Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
canım son durum ne derdi neymiş şefinin
İki kez falan servisi kaçırıp geç kaldım birde geçenlerde kusmuştum işte baya kötü olmuştum çarşamba günü perşembe cuma rapor almıştım. İşte göze batar iyi niyetli olduğunu bildiğimden uyarıyorum ama üsttekiler sorun edebilir bunları daha dikkatli plup feragat edersen yükselebilirsin falan ben bide deneme sürem bitti hemen hamile kaldım plansızdı hemende bilgi verdim zaten. Bu da bir önyargı oluşturdu daha önce böyle çıkardıkları personeller oldu bende bir şey yapamam öyle olursa falan filan bende dinledim haklısınız dedim. Perşembe rapor aldım meselq cuma iyiysen gel falan dedi ama kötü olmasam zaten rapor almam ki kolay değil sabahın köründe gel doğru dürüst beslenemiyorum bile. Bir yandan evet iş yeri de haklı anlıyorum ama üzüldüm biraz stres yaptım. Hamile bir çalışanları rapor almış rapor hakkı dolmuş sonra heyet almış dönünce de yılık izin kullanmak istemiş çıkarmılar falan onları anlattı öyle bakalım

M minikfilozof hiç gerilme canım çay içelim demiş sende gidip çay iç… çalışan arkadaşlar lütfen stres yapmayalım işi , iş yerindeki insanları… bende uzun süre yöneticilik yaptım hamile olan yardımcım oldu bırakın mobingi patronuma karşı bile yanında durdum. Patronum işten çıkardı başka iş buldum kıza… çok daha iyi imkanlara girdiği gibi evden çalışmaya geçti ve bakıcı tuttu seneler sonra teşekkür mesajı atmıştı tekrar… senin sayende kızımı kendim büyüttüm ben diye… önemli olan bebekler… iş gelir geçer , insanlar gelir geçer ama suan yaşanılan her stres Allah korusun bebeği etkileyebilir. Ben de yurtdışı firması ile çalışıyorum muhtemelen sorun çıkacak ama inanın artık düşünmüyorum. Az olur öz olur huzur olsun, her şeyi dert etmeyin. O iş olmaz başka iş olur gerçekten bu dönem Allah yardım ediyor. Siz elinizden geleni yapın ama stres olmadan 🙏🏻 size bu dönem anlayış göstermeyenler utansın çekinsin anne olmak gibi kutsal başka bişey var mı?
Çok teşekkür ederim yazdıklarınız için keşke herkesin hayatında sizin gibi yöneticiler olsa gerçekten ister istemez insan stres yapıyor geçimde zor bu devirde ama haklısınız gerçekten bizden bebekten önemli değil

İki kez falan servisi kaçırıp geç kaldım birde geçenlerde kusmuştum işte baya kötü olmuştum çarşamba günü perşembe cuma rapor almıştım. İşte göze batar iyi niyetli olduğunu bildiğimden uyarıyorum ama üsttekiler sorun edebilir bunları daha dikkatli plup feragat edersen yükselebilirsin falan ben bide deneme sürem bitti hemen hamile kaldım plansızdı hemende bilgi verdim zaten. Bu da bir önyargı oluşturdu daha önce böyle çıkardıkları personeller oldu bende bir şey yapamam öyle olursa falan filan bende dinledim haklısınız dedim. Perşembe rapor aldım meselq cuma iyiysen gel falan dedi ama kötü olmasam zaten rapor almam ki kolay değil sabahın köründe gel doğru dürüst beslenemiyorum bile. Bir yandan evet iş yeri de haklı anlıyorum ama üzüldüm biraz stres yaptım. Hamile bir çalışanları rapor almış rapor hakkı dolmuş sonra heyet almış dönünce de yılık izin kullanmak istemiş çıkarmılar falan onları anlattı öyle bakalım
sanki kolay hamilelik. insanlar çok anlayışsız. ama senden ve bebeğinden önemli asla değil. stres yapıp kendinizi üzmeyin . rıızkı veren allah . eğerki kötü sonuçlanırsa bu iş çok daha güzel kapılar açılacaktır size eminim . sizin zamanlama kötü olmuş . deneme süresinde olmanız falan. ama yapacak bir şey var mı ? yok. az insan olsunlarda idare etsinler. ama nerdeee. dünya onlar için dönüyor sanki.

hamile birini nasıl işten çıkarabilmişler, hangi yasal dayanakla çok ilginç. Siz rapor almayacaksınız da kim alıcak ayrıca?

Aa ne güzel denk geldik instagramda bi kac defa gerçekten çok pozitif bi doktora benziyor. Ben oraya gittigim zaman Nalan hanım yoktu diye hatırlıyorum yine de emin değilim. Ablamin önerisiyle gitmiştim. Şimdi memoriale gidiyordum. Bakalim süreç ne gösterecek doğum fiyatları fahiş şekilde yukselmezse orda devam diye düşünüyorum 😊
Evet sanırım sonradan gelmiş. Mardinde cok görev yaptım falan demişti bana oradan mi geldi bilmiyorum ama cidden çok pozitif böyle uzun uzun da bakıyor. Ekrana bakarken şuna bak çok tatlı yaaa falan diyor 😊günde kaç bebek görüyor ama böyle işini görev gibi değil bebekleri çocukları gerçekten seven biri gibi duruyor😊ben ilk dogumumu Uncalı meydanda yaptım Hayriye hanım vardı ama o uzak bı yere gitmiş sanırım Çallı tarafına bu da tesadüfen oldu. Devam edeceğim bakalım😊

Normalde kaç haftalıktın canım benim de 5 gün geri çıkıyor ultrasona göre
Ondan bişey olmaz. Normalde hesaplamada 10+0 görünüyor ama 8+5 o yüzden son adet tarihini değiştirdi. Bu şekilde baktığımda son beraberliğimle uyumlu güne denk geliyor yani yumurtlama günü 14 15 ci gün değil de 20 21. Gün falan olmuş bende sanırım. Ama oğlumda geç döllenmeydi benim hormonlar böyle çalışıyor demek ki😂

Bir doğum yaptım çok şükür çatlağım olmadı. Dogumdan çıkınca karnın boşalması ile yanda küçük bir çizgim oldu. Bebek yağı kullanmıştım başka da bişey kullanmamıştım karın büyümeye baslayinca😊😊
bende ılk hamılelegımde JOHNSANS BABY yağ kullanmıstm . son haftaya kadar catlamadm . doguma gırrken farkatmm kalcamda catlak olusmus . nemlı tutmanız önmli bence ne kadar pahalıda krem alsak catlayan vucut tıpine bağlı :)

Ondan bişey olmaz. Normalde hesaplamada 10+0 görünüyor ama 8+5 o yüzden son adet tarihini değiştirdi. Bu şekilde baktığımda son beraberliğimle uyumlu güne denk geliyor yani yumurtlama günü 14 15 ci gün değil de 20 21. Gün falan olmuş bende sanırım. Ama oğlumda geç döllenmeydi benim hormonlar böyle çalışıyor demek ki😂
Benim de kesin öyle oldu polikistik overliyim tam gününde yumurtladıgıma hiç inanmıyorum 😁

Kızlar selam 🥰 bugün tam 12+0 olduk. Ve gerçekten bıçak gibi kesildi bulantılar. Zaten çok zorlamıyordu ama bugün çekirdek bile çitledim 😂 hiç midem bulanmadı çok güzelmiş özlemişim valla . Belirtilerim çok azaldı . Arada bir vuran kasık ve alt karın ağrım oluyor . Çok az da göğüslerim acıyor. Umarım bebeğim iyidir . Sanırım vücudum hamile olmaya alıştı 🥰 çokta özledim bebeğimi daha randevum 15 inde . Nasıl bekleyeceğim bilmiyorum 🥲 umarım sizinde biran önce geçer bulantılarınız 🫶
Darısı başımıza canım 12+3’te hala devam bulantılar :KK43: Sadece enerjim diğer günlere göre biraz daha yükseldi yoğunluğum daha az gibi. İnşallah bayrama kadar benimki de bıçak gibi kesilir. Hem eşimin hem benim memleketlere gideceğiz 2 bin km yol neredeyse. Havalar da sıcak. Bir de kurban bayramı malum kendi zorlukları var. Ben pek müdahil olmam da gerçi bu sene. Şu an çok istiyorum 10 gün içinde bu bulantıların bıçak gibi kesilmesini 🙏

Kızlar bugün doktor kontrolüm vardı. Kanama alanı görünmüyor çok şükür. Bana 10 gün önce üç doktor kız olabilir demişlerdi ama bugün öğrendim erkekmiş 😂😂 biz aralık anneleri olarak hep erkek gidiyoruz gerçekten. Nipt gelince kesinleşir ama erkek gibi görselde.. bu arada 12+1 olarak uygulamaya göre ama ultrasonda 13+1 ölçüldü

Eklentiler

• 0460C503-E9F3-4BB4-8C4A-C059E25C7424.jpeg
    0460C503-E9F3-4BB4-8C4A-C059E25C7424.jpeg
    46,9 KB · Görüntüleme: 56
Kızlar bugün doktor kontrolüm vardı. Kanama alanı görünmüyor çok şükür. Bana 10 gün önce üç doktor kız olabilir demişlerdi ama bugün öğrendim erkekmiş 😂😂 biz aralık anneleri olarak hep erkek gidiyoruz gerçekten. Nipt gelince kesinleşir ama erkek gibi görselde.. bu arada 12+1 olarak uygulamaya göre ama ultrasonda 13+1 ölçüldü
Ay resmen erkek senesi yaaa 😂 Ekliyorum canım tabloya hayırlı olsun oğluşun, bariz erkek bence de 🥰💙

Hahaha baya belli ben burdayım diyor maşallah 😅🧿

Benim de kesin öyle oldu polikistik overliyim tam gününde yumurtladıgıma hiç inanmıyorum 😁
Bende de oğlumdan önce pko demişlerdi evlendim düzen tamamen değişti 45 50 günü buluyodu adet o yüzden çocuk 6.5 haftalık olana kadar anlamadım. Bende filmlerdeki gibi bulantı kusma ile başladı hamilelik suphesi 😂😂 doğum sonrası düzeldi 32 günde kesin oluyodum en azından. Çocuk düşünmeye başlayınca yine bı gecikmeler falan oldu. Gebelikten önceki ay 5 gün falan gecikmem olmuştu bunu da öyle sandım heralde yine dengesizlik var dedim hamileymisim. Ama son beraberlik gününe göre düşününce doğru çıkıyor yani bende 21. Gününde yumurtlama olmuş o gün beraberliğimiz olmuştu demek ki onda tutmuş😁

Evet sanırım sonradan gelmiş. Mardinde cok görev yaptım falan demişti bana oradan mi geldi bilmiyorum ama cidden çok pozitif böyle uzun uzun da bakıyor. Ekrana bakarken şuna bak çok tatlı yaaa falan diyor 😊günde kaç bebek görüyor ama böyle işini görev gibi değil bebekleri çocukları gerçekten seven biri gibi duruyor😊ben ilk dogumumu Uncalı meydanda yaptım Hayriye hanım vardı ama o uzak bı yere gitmiş sanırım Çallı tarafına bu da tesadüfen oldu. Devam edeceğim bakalım😊
Ah bayılıyorum böyle doktorlara bebek işte ultrasonda hepsi aynıdır ama anneye yaklaşım tutum bu şekilde olunca insan daha bi mutlu oluyor. Benim doktorum öyle diyemem ama anonalili bebek geçmişi olunca doktorum çok bilgili ve detaycı diye degistirmiyorum yapıştım kaldım resmen. Bugün 13. Hafta daha doktora girmediğim hafta hiç olmadı bi randevu muayenesi bi kontrol olarak sıkı takiple ilerliyoruz. İlerleyen vakitlerde değiştirir miyim bilemiyorum. Bizim çevre de hep vitale de yapmıştı. Sanırım siz de kepezde oturuyorsunuz dediğiniz yerler de hep bana yakın yerler 😊 Doğum için bi ihtimal yeni açılan şehir hastanesini düşünebilirim fiyatlar sabit kalırsa da özelde devam😊

X