız dedi 41. Gün gitti 😂😂😂

Meme reddi berbat bi şeymiş kızlar. Sanki artık bebeğinle aranda özel bi bağ yokmuş gibi bebeğin seni sevmiyor gibi hissediyosun. Herhangi biri de besleyebilir anne olmanın ne farkı kaldı başka insanlardan, bana gerek yok gibi hissediyosun. Çocuk ağlayınca, hıçkırık tutunca, gazı olunca hep memede sakinleşiyodu şimdi deniyorum olmuyo ona iyi gelemiyorum bi başkasının yapacağı şeyleri yapıyorum ancak. Emzirmek çok özel bi şey ve ben çok seviyodum. Bugün en sakin anında sadece 2 kez tuttu o da 10 dk sürdü sürmedi. Emzik almayan çocuk biberona alıştıktan sonra emziği bile kabul ediyo beni etmiyo. Resmen silikon bağımlısı oldu. Kendimi bok gibi hissediyorum. Öyle içimi dökmek istedim
Kuzum öncekileri okuyamadım ama önce silikon uçla verip tatmin olduktan sonra çıkarsan yine mi tutmuyor ayrıca tutmazsa tutmasın sen sağ ver elbet bir yolunu bulursun o sırada da sütün azalmamış olur geç senin kokun bile yeter bebişe öyle düşünme hiç

İnşallah o kadar sürmez 2 ye nasıl cesaret ettin bu durumda 😂
Annemler falan şok oldu zaten hamilelik haberini verince kendilerine gelemediler 1 hafta 😅 işte 4 yaşında normale döndük ya bi iki sene rahat yüzü görünce rahat battı heralde 🤪😂 şaka bi yana oğlum çok istedi ya kardeşi olmasını o istemese düşünmezdim sanırım. Şimdi de çok seviyor çok ilgileniyor sen de oğluşun için yaparsın ileride 😄

Annemler falan şok oldu zaten hamilelik haberini verince kendilerine gelemediler 1 hafta 😅 işte 4 yaşında normale döndük ya bi iki sene rahat yüzü görünce rahat battı heralde 🤪😂 şaka bi yana oğlum çok istedi ya kardeşi olmasını o istemese düşünmezdim sanırım. Şimdi de çok seviyor çok ilgileniyor sen de oğluşun için yaparsın ileride 😄
Yok kuzum Allah olmayanlara versin seni cesaretinden dolayı alnından öpüyorum saygı duyuyorum ben direk kapattım o defteri eşim ve annem bile kapattı 😂

Benim normal görünüyordu doğumu kanala gitmişti 1 cm açıklık vardı yumuşamıştı da ama 10 saat sancım gelmedi suni verdiler 2 dk içinde kalp atışı 80 e düştü hemen çıkarıp serum yaptılar sezeryana aldılar ama yüzü sivilce oldu yavrumun o bile sunidenmiş bilseydim böyle olacağını direk sezeryan derdim zaten sancı 50-60 gösteriyordu ben hiç sancı hissetmiyordum bir gariplik vardı yani doktorda garipsedi hiç sancımın gelmeyişini saç makyaj hazırlandım doğuma odamı ben süsledim o kadar sancım yoktu ameliyathaneye bile ayakta girdim
Canım benim 1 cm açıklık vardı kanaldaydi senin gibi 1 hafta bekledim açıldı mı bakilmadi sonradan hala sancim gelmiyordu nstde sancı bile yoktu her yerde sancin yoksa suni verilse bile sezaryen yapılıyor dendiği için ben direkt sezaryen dedim acı çekmiyim boşa diye.. ama çok garip bisi dimi çocuğun strese girmesi falan suni nasıl bir şeyse artık.. o ameliyathane ortamı ben ilk sağ odaya girdim çok büyük doğum masası ince uzun böyle depo gibi bir yerdi çok garibime gitmisti🤣

Canım benim 1 cm açıklık vardı kanaldaydi senin gibi 1 hafta bekledim açıldı mı bakilmadi sonradan hala sancim gelmiyordu nstde sancı bile yoktu her yerde sancin yoksa suni verilse bile sezaryen yapılıyor dendiği için ben direkt sezaryen dedim acı çekmiyim boşa diye.. ama çok garip bisi dimi çocuğun strese girmesi falan suni nasıl bir şeyse artık.. o ameliyathane ortamı ben ilk sağ odaya girdim çok büyük doğum masası ince uzun böyle depo gibi bir yerdi çok garibime gitmisti🤣
İnandım sancıyla açılır doğururum dedim ama 50-60 yazıyor nst de ben hissetmiyorum anlamadım yani neden böyle oldu Ameliyathaneye girdiğimde dank etti benimde ama doktorda bilemezdi bebek kanalda suyunu patlatmış açıklık var azda olsa o da normal doğururum diye düşündü

kızlar bugün doktora gittik bebeğin kakasını gösterdik inek sütü alerjısı olabilir dedı iki hafta dıyet önerdı .aranızda yapan var mi ? @golden-snitch cnm senınde kakası aynıydı galiba istersen doktoruna danış
Mukuslu yapısı nasıldı acaba çok mu yoğundu ? Bizde de oluyor ama ben genelde olur diye önemsememiştim nette olur diye yazıyordu da.

Insallah isine yarar😍 Etme bi bakiyim süreç nereye kadar devam edecek kendisi kafasını geriye atacak mı veya dudağını kapatacak mi o dudaklarını kapattığında çok komik oluyor🤣🤣 huysuz zamanlarında ise meme istemiyorsa ağlar ama yine kafayı geriye atiyo
Ayy okurken gözümde canlandı nasıl tatlı oluyodur oo 😍 benimki iki fırt çekiyor uyuyo uyuyooo aha uyudu doydu herhal deyip yatağına koymaya yeltenirken yine açıyor ağzını meme için 🤦🏻‍♀️ Bazen de böyle doymak için emmiyorda sanki ben zorla emdiriyormuşum gibi yarım yamalak acıp kapatıyo ağzını

İnandım sancıyla açılır doğururum dedim ama 50-60 yazıyor nst de ben hissetmiyorum anlamadım yani neden böyle oldu Ameliyathaneye girdiğimde dank etti benimde ama doktorda bilemezdi bebek kanalda suyunu patlatmış açıklık var azda olsa o da normal doğururum diye düşündü
Allah allah çok garip gerçekten yani bu anlattığına göre bende normal dogurursun derdim

Valla bende meme+mama gidiyorum napsam çoğalmıyor saldım artık. Emziriyorum hala ağlıyor kıyameti koparıyor üstüne bide mama veriyorum öyle doyuyor da uyuyor. Süt bi kaç haftadır sağmıyorum ama aslında sağmak sütü çoğaltıyor. Sağıp acıkınca meme boş oluyor zaten alemdürüst süt yok. Mama verince mantığı kalmıyor ay bilemedim bende valla

Şu grupta en kilolunun ben olduğum gerçeği 🤣🤣

Taşmıyomu ozamanda ben bi denedim onu gece de 1 kez değiştirdim sabah heryerine taşmıştı 🤣🤣
İşte biz zaten doymadığını düşünüyoruz ya kuzum sağdıktan sonra bu sefer memede süt olmazsa Allah korusun zamanla memeyide emmek istemeyebilir. Bebelerimiz azıcık uyuyan bebeler olsa sağalım tamam ama gündüzleri doğru düzgün uyumuyor gece de max 3 saat uyuyo o da mama verdiğim için. Sadece Beni emdiği zamanlar gece saat başı uyanıyordu. Şimdi sağdığım sütü de biberonla verdikçe biberona daha cok alışacak. Kısır döngüdeyiz sanırım ama Begonyanın tavsiyesini uygulicam ben. Gece verdiğim mamayı azaltıp daha cok emzirmeye çalışcam. Zaten düzenli sağmaya da çok fırsat bulamayız gibi ayy bilemedim 🙈 o değilde senin sütün iyiydi bebiş 1.5 kilo falan almıştı yanlış hatırlamıyorsam. Ah ahh Annelerimiz söylene söyleneee bizi mahvetti

X