Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Canım kontrolde tesadüfen kakasını yapmış bezi doktor açtı mama mı verdin mama kakası gibi filan dedi hayır vermedim dedim sütün koyu geliyor ozaman bu güzel bişey doymama ihtimali olamaz dedi. Çişini baya yapıyor kakasını yapıyor sarı pütürlü. Kilo alımını bilmiyorum işte haftaya tam 1 aylık kontrolü var.
Bide anlatıyorum da biyerden sonra kime ne anlatayım yoruluyorum yani. Kv sütün yaramıyomu der annem sütün yetmiyor mu der sinirlerim oynuyor artık. Mamaya karşı değilim ama sütüm yetiyosa kilo alıyorsa niye vereyim kafasındayım.
Bide bebeğimde bazen öyle bi davranıyor ki acaba aç mı bırakıyorum çocuğu moduna giriyorum. Az önce işte iki memeyi de emdi yine saldırıyor memeye aç gibi. Bu sefer kafam karışıyor daha çok stres yapıyorum
Anliyorum seni canim gercekten insanı kendinden suphelendiriyorlar.
Hatta zamanla söylenilenlere bizde inaniyoruz yetmiyormu ki diye düşünüp duruyoruz.
Ama canim san söyleyecegim şu süt Her zaman ayni olmuyor. Yediklerimize göre azaliyor çoğalıyor yoğunlaşıyor daha yağlı olabiliyor.
Genelde doyuyorsa çok nadiren olan doymama gibi zamanlar tolere edilebilir.
Ama hergün tekrarliyorsa bu durum evet bir sorun olabilir.

Birde Bende senin gibi süt yetiyorsa mamaya gerek yok diye düşünüyorum.
Bazen bende de aranmalar yogunlaşabiliyor aç mi kaldıki diyorum.
Sonra maydonoz marul rezene çayı ceviz pekmez gibi yiyecekler yiyorum.
Bu gidişle baya kilo alacagim :)

Her annenin basina gelen şeyler bizede geliyor sanırım.
Sag sahlim Ek gıdaya gecersek rahatlarız Allah yardimcımiz olsun.

Benim baharatlıklar da aynı durumda , doğumdan önce tek tek 2 bezle silmiştim tertemizdi. Şimdi yemek yaparken görünce sinirlerim zıplıyor. Ben tuvaleti yıkarken kv kızdı bana her gün tuvalet mi yıkanır haftada 1 yıkanır diye. Yani sağolsunlar da böyle yardım da olmaz 🤣 ben tek olsam işimi de yapardım tertemiz yemeğimi de; şimdi evimi eski haline getiremem valla ben de kadın tutacam artık eşim şirket mi tutar vallahi çıldırmaya az kaldı 😀
Yuh ya birde benim klozet olunca haftada 1 düşünemiyorum her gün ben yıkadım.. hatta onlar olunca sabah akşam yıkasam iyi olurdu da gücüm yoktu🤣 yemin ediyorum bende evimin içine afedersin s.çıldikca çıldırdım kendisine meyve koyar tabağa bana gelince gelip geçerken ağzına at dedi.. sagolsun eşim koydu.. Yani şaka gibi ya.. Bende öyle mutfağa gittiğimde en basiti plastik kesme tahtası tezgahın altındaki dolaptaydi bi baktım cekmecede ne alaka ya oldum böyle yerlerde değişmeye başladı insan aldığı yeri unutma ki orfa 2 tahta daha var.. benim cinler böyle böyle yüklendi en sonunda da biliyosunuz🤣

Evet var ama benim açımdan onun olması çok daha iyi. Çünkü benim kayınvalidem o olmayınca bizim huzur daha da kaçıyor. En azından ikisi birbirini idare ediyor diyorum. Yani gelip 3 4 gün kalıp gitmeyi dusunseler neyse ama benimkiler bulsa bizimle yaşamak isteyecek
Artık çok şükür işlerimi hallediyorum diye ortaya laf mı atsan şunu şunu yaptım zor da değilmiş falan diye anlar mı acaba benimki anlamaz da..
Hee anladım canım benim ev zaten 2+1 100 metre kare galiba 96da olabilir her neyse ev afedersin g.t kadar birde salonu işgal ettiler mutfagim da küçük yatak odasına küçük ben bunalmistim yine evin iyiymis şükür memen açık gezersin üst katta benim öyle imkanım yoktu çok zorlandım birde evi batirdikca cinlerin tepeme geldi.. Ben doğum sonrası zorlamamak için dogumumun olduğu son güne kadar evimi temizlemesi 2 hafta rahat götürürdü (goturmedi🤣) inşallah giderler de ben şu eve çökme olayını da anlamıyorum birde benim kvgili biz hamile olmadan öncede çağırdık gelin vakit geçirelim diye evimize evlendigimizden beri hiç gelmemislerdi ben lohusayken gelip.boyle de davranınca insanın gıcığına gidiyor

Canım kontrolde tesadüfen kakasını yapmış bezi doktor açtı mama mı verdin mama kakası gibi filan dedi hayır vermedim dedim sütün koyu geliyor ozaman bu güzel bişey doymama ihtimali olamaz dedi. Çişini baya yapıyor kakasını yapıyor sarı pütürlü. Kilo alımını bilmiyorum işte haftaya tam 1 aylık kontrolü var.
Bide anlatıyorum da biyerden sonra kime ne anlatayım yoruluyorum yani. Kv sütün yaramıyomu der annem sütün yetmiyor mu der sinirlerim oynuyor artık. Mamaya karşı değilim ama sütüm yetiyosa kilo alıyorsa niye vereyim kafasındayım.
Bide bebeğimde bazen öyle bi davranıyor ki acaba aç mı bırakıyorum çocuğu moduna giriyorum. Az önce işte iki memeyi de emdi yine saldırıyor memeye aç gibi. Bu sefer kafam karışıyor daha çok stres yapıyorum
Canım doktordan daha iyi mi bileceksiniz yetiyor işte de bebek ağlar de.. Beni istiyor sürekli de gerçekten insanın zoruna gidiyor ya mama verme annenlerin lafına gore

Kızlar ya 2 oldu bebemin çişi yandan kıyafetine çıkıyor önü kupkuruuuu. Bezini kaparken pipisi aşağıda yapıyorum ama niye çıkıyor 🥺

Anliyorum seni canim gercekten insanı kendinden suphelendiriyorlar.
Hatta zamanla söylenilenlere bizde inaniyoruz yetmiyormu ki diye düşünüp duruyoruz.
Ama canim san söyleyecegim şu süt Her zaman ayni olmuyor. Yediklerimize göre azaliyor çoğalıyor yoğunlaşıyor daha yağlı olabiliyor.
Genelde doyuyorsa çok nadiren olan doymama gibi zamanlar tolere edilebilir.
Ama hergün tekrarliyorsa bu durum evet bir sorun olabilir.

Birde Bende senin gibi süt yetiyorsa mamaya gerek yok diye düşünüyorum.
Bazen bende de aranmalar yogunlaşabiliyor aç mi kaldıki diyorum.
Sonra maydonoz marul rezene çayı ceviz pekmez gibi yiyecekler yiyorum.
Bu gidişle baya kilo alacagim :)

Her annenin basina gelen şeyler bizede geliyor sanırım.
Sag sahlim Ek gıdaya gecersek rahatlarız Allah yardimcımiz olsun.
Ben diyorum ki haftaya kadar böyle devam edeyim 1 ay kontrolünde yeterli kilo almamışsa mama takviyesi yapayım. Ama öyle bi baskıladılar ki şuan çocuğu aç mı uyuttum acaba diye düşünüyorum. Annem salladı biraz uyur gibi oldu ağladı mızırdandı kucağına aldı yine aynı bide emziğe saldırıyor acıktı bu gene dedi verdi bana. Bende emzirmedim kucağımda uyuttum yatağına koydum şuan uyuyor. Aç olsa aç aç uyurmu hani yetişkin gibi de düşünmemek lazım dimi ay bilemedim beynim yerinden çıkacak.

Yediklerime de bazen dikkat ediyorum bazen edemiyorum ne yalan söyleyim ne bulduysam onu yiyorum 🥺

Canım doktordan daha iyi mi bileceksiniz yetiyor işte de bebek ağlar de.. Beni istiyor sürekli de gerçekten insanın zoruna gidiyor ya mama verme annenlerin lafına gore
Doktor da sakın mama verme dedi. Ya valla mamaya da karşı değilim bu baskılara cidden verirdim ama sırf 1 ayda sadece kendi sütümle ne kadar kilo alacak onu merak ediyorum. Çünkü kilo alımı iyiyse bu sefer mamayla destekledin ya ondan diyecekler. Bide diyorum inat mı ediyorum diye 🤦🏻‍♀️

Yuh ya birde benim klozet olunca haftada 1 düşünemiyorum her gün ben yıkadım.. hatta onlar olunca sabah akşam yıkasam iyi olurdu da gücüm yoktu🤣 yemin ediyorum bende evimin içine afedersin s.çıldikca çıldırdım kendisine meyve koyar tabağa bana gelince gelip geçerken ağzına at dedi.. sagolsun eşim koydu.. Yani şaka gibi ya.. Bende öyle mutfağa gittiğimde en basiti plastik kesme tahtası tezgahın altındaki dolaptaydi bi baktım cekmecede ne alaka ya oldum böyle yerlerde değişmeye başladı insan aldığı yeri unutma ki orfa 2 tahta daha var.. benim cinler böyle böyle yüklendi en sonunda da biliyosunuz🤣
İnsan sinir oluyor canım haklısın benim hem anne hem kv hem kardeş hepsi beraber yapınca kimseye patlamadım senin yapan tek kişi olunca tek kişiye dolman çok normal, hele ki önceden de kotasını doldurdu hamileliğinde seni üzdü birşey alma 6 ay ne olacağı belli değil demiş bir kere; sen bu lafa rağmen onu evine kabuk etmişsin birde küçük evine rağmen kocasıyla gelmiş lohusa kadının evine 40 gün yatılı adam gelir mi ? Düşğnceslizlik diz boyu.. biri bile seni düşünmedi mi ya bu kız lohusa ne işi var bu adamın bu evde, ben bazen kendime bile tahammül edemiyorum sen bunlara nasıl tahammül edeceksin birde evin içi sıcak atlet şortla geziyoruz sütyen takmıyoruz göğüsler pert, kayınbaba varken mecbur düzgün usturuplu şeyler giymek lazım zaten ter boşalıyor bebeği anlamıyoruz yeni yeni bir canlıya alışıyoruz. Zor süreçler ; insanlar daha da zorlaştırıyor. Şu süreçte kayınbaba bebeği sevemez daha yeni doğmuş bebek neresi sevilecek 3-5 kilo birşey daha göz bile görmüyor; hani bir 3-5 aylık olsun agu gugu desin öyle gelsin sevsin doya doya. Kaynanan bazen bilerek mi yaptı senin rahatsız olacağını bile bile getirdi birde ne güzel annen vardı onlar gelince annen de mecbur gitmek zorunda kaldı; kadın senin evinde kendi kendine karar veriyor kim gelecek kim kalacak. İyi oldu bunu yaptığın yoksa bebeği yetiştirme tarzına da karışırdı bebeğe de karışırdı ota boka karışırdı kendinde hak bulurdu.

Bu normal mi peki? Tazyik bu olmuyor dimi? Tazyikli olması iyi bir şey değilmiş o yüzden korktum ben de. Sanki eskisi kadar çok emmiyor eskiden silikonla daha çok emerdi. Şimdi az ama sık emiyor gibi geldi. Gece uykusu eskisi gibi ama gündüz sık sık emiyor gibi
Ne bilim valla canım benim diger çocuklarda hep olurdu luk luk yutma sesleri gelirdi doyarlardı yani saatte bir sürekli emzirirdim iyi bişey olmadıgını yeni duydum canım

Kızlar mesela az önce emzirdim baya aktif emdi sonra dura dura emdi gazını çıkarıp yatırdım üstüne süt sağdım iki memeden bi 30cc kadar çıktı onuda kızıma verdim. 20 dk geçmedi yine aranıyor emziğe saldırıyor. Annem dahil çevremdeki herkes doymuyor mu acaba filan diyor süt var emzirdim üstüne sağdım yani. E emiyorda yutkunma sesini duyuyorum. Niye bu çocuk böyle anlamadım morelim bozuluyor doymuyomu filan dediklerinde. Haftaya 30.gün kontrolü var eğer kilo alımı yeterli değilse dayıcam mamayı bezdim şu sözlerden ya
Sen milletin lafından bezmişsin bende kendi kendime konuşmaktan bezdim doymuyor mu bu diye evet farkettim ki dpymuyormuş emiyor arkasına 30 cc mama veriyordum 15 dak sonra yine aranıyordu ve çok uyumuyordu artık 75 ve 90 cc veriyorum en az 2 saat kalkmadan uyuyor gece uykusuna geçmedende 90 veriyorum çok şükür 4 5 saat uyuyor istersen emzir gece yatarkende 60cc ver dene bakalım yine aranacak mı benimki doyunca aranmadı gerçekten tam doymuyormuş

Sen milletin lafından bezmişsin bende kendi kendime konuşmaktan bezdim doymuyor mu bu diye evet farkettim ki dpymuyormuş emiyor arkasına 30 cc mama veriyordum 15 dak sonra yine aranıyordu ve çok uyumuyordu artık 75 ve 90 cc veriyorum en az 2 saat kalkmadan uyuyor gece uykusuna geçmedende 90 veriyorum çok şükür 4 5 saat uyuyor istersen emzir gece yatarkende 60cc ver dene bakalım yine aranacak mı benimki doyunca aranmadı gerçekten tam doymuyormuş
Boynum koptu emzirmekten hala aranıyor ağlıyor sütüm mü yok diyorum sıkıyorum süt geliyor ; offff offfffff ….

Boynum koptu emzirmekten hala aranıyor ağlıyor sütüm mü yok diyorum sıkıyorum süt geliyor ; offff offfffff ….
Sıkınca ne kadar geliyor canım benimkide sıkınca geliyor ama bebek emerken böyle yutkunma sesi hiç yok sadece sabahları oluyor biraz arkasına mama takviye.

X